matingus

Cena bydła 2017

Polecane posty

Daro20    515

Co wy tacy cięci na ten Łuków- ja tam niekażeniem. Parę dni temu pojechały dwa byki, waga z zakładu na sms czysty hf 912kg i mm 941kg (wiek prawie 24m-sc) i krowa 737kg

Na umowie dają za byli 12,40 i do tego +/- jaka klasa

Miałem takich co to nie chcieli dać za tego MM nawet 8 brutto- więc pojechali w piz....

 

Mają wagę elektroniczną i jest tak ustawiona że od razu na każdej sztuce potrąca 7%. Wiedziałeś o tym????????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nikolas29    450

tez mam ten sam problem na ich temat ale czytalem opinie o nim to bardzo dobre ale tym tez nie ma sie co sugerowac,,ceny za byki maja do 7,7 plus vat

Edytowano przez nikolas29

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Diesel_15    0

Witam jaki polecacie w lubelskim skup bydla oferujacy najlepsza cene za krowe jalowke? Prosze o nazwe i nr tel

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romualdR    10

Mają wagę elektroniczną i jest tak ustawiona że od razu na każdej sztuce potrąca 7%. Wiedziałeś o tym????????????

 

Skąd masz tę informację? To i tak nic nie zmienia. Płacą za półtusze, a prawda jest taka, że nikogo nie przypilnujesz, bo nikt nie wpuści Cię do zakładu, żebyś sam zobaczył ile ważą. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

Ale przy takim  sposobie  wazenia  , nie masz mozliwości  porównać  - czy  lepiej  wyszłoby na żywą  , czy na  wbc


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macin87    71

Jedni mówią że jak sprzedajesz na poubojowo zawyżają wagę by pokazać że ci co biorą na żywą zaniżają .Teraz że zaniżają by był większy % wyboju- to takie gadanie jak z tymi co biorą na wagę żywą i mają elektroniczne wagi. Takie pier.... ważne jaka wypłata jest na fakturze!

Więc tak ceny łuków:

byk ho 12,80 netto wbc 509kg waga z ubojni żywa 912kg

byk mm 12,80 netto wbc 538 waga z ubojni żywa 941kg - tu się zawiodłem liczyłem że ho będzie tańszy od mm  <_<

krowa 10,70 netto wbc 369 waga z ubojni żywa 737

Edytowano przez macin87

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

W jaki sposób jak  zawyżysz wage  - wyjdzie  ci  lepsze wybicie? przemyslałeś  to  co napisałeś? 


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macin87    71

A nie to miałem na myśli  :lol:  :lol:  :lol: mój błąd - coś ja dzisiaj rozkojarzony

 

No i jak po waszych kalkulacjach warto, nie warto na wbc?

Edytowano przez macin87

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daniel18    4

ZM Wierzejki

Sprzedane na WBC

2 MM (795kg i 769 kg) na żywą wyszło po 8,63 zł brutto (klasa R= 13,4zł + Vat)

2 HF (820 kg i 720 kg) wyszło po 7,55 zł brutto  (O= 12,8 zł + Vat)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macin87    71

O z nimi jeszcze nie handlowałem, ceny za klase R maja za***iste. Można prosić namiar na odbiorcę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macin87    71

W łukowie za O było by 12 netto, R 12,80, za U 13,00 a za EiS 13,40   <_<  <_<  <_<  <_<  <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi57362    2360

Brutto rzeznie nie odejmuja tzw skitki czy potroncenia .


jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Farmerski    9

Jedni mówią że jak sprzedajesz na poubojowo zawyżają wagę by pokazać że ci co biorą na żywą zaniżają .Teraz że zaniżają by był większy % wyboju- to takie gadanie jak z tymi co biorą na wagę żywą i mają elektroniczne wagi. Takie pier.... ważne jaka wypłata jest na fakturze!

Więc tak ceny łuków:

byk ho 12,80 netto wbc 509kg waga z ubojni żywa 912kg

byk mm 12,80 netto wbc 538 waga z ubojni żywa 941kg - tu się zawiodłem liczyłem że ho będzie tańszy od mm  <_<

krowa 10,70 netto wbc 369 waga z ubojni żywa 737

 

jaki wiek tych byków? jakie klasy mięsności? wagi jak najbardziej realne, sam takie okazy nieraz miałem, ale te wagi poubojowe? Na prawdę nie do uwierzenia. te byki brał jakiś pośrednik poubojowo czy bezpośrednio do rzeźni odstawiałeś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macin87    71

Do rzeźni, oba w klasie R wiek prawie 24m-sc

U mnie standard takie wagi zdziwił bym się gdyby było inaczej

Za 3m-sc będę miał 3 MM bardzo ładne więc spróbuje do wierzejek skoro taka cena

Edytowano przez macin87

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukas1992    7

A skąd jesteś?
bo mam znajomego 20 lat od nas zabiera, waga się zgadza zawsze i kasa na konto jednego dnia zabiera na drugi dzień już masz kasę na koncie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikcom20    190

jaki wiek tych byków? jakie klasy mięsności? wagi jak najbardziej realne, sam takie okazy nieraz miałem, ale te wagi poubojowe? Na prawdę nie do uwierzenia. te byki brał jakiś pośrednik poubojowo czy bezpośrednio do rzeźni odstawiałeś?

To jak? Za duże te wagi poubojowe wg Ciebie czy za małe, czy jak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikidaniel    227

Brutto rzeznie nie odejmuja tzw skitki czy potroncenia .

Kto tak ci powiedział? Skiba zawsze przy wybiciu liczy od wagi netto.


C328, U-912, R 103-54, Ares 710, Ares 630, Axion 850

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Farmerski    9

nie jasno napisałem, wagi żywe spoko, ale poubojowo to bardzo dużo, szczególnie jesli chodzi o tego byka HO, sprzedawaliśmy w wakacje byka ho waga 920 kg to po uboju tusza 445kg, ale to inna ubojnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jankeson    48

Sprzedane 4 sztuki ho na wbc do lokalnej ubojni ale porażka na całej linii :-( Odebrał w środę ok południa a ważone były w czwartek rano... Jeden miał powyżej 24 m-cy to stwierdził że coś mu tam nie pasowało i na nim urwał. Wagi z faktury 620kg - 311kg    659kg - 335 kg    770kg - 389kg   730kg -369kg  Za pierwszego 13.60 za trzy pozostałe 13.72 brutto.Tylko usiąść i płakać :-( 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez 4porucznik01
      witam . mam ostatnio problem z somatyką u bydła . nie które sztuki z dnia na dzien maja wyższa liczbe komórek . nie wiem czym to jest spowodowane . dawka paszowa sie nie zmieniła jest taka sama . kukurydza ,siankoiszonka ,siano lub słoma  śruta swoja z mieszanki owsa  jęczmienia żyta i pszenżyta . rzepakowa. wysłodki buraczane , pszenmix oraz dodatki witaminowe od somatyki .drożdze soda i kreda .po kazdym doju krowy maja zasklepiane wymię . ostatnie wyniki z mleczarni tłuszcz 4,27 bialko 3,06  może ktoś pomoże co z tym zrobic jak obniżyć 
    • Przez CeZaRy29269
      Byk 280+ do 30 miesięcy co tp znaczy ?
    • Przez Michał123
      Dzień dobry, czy ktoś opasa bydło ziemniakami? Chciałbym dowiedzieć się od jakiego wieku można dawać ziemniaki i w jakich ilościach. Jako główna dawka pokarmowa, czy jako dodatek np. do kiszonki z kukurydzy?
    • Przez Radek65
      Dzień dobry, czy można krzyżować miedzy sobą Czerwonego i Czarnego Angusa? Chodzi mi o to czy należąc do związku hodowców bydła można krzyżować te 2 rodzaje bydła i czy nadal będzie to bydło czysto rasowe? Czy lepiej mieć jałówki Angusa a byka np. Simentala?
    • Przez Radek65
      Dzień dobry, chciałbym rozpocząć hodowlę 15 krów mamek. Mocno zastanawiam się nad herefordami. Chciałbym poznać o nich opinie osób które tą rasę posiadają, zastanawia mnie czy opasy ładnie przyrastają i jaką można dostać cenę za kg żywca. Czy warto bawić się w krowy mamki jeśli nie mam miejsca na pastwisko? Mamki karmił bym sianem i dodatkowo jakąś paszą energetyczną. Czy lepiej wybrać jakąś inną rasę np. Angusa?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj