matingus

Cena bydła 2017

Polecane posty

benio1967    154

U mnie z Agrostarem wygląda to tak-jak mam na sprzedaż to dzwonię do gościa który kupuje i zglaszam ile ,przyjeżdża ,i w oborze podaje po ile zapłaci za sztukę,ładuje u mnie,zbiera jeszcze po okolicy i na ustaloną godzinę jadę do Włodawy na wagę w zakładach mięsnych.Czasami na wadze do ceny ludziom coś dokładają  do sztuki-nie słyszałem żeby obcinali,faktura jest wystawiana na Agrostar,kasa zawsze na koncie 14 dni,kiedyś potrzebowałem to przeleli wcześniej.W moich stronach kupują dużo,skitka 7 %,a jak się dłużej czeka na ważenie bo jest kilka samochodów z bykami to było 6 %.Zawsze z ceny byłem zadowolony,waga stacjonarna,,zakładowa i każdy sobie zagląda ten co sprzedaje .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

Agrostar  ma  jakies  udziały  w  tej masarni  we  Włodawie , GRAMAR  chyba  sie  nazywa  .
tez  tam  kiedys  kilka  razy jeździłem  , ale  to  było  za  czasów  Marianka , i przyjeżdżał sprinterem  tylko  do mnie po  3-4   sztuki.

Jak  z  pewnością  tej  wagi - to  tez  cholera  wie


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
benio1967    154

Udziałów to raczej nie mają ,we Włodawie to  chyba tylko biją dla Agrostaru i rozbierają a ostatnio jak kilka miesięcy temu sprzedawałem to mówili że mięso idzie na serbię,grecję a jaka prawda to nie wiem,ale mają tam duży ruch.W maju będę teraz sprzedawał i też do nich,a akurat na tą wagę ludzie nie klną,ale wszystkim nie dogodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witek74    0

Miał   ktoś doczynienie z Grzegorz Bryła z świętokrzyskiego jak zwagą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19724

Widzę kolego moje strony wiec zapytam gdzie odstawiasz i jak z ich wiarygodnościa. Mam na sprzedaz 4szt mieszance. Jeden praktycznie klon Tempera (wpisz w google to bedzie pierszy temper Simental)z katalogu waga lekko 750kg na czysto pozostale 3 po 700 kg netto. Ile mozna wiac za takie sztuki i kto najlepiej placi w rejonie północnej wlkp.

Sprzedaje do tego co da więcej, z jednymi handluje dość długo z innymi skończyłem współpracę jeśli chcesz jakieś bardziej szczegółowe info zapraszam na priv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DARIUSZA323    25

Agrostar kasa dokładnie po 14 dniach, u mnie w okolicy sa handlarze co za byki lepiej płaca ale jak jałówki to tylko do nich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marijusz    556

byk simental

wiek 23 mieś

waga 920kg

cenna 9.5 zł za kg .

Mazowieckie .

Kupiec z Włoch

napisz coś więcej o tym kupcu z Włoch Na jakim terenie kupuje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlodyhef    214

Ten gość wczoraj sie zarejestrował i ma dwa posty więc jego wiarygodność bym zmniejszył o ponad połowę ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bluecows1    41

ma ktoś jakieś info o Sieczkowskim z Orońska ? pośrednik z bardzo wysokimi cenami pojawił sie niedawno na okolicy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

nowa twarz i bardzo wysokie ceny- to śmierdzi. Niech płaci przed odbiorem, lub gotówką, ważyć na ogólnej wadze i niech bierze.


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

chyba muszę ku..rwa jakiś neon przy bramie postawić bo do mnie żaden z wysokimi cenami wstąpić nie chce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikruss    536

Na ogolnej tez moga sporo opierdzielic chociarz jak teraz sprzedawalem na ogolna to i tak jakos wiecej wazyly jak na samochodowej hehe.
Nastepne pewnie w maju ale juz bedzie swoja waga i wszystko przez nia pojdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
258michal    2

Panowie z kim handlujecie w okolicach pow.Kolski ,Turecki ? Kogo rzetelnego polecacie ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ciastek12    44

niby jak oszukać na ogólnej sprawdzonej wadze?

Wystarczy że spuszcza wodę ze zbiorników po zważeniu pustego ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
benio1967    154

Kiedyś powiedział mi znajomy na którego wadze  /ma skład nawozow i węgla / często ważyłem samochody ze zbożem ,żebym pilnował by pusty i potem załadowany stawał w tym samym miejscu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

Z  tym  stawaniem w tym samym miejscu  - to bajka  , chyba że  z wagą  cos nie tak, też o tym słyszałem i sprawdzałem .

Wożąc  zboże  z ciekawości sam sprawdzałem- wyświetlacz był na  zewnątrz , widoczny z  traktora i  2 m  w  ta  czy  w tą nie robi  żadnej różnicy .

co do  wody  , w zimie  to  niewykonalne , w lecie  trzeba po prostu patrzeć , to widać  przecież .


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LuckyLuke12345    230

Wystarczy że spuszcza wodę ze zbiorników po zważeniu pustego ;)

 

U mnie jak ważę na wadze ogólnej to najpierw z bydłem , a pużniej pusty

Takie kombinacje z wodą są na krótką metę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

no  nie  kazdy ma  rzut  beretem  do ubojni  , żeby  tam jeździć ważyć 


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
benio1967    154

Ja na wagę naginam 60 km w jedną stronę,ale zawsze zbieramy się kilku i jedziemy jednym samochodem-jest okazja pogadać,butelkę otworzyc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez 4porucznik01
      witam . mam ostatnio problem z somatyką u bydła . nie które sztuki z dnia na dzien maja wyższa liczbe komórek . nie wiem czym to jest spowodowane . dawka paszowa sie nie zmieniła jest taka sama . kukurydza ,siankoiszonka ,siano lub słoma  śruta swoja z mieszanki owsa  jęczmienia żyta i pszenżyta . rzepakowa. wysłodki buraczane , pszenmix oraz dodatki witaminowe od somatyki .drożdze soda i kreda .po kazdym doju krowy maja zasklepiane wymię . ostatnie wyniki z mleczarni tłuszcz 4,27 bialko 3,06  może ktoś pomoże co z tym zrobic jak obniżyć 
    • Przez CeZaRy29269
      Byk 280+ do 30 miesięcy co tp znaczy ?
    • Przez Michał123
      Dzień dobry, czy ktoś opasa bydło ziemniakami? Chciałbym dowiedzieć się od jakiego wieku można dawać ziemniaki i w jakich ilościach. Jako główna dawka pokarmowa, czy jako dodatek np. do kiszonki z kukurydzy?
    • Przez Radek65
      Dzień dobry, czy można krzyżować miedzy sobą Czerwonego i Czarnego Angusa? Chodzi mi o to czy należąc do związku hodowców bydła można krzyżować te 2 rodzaje bydła i czy nadal będzie to bydło czysto rasowe? Czy lepiej mieć jałówki Angusa a byka np. Simentala?
    • Przez Radek65
      Dzień dobry, chciałbym rozpocząć hodowlę 15 krów mamek. Mocno zastanawiam się nad herefordami. Chciałbym poznać o nich opinie osób które tą rasę posiadają, zastanawia mnie czy opasy ładnie przyrastają i jaką można dostać cenę za kg żywca. Czy warto bawić się w krowy mamki jeśli nie mam miejsca na pastwisko? Mamki karmił bym sianem i dodatkowo jakąś paszą energetyczną. Czy lepiej wybrać jakąś inną rasę np. Angusa?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj