AGRObombula

czy ktoś w polsce uprawial już soję

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
skywalker89    839

Cena soi jest dosyć skolerowana z ceną rzepaku, rzepak zapowiada się 1700-2000, więc poniżej 1500 za soję?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniekc360    121
1 godzinę temu, skywalker89 napisał:

Bo?

po 1200 ma być niby, ale jak będzie to się okaże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
biszu    7

Witam.

Mam pytanie czy może mnie ktoś pokierować jak ustawić siewnik Poznaniak do siewu soi ?? 

Będę pierwszy raz siał a nie mogę żadnych informacji znaleźć.

Dzięki. 😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lebek5    57

Ten co podpisuje kontrakty  to mówił że może i być poniżej 1200. u nas 60%powierzchni gminy  to będzie soja  wszyscy nastawieni na soje. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stach123    200
44 minuty temu, biszu napisał:

Witam.

Mam pytanie czy może mnie ktoś pokierować jak ustawić siewnik Poznaniak do siewu soi ?? 

Będę pierwszy raz siał a nie mogę żadnych informacji znaleźć.

Dzięki. 😉

denka na sam dół co drugi lejek zamknąć i celować w 55 sztuk wschodzących 

45 minut temu, lebek5 napisał:

Ten co podpisuje kontrakty  to mówił że może i być poniżej 1200. u nas 60%powierzchni gminy  to będzie soja  wszyscy nastawieni na soje. 

Wasza gmina ma taki wpływ  na światowe  cen soi że wróżysz niskie ceny   ??  trudno żeby ten co podpisuje kontrakty mówił że będzie drożej jak na kontrakcie który pisze 

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2464
20 godzin temu, przybyslawice5211 napisał:

Ja sieje już kilka lat zbiór koniec września nieraz początek października plony powyżej 4 ton rekord 5060 kg z ha     

Przy takich plonach to o zmianowanie nie ma się co martwić , bo na spokojnie można strączki plonować przy płodozmianie 

 

Dnia 9.04.2024 o 10:33, slavo666 napisał:

Mam soję aligator od sąsiada. Kielkowanie wyszło ok. 91% . Ile kg na ha proponujecie?

Kupiłem też abace js. 25,2 kg 89% MTZ 169g . Saatbau zaleca 4js na ha czyli wyjdzie 100kg. Nie mało troche?

Przy ok 63 sztukach kiełkujących nasion (żywych ) wychodzi ok 100 kg , więc 60 sztuk to chyba dobrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skywalker89    839
2 godziny temu, lebek5 napisał:

Ten co podpisuje kontrakty  to mówił że może i być poniżej 1200. u nas 60%powierzchni gminy  to będzie soja  wszyscy nastawieni na soje. 

Dobry z niego majster, podpisze po 1200 sprzeda po 1800.. 

Nigdy się zbytnio nie intetesowalem rynkiem soi, ale rzepakiem już tak i wiem że te ceny są ze sobą skolerowane i są bardzo podobne 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Siedzacybyk    414

chyba zdexyduje sie na sencor+ nero 2li(petoksamid+ chlomazon). czy mozna tu cos dodac, lub zamienic? np chlomazon na prosulfokarb, albo pendimetaline? komosa, maruna, chwastnica, rdewsty to najgorsze chwasty, jakie mam, a reszty nie znam😃

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawidsokol    0

Gdzie kupujecie a najlepiej zamawianie zaprawy bakteryjne turbosoy  czy histick nigdzie nie są dostępne 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kliku6    0

Witam, 

Jestem zielony w uprawie soi i proszę o poradę. :) 

Mam do zasiania 2 ha soi na ziemi klasy III. Na jesieni miałem poplon (mieszanka groch, facelia, jęczmień) 

Jakie dawki nawozów muszę rozsiać na 1ha.

Jakich oprysków stosować i w jakich dawkach. Jeżeli od chwastu to najlepiej przed sianiem? 

Z góry dziękuję za odpowiedzi:) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
biszu    7
Dnia 10.04.2024 o 15:54, Stach123 napisał:

denka na sam dół co drugi lejek zamknąć i celować w 55 sztuk wschodzących 

Wasza gmina ma taki wpływ  na światowe  cen soi że wróżysz niskie ceny   ??  trudno żeby ten co podpisuje kontrakty mówił że będzie drożej jak na kontrakcie który pisze 

A kółka zmieniałes czy na tych zwykłych do zboża.

Mówisz 55 sztuk to +/- 130 kg na ha.

Co na szybkiego liczę. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Baczart    0

Z racji że zaprawy turbosoy i histick są już trudnodostępne albo jest ich brak to czy ktoś ma może informacje na temat działania Rhizobium soja z Biolider ? Ewentualnie może ma ktoś jeszcze dostęp do Tyrbosoy lub Histick na 300 kg ziarna ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Siedzacybyk    414

jaka dawke pendimetaliny mozna zastosowac w soi? do tej pory stosowalem metrybuzyne, ale moze zamienic ja na pendimetaline?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniekc360    121

Pendimentalina podobno powoduje przewężenie łodygi w miejscu kontaktu z glebą, przez co jest mniejszy przepływ asymilantów. Na kanale Wialanu  na YouTube gościu o tym mówił. Trzeba by sprawdzić czy to prawda...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kellyq    228

W fasoli szparagowej to prawda, czasem było tak że łodyga się urwie przy samej ziemi 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tigon    1490
Napisano (edytowany)

Z tego co się orientuję to soję poprawia się nikosulfuronem, to prawda?

Dnia 10.04.2024 o 15:09, lebek5 napisał:

Ten co podpisuje kontrakty  to mówił że może i być poniżej 1200. u nas 60%powierzchni gminy  to będzie soja  wszyscy nastawieni na soje. 

Żeby tylko tyle chcieli płacić.

Edytowano przez Tigon

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Siedzacybyk    414

Dysydent pisał na forum łubinu, że metrybuzyna ma działanie parzące i mocno ogranicza ją susza. Linuron podobnie działa, działał bo jest wycofany. Chciałem spróbować Nero 424 ( 2 li/ ha ), ale z jakimś wiodącym herbicydem, np metrybuzyna, pendimetalina. Nie znam sie na tym, tyle lat to uprawiam i ciągle to samo - chwasty! :)

tifensulfuron methylu - tiff , harmony, refine.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roxer    127
11 godzin temu, damian12345 napisał:

Żeby wysiać 60roślin to ile kg ustawić? bo z wagi worka i parametrów wychodzi inna ilość.

IMG_8128.jpeg

Ale masz potężne mtz 😮 Nie chce ci się kalkulator wysiewu w google wpisać? :D Wg tych danych to aż 160 kg/ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian12345    45

Z kalkulatora wychodzi 160 kg, ale dlaczego siejąc 4 jednostki na ha wychodzi 147kg ? A w jednostce jest niby 150 tyś nasion

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Siedzacybyk    414

Z wyliczeń wychodzi MTZ 230 g. 100 kg / 37 kg =2.72 ; 2,7 x 150 = 408, czyli MTZ bedzie gdzieś ok. 225.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Okisz    29
1 godzinę temu, Roxer napisał:

Ale masz potężne mtz 😮 Nie chce ci się kalkulator wysiewu w google wpisać? :D Wg tych danych to aż 160 kg/ha

Też mam abace i waga worka 29kg.

Różnice są spore jak widac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mtz_820
      Orientuje sie ktos z was jakie sa ceny sruty rzepakowej?
    • Przez agrofoto
      Szanowni Państwo,
       
      proponujemy niecodzienny sposób zdobywania wiedzy. Portal AgroFoto.pl wspólnie z firmą BASF zaprasza na pierwszą w polskim Internecie rolniczym wirtualną prezentację na żywo dostępną on-line. Ty zasiądziesz wygodnie z kawą bądź herbatą przed swoim komputerem a informacje, wiedza i praktyczne wskazówki przyjdą same wprost do Ciebie. Teraz wystarczy tylko wejść na stronę
       
      https://agrofoto.cli...k_skracac_zboza
       
      i wziąć udział w prezentacji na temat prawidłowego stosowania regulatorów wzrostu w zbożach. Pytanie "czy skracać zboża?" jest z pozoru proste. Dziś wszyscy raczej odpowiadamy, TAK. Zrobić jeden zabieg, czy dwa i od czego to zależy? Tu odpowiedź już nie jest tak oczywista. Stosowanie regulatorów wzrostu jest tylko jednym z elementów całej technologii, czy można skracać lepiej? Pewnie tak, każdy ma swoje wypracowane metody, czy można je poprawić? Z całą pewnością dowiedzą się Państwo czegoś ciekawego, co pozwoli skracać lepiej. Będą pytania, my odpowiemy.
       
      21 lutego o godzinie 19 wejdź do „pokoju konferencyjnego” AgroFoto.pl i bądź z nami.
       
      https://agrofoto.cli...k_skracac_zboza
       
      Do zobaczenia i usłyszenia*!
       
      Zespół AgroFoto.pl & BASF
       
      *Pamiętaj, aby sprawdzić czy działa Ci dźwięk w komputerze
       
      Co potrzebuję, żeby przystąpić do prezentacji online?
       
      W prezentacji można uczestniczyć podłączając się z dowolnego miejsca z dostępem szerokopasmowym do Internetu.
       
      Aby w pełni uczestniczyć w szkoleniu potrzebujesz:
      - przeglądarkę internetową z zainstalowanym Flash Playerem 10 (lub wyższym),
      - słuchawki lub głośniki, aby słyszeć naszego prezentera,
      - dostęp do Internetu (minimalna przepustowość łącza 512Kb/s).
       
      Połączenie z prezentacją odbywa się przez przeglądarkę internetową za pomocą platformy ClickWebinar, która działa poprawnie z popularnymi przeglądarkami takimi jak MSIE, Firefox, Chrome z zainstalowanym Flash Playerem 10 (lub wyższym).
       
      Jeżeli łączysz się z urządzenia mobilnego ściągnij aplikację dla iPada, iPhone, Androida i BlackBerry.
       
      Uwaga! Podczas pierwszego podłączania możesz przetestować swoje połączenie (aplikacja sprawdza czy użytkownik ma zainstalowane wszystkie niezbędne komponenty do prawidłowego działania).
       
      Szczegółowe informacje, w przypadku wystąpienia problemów z połączeniem znajdziesz - TUTAJ.
       
      Zapis prezentacji prowadzonej przez eksperta z firmy BASF- Pana Mariusza Michalskiego:
       
      http://www.youtube.com/watch?v=oYdMc5qWlvE
       
      http://www.youtube.com/watch?v=vblDFu8RTgQ
       
      http://www.youtube.com/watch?v=-Dro5xrxep4
       
      http://www.youtube.com/watch?v=zZe01iFrdQU
    • Przez Darkos
      Witam. Jestem w trakcie pisania pracy dyplomowej pt. "Wpływ Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich 2007-2013 na rolnictwo w Polsce". W związku z tym bardzo proszę o wypełnienie ankiety. Informacje z niej uzyskane bardzo mi pomogą. Ankieta jest anonimowa. Jeśli ktoś będzie ją wypełniał w czyimś imieniu, np. taty lub mamy to proszę pamiętać, aby wstawiać ich dane tj. wiek, wykształcenie itp. Bardzo dziękuję za poświęcony czas i wypełnienie ankiety. Jeśli ktoś miałby możliwość to prosiłbym o przesyłanie ankiety do znajomych. Link do ankiety: https://docs.google.com/forms/d/1cSBTEl2wGzj-AvKmHrnjmGD7KYtKSNR4044wSnJ6jKc/viewform
    • Przez kozik91
      Ostatnio przeczytałem o cenach zbóż, i to jak wyglądamy na tle innych krajów UE.
      Powiem, że nie wyglądamy najgorzej do porównania za tonę pszenicy mamy 180 Euro a Niemcy mają 172, Słowacja 147 Euro za tonę, natomiast Wielka Brytania ma 266euro za tone. Nie mamy największych stawek ale też nie najmniejsze. Jak Wy oceniacie ten poziom?
    • Przez 3Perkins
      Witam wszystkich Agrofotowiczów jak w tytule chciałbym się dowiedzieć czy ktoś z Was może zawierał taka umowę z AgroYoumis na reprodukcje nasion soi, a jeśli ktoś zawierał to jak wyglądało postępowanie po zawarciu umowy firmy i czy firma wywiązała się z danej umowy??
      Zamierzam zawrzeć taką umowę z AY i zapytac o wasze opinie na temat AgroYoumis
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj