matingus

Cena bydła 2017

Polecane posty

krzychuuuuu    46

Sprzedane 4 byki hf i 1 mm średnia waga 780 kg cena 8,30 brutto

Cena jak najbardziej realna. Sam za dokladnie tyle samo sprzedawalem  miesiac temu kilka bykow w wiekszosci HF i kilka MM. Srednia waga wyszla ok 800kg. Waga pewna.

Edytowano przez krzychuuuuu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
flakns    16

A  czy te umowy to tez obowiazuja jak sie kupuje cielaka od rolnika  czy tylko jak idzie bydło na ubój?

 

Podbijam.

 

A w temacie, 4 szt średnia waga 650 brutto po 7.20 (hf) 8.00 (mm) brutto.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asica698    3

Cena jak najbardziej realna. Sam za dokladnie tyle samo sprzedawalem miesiac temu kilka bykow w wiekszosci HF i kilka MM. Srednia waga wyszla ok 800kg. Waga pewna.

u mnie też pewna,bo dzień wcześniej przeważone na swojej, Pierwszy raz po zakupie wagi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bluecows1    41

będe miał do sprzedania 2 czyste lm i 1 krzyżówka po piemoncie , waga 680- 810 kg

ile w takim razie mam wołać za takie byki jeśli hf 8.3 brutto? pisałem kilka razy dawać mi takich co za hfa zapłacą 7,5 brutto z uczciwą wagą i gotówką zalatwie byków ile będą chcieli

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adam2121    0

Sprzedane 4 byki hf i 1 mm średnia waga 780 kg cena 8,30 brutto

 Gdzie oddawane ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ramzes1224    2

Byki NCB i MM po 8,10zł netto -5% straczki 10 sztuk ok 750kg. Wczoraj ogladal a w tygodniu ma odbierac. Negocjacje zaczely sie od 7,2zł. Nie dajcie sie naciagac handlarza , na bydlo jest ssanie i moga zaplacic wiecej 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ramzes1224    2

Tak jak napisałem czarnobiale NCB tłuste nie zadne kosciste hf, i mieszance czarne podobnej budowy. Do typowo miesnych daleko im brakuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19728

daj namiar na kupca mam w podobnej wadze i większej same MM z BBB,CH SM chetnie sprzedam w tej cenie......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sokol2    141

na dzisiaj umówione 4szt mieszanców po 7.3 i 1hf po6.8 netto  strączka 6% kupujący to konrad podyma oliw

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbyszek8201    174

powie ktoś coś o szczyglińskim?

 

Kasa pewna,najczęściej w 9-10dni. Waga ok. Cen szałowych nie ma,lecz tak jak u konkurencji. Czasami idzie się potargować[ na ładnych sztukach nawet trzeba],czasami nie,zależy od klasyfikatora.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Dziś sprzedane 4 byki hf i krowa waga ogolna byków to 2204kg cena 7.3 krowa 494 za 4 zl wagi i cena brutto Glinka Marek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Coś za dobra cena jak na tak małe byki, albo wcale nie były takie małe  ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sokol2    141

jak ktoś ma swoja wage na podwórku to takich cen jak tu na forum sie pisze to nie ma, te byki nie były wiecej warte (sregnia waga 720, te mieszance były troche lepsze od hf i tyle) ogladało je kilku tak jak zawsze i nikt sie ponad 7.3 nie wychylił... Kilka lat temu jak wagi nie miałem też mi płacili o wiele wiecej hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jak zawsze niedowiarki. Były ważone na mojej a cena wcale nie dobra chciałem 7.5 ale nie szło najmłodszy byk miał by dwa lata w lipcu. Więc wychodzi ze spadła i tak samo mówił on, a ja straciłem bo z tydzień może dwa temu dostał bym te 7.5 a tak aby ubyło paszy i cena gorsza

Edytowano przez zkordalski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adam77tc    4

witam, jak sie placa byki  LM w podlaskim 800kg w żywcu?? ktos ostatnio sprzedawal i do kogo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez 4porucznik01
      witam . mam ostatnio problem z somatyką u bydła . nie które sztuki z dnia na dzien maja wyższa liczbe komórek . nie wiem czym to jest spowodowane . dawka paszowa sie nie zmieniła jest taka sama . kukurydza ,siankoiszonka ,siano lub słoma  śruta swoja z mieszanki owsa  jęczmienia żyta i pszenżyta . rzepakowa. wysłodki buraczane , pszenmix oraz dodatki witaminowe od somatyki .drożdze soda i kreda .po kazdym doju krowy maja zasklepiane wymię . ostatnie wyniki z mleczarni tłuszcz 4,27 bialko 3,06  może ktoś pomoże co z tym zrobic jak obniżyć 
    • Przez CeZaRy29269
      Byk 280+ do 30 miesięcy co tp znaczy ?
    • Przez Michał123
      Dzień dobry, czy ktoś opasa bydło ziemniakami? Chciałbym dowiedzieć się od jakiego wieku można dawać ziemniaki i w jakich ilościach. Jako główna dawka pokarmowa, czy jako dodatek np. do kiszonki z kukurydzy?
    • Przez Radek65
      Dzień dobry, czy można krzyżować miedzy sobą Czerwonego i Czarnego Angusa? Chodzi mi o to czy należąc do związku hodowców bydła można krzyżować te 2 rodzaje bydła i czy nadal będzie to bydło czysto rasowe? Czy lepiej mieć jałówki Angusa a byka np. Simentala?
    • Przez Radek65
      Dzień dobry, chciałbym rozpocząć hodowlę 15 krów mamek. Mocno zastanawiam się nad herefordami. Chciałbym poznać o nich opinie osób które tą rasę posiadają, zastanawia mnie czy opasy ładnie przyrastają i jaką można dostać cenę za kg żywca. Czy warto bawić się w krowy mamki jeśli nie mam miejsca na pastwisko? Mamki karmił bym sianem i dodatkowo jakąś paszą energetyczną. Czy lepiej wybrać jakąś inną rasę np. Angusa?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj