kamil1985

Młody rolnik 2017/2018

Polecane posty

Hubert10624    26
38 minut temu, masa24 napisał:

Rok od wypłaty 1 raty . Potem robisz co chcesz

A podczas tego 1szego roku jak wygląda sytuacja z pracą na jakąś umowę? Jakiś limit dochodu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zenmaniek    3

Cześć

Wie ktoś może jak podłączyć śrutownik ssąco-tłoczący do silosu? Słyszałem że z firmy Bin rura ssawna nie pasuje w kanał awaryjny bo jest za duża i czy w silosie musi być ssawka czy sama rura ?

Edytowano przez zenmaniek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arek05    0

Jestem z naboru 2017, pierwszą ratę dostałem początkiem lipca 2018 r. Który rok to będzie mój ostatni? Uprawy z sezony 2021/2022 czy aż 2022/2023???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zenmaniek    3

Cześć

Mam pytanie co kiedy wybiją mi świnie a muszę utrzymać hodowlę z młodego rolnika?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tumiwisizm    441

Jak prowadzicie księgę przychodów i rozchodów to czy poza fakturami na zakup pasz, paliwa itp i sprzedaż towarów wpisujecie tam też opłaty KRUS i podatków rolnych, przychody z dopłat bezpośrednich? I czy jeśli macie fakturę na paszę i robicie przelew później niż data dostawy na fakturze( w następnym miesiącu) to jaką datę podajecie?Faktycznego przelewu czy datę dostawy z faktury?

Edytowano przez tumiwisizm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xpaxpa    13

Po jakim czasie od złożenia wniosku o wypłatę 2 raty otrzymaliscie pieniądze? Ja złożyłem wniosek ponad dwa miesiące temu i cisza. 

Mieliście kontrole z realizacji biznesplanu? 

 

Edytowano przez xpaxpa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xpaxpa    13
58 minut temu, marcinek2303 napisał:

ja złożyłem wniosek w marcu, kontrola była na początku kwietnia, a kasy do tej pory nie widac

A możesz opisać przebieg kontroli jaka miałaś ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianos95    436

Wie ktos może kiedy bedzie kolejny nabor na mlodego teraz nie złożyłem wniosku przez to ze zostalem wprowadzony w blad przez odr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xpaxpa    13
33 minuty temu, marcinek2303 napisał:

pierwszego dnia zmierzyli wszystkie działki A drugiego sprawdzali papiery, tj faktury , plan nawozowy itd

a planu nawozowego nie wysłałeś razem z wnioskiem o 2 ratę ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xpaxpa    13
11 godzin temu, marcinek2303 napisał:

pewnie wysłałem, ale na kontroli też fotografowali

Ja pierdziele.  Ja im wysłałem i nie mam kopii 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dejmian90    159

Wie ktoś może jak wygląda sytuacja w wypłatą 2 raty MR. Jestem z naboru 2019 A w maju tego roku składałem wniosek o wypłatę i narazie żadnego odzewu że strony agencji nie było. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Najlepiej to zadzwoń do Agencji i dopytaj. Tutaj nikt Ci precyzyjnie na to pytanie nie odpowie.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dejmian90    159

Trzeba za jakieś 2 tygodnie się dowiedzieć bo słyszałem od kilku osób że wypłata 2 raty trwa nawet ponad pół roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    756

Witam. Pytanko bo dostałem przypomnienie o złożeniu tej ankiety przed upływem 5 lat MR. Sprawa taka ze miałem dzierzawe niecałe 6ha które kupil ktoś inny w tym roku. Ja zebrałem plon ale ze kupil ja w kwietniu na samym początku to o dopłaty juz on składał. I takim stanem powierzchnia mi się zmniejszyła o 6ha. Jedynie doszły w międzyczasie ustne dzierzawy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez ludwik1977
      Chciałbym się dowiedzieć ile kosztuje traktor  Lamborghini w przedziale mocy 110 do 130km i jakie są różnice w cenie między wielkościami i ile kosztuje przedni TUZ i WOM do takiego traktora proszę o możliwie szybką odpowiedź. Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj