Przemek B

Produkcja tytoniu

Polecane posty

basserman89    28
2 godziny temu, zroz napisał:

Miałeś rosadę  tradycyjną czy z palet ?

na tradycyjnej nie cietej powoli sie pojawiaja , u mnie na paletach w polowie czerwca znalazlem pierwsze paki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zroz    1

 Nie można tłumaczyć warunkami pogody inne odmiany też były w polu a mimo to nie kwitną przedwcześnie .To nie kwitnie  tylko taki podtopiony ale każdy najdorodniejszy i na górkach 

Ja myślę ze jakaś partia nasion była porażona i dlatego tak się dzieje 

powinniśmy się starać o komisję i odszkodowanie od producenta 

tzn nie my bo nas rolników nikt nie posłucha ale nasi przedstawiciele 

za stracony sezon i ogromne koszty utrzymania plantacji 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dragonmt852    106
1 godzinę temu, zroz napisał:

 Nie można tłumaczyć warunkami pogody inne odmiany też były w polu a mimo to nie kwitną przedwcześnie .To nie kwitnie  tylko taki podtopiony ale każdy najdorodniejszy i na górkach 

Ja myślę ze jakaś partia nasion była porażona i dlatego tak się dzieje 

powinniśmy się starać o komisję i odszkodowanie od producenta 

tzn nie my bo nas rolników nikt nie posłucha ale nasi przedstawiciele 

za stracony sezon i ogromne koszty utrzymania plantacji 

wątpię że to wina pogody, to jest po prostu wada odmiany ,w poprzednich latach też zdarzało się przedwczesne zakwitanie w 35 a w innych odmianach nigdy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miran    54

Sam się zastanawiałem że może to być wina jakichś trefnych nasion. W zeszłym roku była podobna sytuacja że wiele plantacji bardzo szybko zakwitła i to już w początkowym okresie rozwoju. Może właśnie Nicota sprzedaje nam jakieś nasiona gorszej jakości? Trzeba się nad tym zastanowić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lipiny2020    1

zaraz jade w pole pryskac zrobie fotki jaki ladny tyton a kwiatu po 20 krzaki pod rzad

zawsze sie zdarzalo  kilka na h ale teraz sa setki pakow max 9 lisci

Edytowano przez Lipiny2020

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
basserman89    28
40 minut temu, dragonmt852 napisał:

u mnie jeszcze sarny zaczeły wpiepszać 

musisz smrodzic albo grodzic( grodzenie to droga opcja i jednak malo skuteczna co to dla takiej sarny czy lani pokonac takie ogrodzenie jeden sus i dalej grasuje..ja mam 2 kawalki na ktorych lania grasuje z mlodymi jeden ogrodzony drugi nie.. na 3 kawalkach gdzie jest potencjalne ryzyko ze sie kiedys pojawia mam porozstawiane paliki i na nich nabite damskie ponczochy w ktorych sa kawalki szmat ktore bylyl na poczatku srodek do odstraszania dzikow saren itd... z doswiadczonego  zrodla wiem ze lesne zwierzeta mocno odstraszaja zapachy ludzkie ..pot , perfumy ,odswierzacze powietrza . co tydzien zmieniam im zapach pryskam jakims srodkiem po deszczach intensywnych i na kawalku ktory jest nie ogrodzony zjedzone mam tyle ile przed zastosowaniem tego sposobu .inni grodza i nadal maja ten problem ..mam rozwieszne damskie rajstopy i stare jakies skarpety pojedyncze z szmatkami w srodku zeby delikatnie wpilo i potwierdzam dziala to... jest w kawalku u mnie jakies 12 ha ciagiem leci ... pierwszy gosc ma ogrodzenie drugi nie ma nic, trzeci ogrodzil i jakies worki po nawozsach nawieszal , 4 ogrodzil a piaty nie ma nic , wieszali nawet ludzkie wlosy i nie pomoglo a narazie u mnie sie sprawdza... sarna albo lanie z mlodymi tak robia

Edytowano przez basserman89

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miran    54

Panowie pytanie do plantatorów którzy opalają suszarnie węglem. Jak macie ustawiome parametry podawania itd. ? Ktoś podzielilby się swoim ustawieniami bo u mnie coś mi dużo węgla idzie w jednej z suszarek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol1800    0

https://www.google.com/url?sa=t&source=web&rct=j&url=http://pw.iung.pl/pdf/IUNG_Metodyka_Integrowanej_ochrony_tytoniu.pdf&ved=2ahUKEwj1p9rR1MjqAhVEpIsKHWZRCYkQFjABegQIARAB&usg=AOvVaw1OMTd9IBsUfV_v4WLQqVcd 

Ciekawy artykuł odnośnie tytoniu, dużo można się dowiedzieć i większość chorób też jest opisana. Taki rok ,że jest dużo chorób i robali które niszczą uprawy.... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzegorz197    7
8 godzin temu, mariaci10 napisał:

ktoś wie co to jest? jaka przyczyna?

20200712_143140.jpg

20200712_143132.jpg

Według mnie to maczniak. Za dużo wilgoci i ciepło.  Opryskaj grzybobojczym środkiem to przynajmniej wyzsze partie liści może uchronisz  bo tych zarazonych  to już nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miran    54

Luna Sensation, dobry środek na takie choroby, tylko drogi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol1800    0

Topsinem sam pryskałem, nie wiem czy pomógł czy nie bo większość plantacji jest wolna od chorób aczkolwiek też trafiają się miejsca ,że coś ją bierze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariusz2903    1286
5 godzin temu, mariaci10 napisał:

a topsin też może być?

luna ma dobrą opinie topsin ridomil  miedzian jak cała plantacja nie jest prażona to spokojnie opryskać  górne liście nie powinno atakować tytoń silnie azotowany widzę albo 3 lub wyżej klasa ziemi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariaci10    1

tylko kawałek plantacji(0,3-0,5 ha). ziemia V może trochę VIb. Ok 25t obornika, 360 kg yara 7-20-30(czy jakoś tak), 250 kg patentkali, 100kg soli potasowej, 150kg microspeed, wapno z osadem 300kg, dolistnie 5kg mikrokomplex 😅

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miran    54
1 godzinę temu, mariaci10 napisał:

tylko kawałek plantacji(0,3-0,5 ha). ziemia V może trochę VIb. Ok 25t obornika, 360 kg yara 7-20-30(czy jakoś tak), 250 kg patentkali, 100kg soli potasowej, 150kg microspeed, wapno z osadem 300kg, dolistnie 5kg mikrokomplex 😅

Solidne nawożenie 💪

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dario19    0
9 godzin temu, Grzegorz197 napisał:

Według mnie to maczniak. Za dużo wilgoci i ciepło.  Opryskaj grzybobojczym środkiem to przynajmniej wyzsze partie liści może uchronisz  bo tych zarazonych  to już nie.

 

9 godzin temu, Grzegorz197 napisał:

Według mnie to maczniak. Za dużo wilgoci i ciepło.  Opryskaj grzybobojczym środkiem to przynajmniej wyzsze partie liści może uchronisz  bo tych zarazonych  to już nie.

W jakiej miejscowości ten mączniak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dragonmt852    106

Mam taki problem że tytoń nie chce po prostu rosnąc, nawożenie  przed sadzeniem było "na bogato" ale prawdopodobnie przez te deszcze wszystko wymyło, był nawożony  dolistnie nawozem AgroLeaf Power x2, mocznik x2, jest nie przynosi to żadnego skutku, ktoś może wie co zrobić żeby zaczął normalnie rosnąć, zastanawiałem sie nad aminokwasami ale nie wiem czy coś dadzą, a jak nie to trzeba będzie saletrą sypnąć, jeszcze nie widziałem żeby tytoń tak nie chciał rosnąć

IMG_20200712_164633.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lipiny2020    1

a tutaj 35  sadzona po mrozie  u sasida z boku 28 przetrwala -5 i  ani jednego paka 

20200713_124448[1].jpg

max 7/8 lisci do zbioru na tym ca wysadzilo kwiat

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
STYTON360m    0
16 minut temu, dragonmt852 napisał:

Mam taki problem że tytoń nie chce po prostu rosnąc, nawożenie  przed sadzeniem było "na bogato" ale prawdopodobnie przez te deszcze wszystko wymyło, był nawożony  dolistnie nawozem AgroLeaf Power x2, mocznik x2, jest nie przynosi to żadnego skutku, ktoś może wie co zrobić żeby zaczął normalnie rosnąć, zastanawiałem sie nad aminokwasami ale nie wiem czy coś dadzą, a jak nie to trzeba będzie saletrą sypnąć, jeszcze nie widziałem żeby tytoń tak nie chciał rosnąć

 

IMG_20200712_164633.jpg

Próbuj go zruszyć na głęboko żeby ziemia oddychała no i temu tytoniowi trzeba ciepła ale patrząc po pogodzie nie będzie tego ciepła 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Dominator88
      Witam chciałbym się zając uprawą łubinu niestety niemam doświatczenia z tą rośliną może mogliście by mi cos powiedzieć na jej temat
      Interesują mnie kiedyś siać łubin? Jaka obsada na hektar? Jakie stosujecie środki ochrony roślin w uprawie łubinu? Czy może nie stosujecie oprysków na łubin? Jakie stosujecie nawożenie na łubin? Czy uprawa łubinu jest opłacalna? Jakie odmiany siejecie?
    • Przez AGRObombula
      witam was Drodzy koledzy mam parę pytań odnośnie soji. Czy uprawa w Polsce możliwa a może ktoś już uprawiał jeśli tak to jakią odmianę. jak plonuje jakie zabiegi stosujemy czy jest opłacalna jednym słowem piszcie co wiecie na temat ale wolałbym aby się wypowiedzieli Ci co się na sprawie znają
    • Przez marcinostry
      witam. chciałbym się dowiedzieć czy uprawa tymianku jest opłacalna na 1ha oraz gdzie można kupić nasiona tymianku z góry dzięki za odpowiedź.
    • Przez szark93
      Witam. Chciałbym się dowiedzieć wszystkiego o tej roślinie. Na jakich klasach ziemi najlepiej sie rodzi ? Jaki nawozy i w jakiej ilości stosować ? Czym pryskać ? Ile kg wysiać na 1 ha ? I czy jest dobra na paszę dla bydła ? Z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi .
    • Przez bortys2001
      Czy jest coś powschodowo na ostropest
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj