Przemek B

Produkcja tytoniu

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
mus    23

Aktualnie 100zl za kontener 48 wieszaków licząc max 6h pracy z dojazdem i jedzeniem śniadania to MAŁO a pracowników brak można powiedzieć a pamiętam jeszcze parę lat temu po 60zl i to było bardzo dużo dla zrywającego 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miran    54
1 minutę temu, mus napisał:

Aktualnie 100zl za kontener 48 wieszaków licząc max 6h pracy z dojazdem i jedzeniem śniadania to MAŁO a pracowników brak można powiedzieć a pamiętam jeszcze parę lat temu po 60zl i to było bardzo dużo dla zrywającego 

Jak ludzie tak nauczyli to mało..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mus    23

No niestety jak to bywa ludzie lubią podkupić. W sąsiedniej miejscowości rok temu był taki co płacił po 150zl, w tym roku gdzie nie urósł tytoń już tak nie szalał szkoda że tak późno potrafi człowiek liczyć 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzegorz197    7
1 godzinę temu, Miran napisał:

Jak ludzie tak nauczyli to mało..

Nie nauczyli tylko sytuacja zmuszała do tego aby tyle płacić. Srednia krajowa rośnie to i robotnikom trzeba płacić więcej.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariusz2903    1313
5 godzin temu, grapen23 napisał:

Tytoń niestety jest coraz mniej opłacalny. 10 lat temu przykładowo nawóz kosztował 1600 a dziś 2600 a cena tytoniu taka sama. Prąd tak samo przez 10 lat dużo w górę. Stawki za robociznę też w górę. W obecnych czasach 1 klasa powinna być po 15 zł. Bo przy obecnych cenach jak komuś słabo wyjdzie z klasą i wychodzi średnia 10 zł to jest tragedia.

 

trzeba ciąć koszty albo iść na ilość  innej drogi nie ma jeszcze ewentualnie jakość ale tu trzeba sporo kombinować  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ADAŚKOPOL    1
Napisano (edytowany)

Do  gaapen23 .     Człowieku skąd żeś się urwał 15 zł za 1 z vat  to już prawie wszyscy płacą, 15 pln za 1 to powinni płacić 4-5 lat temu . Dzisiaj przy obecnych cenach ,, wszystkiego,,  to cena satysfakcjonująca  to 20- 25 pln.  za 1.   15 pln to 3.     Marzenie  ? Niekoniecznie wystarczy nie wyskakiwać przed szereg i nie podawać firmom szacunków z kosmosu przed kontraktacją . a może się skrzyknąć i przeczekać ich do powiedzmy do 10 marca ,  wiem,wiem zaraz płacz bo kredyty  bo to bo tamto . Pozdrawiam

Edytowano przez ADAŚKOPOL
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grapen23    14
Napisano (edytowany)
1 godzinę temu, ADAŚKOPOL napisał:

Do  gaapen23 .     Człowieku skąd żeś się urwał 15 zł za 1 z vat  to już prawie wszyscy płacą, 15 pln za 1 to powinni płacić 4-5 lat temu . Dzisiaj przy obecnych cenach ,, wszystkiego,,  to cena satysfakcjonująca  to 20- 25 pln.  za 1.   15 pln to 3.     Marzenie  ? Niekoniecznie wystarczy nie wyskakiwać przed szereg i nie podawać firmom szacunków z kosmosu przed kontraktacją . a może się skrzyknąć i przeczekać ich do powiedzmy do 10 marca ,  wiem,wiem zaraz płacz bo kredyty  bo to bo tamto . Pozdrawiam

Piszę o cenach netto. Mówię tu o realnej do uzyskania cenie a nie marzeniach o 25 zł. 

 

Cytat

trzeba ciąć koszty albo iść na ilość  innej drogi nie ma jeszcze ewentualnie jakość ale tu trzeba sporo kombinować  

Uciąć można to jedynie fotowoltaika....

Edytowano przez grapen23

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aroo22    346

Fotowoltaika to inwestycja długoterminowa. Minimum 5lat na zwrócenie kosztów, a nie ma gwarancji ile jeszcze tytoń będzie uprawiany. Jak dla mnie to energia elektryczna nie jest największym wydatkiem przy uprawie tytoniu. Cena powinna wzrosnąć tak jak koszty produkcji. Ale jak to bywa u nas nie mamy na to wpływu w przeciwieństwie do przedsiębiorców. Każdy podnosi ceny żeby zysk sie zgadzał tylko nie rolnik. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miran    54
22 minuty temu, Mariusz2903 napisał:

agrobiznes podaje że kontraktują na nowe zbiory pokazywali firmę Pękali 

Mówił że najbardziej interesuje ich tytoń pierwszej klasy tylko szkoda że jak się zawiezie to tylko patrzą aby gorzej wziąć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
basserman89    28
20 godzin temu, Aroo22 napisał:

Fotowoltaika to inwestycja długoterminowa. Minimum 5lat na zwrócenie kosztów, a nie ma gwarancji ile jeszcze tytoń będzie uprawiany. Jak dla mnie to energia elektryczna nie jest największym wydatkiem przy uprawie tytoniu. Cena powinna wzrosnąć tak jak koszty produkcji. Ale jak to bywa u nas nie mamy na to wpływu w przeciwieństwie do przedsiębiorców. Każdy podnosi ceny żeby zysk sie zgadzał tylko nie rolnik. 

wg mnie produkcja tytoniu w polsce tak szybko nie padnie,kwestia tylko zmian cen skupowych tak zeby byla nadal oplacalna lub wprowadzenie odpowiednich mechanizmow wsparcia. co do samej fotowoltaiki to jest to wg mnie najlepsza opcja jak odciac czesc kosztow. nawet jak przestaniesz sadzic tyton to zawsze ten prad idzie jakos wykorzystac inaczej potem nawet zebys mial przejsc na ogrzewanie domu czesciowo pradem lub tzw pompy ciepla.lub jakas dzialalnosc w ktorej prad bedzie Ci generowal jakies koszty przy fotowoltaice wyjdzie Ci taniej.

kilkanascie lat temu jak kupowalismy pierwsza suszarnie kontenerowa to tez bylo slychac glosy ,a ze nie wiadomo ile ten tyton bedzie, czy to inwestowac czy nie ale jednak nadal sie sadzi.pytanie tylko jak firmy skupujace podejda do tego tematu(oby nie podobnie jak w poprzednim roku).kwestia tylko pracownik i dogadanie sie z wynagrodzeniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
max95    21

Pmp też zapisuje na nowy sezon,ceny do góry prawdopodobnie o inflację.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aroo22    346

Uprawa może będzie możliwa ale czy opłacalna? Jak tak będzie dalej to ludzie sami będą rezygnować. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
basserman89    28

coraz gorzej bedzie ...delikatnie mowiac. jak nam nie podniosa to ja osobiscie nie zamierzam zajmowac sie uprawa tego cholerstwa hobbystycznie dla zajecia czasu. czas pokaze . u mnie bedzie simona i 35 ( ostatnia jej szansa ;p) moze kiedys jakas nowosc lub itb

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzegorz197    7
13 godzin temu, Aroo22 napisał:

Uprawa może będzie możliwa ale czy opłacalna? Jak tak będzie dalej to ludzie sami będą rezygnować. 

Tak jak kolega mówi uprawy nikt nie zakaże tylko najwyżej ludzie zrezygnują bo im się nie będzie opłacało.  Przykład ilu było plantatorów kilka lat temu a ile teraz. Bez komentarza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mus    23

Widać bardzo duży ruch na fb ze sprzedażą suszarni używanych. PMP już szacuje ile na obecny sezon będą mieć tytoniu jak sprzedawaliśmy w tamtym tygodniu to zadali takie pytanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzegorz197    7

Ludzie przeważnie sprzedają suszarnie sprowadzane z zagranicy. Okazują się nie być takie idealne no i wielkość wieszaków ma znaczenia 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
max95    21

Doplata niezwiązana będzie na starych zasadach z 2005,6 rok,czyli wezmą wszyscy czy uprawia czy zrezygnował.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariusz2903    1313
1 godzinę temu, max95 napisał:

Doplata niezwiązana będzie na starych zasadach z 2005,6 rok,czyli wezmą wszyscy czy uprawia czy zrezygnował.

ci co dołączyli po 2006 roku znowu  nic nie dostaną  stawka płatności z 2020 roku  ?  3 11 zł  virginia  2 19 zł berley  dobre i to 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
max95    21
47 minut temu, Mariusz2903 napisał:

ci co dołączyli po 2006 roku znowu  nic nie dostaną  stawka płatności z 2020 roku  ?  3 11 zł  virginia  2 19 zł berley  dobre i to 

No właśnie nie wiadomo czy się śmiać czy płakać,co z plantatorami po 2006 roku, którzy uprawiają a nie dostaną nic,a ci co zrezygnowali będą dalej brać,i się śmiać że nic nie robią a kasa jest,takie rzeczy tylko u nas no po prostu człowieka szlak trafia.

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mus    23

Jest na to jakieś oficjalne oświadczenie skąd to wiecie ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez AGRObombula
      witam was Drodzy koledzy mam parę pytań odnośnie soji. Czy uprawa w Polsce możliwa a może ktoś już uprawiał jeśli tak to jakią odmianę. jak plonuje jakie zabiegi stosujemy czy jest opłacalna jednym słowem piszcie co wiecie na temat ale wolałbym aby się wypowiedzieli Ci co się na sprawie znają
    • Przez Dominator88
      Witam chciałbym się zając uprawą łubinu niestety niemam doświatczenia z tą rośliną może mogliście by mi cos powiedzieć na jej temat
      Interesują mnie kiedyś siać łubin? Jaka obsada na hektar? Jakie stosujecie środki ochrony roślin w uprawie łubinu? Czy może nie stosujecie oprysków na łubin? Jakie stosujecie nawożenie na łubin? Czy uprawa łubinu jest opłacalna? Jakie odmiany siejecie?
    • Przez szark93
      Witam. Chciałbym się dowiedzieć wszystkiego o tej roślinie. Na jakich klasach ziemi najlepiej sie rodzi ? Jaki nawozy i w jakiej ilości stosować ? Czym pryskać ? Ile kg wysiać na 1 ha ? I czy jest dobra na paszę dla bydła ? Z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi .
    • Przez DarekGrzebyk
      Witam czy ktoś siał słonecznik ozdobny na kwiaty . Chodzi mi w jakich odstępach między rzędami i czy w czystym siewie czy zmieszane np z saletra . Siewnik zwykły do zboza 3 m 
    • Przez polac
      Witam! No więc na wiosnę najprawdopodobniej będziemy siali Facelie i mam kilka pytań związanych z uprawą tej rośliny a konkretnie jak uprawić pole pod ta roślinę,jakie nawozy stosować i jakie są choroby i szkodniki tej rośliny.???
      Pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj