AGRObombula

czy ktoś w polsce uprawial już soję

Polecane posty

usieq96    10
Dnia 19.03.2024 o 22:27, Zigi94 napisał:

ostrożeń przypalisz bentazonem, nie zniszczy go ale będzie mocno chorował, powój jest średnio wrażliwy na tifensulfuron, może we wczesnych fazach da radę

Poprawiałem tiffem w połowie dawki 2 lata temu brakło na połowie przejazdu to powój zakrył soje gdzie opryskałem czysto 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
usieq96    10
9 godzin temu, rocco0987 napisał:

soja nie ucierpiała?

Ucierpiała tu co nie opryskane było. Nie dało się wykosić tego miejsca ślimak w hederze tak zawinęło, że soje wyrzucało na 10m przed kombajn :D 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1993michal    14

dodajecie mąki ziemniaczanej do zaprawiania soi? gdzieś kiedyś przewinął mi się ten wątek? i drugie pytanie 3l boxera 0.6 sencor liquid i 0.15 Command na odchwaszczanie będzie okej czy dorzucić coś lub zamienić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
usieq96    10

Ja daje histick+turbosoy 1:1 z dodatkiem wody bez mąki i jest git niczym zaprawie wszystko to pierwsze partie już nie są wilgotne i można sypać w siewnik. Odchwaszczanie chyba zostanę przy sprawdzonym 1,8-2kg Plateen +0,15-0,2 Kalif 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja dawałem mąkę ziemniaczaną 2 duże łyzki na 50 kg ale nie pamiętam już czy pierw woda + mąka + histik czy w odwrotnej kolejności  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian12345    45

A po co mąka? Gdy zaprawiałem groch nitrazą to dodałem trochę cukru, żeby zaprawa lepiej się kleiła nasion

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rocco0987    112

ponoć nasiona bardzo kleją się po zaprawieniu turbosoy, dorzucenie  mąki to zmienia.  histick dajecie na morko? jak to wgl wyglada bo pisza zeby nie otwierac opakowania dopiero przed samym zaprawianiem a na macano przez torebke czuć to jak jakiś torf czy cos takiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
livebird    54

Turbosoy wychodzi 140zł na 100 kg nasion tak? A primseed czy dajmy nato rhino... Cosik tam dużo słabsze jest? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rocco0987    112

Soje będe sie dopiero uczył więc z praktyki nie odpowiem, ale oglądając nagrania na yt trafiłem na stwierdzenie że na poletkach niektóre zaprawy nie tylko nic nie dawały ale potrafiły wrecz zmniejszyć plon. Jedynymi sprawdzonymi i skutecznymi był histick i turbosoy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Siedzacybyk    413

po tych dwóch zaprawach mialem brodawki, po oryginalnie zaprawionych nigdy. musi byc jednak wilgoc ,by sie rozwinely. mam inne pytanie, kiedy zamierzacie siac soje? nigdy takiego ciepla w kwietniu nie bylo, ale przeciez nikt nie wie co bedzie za 2-3tyg. siac czy nie siac, o to jest pytanie?!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tigon    1490

ja bym poczekał, mamy jeszcze marzec.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Okisz    29
7 minut temu, Siedzacybyk napisał:

po tych dwóch zaprawach mialem brodawki, po oryginalnie zaprawionych nigdy. musi byc jednak wilgoc ,by sie rozwinely. mam inne pytanie, kiedy zamierzacie siac soje? nigdy takiego ciepla w kwietniu nie bylo, ale przeciez nikt nie wie co bedzie za 2-3tyg. siac czy nie siac, o to jest pytanie?!

w tamtym roku siałem około 5 maja i było gites. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1993michal    14
Siedzacybyk napisał:

po tych dwóch zaprawach mialem brodawki, po oryginalnie zaprawionych nigdy. musi byc jednak wilgoc ,by sie rozwinely. mam inne pytanie, kiedy zamierzacie siac soje? nigdy takiego ciepla w kwietniu nie bylo, ale przeciez nikt nie wie co bedzie za 2-3tyg. siac czy nie siac, o to jest pytanie?!

wiśnia zakwitnie to można siać 😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pep14    29
6 godzin temu, damian12345 napisał:

Ma ktoś w tym roku zakupiony kwalifikat soi magnolia?

Ja mam zamówiony, powinien być po świętach. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rocco0987    112
6 godzin temu, Siedzacybyk napisał:

po tych dwóch zaprawach mialem brodawki, po oryginalnie zaprawionych nigdy. musi byc jednak wilgoc ,by sie rozwinely. mam inne pytanie, kiedy zamierzacie siac soje? nigdy takiego ciepla w kwietniu nie bylo, ale przeciez nikt nie wie co bedzie za 2-3tyg. siac czy nie siac, o to jest pytanie?!

lata są różne, w 2017 kukurydze zacząłem 8 kwietnia po czym przyszedł ziąb i plucha i miałem 10 hektarów do przesiewania a 15 rosło ale było zmeczone życiem do końca sezonu, za to w 2018 też zaczynałem 8 i było mega ciepło, specjalnie wtedy wróciłem pamiecią pare dni wcześniej że nie było przymrozku i okazuje sie że w 2018 można było posiać kukurydze nawet ostatniego marca i nie było przymrozków ani chłodów az do lata- ale taki sezon był tylko jeden od kąd pamietam, w dodatku był to chyba najsuchszy i najbardziej słoneczny kwiecień w naszym regionie, tak słabych pszenic jak wtedy jeszcze nie miałem. U mnie soje będe siał po siewach kukurydzy, jeśli uwine się do 20 z kukurydza to przepinka traktora i soja. Ale bede też czekał na dobrą pogode i troche wilgoci bo mam okrutne bryły (normy gaec zmusiły mnie do wiosennej orki), Oby tylko pogoda się nie "zacieła" bo narazie pada aż za dość a przyjdzie siew i bedzie z 3 tygodnie posuchy. Tu też moje pytanie jak lepiej zasiać soje zakładając że w okresie siewu nadają sporo opadów (gleby ciężkie i bardzo ciężkie)

1) przed deszczem w suche i czesciowo pobrylone  żeby to przylał deszcz

2) poczekać i siać po deszczu, ale w jeszcze mokrą glebe która może się mocno zageszczać/ ubijać za cięzkim zestawem uprawowo siewnym-soja chyba nie lubi zbitej gleby. Czekać zbyt długo aż spód optymalnie przeschnie nie moge  bo brylska z góry znów zkamienieja- wczoraj wieczorem u nas lało a dzisiaj w południe bryły takie skały jakby miesiac deszczu nie widziały.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
usieq96    10
Dnia 25.03.2024 o 19:03, maniekc360 napisał:

Na ile kg opakowanie histicka i turbosoy dajesz?

Na dziewiczych działkach 1 opakowanie histic i 1 opakowanie turbosoy na nasiona na 1ha, natomiast tam gdzie już była daje minimum 0,5 opakowania na ha. Mieszanie hisicka z turbosoy to tak jak dać do turbo mąkę bo histick to taki torf i powoduje to, że turbosoy nie powoduje klejenia się nasion, a histick się lepiej przykleja do nasion

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Siedzacybyk    413

teoretycznie zwiekszenie zaprawy nie powinno przyniesc korzysci, poniewaz bakterii jest bardzo duzo, polowa powinna wystarczyc. praktycznie w gospodarstwie rolnym panstwowym, ktore rozpropagowalo soje w naszej okolicy (a potem sie wycofali) dali na poletko 2 albo 3 krotna ilosc. soja byla bbb dlugo zielona, mimo ze byla wczesna dojrzała sie pozno. sieje zawsze wszystko po deszczach, ale mam lekka ziemie 3-4 klasy, nie zaskorupoajaca sie. jednak przed deszczem siew niesie ryzyko duzej skorupy, a soja tego nie lubi, a po drugie herbicydy splyna w sasiedztwo nasion, przyhamuja ja, zrobi sie zolta. ja wszystko , rzepak, pszenica, soja sieje po deszczach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniekc360    120

Ciekawe, skoro była długo zielona to cały czas budowała plon... Tak mi się wydaje. Trzeba zrobić testy i potwierdzić, albo obalić mity.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Setik    556

Stosowałem podobne substancje. 4l boxer + 0,5l sencor liquid + 0,15 command. Byłem naprawdę zadowolony, jedynie nie załatwiłem ostrożnia i skrzypu ale z nimi to ciągle problemy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzechooo    789
1993michal napisał:

wiśnia zakwitnie to można siać 😉

To jakaś japońska mądrość?🤔

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mtz_820
      Orientuje sie ktos z was jakie sa ceny sruty rzepakowej?
    • Przez agrofoto
      Szanowni Państwo,
       
      proponujemy niecodzienny sposób zdobywania wiedzy. Portal AgroFoto.pl wspólnie z firmą BASF zaprasza na pierwszą w polskim Internecie rolniczym wirtualną prezentację na żywo dostępną on-line. Ty zasiądziesz wygodnie z kawą bądź herbatą przed swoim komputerem a informacje, wiedza i praktyczne wskazówki przyjdą same wprost do Ciebie. Teraz wystarczy tylko wejść na stronę
       
      https://agrofoto.cli...k_skracac_zboza
       
      i wziąć udział w prezentacji na temat prawidłowego stosowania regulatorów wzrostu w zbożach. Pytanie "czy skracać zboża?" jest z pozoru proste. Dziś wszyscy raczej odpowiadamy, TAK. Zrobić jeden zabieg, czy dwa i od czego to zależy? Tu odpowiedź już nie jest tak oczywista. Stosowanie regulatorów wzrostu jest tylko jednym z elementów całej technologii, czy można skracać lepiej? Pewnie tak, każdy ma swoje wypracowane metody, czy można je poprawić? Z całą pewnością dowiedzą się Państwo czegoś ciekawego, co pozwoli skracać lepiej. Będą pytania, my odpowiemy.
       
      21 lutego o godzinie 19 wejdź do „pokoju konferencyjnego” AgroFoto.pl i bądź z nami.
       
      https://agrofoto.cli...k_skracac_zboza
       
      Do zobaczenia i usłyszenia*!
       
      Zespół AgroFoto.pl & BASF
       
      *Pamiętaj, aby sprawdzić czy działa Ci dźwięk w komputerze
       
      Co potrzebuję, żeby przystąpić do prezentacji online?
       
      W prezentacji można uczestniczyć podłączając się z dowolnego miejsca z dostępem szerokopasmowym do Internetu.
       
      Aby w pełni uczestniczyć w szkoleniu potrzebujesz:
      - przeglądarkę internetową z zainstalowanym Flash Playerem 10 (lub wyższym),
      - słuchawki lub głośniki, aby słyszeć naszego prezentera,
      - dostęp do Internetu (minimalna przepustowość łącza 512Kb/s).
       
      Połączenie z prezentacją odbywa się przez przeglądarkę internetową za pomocą platformy ClickWebinar, która działa poprawnie z popularnymi przeglądarkami takimi jak MSIE, Firefox, Chrome z zainstalowanym Flash Playerem 10 (lub wyższym).
       
      Jeżeli łączysz się z urządzenia mobilnego ściągnij aplikację dla iPada, iPhone, Androida i BlackBerry.
       
      Uwaga! Podczas pierwszego podłączania możesz przetestować swoje połączenie (aplikacja sprawdza czy użytkownik ma zainstalowane wszystkie niezbędne komponenty do prawidłowego działania).
       
      Szczegółowe informacje, w przypadku wystąpienia problemów z połączeniem znajdziesz - TUTAJ.
       
      Zapis prezentacji prowadzonej przez eksperta z firmy BASF- Pana Mariusza Michalskiego:
       
      http://www.youtube.com/watch?v=oYdMc5qWlvE
       
      http://www.youtube.com/watch?v=vblDFu8RTgQ
       
      http://www.youtube.com/watch?v=-Dro5xrxep4
       
      http://www.youtube.com/watch?v=zZe01iFrdQU
    • Przez Darkos
      Witam. Jestem w trakcie pisania pracy dyplomowej pt. "Wpływ Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich 2007-2013 na rolnictwo w Polsce". W związku z tym bardzo proszę o wypełnienie ankiety. Informacje z niej uzyskane bardzo mi pomogą. Ankieta jest anonimowa. Jeśli ktoś będzie ją wypełniał w czyimś imieniu, np. taty lub mamy to proszę pamiętać, aby wstawiać ich dane tj. wiek, wykształcenie itp. Bardzo dziękuję za poświęcony czas i wypełnienie ankiety. Jeśli ktoś miałby możliwość to prosiłbym o przesyłanie ankiety do znajomych. Link do ankiety: https://docs.google.com/forms/d/1cSBTEl2wGzj-AvKmHrnjmGD7KYtKSNR4044wSnJ6jKc/viewform
    • Przez kozik91
      Ostatnio przeczytałem o cenach zbóż, i to jak wyglądamy na tle innych krajów UE.
      Powiem, że nie wyglądamy najgorzej do porównania za tonę pszenicy mamy 180 Euro a Niemcy mają 172, Słowacja 147 Euro za tonę, natomiast Wielka Brytania ma 266euro za tone. Nie mamy największych stawek ale też nie najmniejsze. Jak Wy oceniacie ten poziom?
    • Przez 3Perkins
      Witam wszystkich Agrofotowiczów jak w tytule chciałbym się dowiedzieć czy ktoś z Was może zawierał taka umowę z AgroYoumis na reprodukcje nasion soi, a jeśli ktoś zawierał to jak wyglądało postępowanie po zawarciu umowy firmy i czy firma wywiązała się z danej umowy??
      Zamierzam zawrzeć taką umowę z AY i zapytac o wasze opinie na temat AgroYoumis
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj