Skocz do zawartości

flakns

Members
 • Zawartość

  77
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Reputacja

6 Neutral

O flakns

 • Ranga
  Użytkownik

Ostatnio na profilu byli

1281 wyświetleń profilu
 1. Dopłaty bezpośrednie 2017

  EPA zaliczka wczoraj, raczej niepełne 70%... ale więcej niż zeszłoroczne 20%.
 2. Cena bydła 2017

  Ile to jest bardzo dobrze?? To max 20 kg na szt to sprawdzałeś jakoś??
 3. Cena bydła 2017

  Jak kupisz cielaka w czerwcu bądź lipcu to wątpie że weźmiesz 2x dopłaty. Po pierwsze taki cielak może być z przed 15 maja więc za 24 miechy będzie już miał ponad 2 lata, a po drugie większość pewnie sprzedaje opasy w wieku 20 - 22 miesiące.       100 % się zgadzam. Gdyby były tylko JPO w granicach 1200 do ha to każdy by tylko rotacyjną obkosił za 50 zł a reszta czysty zysk i w chuj czasu leżysz brzuchem... a raczej idziesz na etat bo dzierżawy też by ci pozabierali bo woleli by sami wynająć i przygarnąć tysiaka na czysto. Tylko dopłata do produkcji mogłaby uzdrowić tą chorą sytuację, duża dopłata do wszystkich zwierząt wywindowałą by cenę zboża do conajmniej tys/1t, podobnie łąki. Jakoś też trzeba by rozwiążać inne kwestje np uprawy bulwiaste czy produkty z roślin olej, mąka itd. Opłacało by się robić dobrze a nie jak jeszcze wielu dziś - byleby dopłaty wziąść.  
 4. Cena bydła 2017

  Do kogo poszły??     Jak szt ma powyżej 600 brutto to cena max (oszywiście zależy od rasy) - tak mi handlarz mówił.  
 5. Cena bydła 2017

    Jakie ceny Ci proponowali?? Nie miałeś z nimi wcześniej kontaktu to skąd mieli namiary na Ciebie??
 6. Pasza treściwa dla Opasów

  Pewnie że tak, tylko pszenżyto raczej do starszych sztuk.
 7. Byczek

  Tanie nie były, choć pewnie zł/kg nie wyszło źle. Jednak towar konkretny, w dodatku krajowy i od rolnika a nie jakieś ekonatury.
 8. Byczek

  Po ile takie szt. i skąd??
 9. Cena cieląt 2017

  500 kg śruty i 1,5 sianokiszonki na tydz?? Przy tylu szt. - nie może być.
 10. Cena bydła 2017

    Kobus... a skąd on jest, nie czasem z Czarnocina (okolice)??  Jeśli tak to często dawniej zajeżdzał po sąsiadach, teraz rzadziej, cena bez szału, nie handlowałem z nim.   Co do cieląt ze wschodu, od grudnia mam 3 estończyki (paszporty na dampol) i powiem wam że odchowywały sie jak te polskie od handlarzy, zaszczepine zaraz po przyjeździe i większych problemów nie było, większe miałem właśnie z krajowymi od handlarzy gdzie zawsze jakaś sztuka podatna na dolegliwości. Najlepiej od rolnika ale o to trudno i jeszcze mi się nie udało :(  
 11. Cena cieląt 2017

  10 maja poszedł by za 850 z pocałowaniem tyłka nawet. Powinni to jakoś inaczej wykombinować, np podawać na wniosku od kiedy masz zwierzę i jeśli ponad miesiąc to zgłaszasz. Idzie to jakoś stworzyć, a tak jak jest teraz to tylko handlarze się chapią, ci od cielaków w maju a skupujący do ubojni teraz, a rolnik z dopłaty nic nie ma.
 12. Cena bydła 2017

  Coś w tym jest :/  Popyt i podaż ustaliły taką cene.
 13. Cena bydła 2017

  Żal czytać to forum, jeden wielki płacz. Wszyscy głupi tylko Ci co na forum mądrzy a qrwa co trzeci to analfabeta... Durnie po 950 płacili za cielaki, a Ty mądry kupić nie chciałeś, to napiszesz może że u innego za 700 kupiłeś, dupa - też tyle dałeś bo dopłata by koło nosa przeszła i szkoda by było. Wszyscy teraz płaczą że cena niska, czemu nie sprzedaliście byka 2 miechy temu jak miał 650 kg?? Wiadomo bo się zgłosi jeszcze na dopłaty, 300 zł wpadnie, byczek podrośnie i będzie do przodu... tak jesteście do przodu że Was teraz handlarze dymają jak chcą!!! Każdy teraz chce sprzedać bo miesiąc po zgłoszeniu minoł, a tu lipton :-P. Co za polska patologia że każdy narzeka, jebnijcie te hodowle i idzcie na etat bo bezrobocie jest niskie, albo jeszcze lepij, weźcie sie za handel cielakami bo oni na sztuce więcej zarobią niż Wy po dwuch latach trzymania. I żeby nie było że się wymądrzam - jestem tak samo głupi :)
 14. Cena cieląt 2017

  Zabrakło przecinka wcześniej, ale cena za oba i tak promocyjna
 15. Remont pompy pilmet p40

    Pospawał mi gościu za 50 zł (mówi że 3 podejścia robił bo pękało w innych miejscach)), nie wiem czy nowa byłaby dużo droższa. Z ciśnieniem nie mam najmniejszego problamu, ustawiłem na 5 bar zawór i takie jest przy 1000 obrotach bez problemu.  
×