Przemek B

Produkcja tytoniu

Polecane posty

grapen23    13
23 minuty temu, radomol napisał:

w Lipinach to nie JBT tylko Tobacco of Poland

To dawna Mazovia ?

 

Edytowano przez grapen23

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzegorz197    7

Do mnie też dzwonili i mówili że będą właśnie mieli skup w Lipinych  ale jakoś ich nazwy nie zapamiętałem i dlatego się dopytuje. 

A jak tam Mazowia  brała w tym roku.  Warto pisać się do nich?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomekk1986    1

Panowie jaki środek ( skuteczny) polecacie na wciornastka? I jakie plany, zwiekszacie, zmniejszacie uprawę? W tobacco of Poland sprzedawałem i zadowolony, przynajmniej jedynka normalnie szła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mus    23

Tak mazowia, przepraszam za pomyłkę 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzegorz197    7
Dnia 17.02.2021 o 15:04, Mariusz2903 napisał:

mospilan  i po problemie od 3 lat go stosuje z tym że pierwszy zabieg zaraz po posadzeniu za wszelką cenę trzeba wjechać później co tydzień 

W jakich dawkach stosujesz?

Tobacco of Poland to to samo co mazovia bo juz się  pogubilem 😕

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomekk1986    1
15 minut temu, Grzegorz197 napisał:

W jakich dawkach stosujesz?

Tobacco of Poland to to samo co mazovia bo juz się  pogubilem 😕

Właśnie użyje tego mospilan jak polecacie, a najlepiej zmienić pole. 
to nie Mazovia tylko zarządający wykupem Ci sami, brali ok 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radomol    1

Mazovii to już nie ma. Tobacco of Poland to nowa firma tylko kupcy są z dawnej Mazovii

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariusz2903    1288
55 minut temu, Grzegorz197 napisał:

W jakich dawkach stosujesz?

 

tak jak w etykiecie 0,2 kg na ha na 300 -400 litrów wody no nie jest to tani zabieg na pierwsze zabiegi daję troszkę mniej ale dodaje jakiś najtańszy perytroid typu Decis 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
STIG13    907

Przy stosowaniu acetamiprydu czyli m.in. mospilan trzeba pamiętać że wymaga dobrze zakwaszonej wody. Przeważnie woda jest twarda a do mospilanu trzeba zbić pH do poniżej 5, koło 4 żeby była dobra skuteczność. Do działania na to co już jest można dodać pyretroid. Proalfacypermetrin czy cyperkill

Edytowano przez STIG13

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
basserman89    28
23 godziny temu, STIG13 napisał:

Przy stosowaniu acetamiprydu czyli m.in. mospilan trzeba pamiętać że wymaga dobrze zakwaszonej wody. Przeważnie woda jest twarda a do mospilanu trzeba zbić pH do poniżej 5, koło 4 żeby była dobra skuteczność. Do działania na to co już jest można dodać pyretroid. Proalfacypermetrin czy cyperkill

polecam Pekacid do zakwaszania wody nawet w opryskiwaczu. u siebie mam ph kranowej 7,8 przy zbiciu ph w okolice 6 widac roznice w dzialaniu oprysku, odzywki czy owadobojcze lepiej wg mnie dzialaja. w LT mieli tez ciekawy nalistny agrolution phlow 20-20-20 to tez znaczaco zakwasza wode i dolistnie zasila rosline..do praktycznie kazdego oprysku daje jakies 300 gram Pekacidu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
STIG13    907

Ja środki biorę z Procamu więc albo mam isotak, aqua albo ich proleaf pH. To co zostało z insektycydów to okolice nawet 4 mają skuteczność i stabilność. Jak był chloropiryfos to 5-6 pH. A na chwasty np sulfonylomoczniki 7 (to wiadomo nie tytoń). Także to zależy co i do czego. Jak jadę solo dolistnie to też od nich proleafem bo ma neutralne pH i dwa adiuwanty w sobie

Edytowano przez STIG13

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin94r    0

Panowie jaki wam wyszedł czysty zysk z sezonu tytoniowego 2020???

Bo rozważam na zakończeniu uprawy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariusz2903    1288

mniej jak w ubiegłym sezonie to już chyba nie będzie mało liści mało pieniędzy ja myślę zwiększyć w tym roku uprawę miałem labę od 20 sierpnia ostatni podryw zobaczymy może się uda tytoń 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
max95    21
1 godzinę temu, Mariusz2903 napisał:

mniej jak w ubiegłym sezonie to już chyba nie będzie mało liści mało pieniędzy ja myślę zwiększyć w tym roku uprawę miałem labę od 20 sierpnia ostatni podryw zobaczymy może się uda tytoń 

U nas raczej rezygnują lub ograniczają uprawę niż zwiększają przy obecnych cenach i nieznając czy coś podniosą,z naciskiem na coś,to duża loteria,i brak ludzi do pracy przy tytoniu,przynajmniej w moich stronach ja się zastanawiam nad uprawa,poprzedni sezon kiepski.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariusz2903    1288
22 minuty temu, max95 napisał:

U nas raczej rezygnują lub ograniczają uprawę niż zwiększają przy obecnych cenach i nieznając czy coś podniosą,z naciskiem na coś,to duża loteria,i brak ludzi do pracy przy tytoniu,przynajmniej w moich stronach ja się zastanawiam nad uprawa,poprzedni sezon kiepski.

ile ci dał berley z 1 ha  ton ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lka1    1
22 godziny temu, Marcin94r napisał:

Panowie jaki wam wyszedł czysty zysk z sezonu tytoniowego 2020???

Bo rozważam na zakończeniu uprawy.

 25-30 tysięcy za hektar 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aroo22    329

A mówią że tytoń coraz gorzej wychodzi 😆 A tak na poważnie to proszę czytać ze zrozumieniem. Kolega pytał o czysty zysk, a nie wartość za sprzedany tytoń z 1ha. Bo ten zysk 25-30 tys mało realny. Jakby kosztów produkcji w ogóle nie było. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
basserman89    28

nam wyszlo 2,8 z ha tony surowca w granicach lekko poza 11 zl za kilo..  takzejeden z gorszych sezonow.2  lata temu prawie pod 3,4 tony z ha i pod 12 zlotych srednia podchodzila.koszty podobne .od tego roku tyle ze za prad sporo mniej.

po inwestycjach widac roznice.. wczesniej instalacja PV plus pielnik solana a w tym roku zastanawiamy sie czy tunel wiekszy stawiac....

Edytowano przez basserman89

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miran    54

Mi w tym roku 2,9 t i średnia 12,20 brutto. Ciężki rok ale mimo wszystko nie wyszło aż tak źle jak na ceny jakie mają na skupach. Trochę słaby rok jeśli chodzi o wagę. Ale też przynajmniej mi, dużo tytoniu wymokło. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aroo22    329

U mnie wydajność słaba bo tylko 2,5t (za mokro było, liście i ogólnie całe krzaki małe). Na szczęście jakość trochę zrekompensowała straty, średnia cena 12 zł. Nie był to dobry rok ale myśleliśmy że będzie gorzej. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzegorz197    7

Jak zaczynał się skup tytoniu to wszyscy narzekali  a teraz to już mówią  nie jest tak źle. Ludzie ogarnijcie  się. Rok był kiepski przynajmniej u mnie. Ledwo 2.5 tony wyszło bo wymokło. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aroo22    329

Ja jakoś nie widzę by ktoś tutaj skakał z radości. Może ktoś miewał gorsze lata od minionego. Określenie "nie było źle" to nie znaczy że było dobrze. Można mieć te 3,5t, a można mieć i 2,5t i podobny wynik finansowy. Wszystko zależy od jakości i ceny uzyskanej za surowiec. Dla mnie ubiegły sezon był średni. Liczę na to że ten będzie lepszy, a jeśli cen nie podniosą to będzie o to trudno przy ciągłym wzroście kosztów produkcji. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
max95    21
2 godziny temu, Mariusz2903 napisał:

ile ci dał berley z 1 ha  ton ?

Dwie tony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez AGRObombula
      witam was Drodzy koledzy mam parę pytań odnośnie soji. Czy uprawa w Polsce możliwa a może ktoś już uprawiał jeśli tak to jakią odmianę. jak plonuje jakie zabiegi stosujemy czy jest opłacalna jednym słowem piszcie co wiecie na temat ale wolałbym aby się wypowiedzieli Ci co się na sprawie znają
    • Przez Dominator88
      Witam chciałbym się zając uprawą łubinu niestety niemam doświatczenia z tą rośliną może mogliście by mi cos powiedzieć na jej temat
      Interesują mnie kiedyś siać łubin? Jaka obsada na hektar? Jakie stosujecie środki ochrony roślin w uprawie łubinu? Czy może nie stosujecie oprysków na łubin? Jakie stosujecie nawożenie na łubin? Czy uprawa łubinu jest opłacalna? Jakie odmiany siejecie?
    • Przez marcinostry
      witam. chciałbym się dowiedzieć czy uprawa tymianku jest opłacalna na 1ha oraz gdzie można kupić nasiona tymianku z góry dzięki za odpowiedź.
    • Przez szark93
      Witam. Chciałbym się dowiedzieć wszystkiego o tej roślinie. Na jakich klasach ziemi najlepiej sie rodzi ? Jaki nawozy i w jakiej ilości stosować ? Czym pryskać ? Ile kg wysiać na 1 ha ? I czy jest dobra na paszę dla bydła ? Z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi .
    • Przez MichaKpiski
      czy ktoś siał miododajne ostropest+facelia poznaniem 2 ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj