Przemek B

Produkcja tytoniu

Polecane posty

Mariusz2903    1302

jak ogłoszą stawki  niezwiązanej płatności do tytoniu w pażdzierniku 2021 roku to będzie pewne 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marl    443
11 godzin temu, mus napisał:

Widać bardzo duży ruch na fb ze sprzedażą suszarni używanych. PMP już szacuje ile na obecny sezon będą mieć tytoniu jak sprzedawaliśmy w tamtym tygodniu to zadali takie pytanie

Te ogłoszenia to na Marketplace w fb? podrzuć link :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mus    23
9 godzin temu, Marl napisał:

Te ogłoszenia to na Marketplace w fb? podrzuć link :)

Na fb są grupy praca przy tytoniu i produkcja tytoniu tam osoby dodają. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miran    54
7 minut temu, Mariusz2903 napisał:

https://www.wrp.pl/jakie-platnosci-bezposrednie-dla-rolnikow-w-okresie-przejsciowym/

z tego co piszą płatność niezwiązana zostaje a niby miała być do 2020 roku pomyślcie sobie jak np. taki Grzyb miał 100 ton w 2006 roku  

 

To jeszcze nic. Nasz resort rolnictwa proponuje aby niezwiązana do tytoniu została w nowym budżecie i była brana dalej z lat 05/06. 

https://www.google.com/amp/s/www.agrofakt.pl/platnosci-bezposrednie-wpr-2023-2027/amp/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grapen23    13

Czyli kasa pójdzie do tych co tytoniu nie uprawiają. Czego się można spodziewać w tym kraju.............

 

Edytowano przez grapen23
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariusz2903    1302

ja jestem za tym by niezwiązaną wypłacać tym wszystkim co uprawiają  tytoń średnia z lat 2006  2020  ci którzy zaprzestali płatność powinna wygasnąć  w 2020 to jest najsprawiedliwsze rozwiązanie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
max95    21
9 minut temu, Mariusz2903 napisał:

ja jestem za tym by niezwiązaną wypłacać tym wszystkim co uprawiają  tytoń średnia z lat 2006  2020  ci którzy zaprzestali płatność powinna wygasnąć  w 2020 to jest najsprawiedliwsze rozwiązanie 

 

Tak powinno być,przy normalnym rządzie,ale u nas zaraz byłby krzyk że demokracja jest łamana,szkoda się denerwować,decyzję już zapadły☹️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariusz2903    1302
24 minuty temu, Lipiny2020 napisał:

WItam. jaka  to firma JBT bo nie moge rozszyfrowac

J  Janusz  B  Biszczanik  T  Tobacco  pewnie stąd ta nazwa 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lipiny2020    1

nie mialem u nich kontraktacji a smski wysylaja zeby kontraktowac moze powiedziec ktos cos wiecej o nich gdzie skupuja itp

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariusz2903    1302
1 godzinę temu, Lipiny2020 napisał:

nie mialem u nich kontraktacji a smski wysylaja zeby kontraktowac moze powiedziec ktos cos wiecej o nich gdzie skupuja itp

 

podali ci ceny ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dragon0102    23
1 godzinę temu, Mariusz2903 napisał:

ATENA 450 EC mam zamiar spróbować  stosują to w truskawkach 

Atena 450 EC też jest nie dostępna bo zawiera tą samą substancję aktywną chloropiryfos co Dursban 480 EC

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariusz2903    1302

mam zamiar Atena 480 EC dostać ze starych zapasów bo Dursbanu  to raczej nie dostanie jest na OLX ale cena odstrasza 240 zł za 1litr i bardzo dobrze schodzi 

na tą chwilę nie ma sprawdzonych zamienników  chloropiryfosu  trzeba będzie samemu coś wymyślić mam na myśli mieszaninę perytroidów 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
STIG13    914

Stosował ktoś bandur? Ewentualnie w mixie z commandem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aroo22    344

W tytoniu jeszcze nie. W tamtym sezonie stosowałem w soi solo w dawce 3l/ha. Ogólnie było dosyć czysto, trochę poziewnika szorstkiego przepuściło i ostrożnia. Jednoliścienne trzeba było zrobić oddzielny zabieg. Sam jestem ciekaw jak się sprawdzi w tytoniu. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
max95    21
2 minuty temu, Aroo22 napisał:

W tytoniu jeszcze nie. W tamtym sezonie stosowałem w soi solo w dawce 3l/ha. Ogólnie było dosyć czysto, trochę poziewnika szorstkiego przepuściło i ostrożnia. Jednoliścienne trzeba było zrobić oddzielny zabieg. Sam jestem ciekaw jak się sprawdzi w tytoniu. 

W fasoli strasznie palił,przy dawkach z etykiety

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aroo22    344

W moim przypadku jedynie na zakładkach przypalił ale później soja odbiła. Myślę że 2l/ha z dodatkiem chlomazonu byłoby odpowiednio.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
STIG13    914

Kolega w warzywach stosuje 1,5 litra, więcej jak sam twierdzi może być różnie w przypadku opadów. Choć na etykiecie 2,5 litra. Miesza to z 0,2 commandu. Niby można też zmieszać bandur z pendimetaliną 

Edytowano przez STIG13

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariusz2903    1302
Dnia 11.02.2021 o 17:37, Grzegorz197 napisał:

Jakie zamienniki stosujecie  zamiast dursbanu? 

jak spod lady nic nie dostanę myślę zrobić mieszaninę Mospilan  plus Los Owados lub Inazuma  0,5 kg  na ha wymieszać glebę może najpierw zrobię doświadczenie w siedlisku drutowców w polu Mospilan zalecany jest na opuchlaki i łokasia grabarka to i drutowce zdechną

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Dominator88
      Witam chciałbym się zając uprawą łubinu niestety niemam doświatczenia z tą rośliną może mogliście by mi cos powiedzieć na jej temat
      Interesują mnie kiedyś siać łubin? Jaka obsada na hektar? Jakie stosujecie środki ochrony roślin w uprawie łubinu? Czy może nie stosujecie oprysków na łubin? Jakie stosujecie nawożenie na łubin? Czy uprawa łubinu jest opłacalna? Jakie odmiany siejecie?
    • Przez szark93
      Witam. Chciałbym się dowiedzieć wszystkiego o tej roślinie. Na jakich klasach ziemi najlepiej sie rodzi ? Jaki nawozy i w jakiej ilości stosować ? Czym pryskać ? Ile kg wysiać na 1 ha ? I czy jest dobra na paszę dla bydła ? Z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi .
    • Przez marcinostry
      witam. chciałbym się dowiedzieć czy uprawa tymianku jest opłacalna na 1ha oraz gdzie można kupić nasiona tymianku z góry dzięki za odpowiedź.
    • Przez AGRObombula
      witam was Drodzy koledzy mam parę pytań odnośnie soji. Czy uprawa w Polsce możliwa a może ktoś już uprawiał jeśli tak to jakią odmianę. jak plonuje jakie zabiegi stosujemy czy jest opłacalna jednym słowem piszcie co wiecie na temat ale wolałbym aby się wypowiedzieli Ci co się na sprawie znają
    • Przez polac
      Witam! No więc na wiosnę najprawdopodobniej będziemy siali Facelie i mam kilka pytań związanych z uprawą tej rośliny a konkretnie jak uprawić pole pod ta roślinę,jakie nawozy stosować i jakie są choroby i szkodniki tej rośliny.???
      Pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj