kamil1985

Młody rolnik 2017/2018

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
matek89121    2280
2 godziny temu, pawelmf napisał:

Jak ktoś ma prężne gospodarstwo bez kredytów to te ok. 100 tyś jest w stanie wyciągnąć z gospdarstwa

zacznijmy od tego jakiej wielkości jest to prężne gospodarstwo poniżej 20 ha  raczej ciężko  osiągnąć 100 na czysto 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelmf    238
Ja mam 42 ha po ojcu rok temu mam 25 ha własnego i 17 ha dzierżawy i da radę wyciągnąć i chyba zrezygnuje dla świętego spokoju

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelmf    238
Ja wogóle Chce zrezygnować z młodego rolnika. Tylko dlatego żeby niemieć zobowiązań przez pięć lat. Jak składałem wniosek miałem 20 dojnych w biznesplanie mam zapisane że mam przez 3 Lat zwiększyć na 24 wypadł o mi 4 krowy kolejne się szykują niby kupiłem 2 ale to niewypał i muszę sprzedać. A ta kto jak będę miał np. 25 to będzie super ale jak mi się coś niepowiedzie to i przy 18 a nawet i 15 przeżyje a te 100tyś przez 5 lat to spokojnie.Mam słaby harakter denerwuje się nieśpie zaraz jak mi coś nieidzie a dotego to widmo kontroli. Nspewno będę prowadził gospodarstwo ale bez młodego rolnik tylko z mniejszym stresem. Jeszcze mam 7 dni na poprawki. Jak niedokonam to wtedy mi przepadnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matek89121    2280

a nie można  nic zmienić w biznes planie  aby coś zasiać aby zwiększyć efektywność  na konto tych krów

ps kto CI robił wniosek sam czy doradca ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Milosz91    17
5 godzin temu, pawelmf napisał:

Ja wogóle Chce zrezygnować z młodego rolnika. Tylko dlatego żeby niemieć zobowiązań przez pięć lat. Jak składałem wniosek miałem 20 dojnych w biznesplanie mam zapisane że mam przez 3 Lat zwiększyć na 24 wypadł o mi 4 krowy kolejne się szykują niby kupiłem 2 ale to niewypał i muszę sprzedać. A ta kto jak będę miał np. 25 to będzie super ale jak mi się coś niepowiedzie to i przy 18 a nawet i 15 przeżyje a te 100tyś przez 5 lat to spokojnie.Mam słaby harakter denerwuje się nieśpie zaraz jak mi coś nieidzie a dotego to widmo kontroli. Nspewno będę prowadził gospodarstwo ale bez młodego rolnik tylko z mniejszym stresem. Jeszcze mam 7 dni na poprawki. Jak niedokonam to wtedy mi przepadnie

Tylko że kupnem krowy liczą ci jedna jako 0,5 żeby jedna sztukę ci policzyli jako 1 to musisz własną wychować czyli jak sprzedajesx to tez jako 0,5. Czyli kupując 8 krów to w papiery policza ci jako 4krowy. Jak wychowasz 4 swoje jalowki to wtedy już spelnisz 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LTZ55a    118

Z tym niespaniem to faktycznie tak jest.  Jak stado się nie wiedzie, to faktycznie może się wycofaj. Ja na początku żałowałem, ze na 5 lat takie zobowiązania podjąłem. Niby trochę mi przechodzi, ale stres jest.

@Milosz91 jakto 0,5 krowy? Ja musiałem jedną sprzedać i kupić drugą. A niedługo znowu taka zamiana będzie. Zobowiązałem się do X krów i tyle będę miał w oborze.


Sprzedam części silnika MTZ 50/550 oraz katalog części MTZ50/550.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bolek96    9
12 godzin temu, lols123 napisał:

Ja również się zastanawiam co robić bo decyzja lada chwila pasowało by zamawiać maszyny przed nowym rokiem bo znowu podrożeją znając życie a tu jest mowa że w nowym naborze ma być 150tyś.

jak wycofasz teraz wniosek to z tego co mi wiadomo w nowym naborze już nie możesz startować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gustawek    27

Też nad takim mykiem myślałem, ale z braku wiedzy na temat wymagań wolę nie ryzykować i dobrze wykorzystać te 10o co "dają" ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Milosz91    17
5 godzin temu, LTZ55a napisał:

Z tym niespaniem to faktycznie tak jest.  Jak stado się nie wiedzie, to faktycznie może się wycofaj. Ja na początku żałowałem, ze na 5 lat takie zobowiązania podjąłem. Niby trochę mi przechodzi, ale stres jest.

@Milosz91 jakto 0,5 krowy? Ja musiałem jedną sprzedać i kupić drugą. A niedługo znowu taka zamiana będzie. Zobowiązałem się do X krów i tyle będę miał w oborze.

 

5 godzin temu, LTZ55a napisał:

Z tym niespaniem to faktycznie tak jest.  Jak stado się nie wiedzie, to faktycznie może się wycofaj. Ja na początku żałowałem, ze na 5 lat takie zobowiązania podjąłem. Niby trochę mi przechodzi, ale stres jest.

@Milosz91 jakto 0,5 krowy? Ja musiałem jedną sprzedać i kupić drugą. A niedługo znowu taka zamiana będzie. Zobowiązałem się do X krów i tyle będę miał w oborze.

Np w biznesplanie masz np 10 krów żeby iść po druga ratę musisz powiększyć stado czyli mieć 12np czyli musisz dokupić 4 bo jedna krowę policzka ci jako 0,5 krowy chyba że masz jalowki swoje będą miały 24mies to wtedy wystarczy Ci dwie a jak sprzedasz to tak jak mówisz krowa za krowę bo jak sprzedajesz to też liczą 0,5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Huberto89    62

Skąd takie info. To jak mam 10 krów na sprzedaż to żeby utrzymać ilość to muszę kupić 20? To by było nie realne.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Milosz91    17
1 godzinę temu, Huberto89 napisał:

Skąd takie info. To jak mam 10 krów na sprzedaż to żeby utrzymać ilość to muszę kupić 20? To by było nie realne.

 

Jak sprzedajesz to też Ci liczą jako 0,5 czyli łeb za łeb, w odr spytaj to ci wytlumacza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Milosz91    17
33 minuty temu, Milosz91 napisał:

Jak sprzedajesz to też Ci liczą jako 0,5 czyli łeb za łeb, w odr spytaj to ci wytlumacza

Bo to chodzi tylko jak chcesz powiększyć 5 raz pisze 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SZKOPSSON    41

W dzisiejszym Agrobiznesie mówili że premia w nowym naborze wyniesie nie 100 tys. tylko 150 tys. więc jak ktoś ma możliwość zrezygnować i złożyć ponownie wniosek to lepiej na tym wyjdzie 1,5x

 

10 godzin temu, Bolek96 napisał:

jak wycofasz teraz wniosek to z tego co mi wiadomo w nowym naborze już nie możesz startować

Może jak nie minął czas 24 miesięcy na urządzanie gospodarstwa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
friz    3

No niestety czasy sa takie, ze bez kredytow czy jałomużnej z uni jak doplaty czy mlody rolnik  wiekszosci malych i srednich gospodarstw ciezko jest sie rozwijac... przy obecnych cenach gdyby zniesli doplaty strzelam ze z polowa gospodarstw by zbankrutowala, Kiedys gospodarstwa byly rentowne zarabialy same na siebie ludzi stac bylo na kupno nowych maszyn ziemi czy budynow a teraz jest jak w komunie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SZKOPSSON    41

Średnia Wielkość Gospodarstwa W Polsce to 10,81 i tyle trzeba przynajmniej żeby dostać młodego rolnika więc to nie takie małe gospodarstwa, trudno uwierzyć że są nie rentowne ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ventura94    3
23 minuty temu, SZKOPSSON napisał:

Średnia Wielkość Gospodarstwa W Polsce to 10,81 i tyle trzeba przynajmniej żeby dostać młodego rolnika więc to nie takie małe gospodarstwa, trudno uwierzyć że są nie rentowne ...

Bzdury. Nie trzeba mieć średniej powierzchni kraju. Jeśli średnia powierzchnia gospodarstwa w województwie jest mniejsza niż kraju to liczy się danego województwa. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

sukces w końcu poprawki i zmiany potwierdzone że jest ok teraz czekać tylko na przelew i można przez tydzień lać %%%%%%%  teraz jeszcze czekamy 2 lata i temat z tym zamykamy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
6 minut temu, matek89121 napisał:

z jakiego województwa jesteś  kiedy miałeś pierwsze poprawki i co zakwestionowali ile pkt

chłopak nie jesteś chyba długo w tym temacie ja rozliczałem się już po drugą ratę a jestem z podkarpacia 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LTZ55a    118

@friz, jeszcze inaczej, bo z tego, co słyszę, to komuna była lepsza. Natomiast ch*jnia pozabierała nam wędki, a zaczęła dawać ryby. Niedługo przestaną dawać, a sami będą te ryby jeść. Tylko skąd my z powrotem wędki weźmiemy?


Sprzedam części silnika MTZ 50/550 oraz katalog części MTZ50/550.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Milosz91    17
3 godziny temu, ventura94 napisał:

Bzdury. Nie trzeba mieć średniej powierzchni kraju. Jeśli średnia powierzchnia gospodarstwa w województwie jest mniejsza niż kraju to liczy się danego województwa. 

W ODR też mi liczyła do średniej krajowej a przecież w Małopolsce jest ponad 4ha 

Przed chwilą, Milosz91 napisał:

W ODR też mi liczyła do średniej krajowej a przecież w Małopolsce jest ponad 4ha 

Także szkopsson ma racje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Nieprawda. W województwach gdzie średnia jest niższa niż krajowa, przyjmuje się powierzchnię wojewódzką. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Nie ma takiej konieczności. 

  • Like 1

Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez ludwik1977
      Chciałbym się dowiedzieć ile kosztuje traktor  Lamborghini w przedziale mocy 110 do 130km i jakie są różnice w cenie między wielkościami i ile kosztuje przedni TUZ i WOM do takiego traktora proszę o możliwie szybką odpowiedź. Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj