AGRObombula

czy ktoś w polsce uprawial już soję

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
pstaszek    238

Na jednoliścienne można pryskać do połowy kwitnienia soi, ale tylko Selekt super jest w takiej fazie zalecany poza tym myślę, że graminicydem soi nie spalicie, ale może mieć negatywny wpływ na kwitnienie, więc zostaje tylko selekt super, czyli substancja czynna kletodym nie jest to tani środek, więc może lepiej zaryzykować innym tańszym Ja dzisiaj, od kiedy rosa zeszła pryskam, bo tylko dzisiaj ma nie padać koleiny się robią, ale niema zmiłuj soja już ponad tydzień kwitnie, więc zobaczymy, co z tego będzie. Takiego roku jak ten jeszcze nie było, co jasno pokazuje, że przewidzieć cokolwiek w soi to trzeba by było być jasnowidzem. Dlatego wszystkim, którzy uprawiają soję w realu życzę dużo szczęścia i powodzenia jadę dalej pryskać powodzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293

gdzies kiedys czytalem na forum ze nie mozna mieszac. Kurcze mozna było na raz zrobic. Tak jak pisalem. gdzie niegdzie samosiewy jakiejs chwastnicy. Nie ma jakiegos zagrozenia z jej strony. Najwyzej oprysk zostanie na samosiewy pszenicy w rzepaku. W okolicach kwitnienia dam 2x albo kristalon zielony albo tez 2x nitrospeed 39.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9241

Ja leciałem  razem Busterem + Tiff w połowie dawki i negatywów nie widać. Po 3 tygodniach jednoliścienne zdechły, rdest i komosa też

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
theta    147
Dnia 17.05.2020 o 14:36, theta napisał:

Thifensulfuron-methyl   dopuszczony do stosowania w:

AT, BE, BG, CZ, DE, DK, EE, EL, ES, FI, FR, HR, HU, IE, IT, LT, LU, LV, NL, PL, PT, RO, SE, SI, SK, UK

weźmy AT - Austria  Art. 51 -Zastosowania małoobszarowe tzn. na własną odpowiedzialność 

środek Harmony SX  500g/l                   vs                        Tiff 40 g/l

stosowanie dawka dzielona 2x 7,5g                                 2x 0,1 l

czysta substancja 3,75g                                                      4g

stosowanie od stadium 13

 

PODANIE W okresie powschodowym od etapu 10 (liścienie całkowicie rozwinięte) do maksymalnie etapu 14 (etap 4-liściowy) soi, gdy chwasty osiągnęły etap 2-4 liści.

2 aplikacje 7-14 dni odstęp zalecane dodać adiuwant + 0,1% Zellx® * CS

Mieszanina

 7,5 g HARMONY® SX® + 0,1% Zellex® CS + 0,5 l Pulsar®5 40 (Imazamox - 40g/l) pro Hektar

7,5 g HARMONY® SX® + 0,1% Zellex® CS + 0,5 l Targa®4 Super (Quizalofop-P-Ethyl 100g/l) + 1 l Paraffinöl pro Hektar  ( to też jakiś adiuwant)

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pstaszek    238

Tiff to tani środek moim skromnym zdaniem warto go stosować, gdy soja jest mała tak jak i gdy chwasty są małe wtedy efekt jest najlepszy na zdjęciach, które wstawiłeś chwastów nie widać, więc nie wiem czy warto ryzykować chyba, że na małej powierzchni sprawdzić, co się będzie działo i mieć doświadczenie na przyszłość. Ponieważ nie widać chwastów to zakładam, że są małe tam gdzie soja jest gęsta to sobie poradzi z takimi chwastami a tam gdzie rzadka to może być problem. Ale nawet jak opryskasz tam gdzie żadka to do zbioru prawdopodobnie i tak zarośnie Ja bym na pewno przetestował Tiff w takiej fazie gdyby wystąpiła taka potrzeba i podzielił się na forum.

Ja wczoraj popryskałem całość na jednoliścienne i taka uwaga niema się, co spieszyć z opryskiem na jednoliścienne prosowate, ponieważ jak zauważyłem chwasty prosowate wschodzą bardzo nierównomiernie na polach były chwasty, które miały nawet 15-20cm jak i takie, które dopiero powschodziły więc wczesny oprysk nic by nie dał można by pomyśleć, że nie zadziałał, więc z jednoliściennymi szczególnie prosowatymi nie należy się spieszyć to samo jest z psianką czarną wschodzi bardzo nierównomiernie były chwasty wysokości około 10cm jak i sporo psianki, która dopiero wschodziła, więc jest prawdopodobne, że jeszcze jakaś będzie, dlatego oprysk warto podzielić na dwa razy tak, aby zniszczyć jej najwięcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stach12    908

to że herbicyd jest stosowany nalistnie nie oznacza że jego działanie konczy się z chwilą oprysku jasnowidzu !!!

działanie odglebowe mniejsze / większe trwa w zależnosci od użytego śor czasami do zbioru opryskiwanej rośliny albo jeszcze dłużej , dlatego producent danego środka określa kiedy i co siać jak opryskana plantacja zginie albo jako roślina następnie uprawiana

czytać ulotki a nie słuchać oszołoma !!!!

ważniejsze dla skuteczności oprysku jest faza rozwojowa  chwastu / chronionej rośliny  i pogoda a nie ile go powschodziło

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pstaszek    238
Dnia 22.06.2020 o 11:39, stach12 napisał:

😀

Weź przestań się ośmieszać i przeczytaj ulotkę zanim zaczniesz twój wykład teoretyku

Jeśli środek jest pobierany przez liście to nie działa doglebowo, więc nie pisz bzdur a jeśli pisze, że działa i doglebowo i jest pobierany przez liście to tak jest, ale nie w przypadku Tiff, czyli tifensulfuron metylowy nie dostałeś ostatnio łapki za twój przygłupi wpis wzorem poprzednika to go usunąłeś następny zbieracz łapek nie bądź bardziej żałosny niż jesteś piszecie głupoty a jak już niedostajecie łapek to się przenosicie do innego tematu jak bardzo trzeba być żałosnym.

7777777.jpg

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dan131    0

POMOCY  Chwasty w soi

Soja była wypryskana doglebowo preparatem Stomp aqua, Fusilade. jednak pozostał rumian i samosiewny rzepak. Czy można to jeszcze czymś zwalczyć?

Edytowano przez Dan131

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mironrak    10
pstaszek napisał:

Ja wczoraj popryskałem całość na jednoliścienne i taka uwaga niema się, co spieszyć z opryskiem na jednoliścienne prosowate, ponieważ jak zauważyłem chwasty prosowate wschodzą bardzo nierównomiernie na polach były chwasty, które miały nawet 15-20cm jak i takie, które dopiero powschodziły więc wczesny oprysk nic by nie dał można by pomyśleć, że nie zadziałał, więc z jednoliściennymi szczególnie prosowatymi nie należy się spieszyć to samo jest z psianką czarną wschodzi bardzo nierównomiernie były chwasty wysokości około 10cm jak i sporo psianki, która dopiero wschodziła, więc jest prawdopodobne, że jeszcze jakaś będzie, dlatego oprysk warto podzielić na dwa razy tak, aby zniszczyć jej najwięcej.

Czym robiłeś na jednoliścienne i w jakiej dawce ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz222    2883
23 godziny temu, pstaszek napisał:

 

Weź przestań się ośmieszać i przeczytaj ulotkę zanim zaczniesz twój wykład teoretyku

Jeśli środek jest pobierany przez liście to nie działa doglebowo, więc nie pisz bzdur a jeśli pisze, że działa i doglebowo i jest pobierany przez liście to tak jest, ale nie w przypadku Tiff, czyli tifensulfuron metylowy nie dostałeś ostatnio łapki za twój przygłupi wpis wzorem poprzednika to go usunąłeś następny zbieracz łapek nie bądź bardziej żałosny niż jesteś piszecie głupoty a jak już niedostajecie łapek to się przenosicie do innego tematu jak bardzo trzeba być żałosnym.

7777777.jpg

Znasz to powiedzenie "nie mierz wszystkich swoją miarą"? To że Ty lubisz głaskanie po główce, nie znaczy, że każdy tylko na to czeka. Dla mnie żadne 'lajki' nie mają znaczenia, ciebie najwyraźniej bardzo bolą, że ciągle o tym wspominasz. Siedzisz w jednym temacie, nic o mnie nie wiesz, więc nie rób z siebie błazna. Ciężko ci przełknąć, że nie potrafisz przepisać słowa "hektar" poprawnie? Trudno, to ty masz problem, że odwracasz kota ogonem i atakujesz kogoś kto zwraca ci uwagę. Nikt nie jest idealny, nawet ty, czas się z tym pogodzić i przyjąć pewne rzeczy do wiadomości

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dan131    0

POMOCY chwast w soi !!!

Jakim preparatem pozbyć się z soi rumianku i samosiewnej rzepy?

była doglebowo wypryskana preparatami Stomp aqua, Fusilade, jednak pozostały wyżej wymienione.

Czy można jeszcze coś z tym zrobić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pstaszek    238

mironrak

Pryskałem selekt super (substancja czynna kletodym) 2l na 1ha, ponieważ miałem oprócz prosowatych wiechlinę roczną a żeby ją zwalczyć to trzeba dać 2l na 1ha środek zarejestrowany do stosowania w soi do połowy kwitnienia soi, więc można spokojnie poczekać aż wszystko powschodzi.

Dan131

Nie wiem, w jakiej fazie masz soję te chwasty możesz się pozbyć bentazonem, czyli na przykład Basagran

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pstaszek    238
Dnia 9.06.2020 o 14:50, 01_Spider napisał:

U mnie już po żniwach

soi1.jpg

soi2.jpg

Witam wszystkich, którzy mają soję i mają już dość tych opadów deszczu soja to nie ryż i raczej korzystnie to na soję nie wpłynie soja kwitnie a pogoda deszczowa, czyli będzie ciekawie pozdrawiam i życzę słońca tam gdzie ciągle pada i deszczu tam gdzie nie pada pozdrawiam i powodzenia

01_Spider

Witaj powiedz, co z twoją soja czy się zregenerowała? Jak to na dzisiaj wygląda?

Edytowano przez pstaszek
  • Sad 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
toomi30    10

Moja soja też po gradobiciu jest słaba ale odbija pomału wstawię zdjęcia później 

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pstaszek    238

Czyli Węgrzy maja rację stosując 1,9l na1ha CORUM, bo przy dawce 1,25l to on tylko łaskocze te chwasty.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
01_Spider    54

Pstaszek soja po gradobiciu jeżeli nie została ścięta tuz przy ziemi to puszcza nowe trójlistki, jednak obsada regenerujących się roślin będzie zbyt mała aby utrzymać plantację wolną od chwastów. Muszę opryskać tą działkę od jednoliściennych ale pada ciągle i nie wiem czy wjadę w pole a już najwyższy czas bo się łąka robi. Będę na polu to zrobię zdjęcia jak to wygląda. Dodam tylko że tiff w dawce 0,2 l/ha ładnie wyczyścił chwasty poza ostrożniem.

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9241

Potwierdzam, po tiff ostrożeń pożółkł u mnie na jakiś czas i się zatrzymał w rozwoju, ale teraz dalej rośnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pstaszek    238

Dzięki 01_Spider za odpowiedz, czyli jest ryzyko zostawić taką soję toomi30 też wyżej napisał, że jest słaba po gradobiciu, ale miejmy nadzieję, że będzie miała sporo pędów bocznych i nie będzie tak źle czekam na wsze zdjęcia pozdrawiam i życzę, aby wasza soja miała jak najwięcej pędów bocznych i dużo strąków. Takie informacje należy doceniać, dlatego lecą do was łapki.

Co do ostrożeń to też potwierdzam, że go Tiff nie zwalcza, ale po oprysku bentazon liście uschły podobnie jak po 2l corum u leszek1981 mam nadzieję, że już nie odbije.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9241

Niestety, podejrzewam że to tylko efekt "WOW" i od korzenia będzie rósł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mtz_820
      Orientuje sie ktos z was jakie sa ceny sruty rzepakowej?
    • Przez agrofoto
      Szanowni Państwo,
       
      proponujemy niecodzienny sposób zdobywania wiedzy. Portal AgroFoto.pl wspólnie z firmą BASF zaprasza na pierwszą w polskim Internecie rolniczym wirtualną prezentację na żywo dostępną on-line. Ty zasiądziesz wygodnie z kawą bądź herbatą przed swoim komputerem a informacje, wiedza i praktyczne wskazówki przyjdą same wprost do Ciebie. Teraz wystarczy tylko wejść na stronę
       
      https://agrofoto.cli...k_skracac_zboza
       
      i wziąć udział w prezentacji na temat prawidłowego stosowania regulatorów wzrostu w zbożach. Pytanie "czy skracać zboża?" jest z pozoru proste. Dziś wszyscy raczej odpowiadamy, TAK. Zrobić jeden zabieg, czy dwa i od czego to zależy? Tu odpowiedź już nie jest tak oczywista. Stosowanie regulatorów wzrostu jest tylko jednym z elementów całej technologii, czy można skracać lepiej? Pewnie tak, każdy ma swoje wypracowane metody, czy można je poprawić? Z całą pewnością dowiedzą się Państwo czegoś ciekawego, co pozwoli skracać lepiej. Będą pytania, my odpowiemy.
       
      21 lutego o godzinie 19 wejdź do „pokoju konferencyjnego” AgroFoto.pl i bądź z nami.
       
      https://agrofoto.cli...k_skracac_zboza
       
      Do zobaczenia i usłyszenia*!
       
      Zespół AgroFoto.pl & BASF
       
      *Pamiętaj, aby sprawdzić czy działa Ci dźwięk w komputerze
       
      Co potrzebuję, żeby przystąpić do prezentacji online?
       
      W prezentacji można uczestniczyć podłączając się z dowolnego miejsca z dostępem szerokopasmowym do Internetu.
       
      Aby w pełni uczestniczyć w szkoleniu potrzebujesz:
      - przeglądarkę internetową z zainstalowanym Flash Playerem 10 (lub wyższym),
      - słuchawki lub głośniki, aby słyszeć naszego prezentera,
      - dostęp do Internetu (minimalna przepustowość łącza 512Kb/s).
       
      Połączenie z prezentacją odbywa się przez przeglądarkę internetową za pomocą platformy ClickWebinar, która działa poprawnie z popularnymi przeglądarkami takimi jak MSIE, Firefox, Chrome z zainstalowanym Flash Playerem 10 (lub wyższym).
       
      Jeżeli łączysz się z urządzenia mobilnego ściągnij aplikację dla iPada, iPhone, Androida i BlackBerry.
       
      Uwaga! Podczas pierwszego podłączania możesz przetestować swoje połączenie (aplikacja sprawdza czy użytkownik ma zainstalowane wszystkie niezbędne komponenty do prawidłowego działania).
       
      Szczegółowe informacje, w przypadku wystąpienia problemów z połączeniem znajdziesz - TUTAJ.
       
      Zapis prezentacji prowadzonej przez eksperta z firmy BASF- Pana Mariusza Michalskiego:
       
      http://www.youtube.com/watch?v=oYdMc5qWlvE
       
      http://www.youtube.com/watch?v=vblDFu8RTgQ
       
      http://www.youtube.com/watch?v=-Dro5xrxep4
       
      http://www.youtube.com/watch?v=zZe01iFrdQU
    • Przez Darkos
      Witam. Jestem w trakcie pisania pracy dyplomowej pt. "Wpływ Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich 2007-2013 na rolnictwo w Polsce". W związku z tym bardzo proszę o wypełnienie ankiety. Informacje z niej uzyskane bardzo mi pomogą. Ankieta jest anonimowa. Jeśli ktoś będzie ją wypełniał w czyimś imieniu, np. taty lub mamy to proszę pamiętać, aby wstawiać ich dane tj. wiek, wykształcenie itp. Bardzo dziękuję za poświęcony czas i wypełnienie ankiety. Jeśli ktoś miałby możliwość to prosiłbym o przesyłanie ankiety do znajomych. Link do ankiety: https://docs.google.com/forms/d/1cSBTEl2wGzj-AvKmHrnjmGD7KYtKSNR4044wSnJ6jKc/viewform
    • Przez kozik91
      Ostatnio przeczytałem o cenach zbóż, i to jak wyglądamy na tle innych krajów UE.
      Powiem, że nie wyglądamy najgorzej do porównania za tonę pszenicy mamy 180 Euro a Niemcy mają 172, Słowacja 147 Euro za tonę, natomiast Wielka Brytania ma 266euro za tone. Nie mamy największych stawek ale też nie najmniejsze. Jak Wy oceniacie ten poziom?
    • Przez 3Perkins
      Witam wszystkich Agrofotowiczów jak w tytule chciałbym się dowiedzieć czy ktoś z Was może zawierał taka umowę z AgroYoumis na reprodukcje nasion soi, a jeśli ktoś zawierał to jak wyglądało postępowanie po zawarciu umowy firmy i czy firma wywiązała się z danej umowy??
      Zamierzam zawrzeć taką umowę z AY i zapytac o wasze opinie na temat AgroYoumis
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj