kamil1985

Młody rolnik 2017/2018

Polecane posty

kopiko    10

Wniosek był składany bodajże w sierpniu 2020 a decyzja jakoś styczeń/luty 2021. Pewnie byłoby szybciej, ale trzeba było robić korektę w biznesplanie i przez to wyszło niemałe opóźnienie.Do tego babka z BP rozpatrującego wniosek o wypłatę I raty strasznie szczegółowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianos95    436
51 minut temu, kopiko napisał:

Wniosek był składany bodajże w sierpniu 2020 a decyzja jakoś styczeń/luty 2021. Pewnie byłoby szybciej, ale trzeba było robić korektę w biznesplanie i przez to wyszło niemałe opóźnienie.Do tego babka z BP rozpatrującego wniosek o wypłatę I raty strasznie szczegółowa.

Oki dzieki za odpowiedz

Jak mozna wiedzieć na co kass pojdzie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert2329    0

Witam.jeśli otrzymałem 100 tyś. dotacji to ile z tego muszę wydać na nowe maszyny?Faktury mają być na 70 czy 80 tyś?a resztę na środki obrotowe można rozpisać.Dzięki i pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kopiko    10
21 godzin temu, damianos95 napisał:

Oki dzieki za odpowiedz

Jak mozna wiedzieć na co kass pojdzie?

Już poszła na powiększenie gospodarstwa. Kilka ha przybyło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianos95    436

Jak to jest z cena ? Jest jakas ze nie mozna kupic za wiecej niz oni chca ? Bo wiadomo ziemie i mozna za 20tys ha kupic piachu i za 60tys hektar

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lexiflexi    20

wniosek o 2 ratę kiedy składać moge ? I rate dostałem w czerwcu 2021, nabór sierpień 2020... czekam tylko na opryskiwacz, czy jak go dostanę to już mogę składać o wniosek 2 ratę? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikidaniel    227

A masz 12 miesięcy ubezpieczenia w KRUS od wypłaty 1 raty? Musisz minimum 12 miesięcy poczekać, osiągnąć wszystkie wzrosty i wypełnić cele BP i dopiero wtedy możesz o drugą ratę składać.

  • Like 1

C328, U-912, R 103-54, Ares 710, Ares 630

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rogas71    308
kris148a napisał:

U nas w okolicy wszyscy raczej samowystarczalni,

Po coCi gospodarstwo inwestować setki tysięcy w sprzęt które nie pozwala by osiągnąć dochód by wyżywić 5 osób 😎

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lexiflexi    20
Dnia 4.11.2021 o 19:19, dzikidaniel napisał:

A masz 12 miesięcy ubezpieczenia w KRUS od wypłaty 1 raty? Musisz minimum 12 miesięcy poczekać, osiągnąć wszystkie wzrosty i wypełnić cele BP i dopiero wtedy możesz o drugą ratę składać.

Rozumiem, dzieki za info. Czyli muszę jeszcze troszke poczekać 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
silver105    10

Czy fakt zmniejszenia się powierzchni jednej z działek w wyniku wywłaszczenia przez gminę powoduje jakieś konsekwencje? Wzrost ESU będzie zachowany jak i nie będzie spadku powierzchni gospodarstwa bo powiększyłem je innymi działkami w stosunku do roku wyjściowego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikidaniel    227

Byś choćby napisał jaka jest to różnica, bo jeśli to 2 ha przy 20 to jest to spory problem.


C328, U-912, R 103-54, Ares 710, Ares 630

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikidaniel    227

Tym za bardzo bym się nie martwił, ale dla świętego spokoju bym znalazł jakąś działkę.


C328, U-912, R 103-54, Ares 710, Ares 630

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Luki995    88
Dnia 14.11.2021 o 07:35, mateeuszl napisał:

Czy już coś wiadomo o Mlody rolnik 2021 ? 
dostal już ktoś decyzje pieniądze ? 
pozdrawiam 

Powiem tak. Ja jestem z naboru z 2017 roku. Decyzję dostałem w grudniu 2017 po świętach a pierwszą ratę w lipcu 2018. Także radzę uzbroić się w cierpliwość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Luki995    88
12 godzin temu, zenmaniek napisał:

Miałeś jakąś kontrol?

Jak narazie to 3. Jedna jeszcze przed otrzymaniem decyzji we wrześniu 2017(papiery skladane były w maju). Druga w 2018 roku juz nie pamiętam miesiąca ale przed otrzymaniem pierwszej raty. Chcieli zobaczyć maszyny które kupiłem.😂 Powiedziałem wtedy żeby najpierw przelali kasę bo teraz to mogę pokazać jedynie zdjęcia z ofert. W 2019 miałem kontrolę z inspekcji weterynaryjnej i do tej pory narazie spokój.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tumiwisizm    441

Jeśli wysyłam teraz wniosek o wypłatę drugiej raty, to wypełniam tą najnowszą, aktualną wersję(07) czy tę która obowiązywała w w czasie mojego naboru(2019)? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikidaniel    227

A czemu podawałeś markę? Jak nie trzeba to się niczego dodatkowego nie pisze.

Możesz zmienić byle się zgadzało wyposażenie.


C328, U-912, R 103-54, Ares 710, Ares 630

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
king12    233

Wniosek o 2 ratę składany 3 miesiące temu dziś dzwonię i cytat:to jeszcze potrwa napewno ponad miesiąc 🤮

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dejmian90    159

@king12 ja składałem 5 miesięcy temu i dalej nic. Tylko po 4 miesiącach dostałem przedłużenie terminu do 30.12.2021.-Podlaskie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez ludwik1977
      Chciałbym się dowiedzieć ile kosztuje traktor  Lamborghini w przedziale mocy 110 do 130km i jakie są różnice w cenie między wielkościami i ile kosztuje przedni TUZ i WOM do takiego traktora proszę o możliwie szybką odpowiedź. Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj