matingus

Cena bydła 2017

Polecane posty

mikcom20    190

Sprzedawał ktoś do Marcina sitarskiego z piotrów podłazy koło Łagowa? Jak u nich z wagą i kasą długo trzeba czekać?

w zeszłym roku było coś o nim pisane, nie wiem czy czasem komuś z płatnością nie zalegał. Wydaje mi się że użytkownik @kubaska coś pisał na ten temat.

A ma ktoś cennik z pini beef końskowola ? Tam też obniżyli w tym tygodniu ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miglanc88    116

Jak myślicie, przy 80 sztukach bydła opłaca się kupić swoją wagę?

przy 10 się opłaca. A przy 80 to powiem być priorytetet. Wystarczy aby przycieli 50 zł na sztuce = waga w stanie Perfekt. ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kutnyy    4

ja sprzedawałem na daniach opasy to miesne w wadze powyżej 750kg miałem liczone po 8zł a lżejsze jakieś zwykłe mieszance to po 7:80 województwo lubelskie powiat janowski :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skoter    13

Sprzedawał ktoś do  Marcina sitarskiego z piotrów podłazy koło Łagowa? Jak u nich z wagą  i kasą długo trzeba czekać?

 

on u mnie zabiera .tylko ja mam swoją wagę. na kase trzeba trochę poczekać !!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ozzborn   
Gość ozzborn

co to za ustawa ?  :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Igor03    4

Witam, wiem ,że to nie ten temat ale może mi pomożecie a mianowicie jaki jest przelicznik DJP do bydła mięsnego od urodzenia do powyżej 1 roku ?.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej612b    227

Ustawa już dawno się zmieniła ale kupujący patrzą krzywo na bydło powyżej 30 miesięcy , tak przynajmniej jest u mnie . Jak to się ma do ceny ? nie wiem . 

https://www.agrofakt.pl/zwalczanie-bse-bydla-2016-r/

 


  Wyrażnie ustawa mówi do 30 miesięcy i na 99% urwą 

 

 

mam byka 30 miesiecy i 2 tygodnie urwia coś z ceny pierwszy raz mam tak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mat22889    48

jeśli brakuje towaru to cena powinna iść w górę a nie w dół...eh;/ biednemu zawsze wiatr w oczy wieje.

To co radzicie? trzymać jeśli pasza jest i z kasą nie pilne?

Jest szansa, że cena wzrośnie? a może będą dalsze spadki bo zaraz wiosna..ludziom będą się kończyły zapasy paszy...każdy zacznie wypychać towar z obory i znowu będzie pretekst, żeby obniżyć-bo tyle bydła będzie do sprzedaży.

 

ja jutro sprzedaje z tego co pamietam w styczniu cena zawsze najlepszą miałem na bydło. Kasa może i nie jest aż tak potrzebna ale bydlaki wyrośnięte już a co z tego że miesiąc dłużej postoją i urosną jak cena spadnie i to co żeżarły stracę przez spadek ceny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bykoland    1

Teraz przez te dopłaty to w kwietniu,maju mozna nawet więcej wyrwąć. Przewiduje sie że w tym roku ceny bedą dobre. W grudniu minmum +10-15% do cen obecnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamill9449    4

Sprzedane do Pini beef 15szt. Cena 14,1 R klasa. Na żywą 8,2 netto byki mieszane lm i Sm średniej budowy waga 750 kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miosio    4

ja handlowałem z bm kobylin ostatnio waga sie zgadza kasa na drugi dzien na koncie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Teraz przez te dopłaty to w kwietniu,maju mozna nawet więcej wyrwąć. Przewiduje sie że w tym roku ceny bedą dobre. W grudniu minmum +10-15% do cen obecnych.

Nie chce być złym prorokiem, ale nie wydaje mi się. Ludzie w różnym czasie składają wnioski i wszystko jest rozłożone w czasie. A jak im będzie brakowało bydła to zrobią tak jak teraz-obniżą cenę i bydło się znajdzie. Takie jest moje zdanie-być może się mylę. Nawet chciałbym się mylić :) Co do tych wzrostów ceny w grudniu o 10-15% to skąd takie info? Potwierdzone czymś czy to tylko takie życzenia? :) oby się spełniły:)

Edytowano przez rolnikzlubelskiego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
plapla123    8

W poniedziałek sprzedałem dwa byki MM 645 i 820 kg po 8,5 i 8,7 zł \kg cena i waga brutto woj lubelskie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

 Uuu , ładna cena . Z której części lubelskiego ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bluecows1    41

Sprzedane do Pini beef 15szt. Cena 14,1 R klasa. Na żywą 8,2 netto byki mieszane lm i Sm średniej budowy waga 750 kg

 

14,1 to cena brutto ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez 4porucznik01
      witam . mam ostatnio problem z somatyką u bydła . nie które sztuki z dnia na dzien maja wyższa liczbe komórek . nie wiem czym to jest spowodowane . dawka paszowa sie nie zmieniła jest taka sama . kukurydza ,siankoiszonka ,siano lub słoma  śruta swoja z mieszanki owsa  jęczmienia żyta i pszenżyta . rzepakowa. wysłodki buraczane , pszenmix oraz dodatki witaminowe od somatyki .drożdze soda i kreda .po kazdym doju krowy maja zasklepiane wymię . ostatnie wyniki z mleczarni tłuszcz 4,27 bialko 3,06  może ktoś pomoże co z tym zrobic jak obniżyć 
    • Przez CeZaRy29269
      Byk 280+ do 30 miesięcy co tp znaczy ?
    • Przez Michał123
      Dzień dobry, czy ktoś opasa bydło ziemniakami? Chciałbym dowiedzieć się od jakiego wieku można dawać ziemniaki i w jakich ilościach. Jako główna dawka pokarmowa, czy jako dodatek np. do kiszonki z kukurydzy?
    • Przez Radek65
      Dzień dobry, czy można krzyżować miedzy sobą Czerwonego i Czarnego Angusa? Chodzi mi o to czy należąc do związku hodowców bydła można krzyżować te 2 rodzaje bydła i czy nadal będzie to bydło czysto rasowe? Czy lepiej mieć jałówki Angusa a byka np. Simentala?
    • Przez Radek65
      Dzień dobry, chciałbym rozpocząć hodowlę 15 krów mamek. Mocno zastanawiam się nad herefordami. Chciałbym poznać o nich opinie osób które tą rasę posiadają, zastanawia mnie czy opasy ładnie przyrastają i jaką można dostać cenę za kg żywca. Czy warto bawić się w krowy mamki jeśli nie mam miejsca na pastwisko? Mamki karmił bym sianem i dodatkowo jakąś paszą energetyczną. Czy lepiej wybrać jakąś inną rasę np. Angusa?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj