AGRObombula

czy ktoś w polsce uprawial już soję

Polecane posty

andrzej1988    293

Wczoraj opryskałem swoja soje Harmony w dawce 7 gram na hektar. Bardzo mało dwulisciennych jest. Chlomazon i metrybuzyna robi robote. Za kilka dni pojdzie cos na jednoliscienne. W soi pojawia sie druga para trojlistkow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
suffeks    207
4 godziny temu, pstaszek napisał:

Poza tym 2 zdjęcia dla tych, co twierdzą, że wczesny siew nic nie daje można tą soję porównać z soją kolegi powyżej o ile pamiętam to siał pod koniec kwietnia chyba 28 kwietnia, czyli jak jej nie przesiewał to bardzo ładnie widać, co daje wcześniejszy siew nie wspominając o dużo lepszym systemie korzeniowym w soi wcześniej sianej, czyli pozdrowienia dla trolli.

nie do konca, zalezy jaki oprysk byl stosowany. pendimetalina hamuje wschody jak jest mokro i zimno a taki byl maj. za slupem jest wieksza gdzie nie opryskalem i same chwasty. z reszta ja nic nie mowilem o wczesnym siewie, jare to ja sam lubie 1 marca zasiac :) ja tylko mowilem o mrozach

 

Edytowano przez suffeks

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stach12    908
4 godziny temu, andrzej1988 napisał:

Wczoraj opryskałem swoja soje Harmony w dawce 7 gram na hektar. Bardzo mało dwulisciennych jest. Chlomazon i metrybuzyna robi robote. Za kilka dni pojdzie cos na jednoliscienne. W soi pojawia sie druga para trojlistkow.

taaa robi robote jak na wszystko poprawka !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pstaszek    238
1 godzinę temu, suffeks napisał:

nie do konca, zalezy jaki oprysk byl stosowany. pendimetalina hamuje wschody jak jest mokro i zimno a taki byl maj. za slupem jest wieksza gdzie nie opryskalem i same chwasty. z reszta ja nic nie mowilem o wczesnym siewie, jare to ja sam lubie 1 marca zasiac :) ja tylko mowilem o mrozach

 

To nie było konkretnie do ciebie tylko do tych, co trolowali wczesny siew i mówili o jakiejś sprzyjającej perspektywie dla soi twoje zdjęcie jest świeże i zaraz nad moim to posłużyło za przykład, że wczesny siew jest obarczony ryzykiem, ale jest wart tego ryzyka, co nie znaczy, że ktoś musi ryzykować tylko dobrze by było, aby się teraz przypatrzyli i przyszłości zastanowili zanim zaczną krytykować a kto trolował to chyba wszyscy wiedzą jak było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
theta    147
8 godzin temu, pstaszek napisał:

Soja sobie rośnie a w niej nowe problemy, czyli prosowate na pierwszym zdjęciu i psianka czarna na drugim o ile z prosowatymi nie będzie problemu, bo łatwo je zwalczyć t z psianką już będzie problem jak to zwalczyć po wschodach soi?

Poza tym 2 zdjęcia dla tych, co twierdzą, że wczesny siew nic nie daje można tą soję porównać z soją kolegi powyżej o ile pamiętam to siał pod koniec kwietnia chyba 28 kwietnia, czyli jak jej nie przesiewał to bardzo ładnie widać, co daje wcześniejszy siew nie wspominając o dużo lepszym systemie korzeniowym w soi wcześniej sianej, czyli pozdrowienia dla trolli.

 

S - metolachlor działa na psianke przedwschodowo

 

 

 

Edytowano przez theta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mecha    110
Dnia 9.06.2020 o 20:21, jahooo napisał:

Gryka jest bardzo czuła na wszelkie herbicydy, moim zdaniem bez głębokiej orki nie ma szans powodzenia jej siew po opryskanej soi.

Ja właśnie chcę zasiać gryke bezpośrednio w łąkę i zastanawiam się jak to odchwaścić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zodiax    184

Nie słuchajcie  ptasznika on z tym siewem tak ryzykuję że w tamtym roku przediewał soje a w tym kilka nocy nie spał tylko latał z termometrem po nocach haha

Moja soja siana chyba coś koło 20 kwietnia i nie wygląda źle 

IMG_20200614_131525.jpg

IMG_20200614_131511.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pstaszek    238
52 minuty temu, theta napisał:

S - metolachlor działa na psianke przedwschodowo

 

 

 

Tak to wiem chciałem zastosować Efica, Metos, Basar odpowiedniki DualGold 960 EC Ja stosowałem prosulfokarb też zwalcza psiankę+ metrybuzyna, czyli Arcade 880 EC 3l na 1ha, ale z tego, co się dowiedziałem to trzeba dać od 3000g – 4000g prosulfokarbu na 1ha na przyszły rok trzeba dać 4 l na 1ha, aby zniszczył psiankę a Ja dałem 3l Arcade, czyli tylko 2400g, więc przepuścił psiankę, ale teraz już za późno teraz trzeba zwalczyć powschpodowo. Dzisiaj dowiedziałem się, że bentazon w dawce 960g -1440g na 1ha, czyli na przykład Benz 2-3l na 1ha ma zniszczyć psiankę czarną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
theta    147

S - metolachlor tez mozna powschodowo bodajże do 3 trójlistka gdzies czytałem tylko że zwalcza się psianke przedwschdowo ot co

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pstaszek    238

Więc trzeba sprawdzić bentazon czy zwalczy powschodowo, aby w razie przepuszczenia jej przez środek doglebowy tak jak się to stało w moim przypadku można było by ją było zniszczyć powschodowo jutro zaczynam działać mam 10l, więc od razu pryskam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
toomi30    10
Dnia 9.06.2020 o 16:43, 01_Spider napisał:

Dawało konkret. Porzeczki obiło z krzaka, gryki już nie ma, nawet kukurydzę pocięło. Rzepak mam ubezpieczony ale jemu nic się nie stało, soję nie. Został mi 1,3 ha soi  takiej trochę podziurawionej, może tamta odrośnie. Kiedyś już coś wyżarło soję, praktycznie został tylko kawałek łodygi i odrosła, ale tam były pojedyncze rośliny a nie całe pole.

U mnie ta sama historia w czwartek też był grad, lało, i ścięło SOJE łodygi sterczą czy to się odbuduje,? zobaczymy. 

Dnia 9.06.2020 o 16:43, 01_Spider napisał:

Dawało konkret. Porzeczki obiło z krzaka, gryki już nie ma, nawet kukurydzę pocięło. Rzepak mam ubezpieczony ale jemu nic się nie stało, soję nie. Został mi 1,3 ha soi  takiej trochę podziurawionej, może tamta odrośnie. Kiedyś już coś wyżarło soję, praktycznie został tylko kawałek łodygi i odrosła, ale tam były pojedyncze rośliny a nie całe pole.

U mnie ta sama historia w czwartek też był grad, lało, i ścięło SOJE łodygi sterczą czy to się odbuduje,? zobaczymy. 

Dnia 9.06.2020 o 16:43, 01_Spider napisał:

Dawało konkret. Porzeczki obiło z krzaka, gryki już nie ma, nawet kukurydzę pocięło. Rzepak mam ubezpieczony ale jemu nic się nie stało, soję nie. Został mi 1,3 ha soi  takiej trochę podziurawionej, może tamta odrośnie. Kiedyś już coś wyżarło soję, praktycznie został tylko kawałek łodygi i odrosła, ale tam były pojedyncze rośliny a nie całe pole.

U mnie ta sama historia w czwartek też był grad, lało, i ścięło SOJE łodygi sterczą czy to się odbuduje,? zobaczymy. 

Dnia 9.06.2020 o 16:43, 01_Spider napisał:

Dawało konkret. Porzeczki obiło z krzaka, gryki już nie ma, nawet kukurydzę pocięło. Rzepak mam ubezpieczony ale jemu nic się nie stało, soję nie. Został mi 1,3 ha soi  takiej trochę podziurawionej, może tamta odrośnie. Kiedyś już coś wyżarło soję, praktycznie został tylko kawałek łodygi i odrosła, ale tam były pojedyncze rośliny a nie całe pole.

U mnie ta sama historia w czwartek też był grad, lało, i ścięło SOJE łodygi sterczą czy to się odbuduje,? zobaczymy. 

Dnia 9.06.2020 o 16:43, 01_Spider napisał:

Dawało konkret. Porzeczki obiło z krzaka, gryki już nie ma, nawet kukurydzę pocięło. Rzepak mam ubezpieczony ale jemu nic się nie stało, soję nie. Został mi 1,3 ha soi  takiej trochę podziurawionej, może tamta odrośnie. Kiedyś już coś wyżarło soję, praktycznie został tylko kawałek łodygi i odrosła, ale tam były pojedyncze rośliny a nie całe pole.

U mnie ta sama historia w czwartek też był grad, lało, i ścięło SOJE łodygi sterczą czy to się odbuduje,? zobaczymy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszek1981    1

Stosował ktoś większą dawkę CORUM ??? Mam sojie niepryskaną doglebowo i komosa po 1.25 CORUM stoi , po 3 dniach  trochę dostała plam  .Komosa równa i wyższa od soi .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wladirol    72
21 godzin temu, leszek1981 napisał:

Stosował ktoś większą dawkę CORUM ??? Mam sojie niepryskaną doglebowo i komosa po 1.25 CORUM stoi , po 3 dniach  trochę dostała plam  .Komosa równa i wyższa od soi .

nie stosowałem corum ale Harmony (TIFF) w dawce 10 g + 1 l Fusilade w jednym oprysku zniszczył komose w 2019 roku wszystko padło soja nic nie było.

teraz kolejny problem pada codziennie i w obniżeniach juz stoi woda zobaczymy ile wytrzyma ale  jest juz duza i nie jest cała pod wodą, dobrze że juz ciepło w dzień i w nocy to przynajmniej szybko rośnie. w tamtym roku jedna z odmian wogóle sie nie krzewiła pojedyńcza rosła w tym roku ta sama odmiana puszcza od samego dołu kolejne rozgałęzienia tu widać jak dużo dają dobre warunki pogodowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aezakmi666    21

A na bylice basagran podziała? Nie ma nic w ulotce. @pstaszek pytałeś czy basagran w czasie kiełkowania soi jak na nią zadziałał. Coś ją podpalił. Tam gdzie pryskana wydaje się żadka a tam gdzie mijak gęsta ale zaś las chwastów i chyba ta rzadka coś się rozkrzewi a tamtą chwast zabije . Zrobiłem jednoliścienne i ładnie skręca perz i samosiewy zbóż. Dziś rozsypana saletra po ok 120kg na ha coś tam podskoczy soja tylko martwi mnie bylica. Rozwaliłem miedze i strasznie naszczepiłem jej. Czy jak zetne jej łeb łopatką to wypuści dalej z korzenia? Bo korzenie ma za***iscie mocne wyrwać połmetrowa rośline to można kregosłup zerwać taki ma korzeń. Przesiewana soja w czerwcu ładnie rośnie strachy na gołębie nie potrzebne były bo jakoś to dziadostwo sie podziało ale też dostało to saletre więc myśle że wilgoć i ciepło pozwoli jej dogonić starszą. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pstaszek    238

Witam wszystkich uprawiających soję w realu.

aezakmi666

Niestety nie dopytywałem się o takie sprawy, więc nic nie poradzę jak soi na wierzchu nie było to raczej nie powinno to mieć wpływu na wschody, bo on działa nalistnie, ale mogę się mylić osobiście takiej opcji nie testowałem.

Mam zdjęcia z oprysku bentazonem na psiankę czarną oprysk był zrobiony w tym tygodniu w poniedziałek, czyli niema jeszcze tygodnia poza tym pogoda bardzo niesprzyjająca ciągle pada praktycznie codziennie a mimo to widać już poważne uszkodzenia psianki czarnej, co daje nadzieję, że bentazon ją zniszczy gdyby ktoś miał problemy z psianką czarną to polecam bentazon oczywiście w tej fazie jak na zdjęciach niszczy dobrze czy większą jest wstanie zwalczyć tego nie wiem. Prawda jest taka, że czym chwasty mniejsze tym skuteczność większa o tym należy pamiętać a nie czekać aż chwasty będą większe od soi to chyba logiczne. Mimo ze w oryginalnych ulotkach bentazonu niema nic o tym, że bentazon zwalcza psiankę to w rzeczywistości ją zwalcza uważam, że jest lepszy niż przereklamowany Corum 502,4 SL 1,25 l/ha za ponad 200zł oparty też na tej substancji, ale dawka jest zbyt niska żeby była skuteczna.

IMAG0003.JPG

IMAG0004.JPG

IMAG0005.JPG

IMAG0006.JPG

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Radek88    15

Na działkach, których była posiana soja i miała brodawki, czyli bakterie są już w ziemi i jak posieje nie zaprawiony bobik na poplon to też będzie miał brodawki? Czy bobik potrzebuje innych bakterii?

A i ładna soja pstaszek 

Pozdrawiam i życzę wysokich plonów

Edytowano przez Radek88

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pstaszek    238

Niestety nie są to te same bakterie, ale jeśli siałeś już kiedyś bobik na tym polu to bakterie powinny być a jeśli nie to lepiej zaprawić bobik bakteriami dla bobiku.

Soja jak na ten rok jest na razie OK, ale z powodu chłodów i opadów jest późne zachwaszczenie psianka i prosowatymi, które teraz jak się ociepliło wyskoczyły a po opryskach doglebowych jest już ponad 2 miesiące.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
theta    147
Dnia 14.06.2020 o 19:09, theta napisał:

S - metolachlor działa na psianke przedwschodowo

 

 

 

Powschodowo na psiankę

Bei Problemverunkrautung mit schwarzem Nachtschatten wird eine Nachauflaufbehandlung mit 0,5 l Pulsar 40 empfohlen (§ 13 Gefahr in Verzug-Zulassung und Anwendungsbestimmungen unbedingt beachten).

Pulsar 40  = 40 g/l Imazamox więc Corum powinno brać 

stosował ktoś targę super 05 EC w dawce 0,5 l/ha + atpolan 2 l zamiast dawki 0,75 l /ha?

 

 

Edytowano przez theta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pstaszek    238
Dnia 17.06.2020 o 23:31, leszek1981 napisał:

Stosował ktoś większą dawkę CORUM ??? Mam sojie niepryskaną doglebowo i komosa po 1.25 CORUM stoi , po 3 dniach  trochę dostała plam  .Komosa równa i wyższa od soi .

Pytałeś czy można stosować większą dawkę corum Węgrzy stosują 1,9l na 1ha w 2 dawkach po 0,95l, ale wtedy wychodzi ponad 300zł na 1ha

https://www.agro.basf.hu/hu/növényvédelmi-megoldások/Áttekintés/CORUM®-DASH-HC-csomag.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, theta napisał:

Powschodowo na psiankę

Bei Problemverunkrautung mit schwarzem Nachtschatten wird eine Nachauflaufbehandlung mit 0,5 l Pulsar 40 empfohlen (§ 13 Gefahr in Verzug-Zulassung und Anwendungsbestimmungen unbedingt beachten).

Pulsar 40  = 40 g/l Imazamox więc Corum powinno brać 

stosował ktoś targę super 05 EC w dawce 0,5 l/ha + atpolan 2 l zamiast dawki 0,75 l /ha?

 

 

ja stosowałem tylko że lampart/labrador ta sama substacja 0.5l/ha z atpolan bio 1l/ha

Corum w dawce 1l/ha przepuścił mi przytulie i komosę ... ktoś ma jakieś sprawdzone warianty na poprawkę ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
theta    147
48 minut temu, ROLNIKzLUBOWA napisał:

ja stosowałem tylko że lampart/labrador ta sama substacja 0.5l/ha z atpolan bio 1l/ha

Corum w dawce 1l/ha przepuścił mi przytulie i komosę ... ktoś ma jakieś sprawdzone warianty na poprawkę ? 

myślisz że można trend 90 EC dać zamiast tego atpolanu bio?

myślę że zamiast Corum lepsze byłoby Clentiga/CLERAVO 285 SC/Cleversa 285 SC tyle że teraz to już za dużo żeby poprawić

Edytowano przez theta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mtz_820
      Orientuje sie ktos z was jakie sa ceny sruty rzepakowej?
    • Przez agrofoto
      Szanowni Państwo,
       
      proponujemy niecodzienny sposób zdobywania wiedzy. Portal AgroFoto.pl wspólnie z firmą BASF zaprasza na pierwszą w polskim Internecie rolniczym wirtualną prezentację na żywo dostępną on-line. Ty zasiądziesz wygodnie z kawą bądź herbatą przed swoim komputerem a informacje, wiedza i praktyczne wskazówki przyjdą same wprost do Ciebie. Teraz wystarczy tylko wejść na stronę
       
      https://agrofoto.cli...k_skracac_zboza
       
      i wziąć udział w prezentacji na temat prawidłowego stosowania regulatorów wzrostu w zbożach. Pytanie "czy skracać zboża?" jest z pozoru proste. Dziś wszyscy raczej odpowiadamy, TAK. Zrobić jeden zabieg, czy dwa i od czego to zależy? Tu odpowiedź już nie jest tak oczywista. Stosowanie regulatorów wzrostu jest tylko jednym z elementów całej technologii, czy można skracać lepiej? Pewnie tak, każdy ma swoje wypracowane metody, czy można je poprawić? Z całą pewnością dowiedzą się Państwo czegoś ciekawego, co pozwoli skracać lepiej. Będą pytania, my odpowiemy.
       
      21 lutego o godzinie 19 wejdź do „pokoju konferencyjnego” AgroFoto.pl i bądź z nami.
       
      https://agrofoto.cli...k_skracac_zboza
       
      Do zobaczenia i usłyszenia*!
       
      Zespół AgroFoto.pl & BASF
       
      *Pamiętaj, aby sprawdzić czy działa Ci dźwięk w komputerze
       
      Co potrzebuję, żeby przystąpić do prezentacji online?
       
      W prezentacji można uczestniczyć podłączając się z dowolnego miejsca z dostępem szerokopasmowym do Internetu.
       
      Aby w pełni uczestniczyć w szkoleniu potrzebujesz:
      - przeglądarkę internetową z zainstalowanym Flash Playerem 10 (lub wyższym),
      - słuchawki lub głośniki, aby słyszeć naszego prezentera,
      - dostęp do Internetu (minimalna przepustowość łącza 512Kb/s).
       
      Połączenie z prezentacją odbywa się przez przeglądarkę internetową za pomocą platformy ClickWebinar, która działa poprawnie z popularnymi przeglądarkami takimi jak MSIE, Firefox, Chrome z zainstalowanym Flash Playerem 10 (lub wyższym).
       
      Jeżeli łączysz się z urządzenia mobilnego ściągnij aplikację dla iPada, iPhone, Androida i BlackBerry.
       
      Uwaga! Podczas pierwszego podłączania możesz przetestować swoje połączenie (aplikacja sprawdza czy użytkownik ma zainstalowane wszystkie niezbędne komponenty do prawidłowego działania).
       
      Szczegółowe informacje, w przypadku wystąpienia problemów z połączeniem znajdziesz - TUTAJ.
       
      Zapis prezentacji prowadzonej przez eksperta z firmy BASF- Pana Mariusza Michalskiego:
       
      http://www.youtube.com/watch?v=oYdMc5qWlvE
       
      http://www.youtube.com/watch?v=vblDFu8RTgQ
       
      http://www.youtube.com/watch?v=-Dro5xrxep4
       
      http://www.youtube.com/watch?v=zZe01iFrdQU
    • Przez Darkos
      Witam. Jestem w trakcie pisania pracy dyplomowej pt. "Wpływ Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich 2007-2013 na rolnictwo w Polsce". W związku z tym bardzo proszę o wypełnienie ankiety. Informacje z niej uzyskane bardzo mi pomogą. Ankieta jest anonimowa. Jeśli ktoś będzie ją wypełniał w czyimś imieniu, np. taty lub mamy to proszę pamiętać, aby wstawiać ich dane tj. wiek, wykształcenie itp. Bardzo dziękuję za poświęcony czas i wypełnienie ankiety. Jeśli ktoś miałby możliwość to prosiłbym o przesyłanie ankiety do znajomych. Link do ankiety: https://docs.google.com/forms/d/1cSBTEl2wGzj-AvKmHrnjmGD7KYtKSNR4044wSnJ6jKc/viewform
    • Przez kozik91
      Ostatnio przeczytałem o cenach zbóż, i to jak wyglądamy na tle innych krajów UE.
      Powiem, że nie wyglądamy najgorzej do porównania za tonę pszenicy mamy 180 Euro a Niemcy mają 172, Słowacja 147 Euro za tonę, natomiast Wielka Brytania ma 266euro za tone. Nie mamy największych stawek ale też nie najmniejsze. Jak Wy oceniacie ten poziom?
    • Przez 3Perkins
      Witam wszystkich Agrofotowiczów jak w tytule chciałbym się dowiedzieć czy ktoś z Was może zawierał taka umowę z AgroYoumis na reprodukcje nasion soi, a jeśli ktoś zawierał to jak wyglądało postępowanie po zawarciu umowy firmy i czy firma wywiązała się z danej umowy??
      Zamierzam zawrzeć taką umowę z AY i zapytac o wasze opinie na temat AgroYoumis
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj