matingus

Cena bydła 2017

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Gość   
Gość

towaru potrzebują,wywołają panikę ze cena w dół to ludzie zaczną wyprzedawać,co roku to samo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek28_28    2096

Sieją panikę bo wiedza ze zaraz ludzie bedą kupować nowe cielaki żeby wziąć dopłatę wiec próbują wyrwać taniej. U kuzyna brał koleś w środę takiego około 200, złamana noga to tez mówił ze tanieją ale ma w boksie 8 takich około 650 kg to chciał dołożyć mu po 15 gr żeby jak to nazwał nie jeździć na prozno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

Do Skiby, bo najbliżej i niby nie oszukują

kiedyś dałem im na próbę 2 letniego 50%sm ponad 800kg ładny byk kierowca mówił że miał być w R. Wybił się na 53% i klasa O. Po przeliczeniu na żywo wyszło 6,70netto. Był to taki średniak z tych co wtedy były do sprzedania kierowca wiedział że to próba jak wyjdzie dobrze to resztę sprzedam. Dzwoniłem i nic mi nie dołożyli wymyślili sobie że nie oszukują tylko że tłusty i dlatego O klasa a i tak dobrze dostałem bo ponad 5tys zł. Pozostałe byki poszły na ogólną po 7.30netto do handlarza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bykoland    1

Propozycja na żywą 8,00 brutto, mówią ze na wbc wyjdą lepiej. Ta partia juz dogadana, nie bede sie wycofywał. Zobaczymy, jak strace to juz wiecej nigdy nic nie dostaną 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

ja nie mam szczęścia do wbc albo źle żywię bo stale słabo wychodzą. Latem dałem na próbę do Łuniewskich 2 byki słaby hf 27 miesięcy 740kg na żywo propozycja 6.5 netto na wbc po przeliczeniu 6.6netto czyli dobrze. Drugi byk 50%mo 24miesiące 840kg propozycja na żywo 7netto na wbc po przeliczeniu 6.80netto. Wybicie nie wiele lepsze jak ten hf i klasa też O. Dzwoniłem co się stało to tłumaczą się za tłusty i dlatego. Nie wiem o co chodzi chcieli by żeby co 2 dni karmić żeby chude były.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TommyLee    57

BENNY82 chyba nie umiesz czytac ze zrozumieniem wiec zrobie dla ciebie wyjatek i wytlumacze. Byki sprzedane w srode a odbior ustalilem na sobote, kasa 90% wartosci w piatek bylo na koncie, na tzw. brud odcieli 6%, waga pewna. bylo kilku handlarzy, tych powaznych i nikt nie chcial dolozyc nawet 10gr. Nikt nie proponowal mi 8.4netto. Uzgodnilem 8.2netto (8.85brutto vat 8%- jestem vat-owcem) gdybys zastanawial sie skad tyle brutto. Po wypisaniu faktur kupujacy pokazal mi wiadomosc ze cena idzie w dol 20gr. w zaden sposob nie wplynelo to na wartosc sprzedanych przeze mnie bykow. Wiec k**wa pytam w jaki sposob mnie ojebali????    Zawsze znajdzie sie jakis ĆWOK, taki jak TY ktoremu cos nie pasi. Sprzedaj swoje po 10zl. zycze Tobie i sobie takiej ceny. Niektorzy hodowcy wiedza ze jak sie trafi jeden czy dwa w partii co zatrzyma sie na 550kg to nawet sanbull nie pomoze. Stad waga srednia. na pytanie od krzychuuu dlaczego sprzedalem teraz a nie trzymalem by podrosly odpowiem w ten sposob: Mialem echooo na koncie:) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19721

info z dziś

byki od poniedziałku w dół, nie wiem, zagrywka ubojni czy raczej realne powody ?

jak zawsze o tej porze roku ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
raul1985    10

Wczoraj sprzedałem 16 szt. srednia 735 kg ( 3 mniejsze sztuki mi zaniżyły)  LM i SM nie były to czyso rasowe ale łądne bydło, cena 9.15 brutto termin zapłąty 5 dni

 

Komu sprzedawales i czy byly z luza ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mamdres    3

kiedyś w agrobiznesie mówili, że w maju ma się otworzyć nowy rynek zbytu to i cena byłaby może wyższa, ale do maja jeszcze daleko, ja planuję sprzedaż na marzec-kwiecień, bo mam jeszcze czym ich karmić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matek0921    58

W piątek sprzedana krowa mieszaniec MO-HF 407kg po wybiciu i po 10.90 netto za kg w klasie O a wago żywej nie znam bo ponoć sensor wagi miał awarie a sprzedane do OSI Food Work Chróscina.

A ktoś  jeszcze ktoś da opinie i firmie Slaby-Marczyk ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koniec90    0

woj. Podlaskie pow.Suwalski 18 miesiecy-680 19 miesiecy-700 miesznace oba 8.15 brutto kupujacy "Pernach"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnex    1

Ja sprzedaje krowy od niedawna. Jest ok płacą do 7 dni po odbiorze,to nie żadni oszuści,kapitał amerykański. Wyceniają rzetelnie i uczciwie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hvb3000    7

Dlaczego podajecie ceny brutto ? To bez sensu.

Różnica między zasadami ogólnymi, a ryczałtem 1%. W dodatku owe 8% na zasadach ogólnych należy teoretycznie przekazać do US, więc żadna z tego korzyść.

 

"...mierzenie fujarki razem z kręgosłupem"

 

Nowy chwyt skupujących na mydlenie oczu wyższą ceną ?

 

Wracając do tematu Chróścina ma w cenniku, klauzule, że powyżej 24 miesięcy byk jest wyceniany wg tabeli dla krów.

Pomimo, że ubojnia jest zlokalizowana +- 40 km od mojego miejsca zamieszkania to nigdy nie zaryzykowałem im sprzedać na WBC, po za tym sprzedaje wyłącznie w wieku powyżej 24 miesięcy.

 

Mój oferent obecnie płaci do 7,8 netto, ale jak go znam to nie jest ostatnie słowo.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lolek14    1

Czy ktoś wie coś o firmie "Sołtys" Przemysław Łosak Daleszyce? Gość zalega mi z płatnością za bydło a w telefonie włącza się poczta głosowa. Wcześniej odbierał bydło i nie było żadnych problemów z płatnością!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś wie coś o firmie "Sołtys" Przemysław Łosak Daleszyce? Gość zalega mi z płatnością za bydło a w telefonie włącza się poczta głosowa. Wcześniej odbierał bydło i nie było żadnych problemów z płatnością!

 

Długo zalega? To jest najgorsze, że masz pewnego odbiorcę a on nagle zaczyna lecieć w kulki

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariusz_5    2

ile u was strącają z wagi na tzw.opas? bo mam krowę do sprzedania około 750 kg propozycja od handlarza 5.6zł brutto i 11% strąca, byk ważony hf 730 kg  7.8 zł brutto 8% strączki, nie powiem byk kościsty ale krowa tłusta. Dobra cena? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

gdzie do ch..ja tyle strączki max 6 z byka.i 8 z krowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bykoland    1

Cytat z serwisu cenyrolnicze.pl 17.01 2017  " średnia cena skupu wymienionego wcześniej byka (żywiec) wzrosła o + 0,03 zł, a wbc o + 0,01 zł/kg." 


ile u was strącają z wagi na tzw.opas? bo mam krowę do sprzedania około 750 kg propozycja od handlarza 5.6zł brutto i 11% strąca, byk ważony hf 730 kg  7.8 zł brutto 8% strączki, nie powiem byk kościsty ale krowa tłusta. Dobra cena? 

 

Psem go poszczuj i nawet nie gadaj z idiotą

Edytowano przez bykoland

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez 4porucznik01
      witam . mam ostatnio problem z somatyką u bydła . nie które sztuki z dnia na dzien maja wyższa liczbe komórek . nie wiem czym to jest spowodowane . dawka paszowa sie nie zmieniła jest taka sama . kukurydza ,siankoiszonka ,siano lub słoma  śruta swoja z mieszanki owsa  jęczmienia żyta i pszenżyta . rzepakowa. wysłodki buraczane , pszenmix oraz dodatki witaminowe od somatyki .drożdze soda i kreda .po kazdym doju krowy maja zasklepiane wymię . ostatnie wyniki z mleczarni tłuszcz 4,27 bialko 3,06  może ktoś pomoże co z tym zrobic jak obniżyć 
    • Przez CeZaRy29269
      Byk 280+ do 30 miesięcy co tp znaczy ?
    • Przez Michał123
      Dzień dobry, czy ktoś opasa bydło ziemniakami? Chciałbym dowiedzieć się od jakiego wieku można dawać ziemniaki i w jakich ilościach. Jako główna dawka pokarmowa, czy jako dodatek np. do kiszonki z kukurydzy?
    • Przez Radek65
      Dzień dobry, czy można krzyżować miedzy sobą Czerwonego i Czarnego Angusa? Chodzi mi o to czy należąc do związku hodowców bydła można krzyżować te 2 rodzaje bydła i czy nadal będzie to bydło czysto rasowe? Czy lepiej mieć jałówki Angusa a byka np. Simentala?
    • Przez Radek65
      Dzień dobry, chciałbym rozpocząć hodowlę 15 krów mamek. Mocno zastanawiam się nad herefordami. Chciałbym poznać o nich opinie osób które tą rasę posiadają, zastanawia mnie czy opasy ładnie przyrastają i jaką można dostać cenę za kg żywca. Czy warto bawić się w krowy mamki jeśli nie mam miejsca na pastwisko? Mamki karmił bym sianem i dodatkowo jakąś paszą energetyczną. Czy lepiej wybrać jakąś inną rasę np. Angusa?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj