AGRObombula

czy ktoś w polsce uprawial już soję

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
livebird    54

Miedzy dąbrowa a tarnowem tez 2.5 litra tylko.... Leżym i kwiczym na piachach miejscami 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzidzia202    294

Wapno 😄 mi corum nie wzięło niby żółte końcówki ale rośnie dalej. 

Sorki wapno to na skrzyp chwasty pomyliłem. 

Edytowano przez dzidzia202

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adi118    8

Robiłem 02.06 jednoliścienne pierwszą dawką Labladorem 0.6l, 06.06 robiona poprawka dwuliściennych corumem pełną dawką bo doglebówka przepuściła mi rdest. 

Dziś byłem na polu i zobaczyłem że na liściach pojawiły się plamy, czy są one spowodowane przez corum? Jak mogę pomóc roślinom żeby się zregenerowały?

Widoczne są też pofałdowania na niektórych liściach co to jest ?

Uprawiam soję pierwszy raz stąd nie jestem za bardzo w temacie 

20220610_162739.jpg

20220610_162915.jpg

20220610_162843.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Setik    556

Fitotoksyczność według mnie mogła wystąpić zarówno po labladorze jak i po corumie. U mnie nie padało od dobrego 1,5 miesiąca, zastosowałem Bustera w dawce na perz jakieś 3 tygodnie temu i soja się męczy ale z każdą nową parą liści jest lepiej i mniej plam na nich. Wydaje mi się że winny jest brak opadów i wysokie temperatury. Mam zamiar podać na dniach soi aminokwasy dla lepszej regeneracji.

IMG_20220610_075943.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzidzia202    294

Mi takie plamy pokazały się tam gdzie przejechałem corum 2razy a robiłem w dawkach dzielonych po około tygodniu znikło. 

Też soja 1raz w tym roku ma większą skalę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzechooo    789
Adi118 napisał:

Robiłem 02.06 jednoliścienne pierwszą dawką Labladorem 0.6l, 06.06 robiona poprawka dwuliściennych corumem pełną dawką bo doglebówka przepuściła mi rdest. 

Dziś byłem na polu i zobaczyłem że na liściach pojawiły się plamy, czy są one spowodowane przez corum? Jak mogę pomóc roślinom żeby się zregenerowały?

Widoczne są też pofałdowania na niektórych liściach co to jest ?

Uprawiam soję pierwszy raz stąd nie jestem za bardzo w temacie 

20220610_162739.jpg

20220610_162915.jpg

20220610_162843.jpg

A czym robiłeś doglebówkę? wydaje mi się że metrybuzyna w czasie upałów bardzo paruje i opary przypalają rośliny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adi118    8
1 godzinę temu, Grzechooo napisał:

A czym robiłeś doglebówkę? wydaje mi się że metrybuzyna w czasie upałów bardzo paruje i opary przypalają rośliny.

Doglebówka robiona była stomp aqua sencor i command, co można zastosować na te przypalenia żeby jej pomóc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzechooo    789

W fasoli często takie przypalenia są po chlomazonie lub metrybuzynie w czasie dużych upałów. Ja w takich przypadkach pryskam siarczanem magnezu + jakiś stymulator wzrostu typu asahi, w soi nie mam doświadczenia ale pewnie podobnie. Muszę się przejść na pole zobaczyć co się dzieje u mnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mano    257
1 godzinę temu, jahooo napisał:

@Grzechooo Jak będę u rodziców, zrobię fotki mojej soi po mieszaninie na jedno i dwuliścienne

Raczej, jakby coś się działo złego z soją  to podejrzewam byłby sygnał od rodziców 😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kaseton    10

Ja mam takie same przebarwienia w soi po środku labrador extra bo pryskalem bo musiałem zlikwidować perz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lebek5    56

Kiedy po Tifie da się zauważyć jakies efekty?3 dni temu było pryskane już  by było widac? 
Co do za chwasty? TIFF je weźmie, Następne działki muszę poprawić

40581B28-ACDF-405A-9230-6EDAC4F0CD3B.jpeg

9A22AFF2-733C-4DA5-AD65-5142825FE3B4.jpeg

54B5F818-EFCF-42EC-AE5B-7CF7882F2AAC.jpeg

Edytowano przez lebek5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie    2064
23 godziny temu, suffeks napisał:

tak wygląda 50kg, koniec lipca nie będzie ziemi widać 

20220609_151646.jpg

soję masz bezorkowo po kukurydzy? bo ja tak mam i bardzo dużo kukurydzy mi urosło :) da się ją czymś zwalczyć czy tylko glifosat ręcznie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lebek5    56
8 godzin temu, suffeks napisał:

tak po 2L fusilade

20220607_160629.jpg

Po jaka cholerę dawałeś taka dawke? Nie lepiej trzeba było zrobić 2x1l 

8 godzin temu, suffeks napisał:

tak po 2L fusilade

20220607_160629.jpg

Po jaka cholerę dawałeś taka dawke? Nie lepiej trzeba było zrobić 2x1l 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzechooo    789

w fusilade max to 1.8l ale przy 1l już super pali nawet Perz tylko trzeba conajmniej 2tyg na efekt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9243
11 godzin temu, Grzechooo napisał:

A nie u Teściów?

u teścia to jedna gmina, u rodziców druga, i tu i tu jestem co drugi dzień

mam pola  3 gminach, 2 powiatach

Edytowano przez jahooo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mtz_820
      Orientuje sie ktos z was jakie sa ceny sruty rzepakowej?
    • Przez agrofoto
      Szanowni Państwo,
       
      proponujemy niecodzienny sposób zdobywania wiedzy. Portal AgroFoto.pl wspólnie z firmą BASF zaprasza na pierwszą w polskim Internecie rolniczym wirtualną prezentację na żywo dostępną on-line. Ty zasiądziesz wygodnie z kawą bądź herbatą przed swoim komputerem a informacje, wiedza i praktyczne wskazówki przyjdą same wprost do Ciebie. Teraz wystarczy tylko wejść na stronę
       
      https://agrofoto.cli...k_skracac_zboza
       
      i wziąć udział w prezentacji na temat prawidłowego stosowania regulatorów wzrostu w zbożach. Pytanie "czy skracać zboża?" jest z pozoru proste. Dziś wszyscy raczej odpowiadamy, TAK. Zrobić jeden zabieg, czy dwa i od czego to zależy? Tu odpowiedź już nie jest tak oczywista. Stosowanie regulatorów wzrostu jest tylko jednym z elementów całej technologii, czy można skracać lepiej? Pewnie tak, każdy ma swoje wypracowane metody, czy można je poprawić? Z całą pewnością dowiedzą się Państwo czegoś ciekawego, co pozwoli skracać lepiej. Będą pytania, my odpowiemy.
       
      21 lutego o godzinie 19 wejdź do „pokoju konferencyjnego” AgroFoto.pl i bądź z nami.
       
      https://agrofoto.cli...k_skracac_zboza
       
      Do zobaczenia i usłyszenia*!
       
      Zespół AgroFoto.pl & BASF
       
      *Pamiętaj, aby sprawdzić czy działa Ci dźwięk w komputerze
       
      Co potrzebuję, żeby przystąpić do prezentacji online?
       
      W prezentacji można uczestniczyć podłączając się z dowolnego miejsca z dostępem szerokopasmowym do Internetu.
       
      Aby w pełni uczestniczyć w szkoleniu potrzebujesz:
      - przeglądarkę internetową z zainstalowanym Flash Playerem 10 (lub wyższym),
      - słuchawki lub głośniki, aby słyszeć naszego prezentera,
      - dostęp do Internetu (minimalna przepustowość łącza 512Kb/s).
       
      Połączenie z prezentacją odbywa się przez przeglądarkę internetową za pomocą platformy ClickWebinar, która działa poprawnie z popularnymi przeglądarkami takimi jak MSIE, Firefox, Chrome z zainstalowanym Flash Playerem 10 (lub wyższym).
       
      Jeżeli łączysz się z urządzenia mobilnego ściągnij aplikację dla iPada, iPhone, Androida i BlackBerry.
       
      Uwaga! Podczas pierwszego podłączania możesz przetestować swoje połączenie (aplikacja sprawdza czy użytkownik ma zainstalowane wszystkie niezbędne komponenty do prawidłowego działania).
       
      Szczegółowe informacje, w przypadku wystąpienia problemów z połączeniem znajdziesz - TUTAJ.
       
      Zapis prezentacji prowadzonej przez eksperta z firmy BASF- Pana Mariusza Michalskiego:
       
      http://www.youtube.com/watch?v=oYdMc5qWlvE
       
      http://www.youtube.com/watch?v=vblDFu8RTgQ
       
      http://www.youtube.com/watch?v=-Dro5xrxep4
       
      http://www.youtube.com/watch?v=zZe01iFrdQU
    • Przez Darkos
      Witam. Jestem w trakcie pisania pracy dyplomowej pt. "Wpływ Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich 2007-2013 na rolnictwo w Polsce". W związku z tym bardzo proszę o wypełnienie ankiety. Informacje z niej uzyskane bardzo mi pomogą. Ankieta jest anonimowa. Jeśli ktoś będzie ją wypełniał w czyimś imieniu, np. taty lub mamy to proszę pamiętać, aby wstawiać ich dane tj. wiek, wykształcenie itp. Bardzo dziękuję za poświęcony czas i wypełnienie ankiety. Jeśli ktoś miałby możliwość to prosiłbym o przesyłanie ankiety do znajomych. Link do ankiety: https://docs.google.com/forms/d/1cSBTEl2wGzj-AvKmHrnjmGD7KYtKSNR4044wSnJ6jKc/viewform
    • Przez kozik91
      Ostatnio przeczytałem o cenach zbóż, i to jak wyglądamy na tle innych krajów UE.
      Powiem, że nie wyglądamy najgorzej do porównania za tonę pszenicy mamy 180 Euro a Niemcy mają 172, Słowacja 147 Euro za tonę, natomiast Wielka Brytania ma 266euro za tone. Nie mamy największych stawek ale też nie najmniejsze. Jak Wy oceniacie ten poziom?
    • Przez 3Perkins
      Witam wszystkich Agrofotowiczów jak w tytule chciałbym się dowiedzieć czy ktoś z Was może zawierał taka umowę z AgroYoumis na reprodukcje nasion soi, a jeśli ktoś zawierał to jak wyglądało postępowanie po zawarciu umowy firmy i czy firma wywiązała się z danej umowy??
      Zamierzam zawrzeć taką umowę z AY i zapytac o wasze opinie na temat AgroYoumis
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj