matingus

Cena bydła 2017

Polecane posty

Wczoraj sprzedane 2 byki mieszańce ale zalatywały hf 880 kg i 898 kg brutto, oba po 8zł brutto. Odbierał Kościesza 

Edytowano przez radeczek2727

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BENNY82    242

BENNY82 chyba nie umiesz czytac ze zrozumieniem wiec zrobie dla ciebie wyjatek i wytlumacze. Byki sprzedane w srode a odbior ustalilem na sobote, kasa 90% wartosci w piatek bylo na koncie, na tzw. brud odcieli 6%, waga pewna. bylo kilku handlarzy, tych powaznych i nikt nie chcial dolozyc nawet 10gr. Nikt nie proponowal mi 8.4netto. Uzgodnilem 8.2netto (8.85brutto vat 8%- jestem vat-owcem) gdybys zastanawial sie skad tyle brutto. Po wypisaniu faktur kupujacy pokazal mi wiadomosc ze cena idzie w dol 20gr. w zaden sposob nie wplynelo to na wartosc sprzedanych przeze mnie bykow. Wiec k**wa pytam w jaki sposob mnie ojebali????    Zawsze znajdzie sie jakis ĆWOK, taki jak TY ktoremu cos nie pasi. Sprzedaj swoje po 10zl. zycze Tobie i sobie takiej ceny. Niektorzy hodowcy wiedza ze jak sie trafi jeden czy dwa w partii co zatrzyma sie na 550kg to nawet sanbull nie pomoze. Stad waga srednia. na pytanie od krzychuuu dlaczego sprzedalem teraz a nie trzymalem by podrosly odpowiem w ten sposob: Mialem echooo na koncie:) 

 

poczytaj posty z dnia 13 styczeń 2017r w tym temacie a odpowiedzi znajdziesz dwie ja nie będę się odnosił do tego co napisałeś to że jojo na koncie to rozumiem i nie ma wyjścia. tyle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Widzę że kilka osób wy.ebali ostro ktos sprzedał 2 sztuki ponad 800 kg a dali mu 8 zł od innego chcieli skitke 11 %  chamstwo w biały dzień

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BENNY82    242

najgorsze jest to ,że dają się tak robić i mówią że to normalne!!!! i jeszcze "ciebie" zbluzgają bo zwróciłeś im uwagę -no cóż czasami tak już w życiu bywa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mefjurolnik    10

Witam mógłby ktoś polecić dobrego skupującego? Jestem z okolic Konina mam bydło z luzu na sprzedaż. Ceny niby do 7.7+vat za dobre sztuki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mefjurolnik    10

Przemek28_28 Ubojnia Wiktor. Z wagą okej zawsze ważymy samochód przed i po załadunku. Jedynie co trzeba pilnować to strączki bo chce 8%. Wszędzie mówią o spadkach sam nie wiem czy sprzedawać czy czekać jeszcze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kazik6    114

ustawowo na byku max 7%potracenia nie dajcie sie w uja robic z luzu 6% krowa8%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bluecows1    41

u mnie z mlodego 5% bierze

obniżek na razie nie widać chociaż takich cen jak u was nie ma, byk 7,5 maksmalnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nikolas29    450

ustawowo na byku max 7%potracenia nie dajcie sie w uja robic z luzu 6% krowa8%

tylko ze u nas w lodzkiem jest ubojnia co na byku bierze 5% a na krowie 6% a ci posrednicy po 9%na krowie a byku 8

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Z tymi cenami to chyba żarty ze tanieja. Kolega ze wsi sprzedał do glinki w wtorek 3 mieszance waga 700 to dostał 8 wszystko brutto za hf do 600 kg po 7.5 więc to chyba jakoś blef

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cena spadła srednio 20 gr na cenie WBC w wiekszosci ubojni.Wydaje mi sie ze niema za duzo towaru bo handlarze sami wstepujo i pytajo czy nic niema na handel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnikw    71

Ja oddaje do firmy slaby, waga pasuje,zawsze sobie byki przewaze na swojej wadze, kasa terminowo na koncie, na bykach z luzu 5% skitki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Janusz342    90

4 sztuki na odstawe jeden mizerny 480 na czysto około dwa po kolo 600 i jedna jałówka mięsna tez kolo 600 jaką cenę mogę za nie dostać kuj-pom :) martwi mnie ten 1 czy nie opuści ceny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlodyhef    214

Cena spadła srednio 20 gr na cenie WBC w wiekszosci ubojni.Wydaje mi sie ze niema za duzo towaru bo handlarze sami wstepujo i pytajo czy nic niema na handel

 

 

Słuchy mnie doszły, że specjalnie opuszczają cenę tylko po to, bo właśnie brakuje teraz bydła. 

 

Cena spada - rolnik się martwi żeby nie spadła bardziej, więc nie czeka tylko oddaje. Sprytnie to robią dziady. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

jeszcze troche nieświadomych w tym kraju zostało co się łapie na takie zagranie,albo Pier...lą że bydło nie idzie a każda ilość kupią

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jeśli brakuje towaru to cena powinna iść w górę a nie w dół...eh;/ biednemu zawsze wiatr w oczy wieje.

To co radzicie? trzymać jeśli pasza jest i z kasą nie pilne?

Jest szansa, że cena wzrośnie? a może będą dalsze spadki bo zaraz wiosna..ludziom będą się kończyły zapasy paszy...każdy zacznie wypychać towar z obory i znowu będzie pretekst, żeby obniżyć-bo tyle bydła będzie do sprzedaży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychuuuuu    46

Paszy podobno nikomu nie brakuje bo kukurydza w tamtym roku wszystkim obrodzila. Sam mam 25 sztuk 650 -750kg  i bede czekal do marca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ja mam teraz 6 byków(od500do 600)i tak z 4 krowy na raz bym to wywalił . Ale bede czekał chodz u mnie już zapasy topnieją w oczach ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
the1mati1    64

Sprzedawał ktoś do  Marcina sitarskiego z piotrów podłazy koło Łagowa? Jak u nich z wagą  i kasą długo trzeba czekać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez 4porucznik01
      witam . mam ostatnio problem z somatyką u bydła . nie które sztuki z dnia na dzien maja wyższa liczbe komórek . nie wiem czym to jest spowodowane . dawka paszowa sie nie zmieniła jest taka sama . kukurydza ,siankoiszonka ,siano lub słoma  śruta swoja z mieszanki owsa  jęczmienia żyta i pszenżyta . rzepakowa. wysłodki buraczane , pszenmix oraz dodatki witaminowe od somatyki .drożdze soda i kreda .po kazdym doju krowy maja zasklepiane wymię . ostatnie wyniki z mleczarni tłuszcz 4,27 bialko 3,06  może ktoś pomoże co z tym zrobic jak obniżyć 
    • Przez CeZaRy29269
      Byk 280+ do 30 miesięcy co tp znaczy ?
    • Przez Michał123
      Dzień dobry, czy ktoś opasa bydło ziemniakami? Chciałbym dowiedzieć się od jakiego wieku można dawać ziemniaki i w jakich ilościach. Jako główna dawka pokarmowa, czy jako dodatek np. do kiszonki z kukurydzy?
    • Przez Radek65
      Dzień dobry, czy można krzyżować miedzy sobą Czerwonego i Czarnego Angusa? Chodzi mi o to czy należąc do związku hodowców bydła można krzyżować te 2 rodzaje bydła i czy nadal będzie to bydło czysto rasowe? Czy lepiej mieć jałówki Angusa a byka np. Simentala?
    • Przez Radek65
      Dzień dobry, chciałbym rozpocząć hodowlę 15 krów mamek. Mocno zastanawiam się nad herefordami. Chciałbym poznać o nich opinie osób które tą rasę posiadają, zastanawia mnie czy opasy ładnie przyrastają i jaką można dostać cenę za kg żywca. Czy warto bawić się w krowy mamki jeśli nie mam miejsca na pastwisko? Mamki karmił bym sianem i dodatkowo jakąś paszą energetyczną. Czy lepiej wybrać jakąś inną rasę np. Angusa?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj