Przemek B

Produkcja tytoniu

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Miran    54
8 godzin temu, Mariusz2903 napisał:

jak spod lady nic nie dostanę myślę zrobić mieszaninę Mospilan  plus Los Owados lub Inazuma  0,5 kg  na ha wymieszać glebę może najpierw zrobię doświadczenie w siedlisku drutowców w polu Mospilan zalecany jest na opuchlaki i łokasia grabarka to i drutowce zdechną

Ja po zastosowaniu Mospilanu to mam wrażenie że jakbym poleciał samą wodą to by więcej szkodników padło 😅

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariusz2903    1313

jest  dursban  na czarnym rynku minimum 2l na ha  + koszt przesyłki  500 zł  żeby zadziałało stosowałem ok. 5 l na ha to wychodzi za drogo 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

witam mam pytanie do plantatorow tytoniu czy w każdym regionie Polski można uprawiać tytoń nie ma jakiś ograniczeń bo coś słyszałem o regionaoizacji czy coś w tym stylu prawda to ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariusz2903    1313
10 godzin temu, mlodyrolnik23 napisał:

witam mam pytanie do plantatorow tytoniu czy w każdym regionie Polski można uprawiać tytoń nie ma jakiś ograniczeń bo coś słyszałem o regionaoizacji czy coś w tym stylu prawda to ??

z jakiego województwa jesteś ? lubelskie podkarpackie świętokrzyskie możesz uprawiać jak dostaniesz kontrakt bez problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariusz2903    1313
Miran    54
8 minut temu, mlodyrolnik23 napisał:

A jak nie ma powiatu konińskiego w którym mam gospodarstwo to co nie mogę go uprawiać??

Jeśli masz teraz zaczynać od zera z uprawą tytoniu to ja bym ci jednak odradzał

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dragonmt852    106
12 minut temu, mlodyrolnik23 napisał:

A jak nie ma powiatu konińskiego w którym mam gospodarstwo to co nie mogę go uprawiać??

A miałbyś w ogóle ludzi do tego, podczas zbioru to 7-10 osób potrzeba ;)

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7673

A niby czemu człowieka odstraszasz od uprawy tytoniu jaki argument , to samo jest z każdą uprawą czy to tytoń , Fasola , Borówka co już uprawiają ktoś chce zacząć to już to się nie opłaca to trudna uprawa a sami zwiększają .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariusz2903    1313
3 minuty temu, dragonmt852 napisał:

nie odstraszam tylko mówię jak jest

jest się więźniem we własnym gospodarstwie no może luty trochę ferii

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mus    23
1 godzinę temu, galan99 napisał:

A niby czemu człowieka odstraszasz od uprawy tytoniu jaki argument , to samo jest z każdą uprawą czy to tytoń , Fasola , Borówka co już uprawiają ktoś chce zacząć to już to się nie opłaca to trudna uprawa a sami zwiększają .

Z tym zwiększaniem to firmy nie jako na nas zmuszają przez brak podnoszenia cen, jak to klasyk mówi wszystko w koło do góry a ceny z lat 90. Nie jeden by się zastanowił czy zacząć od zera a najważniejsze to doświadczenie bo nasypiesz nawozu i zaczniesz wyciągać samą 4/5/6 to dołożysz do biznesu. Ciekawe jak z ludźmi w tamtych rejonach jakiś spec do kontenera czy palnika kwestia opału.

Nasz sezon trwa do lutego mówię tu o sobie, 18 wywozimy ostatnie kostki. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariusz2903    1313
56 minut temu, Aroo22 napisał:

Powiedz to tym którzy mają hodowle zwierząt. 

hodowla to co innego dajesz jeść i spokój  a tytoń to syzyfowa praca ja bym się nie zamienił na zwierzęta a ten co ma hodowlę na tytoń i tak to się kręci 

Edytowano przez Mariusz2903

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aroo22    346

No nie do końca to jest tak jak piszesz że dasz jeść i spokój. Jeżeli masz dużo hektarow tytoniu i większość sam robisz to faktycznie cały rok z tym schodzi. Najwięcej trzeba pilnować podczas zbioru i suszenia a jeśli przez pozostały czas w roku jesteś więźniem we własnym gospodarstwie to współczuję. Znam dużo osób co juz w listopadzie/grudniu mają sezon zakończony. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariusz2903    1313

przy słabych zbiorach owszem wcześnie koniec ale jak się tytoń uda to powinno się jeszcze w marcu sortować miałem tak 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek105    3

Praca jak praca ale w tytoniu najważniejsza jest klasa bo jak jest klasa to i jest waga. Jeśli wyjdzie ci 3,4,5 to sadzenie tytoniu mija się z celem. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
max95    21

Niech chłopak spróbuję sił  w tytoniu po zakończeniu sezonu się okaże czy było warto,świat należy do odważnych a tu trzeba dużo odwagi,ja życzę powodzenia,najlepiej być w grupie tytoniowej i kontraktować przez grupę w razie problemu bezpieczniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
STIG13    920

Niektóre nagłówki na YouTube mówią że na hektarze tytoniu zarabia się ponad 40 tysięcy z hektara :D 

Regiony uprawy tytoniu to lubelsko-podkarpacki, świętokrzysko - małopolski, kujawsko - pomorski, mazurski. Wielkopolski nie ma i oficjalnie nikt w 2019 nie uprawiał tam tytoniu. Nie mniej ,,Podstawą regionalizacji uprawy są kryteria przyrodnicze (warunki klimatyczno-glebowe) oraz zasoby siły roboczej. Rejony uprawy nie pokrywają się z podziałem administracyjnym na województwa" (https://orka2.sejm.gov.pl/INT8.nsf/klucz/658C47F1/%24FILE/i16661-o1.pdf). Podstawa to posiadanie umowy kontraktacyjnej.

A co do spokoju przy hodowli to aż się na głos zacząłem śmiać :D Mam jedno i drugie i jak ktoś mówi że wystarczy dać jeść i święty spokój to sorry, ale brak pojęcia

Edytowano przez STIG13
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez AGRObombula
      witam was Drodzy koledzy mam parę pytań odnośnie soji. Czy uprawa w Polsce możliwa a może ktoś już uprawiał jeśli tak to jakią odmianę. jak plonuje jakie zabiegi stosujemy czy jest opłacalna jednym słowem piszcie co wiecie na temat ale wolałbym aby się wypowiedzieli Ci co się na sprawie znają
    • Przez Dominator88
      Witam chciałbym się zając uprawą łubinu niestety niemam doświatczenia z tą rośliną może mogliście by mi cos powiedzieć na jej temat
      Interesują mnie kiedyś siać łubin? Jaka obsada na hektar? Jakie stosujecie środki ochrony roślin w uprawie łubinu? Czy może nie stosujecie oprysków na łubin? Jakie stosujecie nawożenie na łubin? Czy uprawa łubinu jest opłacalna? Jakie odmiany siejecie?
    • Przez szark93
      Witam. Chciałbym się dowiedzieć wszystkiego o tej roślinie. Na jakich klasach ziemi najlepiej sie rodzi ? Jaki nawozy i w jakiej ilości stosować ? Czym pryskać ? Ile kg wysiać na 1 ha ? I czy jest dobra na paszę dla bydła ? Z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi .
    • Przez DarekGrzebyk
      Witam czy ktoś siał słonecznik ozdobny na kwiaty . Chodzi mi w jakich odstępach między rzędami i czy w czystym siewie czy zmieszane np z saletra . Siewnik zwykły do zboza 3 m 
    • Przez polac
      Witam! No więc na wiosnę najprawdopodobniej będziemy siali Facelie i mam kilka pytań związanych z uprawą tej rośliny a konkretnie jak uprawić pole pod ta roślinę,jakie nawozy stosować i jakie są choroby i szkodniki tej rośliny.???
      Pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj