Przemek B

Produkcja tytoniu

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
basserman89    28
1 godzinę temu, STIG13 napisał:

Dostaliście już paczkę z nasionami od nicoty? Zamawiałem już dawno temu a nie pamiętam w jakim czasie rok temu wysyłali

ja zamawialem poczatkiem listopada i po 2-3 tygodniach przyszla.2 lata wczesniej zamowilem koncem listopada to w grudniu przed swietami mialem.

a jest ktos moze tu na forum kto zamawia lub uprawia francuskie odmiany virgini ITB z bergerac?

Edytowano przez basserman89

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek105    3

Dzwoniłem dzisiaj no Nicoty i powiedzieli że nasiona otoczkowane będą wysyłali tak jak rok temu czyli w lutym. Dziwne bo w tamtym roku wysłali mi w listopadzie 2 tygodnie po zamówieniu. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ezmar    0
36 minut temu, tomek105 napisał:
37 minut temu, tomek105 napisał:

Dzwoniłem dzisiaj no Nicoty i powiedzieli że nasiona otoczkowane będą wysyłali tak jak rok temu czyli w lutym. Dziwne bo w tamtym roku wysłali mi w listopadzie 2 tygodnie po zamówieniu. 

Po prostu dostałeś nasiona które im zostały z poprzedniego roku. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek105    3
10 godzin temu, Ezmar napisał:

Po prostu dostałeś nasiona które im zostały z poprzedniego roku. 

Hehe też mi się tak wydaje czyli jak ktoś chce mieć nowe nasiona to nie ma co się spieszyć z zamówieniem. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ezmar    0
1 godzinę temu, tomek105 napisał:

Hehe też mi się tak wydaje czyli jak ktoś chce mieć nowe nasiona to nie ma co się spieszyć z zamówieniem. 

I też nie ma pewności tzn pewne jest tylko to ze były otoczkowane w tym roku a nasiona mogą być i raczej są z lat poprzednich. Z tego co wiem nasiona mogą być przechowywane do 10 lat i dłużej 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ezmar    0

Skoro temat nasion został już poruszony to można się spodziewać że zaraz ruszy kontraktacja. Jak myślicie jest jakaś szansa aby ceny tytoniu podnieśli?? Mówi się coś o nowym dekapringu do ha uprawy ale ten rok napewno zostaje na starych zasadach. Na inne dopłaty raczej nie ma co liczyć. Jaka czeka nas przyszłość ??

Edytowano przez Ezmar

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mus    23

Już tutaj było pisane nieraz o nowych pomyslach jeśli cena tytoniu będzie wymuszona z góry przez państwo np jak zrobili to z vatem to firmy automatycznie będą brać od dołu by wyszli na to samo. Nie ma co liczyć na kokosy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariusz2903    1302

byłem 15 01  2021 w universalu  w deszkowicach skup okej  końcówka skupu  to będą brać dobrze bo było mało tytoniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariusz2903    1302
2 godziny temu, max95 napisał:

Nawet Morris w ostatnim dniu brał idealnie☺️

zapisywali na przyszły sezon ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
max95    21
3 godziny temu, Mariusz2903 napisał:

zapisywali na przyszły sezon ?

Grupa zapisywała

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lka1    1

Czy wiadomo jest coś na temat dopłat do tytoniu na rok 2021, 2022?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grapen23    13

Wiadomo. Przez 2 lata jest okres przejściowy bo nie uchwalili budżetu czyli dopłaty przez ten okres będą na dotychczasowych zasadach.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariusz2903    1302
49 minut temu, grapen23 napisał:

Wiadomo. Przez 2 lata jest okres przejściowy bo nie uchwalili budżetu czyli dopłaty przez ten okres będą na dotychczasowych zasadach.

 

dopłata jest niezwiązana z produkcją  i była wypłacana z budżetu krajowego  z tego co wiem potrzebna była zgoda brukseli  na dalsze wsparcie krajowe do tytoniu  i takowa jest ale czy w budżecie w tym roku  przewidziano  pieniądze na to wsparcie to nie wiadomo 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariusz2903    1302
15 godzin temu, basserman89 napisał:

milosciwie nam podPISujacy prezydent ja podpisal trzeba szukac 

za 4 lata będzie lepszy ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miran    54
3 godziny temu, Mariusz2903 napisał:

za 4 lata będzie lepszy ?

Każdy będzie lepszy od tego.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek105    3
4 godziny temu, Mariusz2903 napisał:

za 4 lata będzie lepszy ?

Nie za 4 tylko wybory do sejmu będą za prawie 2,5 roku. A czy będzie lepszy to już ludzie wybiorą.

Pozwolę sobie zacytować działacza PISu z Wałbrzycha "Tacy sami ludzie jesteśmy jak ci w PO czy SLD, niczym się nie różnimy i każdy jest pazerny, każdy by coś chciał, tylko różnimy się szefami"

Edytowano przez tomek105

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
max95    21
58 minut temu, Miran napisał:

Każdy będzie lepszy od tego.

Prezydent w Polsce nie rządzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Dominator88
      Witam chciałbym się zając uprawą łubinu niestety niemam doświatczenia z tą rośliną może mogliście by mi cos powiedzieć na jej temat
      Interesują mnie kiedyś siać łubin? Jaka obsada na hektar? Jakie stosujecie środki ochrony roślin w uprawie łubinu? Czy może nie stosujecie oprysków na łubin? Jakie stosujecie nawożenie na łubin? Czy uprawa łubinu jest opłacalna? Jakie odmiany siejecie?
    • Przez AGRObombula
      witam was Drodzy koledzy mam parę pytań odnośnie soji. Czy uprawa w Polsce możliwa a może ktoś już uprawiał jeśli tak to jakią odmianę. jak plonuje jakie zabiegi stosujemy czy jest opłacalna jednym słowem piszcie co wiecie na temat ale wolałbym aby się wypowiedzieli Ci co się na sprawie znają
    • Przez szark93
      Witam. Chciałbym się dowiedzieć wszystkiego o tej roślinie. Na jakich klasach ziemi najlepiej sie rodzi ? Jaki nawozy i w jakiej ilości stosować ? Czym pryskać ? Ile kg wysiać na 1 ha ? I czy jest dobra na paszę dla bydła ? Z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi .
    • Przez marcinostry
      witam. chciałbym się dowiedzieć czy uprawa tymianku jest opłacalna na 1ha oraz gdzie można kupić nasiona tymianku z góry dzięki za odpowiedź.
    • Przez polac
      Witam! No więc na wiosnę najprawdopodobniej będziemy siali Facelie i mam kilka pytań związanych z uprawą tej rośliny a konkretnie jak uprawić pole pod ta roślinę,jakie nawozy stosować i jakie są choroby i szkodniki tej rośliny.???
      Pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj