Polecane posty

czesio1612    102

Pisałeś do mnie wcześniej na PW i podałem Ci, że 1,44 za grudzien, ale miałem trochę słabsze parametry. Teraz tłuszcz i białko wyższe i dodatkowo 5gr premii więcej i w sumie cena wyższa o 9 gr 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komizmo    2696

To tylko plotki, po co o tym dyskutować ?

W tym momencie sensu nie ma ale jeśli by się to zmaterializowało to by oznaczało że załączyło się zasilanie zza odry. Nie twierdze ze byłaby to jakaś tragedia. Gorzej-jakis czas przynajmniej-by nie bylo.byśmy odżyli ;)

Edytowano przez komizmo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin1992    12

to ja nie ogarniam, nie mam cennika więc nie będę się sprzeczał. Powiem tylko tak jak mam na fakturze: premia- 0,1zł; dopł białko- 0,054zł; dopł tłuszcz- 0,06zł; 15000-30000- 0,05zł; Dopł S- 0,05zł(suma z faktury dzielona przez litry) i średnia cena brutto to 1,5343 zł.

 

 

Jednak mam cennik i masz rację, ale zapytam się jaką masz somatykę? bo za przekroczenie 400tyś jest 8gr mniej co by pasowało do twojej ceny?

Somatykę mam w porządku. Jest grubo poniżej normy.

Ale wiesz może co to jest ta ,,Dopł S- 0,05zł"?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alfa    1203

Zgoda Grzesiu ale my w mlekpolu jedziemy na pelnej mocy przerobowej no 15 % rezerwy ale to przewiduje się ze jeszcze o tyle rolnicy zwieksza pozatym i tak będą wprowadzane kary za nadprodukcje a produktem lowicza swiata nie zwojujemy pozatym trzeba zbytu w chinach Indiach rosji a to jak padnie to i po nas a naszego mleka plus lowicza w poolsce nie umieścimy. a i tak na boku dla każdego no prawie każdego w sensie procz tych malutkich 1 zł oznacza bankructwo dzisiaj mielismy tez licytacje komornicza w wiosce obok. Zwroc uwagę ze tyle obor co na kolnie Grajewie Augustowie nie powstalo nigdzie wszystko w kredycie mlekpol musi utrzymać 1,2 inaczej po nas . my stoimy na swiecie nie w Polsce do końca czerwca jest kontrakt do chin nie wiadomo czy da się przedluzyc Rosja jak rosja za PISU nie ma co oczekiwać zbytu a tylko to jest ratunek dla mlekowity i mlekpolu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ludzie tu piszący podają mniejszą ilość mleka te same parametry i cenę 1.5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vodz    331

Jeszcze faktury nie dostałem, ale wyplata juz przyszła i w Sierpcu wyszlo mi za mleko o 9 tys zl wiecej niż w rotr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesiu    532

Ja uważam że z tort na rynku mleka jest jeszcze do podziału i to nawet na rynku krajowym tylko trzeba go sprawnie gryźć. 

Edytowano przez grzesiu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komizmo    2696

To mlekpol musi się brać za gryzienie bo aktualnie zaczyna rynek konsumować DMK Dairy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesio1612    102

Somatykę mam w porządku. Jest grubo poniżej normy.

Ale wiesz może co to jest ta ,,Dopł S- 0,05zł"?

Nie wiem, ale mam taką dopłatę od października i jest kolejno za październik Dopł W; listopad Dopł L; grudzień Dopł G; styczeń Dopł S. Nie wiem o co chodzi w tych fakturach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tom334    1

To po waszych wypowiedziach ROTR Rypin płaci mało, na to wychodzi!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Zgoda Grzesiu ale my w mlekpolu jedziemy na pelnej mocy przerobowej no 15 % rezerwy ale to przewiduje się ze jeszcze o tyle rolnicy zwieksza pozatym i tak będą wprowadzane kary za nadprodukcje a produktem lowicza swiata nie zwojujemy pozatym trzeba zbytu w chinach Indiach rosji a to jak padnie to i po nas a naszego mleka plus lowicza w poolsce nie umieścimy. a i tak na boku dla każdego no prawie każdego w sensie procz tych malutkich 1 zł oznacza bankructwo dzisiaj mielismy tez licytacje komornicza w wiosce obok. Zwroc uwagę ze tyle obor co na kolnie Grajewie Augustowie nie powstalo nigdzie wszystko w kredycie mlekpol musi utrzymać 1,2 inaczej po nas . my stoimy na swiecie nie w Polsce do końca czerwca jest kontrakt do chin nie wiadomo czy da się przedluzyc Rosja jak rosja za PISU nie ma co oczekiwać zbytu a tylko to jest ratunek dla mlekowity i mlekpolu

Kolega mógłbyś napisać coś o tych karach? Kiedy będą wprowadzane i od jakiej ilości będą naliczane? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
loik92    37

Jeszcze faktury nie dostałem, ale wyplata juz przyszła i w Sierpcu wyszlo mi za mleko o 9 tys zl wiecej niż w rotr.

 

No to super, a jesli można spytać ile mleka odstawiasz i jaka cenę Miales w rotr? Daleko masz do rypina?

 

To po waszych wypowiedziach ROTR Rypin płaci mało, na to wychodzi!

O ile Wgl placi. Przewoznikom zalega z fakturami a i dostawcy z tego co słyszałem to w różnych terminach dostają kase na konto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vodz    331

W styczniu bylo okolo 17,5 tys litrów.
W grudniu i listopadzie mialem 1,11 zl, ale inni mieli jakies 5 gr wiecej, bylem juz na wylocie to pewnie dlatego dostalem mniej. Mocno mnie na parametrach oszukiwal, w Sierpcu mam dużo lepsze.
Do Rypina ja wiem jakies 40 km, do Sierpca mam 18. No u nas juz Sierpc placil a rotr jeszcze nie. Przed kryzysem rotr placil pierwszy. A z tym zaleganiem u przewoznika to tez prawda bo kierowca opowiadal kiedyś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
loik92    37

Tam się wgl teraz jaja dzieją, no ROTR był nastawiony na ruskich, ruski wprowadzili embargo i się ROTR jakoś odnaleźć nie może. A myślałem że może z moich stron jesteś ale widzę że bardziej okolice Sierpca. To teraz w sobotę musisz jakąś imprezę dla sąsiadów urządzić :P no mi wyszło koło 1,3, próg do 15 tys, białko 3,4 a tłuszcz jakieś 3,8. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vodz    331

Tam się wgl teraz jaja dzieją, no ROTR był nastawiony na ruskich, ruski wprowadzili embargo i się ROTR jakoś odnaleźć nie może. A myślałem że może z moich stron jesteś ale widzę że bardziej okolice Sierpca. To teraz w sobotę musisz jakąś imprezę dla sąsiadów urządzić :P no mi wyszło koło 1,3, próg do 15 tys, białko 3,4 a tłuszcz jakieś 3,8.

No jest jak mowisz. W rotr nie ma przyszłości

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kokoman0    305

Kolega mógłbyś napisać coś o tych karach? Kiedy będą wprowadzane i od jakiej ilości będą naliczane?

Co do naliczania kar to pewnie odwieszeniu ulegnie cena A i B gdzie cena B jest niższa od ceny A o 20gr. Ale to tylko moje takie domysły. Edytowano przez kokoman0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7254

Tylko tego mam trzeba, cena B i dobrodziejstwo non gmo.
Perkins kredyty z czegoś trzeba spłacać


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tom334    1

Tak płacą 2 tyg puźniej niż przed kryzysem ciekawe co będzie dalej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Sierpc otworzył kupił w Żurominie mleczarnia i brali nowych dostawców mamy do nich 25 km ale lista już zamknięta od tego co przeszedł do nich wiem że ma płacone dziś 1.65 przy ilości 10 000l więc cena super w rotr miał około 1.10-15

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez yacenty
      Jakie są ceny rzepaku w sezonie 2023? Jaka może być cena rzepaku po żniwach 2023? Jaka jest opłacalność produkcji rzepaku? Zapraszamy do dyksuji.
    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Boles
      Witam,
      Temat odnośnie projektu dopłat do zbóż, który być uruchomiony.
      Dopłata ma być do pszenicy, żyta, jęczmienia, pszenżyta lub mieszanek zbożowych,
      czy owies też będzie się kwalifikował ?
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj