matingus

Cena bydła 2017

Polecane posty

Daro20    514

 Byki 2szt NCB i 1szt RW łączna waga 2420kg po 7,90zł i 1szt SMXCH waga 880kg po 9zł. Wagi i ceny brutto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Był dziś u mnie nowy handlowiec co i nim wiecie lokalizacja Pułtusk Piotr Budziszewski. Cena normalna płatność niby dp tygodnia ktoś z nimi handlował

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marulekk    5331

 Byki 2szt NCB i 1szt RW łączna waga 2420kg po 7,90zł i 1szt SMXCH waga 880kg po 9zł. Wagi i ceny brutto.

 gdzie handlowałes?


sprzedam pług 3-skibowy ruski stan dobry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lolek1    40

Ponawiam pytanie odnosnie tych umow czy jak rolnik od rolnika kupuje jakies bydlo to ta umowa tez potrzebna?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daro20    514

@marulekk

Handlarz z Radzynia. Dużo bydła się zrobiło. Staniała R klasa 15 groszy i obciął 10 groszy na tych trzech bo były uzgodnione 2 tygodnie temu po 8.

Edytowano przez Daro20

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi57362    2358

2 hf ok 700 kg 6.8 brutto. Wiem bieda z nedza ale co poradzic takie ceny u mnie a pisalem kilka dni temu zeby dal ktos namiar na kogos kto da ponad 7 to zero odzewu. Przynajmniej jestem pewny wagi


jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szorti26    0

Byk czarno biały ładnie umięśniony 640kg po 8,5 zł , poszedł do firmy Bajak z Łagowa.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

wie ktoś jak to jest z tymi umowami? Rolnik z rolnikiem teź ma pisać? kilka osób już pytało i bez odzewu.


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nikolas29    450

Byk czarno biały ładnie umięśniony 640kg po 8,5 zł , poszedł do firmy Bajak z Łagowa.

kto ci tyle dał?napisz na priv jak cos.....u nas kreci sie jakis Miroslaw Łata od waszych swietokrzyskich stron...co to za kupiec? kiedyś był tez kamil kotwa....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

Byk czarno biały ładnie umięśniony 640kg po 8,5 zł , poszedł do firmy Bajak z Łagowa.

 

 

kto ci tyle dał?napisz na priv jak cos.....u nas kreci sie jakis Miroslaw Łata od waszych swietokrzyskich stron...co to za kupiec? kiedyś był tez kamil kotwa....

Pisze  kto 

Pytanie  jak  z  ważeniem , pewny jesteś że nie kantował  na wadze ? 


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ramzes1224    2

Sprzedane 5 bardzo ladnych MM po 8,6 netto i 3 HF/NCB po 7,7 netto potracenie 6% , odbierał Mirek Łata

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

wie ktoś jak to jest z tymi umowami? Rolnik z rolnikiem teź ma pisać? kilka osób już pytało i bez odzewu.

 

Rolnik nie ponosi żadnych konsekwencji w związku z tymi umowami , więc po co pisać . B)

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tabasco    73

Zetorki12@ podszedłeś do tematu na opak, ale masz rację.
Użytkownikom zapewne chodzi o to że jest to umowa między nabywcą a sprzedającym, i w wypadku gdy udam się do sąsiada po np. cielaka ja automatycznie staję się nabywcą.
Jednak obowiązku zawierania tej umowy nie muszą przestrzegać m. in. członkowie spóldzielni nabywającej produkty czy procucenci rolni, czyli jeśli mam gospodarstwo rolne to mogę kupić od innego rolnika np. tone zboża i nie muszę zawierać żadnej umowy.

Panowie i panie, może temat troszke nie ten ale jak już padły pytania to odpowiedziałem i jeszcze dodam:
Do tej pory było tak, że gdy sklep miał dużą podaż to ciał koszty i obniżał cenę, zaraz cene obniżała ubojnia, potem pośrednik a rolnik co najwyżej mógł obniżyć wydatki na życie.
Umowa ta ma na celu ochronę rolników, żeby uniknąć sytuacji że np. rolnik przyjeżdza do skupu i tam mu naglę proponują kilkadziesiąt groszy mniej niż przez telefon dzień wcześniej, jednak jak czytam wymagania to chce mi się śmiać, ubojnie czy pośrednicy mogą zmieniać cenę w zależności od zmiany kursu walut, umowa musi być zawarta na określony czas ale nie jest wymagane jaki, istnieje ryzyko że np. ubojnie nie będą chciały podpisywać umów z małymi rolnikami i z tego co słyszałem to wszystkie wielkie zakłady już zatrudniają dodatkowych prawników żeby tworzyć umowy jak najbardziej korzystne dla siebie.
Po mojemu to wygląda tak że jak przyjeżdza facet po bydło do rolnika to umowa nie będzie spisywana przed dostawą ( w tym wypadku przed załadunkiem na samochód ) tak jak wymaga teraz Ministerstwo ale na szybko razem z fakturą, duże zakłady przy pomocy prawników i tak wyjdą na swoje a mali producenci co najwyżej mogą stracić punkt zbytu bo niektórzy mogą nie spisywać umów np. na kupno 3 sztuk świń, bo za dużo zachodu z papierami będzie ☺

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez 4porucznik01
      witam . mam ostatnio problem z somatyką u bydła . nie które sztuki z dnia na dzien maja wyższa liczbe komórek . nie wiem czym to jest spowodowane . dawka paszowa sie nie zmieniła jest taka sama . kukurydza ,siankoiszonka ,siano lub słoma  śruta swoja z mieszanki owsa  jęczmienia żyta i pszenżyta . rzepakowa. wysłodki buraczane , pszenmix oraz dodatki witaminowe od somatyki .drożdze soda i kreda .po kazdym doju krowy maja zasklepiane wymię . ostatnie wyniki z mleczarni tłuszcz 4,27 bialko 3,06  może ktoś pomoże co z tym zrobic jak obniżyć 
    • Przez CeZaRy29269
      Byk 280+ do 30 miesięcy co tp znaczy ?
    • Przez Michał123
      Dzień dobry, czy ktoś opasa bydło ziemniakami? Chciałbym dowiedzieć się od jakiego wieku można dawać ziemniaki i w jakich ilościach. Jako główna dawka pokarmowa, czy jako dodatek np. do kiszonki z kukurydzy?
    • Przez Radek65
      Dzień dobry, czy można krzyżować miedzy sobą Czerwonego i Czarnego Angusa? Chodzi mi o to czy należąc do związku hodowców bydła można krzyżować te 2 rodzaje bydła i czy nadal będzie to bydło czysto rasowe? Czy lepiej mieć jałówki Angusa a byka np. Simentala?
    • Przez Radek65
      Dzień dobry, chciałbym rozpocząć hodowlę 15 krów mamek. Mocno zastanawiam się nad herefordami. Chciałbym poznać o nich opinie osób które tą rasę posiadają, zastanawia mnie czy opasy ładnie przyrastają i jaką można dostać cenę za kg żywca. Czy warto bawić się w krowy mamki jeśli nie mam miejsca na pastwisko? Mamki karmił bym sianem i dodatkowo jakąś paszą energetyczną. Czy lepiej wybrać jakąś inną rasę np. Angusa?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj