matingus

Cena bydła 2017

Polecane posty

Gość   
Gość

Ale tam zawsze tak było ....że trzeba czekać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jas323    3

tak zgadza się ale teraz przeciagaja mnie z tygodnia na tydzien a tłumaczenia w księgowosci że im też nie przelewają może coś w tym tygodniu przeleją

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MagoKJ    17

To coś kolega pecha masz.
U nas od zawsze biorą, ogólnie od wszystkich których znam i kasa jest w wyznaczonym terminie.
To nie wiem w czym jest problem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jas323    3

jak pojedycze sztuki sprzedajecie to może tak u nas wszysty na nich narzekają ja juz do nich 7 lat sprzedaje także orjetuje sie troszke ale tak żle jak teraz nigdy nie było

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tola27    9

Panowie skąd u was takie ceny?Sprzedawałam na początku stycznia 2hf po 6,9 miały prawie 700 kg.Na samochodzie miał byka ponad 700 ładnie umięśniony to mówił że po 7,5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ja nie . Sprzedawał z wioski obok typek do nich dwa hf( 620 i 630Kg) byków tez nie wiedziałem ale fakturę juz tak dostał za nie 8.2 brutto skitka 7% i poszły z ich wagi . Mówią że nie liczy sie dla nich pochodzenie a waga na czysto jak na czysto wychodzi 600+ to na reke masz 8.5 jak jest dokłądnei nie wiem . Numer mam i jak bede sprzedawac to zadzwonie do nich napewno bo cena naprawde atrakcyjna aż dziwna ja za hf dostaje 7.5 ale to takie do 600 kg ... a tu aż tyle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zenonim    223

zkordalski- a po jakim terenie jeżdżą. ciekawe jaką cenę by dali jakby wagę zobaczyli?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bykoland    1

Sprzedawał ktoś bydło do B.B Sikorscy ze Stężycy ?

 

 

Pośrednik jakich wielu. Jak najtaniej na zywą kupić, poubojowo sprzedać.

 

 

 Czytam tak to forum i zachodze w głowe dlaczego duza część osób sprzedaje jakimś handlarzykom, niewypłacalnym pośrednikom itp. Tym  bardziej ze jak taki wejdzie do obory, to mu zadna sztuka nie pasuje. Jeden za chudy, drugi  za gruby, trzeci pękaty, itd. Oddawajcie bezpośrednio do ubojni i to najlepiej na WBC

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

No i dobrze by było żeby nie za daleko to ubojnia była . B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi57362    2361

Albo pokaz mi ubojnie co przyjedzie czasem po jednego byka. Tym bardziej ze najblizsza mnie jest 90 km odemnie


jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Paramonov    73

Panowie skąd u was takie ceny?Sprzedawałam na początku stycznia 2hf po 6,9 miały prawie 700 kg.Na samochodzie miał byka ponad 700 ładnie umięśniony to mówił że po 7,5

jak mówił że po 7,5 to pewnie za 8 kupił...

dziś sprzedane  3 byczki mieszance  mm :dwa po 600kg i jeden 850 kg po 8zł brutto .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bluecows1    41

Pośrednik jakich wielu. Jak najtaniej na zywą kupić, poubojowo sprzedać.

 

 

 Czytam tak to forum i zachodze w głowe dlaczego duza część osób sprzedaje jakimś handlarzykom, niewypłacalnym pośrednikom itp. Tym  bardziej ze jak taki wejdzie do obory, to mu zadna sztuka nie pasuje. Jeden za chudy, drugi  za gruby, trzeci pękaty, itd. Oddawajcie bezpośrednio do ubojni i to najlepiej na WBC

 

Ja mieszkam w okolicy gdzie jest dużo ubojni i każda płaci mniej niż pośrednicy :D :D :D

centrum

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

To ciekawe gdzie pośrednicy odstawiają ? :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek28_28    2096

Waga wagą ale pośrednicy maja lepsze ceny bo oni współpracują na stałe i dostarczają duże ilości miesięcznie wiec ubojnie im płaca więcej niż nam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mesi    20

Ja mieszkam w okolicy gdzie jest dużo ubojni i każda płaci mniej niż pośrednicy :D :D :D

centrum

. Skąd jesteś i gdzie odstawiasz jak można wiedzieć , u mnie co mają bydło do niesułkowa dają kiedyś znajomy do strykowa sprzedawał krowy i byka ale coś słabo mu rosnoł ,teraz ma do jeżowa dać 3 byki i jałówke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

Czytam tak to forum i zachodze w głowe dlaczego duza część osób sprzedaje jakimś handlarzykom, niewypłacalnym pośrednikom itp. Tym bardziej ze jak taki wejdzie do obory, to mu zadna sztuka nie pasuje. Jeden za chudy, drugi za gruby, trzeci pękaty, itd. Oddawajcie bezpośrednio do ubojni i to najlepiej na WBC

a co jak ktoś przejechał się już na kilku ubojniach. Choduję krowy mleczne i opasam byczki mieszance mleczne i hf do wagi 700-900kg kilkanaście sztuk rocznie. W ubojniach takie byki jak moje to klasa O i wybicie 50-53% co daje cenę poniżej 7zł netto w przeliczeniu na żywo. Jak handlarz z pewnej wagi daje 7.5netto to chyba nie warto dawać na wbc żeby znowu stratę zrobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bykoland    1

Byk to nie jest krowa żeby 50% sie wybijał, no to faktycznie Cie na kilach rąbneli 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez 4porucznik01
      witam . mam ostatnio problem z somatyką u bydła . nie które sztuki z dnia na dzien maja wyższa liczbe komórek . nie wiem czym to jest spowodowane . dawka paszowa sie nie zmieniła jest taka sama . kukurydza ,siankoiszonka ,siano lub słoma  śruta swoja z mieszanki owsa  jęczmienia żyta i pszenżyta . rzepakowa. wysłodki buraczane , pszenmix oraz dodatki witaminowe od somatyki .drożdze soda i kreda .po kazdym doju krowy maja zasklepiane wymię . ostatnie wyniki z mleczarni tłuszcz 4,27 bialko 3,06  może ktoś pomoże co z tym zrobic jak obniżyć 
    • Przez CeZaRy29269
      Byk 280+ do 30 miesięcy co tp znaczy ?
    • Przez Michał123
      Dzień dobry, czy ktoś opasa bydło ziemniakami? Chciałbym dowiedzieć się od jakiego wieku można dawać ziemniaki i w jakich ilościach. Jako główna dawka pokarmowa, czy jako dodatek np. do kiszonki z kukurydzy?
    • Przez Radek65
      Dzień dobry, czy można krzyżować miedzy sobą Czerwonego i Czarnego Angusa? Chodzi mi o to czy należąc do związku hodowców bydła można krzyżować te 2 rodzaje bydła i czy nadal będzie to bydło czysto rasowe? Czy lepiej mieć jałówki Angusa a byka np. Simentala?
    • Przez Radek65
      Dzień dobry, chciałbym rozpocząć hodowlę 15 krów mamek. Mocno zastanawiam się nad herefordami. Chciałbym poznać o nich opinie osób które tą rasę posiadają, zastanawia mnie czy opasy ładnie przyrastają i jaką można dostać cenę za kg żywca. Czy warto bawić się w krowy mamki jeśli nie mam miejsca na pastwisko? Mamki karmił bym sianem i dodatkowo jakąś paszą energetyczną. Czy lepiej wybrać jakąś inną rasę np. Angusa?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj