matingus

Cena bydła 2017

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Gość   
Gość

no właśnie 2x w zyciu,a pytałem juz wczesniej,jak juz ktos wziął na krowę 2x na te same szt to juz do nich nie dostanie dopłat? I jak wziął np raz na cielaka potem na mlode bydło do 24m i w tym roku ta szt stanie sie krową to jak wtedy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tabasco    73

bobienko@ wyróżniamy :

Płatność do bydła

Płatność do bydła przysługuje rolnikom posiadającym co najmniej 3 sztuki młodego bydła w wieku do 24 miesięcy, płatność będzie przyznawana do wszystkich zwierzątod 1-szej do 20-tej sztuki. Płatnością będzie objęte bydło, niezależnie od płci. Wsparcie będzie przysługiwać maksymalnie 2 razy w ciągu życia zwierzęcia.



Płatność do krów

Płatność do krów przysługuje rolnikom posiadającym co najmniej 3 krowy w wieku ponad 24 miesięcy, płatność wypłacana jest do krów od 1-szej do 20-tej sztuki.

Czyli masz cielaka, dostajesz dopłatę w jednym roku, potem w drugim a potem ma ponad 24 miesiące i zostawiasz jako krowę to dostajesz dopłatę do krów ( jeśli masz co najmniej 3 sztuki ) dopóki krowa będzie w Twoim gospodarstwie albi dopóki Unia się nie rozpadnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

dopłata do bydła wpływa na cenę :) doba już będę grzeczny

Edytowano przez bobienko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fartom    11

Właśnie można wziąść trzeci raz bo w nowym rozporządzeniu jest mowa że bydło na dzień 15 maja nie może mieć więcej jak 24 miesiące, Ja mam 2 byki urodzone 20 maja i w oderze wpisali mi je do dopłat, a to już będzie 3 raz na te sztuki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matingus    107

Tylko z kąt kupujący ma wiedzieć że sztuki które zakupił były już zgłoszone ?

Byczki kupuje z firm handlujących cielakami - od tej firmy takiej informacji nie uzyskam  .

kolego w arimr powinni Ci podać czy bydło było zgłaszane do dopłat.


Kliknij zieloną strzałkę jeśli pomogłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kazik6    114

no ja tez mam byki na ktore mogl bym zlozyc 3 raz bo nie maja 24 miesiecy ale zekomo tylko 2 razy przysluguje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikidaniel    227

Niby jak? Od początku masz podać sztukę która na 15 maja nie ma skończone 2 lat, więc jak można 3 razy tą samą sztukę podać? Weźcie się nie ośmieszajcie. Sztuka albo na wniosku nie ma roku albo nie ma 2 lat, inaczej się nie da.

 

Wczoraj dostałem fakturę ze Skiby, byk HF 750 brutto, WBC 399,8 kg, cena to 12 netto za kg (taka sama od miesiąca, za R jest 12.50 netto).

Edytowano przez dzikidaniel

C328, U-912, R 103-54, Ares 710, Ares 630, Axion 850

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablozx1    1

Wczoraj sprzedane 2 byki mm 712-733kg za oba 8.10zl wazone na swojej wadze i handlarza. Także cena chyba sie trochę ruszyła.

Edytowano przez pablozx1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

kolego w arimr powinni Ci podać czy bydło było zgłaszane do dopłat.

Oczywiście w ARiMR podadzą - ale w czym to pomoże jeżeli kupie byczki które ktoś już zgłosił do dopłat ?

Ja nie mogę ich ponownie zgłosić !

Dopłaty za te sztuki otrzyma osoba która cielaki trzymała przez miesiąc . 

 

A przez pozostałe 11 miesięcy byczki są u mnie .

I dopłat mi nie przysługują .


PLATFORMA OBYWATELSKA JEST TAK SAMO OBYWATELSKA  JAK KIEDYŚ MILICJA OBYWATELSKA .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Farmerski    9

Niby jak? Od początku masz podać sztukę która na 15 maja nie ma skończone 2 lat, więc jak można 3 razy tą samą sztukę podać? Weźcie się nie ośmieszajcie. Sztuka albo na wniosku nie ma roku albo nie ma 2 lat, inaczej się nie da.

 

Wczoraj dostałem fakturę ze Skiby, byk HF 750 brutto, WBC 399,8 kg, cena to 12 netto za kg (taka sama od miesiąca, za R jest 12.50 netto).

 

Cielak rodzi sie 14 maja, bierzesz za niego dopłate  składając wniosek 15 maja. , w następnym roku składasz 15 maja, cielak ma rok a dwie dopłaty wziete, kolejny rok byk ma rocznikowo 2 lata, składasz wniosek o dopłaty 15 marca. trzymasz go do 16 kwietnia i byk ma na koncie 3 dopłaty i dopiero 23 miesiące. Można?? można :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Płatność do bydła w wieku do 24 miesięcy przysługuje maksymalnie 2 razy w ciągu życia zwierzęcia .


 BÓG HONOR OJCZYZNA . POLSKA WOLNA I NIEZAWISŁA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ciastek12    44

Mi tez sie cos wydaje że się ruszyło bo handlarze zaczynaja sie odzywać za bydłem. Dziś był handlarz który ma do mnie ponad 200 km ( był przejazdem) i za jałowkę mm dawał 6.5 a byki mm od 6.5 do 7.5. Ceny netto. Chciał brać od razu i płacić też od razu ale go odesłałem. Czekam na lepsza cene.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matingus    107

Oczywiście w ARiMR podadzą - ale w czym to pomoże jeżeli kupie byczki które ktoś już zgłosił do dopłat ?

Ja nie mogę ich ponownie zgłosić !

Dopłaty za te sztuki otrzyma osoba która cielaki trzymała przez miesiąc . 

 

A przez pozostałe 11 miesięcy byczki są u mnie .

I dopłat mi nie przysługują .

Kolego to są uroki naszej UNIA.Dopłata powinna być od 10sz,a nie od 3szt.

U nas są tacy co kupi 3 lub 4 cielaki potrzyma miesiąc i przychodzi żeby kupić.ja na to trzymaj dalej i do widzenia.


Kliknij zieloną strzałkę jeśli pomogłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

Cielak rodzi sie 14 maja, bierzesz za niego dopłate  składając wniosek 15 maja. , w następnym roku składasz 15 maja, cielak ma rok a dwie dopłaty wziete, kolejny rok byk ma rocznikowo 2 lata, składasz wniosek o dopłaty 15 marca. trzymasz go do 16 kwietnia i byk ma na koncie 3 dopłaty i dopiero 23 miesiące. Można?? można :D

Jakaś wyższa matematyka  :D  :P

co  ty  pierdzielisz  człowieku , nawet jeśli  zmienił  się  termin  w którym  bydło kończy  2 lata  z  31 maja  na  15  - to jesli urodziło  sie  14  , to  i  14  skończy  2 lata  :P  :D

 

Oczywiście w ARiMR podadzą - ale w czym to pomoże jeżeli kupie byczki które ktoś już zgłosił do dopłat ?

Ja nie mogę ich ponownie zgłosić !

Dopłaty za te sztuki otrzyma osoba która cielaki trzymała przez miesiąc . 

 

A przez pozostałe 11 miesięcy byczki są u mnie .

I dopłat mi nie przysługują .

trochę chyba  nie  tak jak piszesz , wcześniej  było tak że  musisz  trzymac  cielaka  którego ująłeś  we wniosku , do momentu  az  skończy  6 miesięcy.

To się  zmieniło? nie słyszałem ... 


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kazik6    114

panowie zazałapal by sie byk do 24 miesiecy na 3 doplaty dlatego ze przez ostatnie dwa lata przyjmowanie wnioskow bylo wydłuzone w 2015r chyba do 15 czerwca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

No i co z tego? chodzi  o  to że 2 lata ma  skonczyć  31 maja . Teraz niby 15 .

Gdzie  jest  to  napisane że  15?  ja nie mogę  znależć  takich informacji 


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

piszcie i po 4 razy a nawet i 5 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Azor07    765

http://www.agrofoto.pl/finanse/dotacje-i-doplaty/komu-doplata-zwiazana-z-produkcja-bydla-i-krow,55948.html   Stary artykuł nie wszystko jet w nim aktualne .

 

Edytowano przez Azor07

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
artek27    355

Piszecie ze 8zl to nie realne dostac za byczki a znajomy taki byl zadowolony ze za mieszance bbbxho dostal po 9zl brutto. Normalnie szok tak go pewnie oje...li na wadze ale nie dal wmowic ze ostro urwali. Warzone na wadze handlarza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikidaniel    227

Cielak rodzi sie 14 maja, bierzesz za niego dopłate  składając wniosek 15 maja. , w następnym roku składasz 15 maja, cielak ma rok a dwie dopłaty wziete, kolejny rok byk ma rocznikowo 2 lata, składasz wniosek o dopłaty 15 marca. trzymasz go do 16 kwietnia i byk ma na koncie 3 dopłaty i dopiero 23 miesiące. Można?? można :D

Rozumiem że czytanie ze zrozumieniem ciężka rzecz. Wiek nie liczy się na dzień składania wniosku tylko na 15 maja, niezależnie kiedy wniosek został złożony.


C328, U-912, R 103-54, Ares 710, Ares 630, Axion 850

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez 4porucznik01
      witam . mam ostatnio problem z somatyką u bydła . nie które sztuki z dnia na dzien maja wyższa liczbe komórek . nie wiem czym to jest spowodowane . dawka paszowa sie nie zmieniła jest taka sama . kukurydza ,siankoiszonka ,siano lub słoma  śruta swoja z mieszanki owsa  jęczmienia żyta i pszenżyta . rzepakowa. wysłodki buraczane , pszenmix oraz dodatki witaminowe od somatyki .drożdze soda i kreda .po kazdym doju krowy maja zasklepiane wymię . ostatnie wyniki z mleczarni tłuszcz 4,27 bialko 3,06  może ktoś pomoże co z tym zrobic jak obniżyć 
    • Przez CeZaRy29269
      Byk 280+ do 30 miesięcy co tp znaczy ?
    • Przez Michał123
      Dzień dobry, czy ktoś opasa bydło ziemniakami? Chciałbym dowiedzieć się od jakiego wieku można dawać ziemniaki i w jakich ilościach. Jako główna dawka pokarmowa, czy jako dodatek np. do kiszonki z kukurydzy?
    • Przez Radek65
      Dzień dobry, czy można krzyżować miedzy sobą Czerwonego i Czarnego Angusa? Chodzi mi o to czy należąc do związku hodowców bydła można krzyżować te 2 rodzaje bydła i czy nadal będzie to bydło czysto rasowe? Czy lepiej mieć jałówki Angusa a byka np. Simentala?
    • Przez Radek65
      Dzień dobry, chciałbym rozpocząć hodowlę 15 krów mamek. Mocno zastanawiam się nad herefordami. Chciałbym poznać o nich opinie osób które tą rasę posiadają, zastanawia mnie czy opasy ładnie przyrastają i jaką można dostać cenę za kg żywca. Czy warto bawić się w krowy mamki jeśli nie mam miejsca na pastwisko? Mamki karmił bym sianem i dodatkowo jakąś paszą energetyczną. Czy lepiej wybrać jakąś inną rasę np. Angusa?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj