Przemek B

Produkcja tytoniu

Polecane posty

Miran    54
48 minut temu, dragonmt852 napisał:

u was też był grad?

Nie było, a u was ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol1800    0

U nas padał dwa razy wielkość ok   5-10 mm ale na szczęście rzadki. z tego co widziałem na plantacji roślin nie uszkodził najgorzej ,że padał również nawalny deszcz,  sporo roślin pozamywał i w paru miejscach w ogóle woda stoi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mus    23

Potok górny, Dąbrówka, biszcza zajęło i to bardzo dobrze 

IMG_20200608_200549.jpg

IMG_20200608_200129.jpg

IMG_20200608_200252.jpg

Edytowano przez mus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
basserman89    28

takie obrazy mialem u siebie w ubieglym roku po tych deszczach po polowie maja.dzisiaj u mnie tylko postraszylo mylem palety i nagle pociemnialo pojasnialo pier**l..... i chyba poszlo do was, narazie odpukac ominely wioske dwa gradobicia poszlo bokami na te miejsca gdzie nie maja u nas tytoniu w okolicy. na polach u mnie woda nie stoi udalo sie poredlic 80 procent uprawy przed niedziela i opraskac ,a chwilowo raczej przed niedziela nikle szanse ze sie wjedzie na te 20 procent. 

PS jestem z niemstowa jak cos:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
STYTON360m    0

Sytuacjia na plantacjach w gminie potok Górny wygląd tragicznie niektóre pola to tytoniu nie widać woda stoi albo taka sieczka jak by mulczer przejechał 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol1800    0

Miałem tak w 2012 r. Tytoń zniszczony budynki tak samo po trąbie, szczerze współczuję. W ogóle jest jakiś ratunek na tak zalaną plantację ? Co z tym robić ? W tej chwili to i ubezpieczenie chyba nadal liczy jako rozsad. Się ktoś coś na ten temat jak to wygląda? 

Edytowano przez Karol1800
Błąd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariusz2903    1286

powiat kraśnik na razie bez gradu i zlewy współczuje tym co grad zbił cała robota na marne ale jak macie ubezpieczenie to jest od gradu przymrozka i deszczu nawalnego ja mam tytoń nie ubezpieczony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miran    54

Najpierw przymrozki a teraz grad, współczuję tym co teraz jeszcze zalało/zbiło. U mnie nie było, ale też jak ostatnie lata się zaczynało zrywać w czerwcu tak w tym roku nie ma na to szans.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Elektro2015    89

Pierwsze tytoń prawie zmarzł, a teraz zegnije, masakra o tej porze to tytoń już powinien być naorany i powinno się czekać na pierwsze zrywanie, a tu nawet nie był raz dziabany

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
basserman89    28

mi zostal hektar jesczce na pierwszy raz ale pasowaloby ruszyc drugi raz bo dolewalo caly tydzien u nas i dzisiaj cale popoludnie... na sasiedniej wiosce woda stoi u mnie na tym nie ruszanym kawalku tylko na poczatkach pola ale teraz dalej nie wjedzie. teraz chociaz po odzyce troche lepiej wyglada i rosnie.ciezki rok sie szykuje. u nas czesc ludzi dopiero skonczyla sadzenie reszta nie ma w okolicy czym skonczyc.

stosujecie asashi lub inne stymulatory po wysadzeniu niezaleznie od tego czy pojawily sie jakies stresy czy tylko tak jak w tym roku po przymrozkach?

czytajac watek widzialem jeszczce cos o aminokwasach ale nie wiem czy akurat to jakos tak mocno wplynie .

a to u mnie rok ubiegly mniej wiecej 23 maj...teraz jest 11 czerwca a tyton nie wiele lepiej wyglada

 

 

20190523_194349.jpg

20190523_194425.jpg

20190523_194308.jpg

Edytowano przez basserman89

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anonim14    0

Wydzierżawię pole z tytoniem. Tytoń dosadzony i wszystkie zabiegi wykonane na czas. Ilość 5.5 ha gmina Obsza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
berang2    0

Koszty sadzonki, nawozu, oprysku i dzierżawy nie sądzę że to jakoś specjalnie dużo 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariusz2903    1286
3 godziny temu, berang2 napisał:

Koszty sadzonki, nawozu, oprysku i dzierżawy nie sądzę że to jakoś specjalnie dużo 

co się stało że nie chcesz tego dalej uprawiać ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzegorz197    7
3 godziny temu, berang2 napisał:

Koszty sadzonki, nawozu, oprysku i dzierżawy nie sądzę że to jakoś specjalnie dużo 

Za hektar tytoniu wezmę około 30 tysięcy teraz odjąć od tego 8500 minus koszty zbioru i  wysuszenia to zostanie poniżej  10 tysięcy jak będzie dobry rok. A jak coś nie tak z pogodą czy innymi chorobami w tytoniu to nawet i na minus  wyjdę.  Oczywiście nie liczę tutaj swojej roboty i czasu.

A nie odjalem jeszcze kosztów sortowania żeby kogoś najac. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
basserman89    28

to u was w lubelskim tak pozalewalo?

ja myslalem ze u mnie zalane jest ale tu widze u kolegi to potop.

Troche jednak w tym roku bledem bylo sadzenie na zimowej orce .wilgoci ma az za duzo i jednak przez tego robaka beda drobne wypady na plantacji a chyba 3 razy robilismy nasadzenia, zielsko tez mocno atakuje, nie wiem czemu ale na jednym polu mam istny wysyp mleczykow..dzisiaj opielilismy 2 ha na drugi raz i jutro beda prawdopodobnie kolejne pola. kilkudniowy deszcz i nawet na piachach jest delikatie zabite .mam tylko nadzieje ze do nastepnych ulew uda sie przeleciec wszystko jeszczce. jak znajde chwile wolnego czasu cykne foty jak u mnie wyglada, niestety tam gdzie mam piach azot juz wymylo i slabo wyglada zwlaszcza na kawalku na ktorym w ubieglym roku mielismy tyton, opielacz bez podsiewacza to tylko dolistnie cos dostal

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzegorz197    7

Gniezno wszystkibo jest mokro. Nie ma dnia aby nie padało do tego wirusa zaczyna się pojawiać a nie ma jak opryskac bo nie wiade  w pole. 

Gnije wszędzie bo jest mokro. Miało być 😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
STYTON360m    0
1 godzinę temu, dragonmt852 napisał:

ja mam z rozsadnika tradycyjnego i na szczęście nie gnije 

No ja właśnie mam część z tradycyjnego i bardziej gnije niż ten z tacek . Z tacek to praktycznie nie gnije 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez MichaKpiski
      czy ktoś siał miododajne ostropest+facelia poznaniem 2 ?
    • Przez Dominator88
      Witam chciałbym się zając uprawą łubinu niestety niemam doświatczenia z tą rośliną może mogliście by mi cos powiedzieć na jej temat
      Interesują mnie kiedyś siać łubin? Jaka obsada na hektar? Jakie stosujecie środki ochrony roślin w uprawie łubinu? Czy może nie stosujecie oprysków na łubin? Jakie stosujecie nawożenie na łubin? Czy uprawa łubinu jest opłacalna? Jakie odmiany siejecie?
    • Przez AGRObombula
      witam was Drodzy koledzy mam parę pytań odnośnie soji. Czy uprawa w Polsce możliwa a może ktoś już uprawiał jeśli tak to jakią odmianę. jak plonuje jakie zabiegi stosujemy czy jest opłacalna jednym słowem piszcie co wiecie na temat ale wolałbym aby się wypowiedzieli Ci co się na sprawie znają
    • Przez 35bogus
      Witam, 
      Mam pytanie jak w temacie. Mianowicie w tamtym roku zasiałem 20 arów słonecznika, po siewie pryskałem BANDUREM i miałem chwasty. Teraz moje pytanie czy mogę połączyć z COMANDEM. W grochu to nie przeszkadza ciekawy jestem co będzie ze słonecznikiem, czy to może się udać. 
      Będę wdzięczny za pomoc.
    • Przez marcinostry
      witam. chciałbym się dowiedzieć czy uprawa tymianku jest opłacalna na 1ha oraz gdzie można kupić nasiona tymianku z góry dzięki za odpowiedź.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj