kamil1985

Młody rolnik 2017/2018

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Gość   
Gość
51 minut temu, bartek19990 napisał:

Kurs R3 trwa około 1 roku potem egzaminy i czekanie na wyniki, więc trochę zleci. Jeśli są Ci potrzebne punkty za wykształcenie  to raczej nabór 2020 bo na 2019 to raczej nie ma szans z tym kursem zdążyć.  Swoją drogą polecam zrobienie kursu online  https://kursr3.pl/    Jeśli chodzi o SO to te 13 tys. euro jest obligatoryjnie, bez tego wniosek nie przejdzie, tak jak napisałeś możesz zwiększyć powierzchnie ziemniaków itp.  wielkość ta jest liczona za rok w którym składasz wniosek czyli np składasz wniosek w 2020 to uprawy liczone z 2020 roku

Dziękuję ci za informacje kolego wlasnie w 2020 ojciec daje mi decyzyjność w uprawach i chcę kontynuować studia oraz zrobić ten kurs , chciałem startować w naborze końcowym prowu 2014-2020  (rok 2020) więc przez ten rok chyba się wyrobię z tym kursem . Czyli nie istotna jest struktura zasiewów i zasadzen w roku 2019 bo jak będzie nabór w roku 2020 to bedzie się liczyć to co docelowo będę w tym roku uprawiał (2020)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartek19990    2

Jeśli do 2020 nic się nie zmieni w przepisach, to jest dokładnie tak jak piszesz.

Edytowano przez bartek19990
ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
_Rolniczka_    0
Dnia 29.11.2018 o 16:16, _Rolniczka_ napisał:

Witam jak wygląda sprawa rezygnacji z MR nabór 2017 z powodów zdrowotnych. Premię dostałam ale jeszcze nie wydalam 

@freetaxi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Wycofujesz wniosek, oddajesz premię.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kopermaciek    39

a przy takiej rezygnacji gdy dostałem decyzję, ale nie złożyłem wniosku o pierwszą ratę premii to czy mogę startować w kolejnym naborze? 

 Lub też, czy można przedłużyć termin złożenia wniosku o pierwszą ratę (dajmy na to z powodów administracyjnych/ chorobowych) 

Edytowano przez kopermaciek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mickas092    500

Od decyzji jest jakiś czas na złożenie wniosku o płatność, chyba 9 msc. Poczytaj w rozporządzeniu jest to określone. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kopermaciek    39

tak wiem, że 9 miesięcy, ale rozchodzi się o to czy można odwołać się jakoś od tego terminu. Przedłużyć go

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Nie można. Ratuje Cię tylko złożenie wniosku w kolejnym naborze o ile oczywiście nie minęło 24 miesiące od przejęcia gospodarstwa.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianzetor9540    2705
14 godzin temu, bartek19990 napisał:

Jeśli do 2020 nic się nie zmieni w przepisach, to jest dokładnie tak jak piszesz.

A skąd pewność że w 2020 będzie nabór na młodego rolnika? 

Edytowano przez damianzetor9540

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Pieniędzy jest jeszcze sporo. Zainteresowanie niezbyt duże. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
friz    3

A ruszyli juz z wydawaniem decyzji? U mnie od zlozenia wniosku kompletna cisza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Milosz91    17

Każde województwo osobno lubuskie tylko 72 wnioski tam podobno już doztali niektórzy a małopolskie coś ok 242 mazowieckie ok500

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartek19990    2
3 godziny temu, damianzetor9540 napisał:

@bartek19990

A samo R.03 wystarczy na młodego? Pytam w imieniu znajomej osoby która ukończyła szkole w zupełnie innym kierunku. 

Tak, z tego co wiem to Kurs R.03 +posiadanie wykształcenia zawodowego, średniego lub wyższego daje obecnie wykształcenie rolnicze na poziomie Zasadniczej Szkoły Zawodowej tylko po ukończeniu kursu r.03 musisz poprosić o wydanie dyplomu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie 

53 minuty temu, Milosz91 napisał:

Każde województwo osobno lubuskie tylko 72 wnioski tam podobno już doztali niektórzy a małopolskie coś ok 242 mazowieckie ok500

Wiesz może ile wniosków było w Ślaskim ?

 

Edytowano przez bartek19990

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Milosz91    17
2 godziny temu, bartek19990 napisał:

Tak, z tego co wiem to Kurs R.03 +posiadanie wykształcenia zawodowego, średniego lub wyższego daje obecnie wykształcenie rolnicze na poziomie Zasadniczej Szkoły Zawodowej tylko po ukończeniu kursu r.03 musisz poprosić o wydanie dyplomu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie 

Wiesz może ile wniosków było w Ślaskim ?

 

98

2 godziny temu, bartek19990 napisał:

Tak, z tego co wiem to Kurs R.03 +posiadanie wykształcenia zawodowego, średniego lub wyższego daje obecnie wykształcenie rolnicze na poziomie Zasadniczej Szkoły Zawodowej tylko po ukończeniu kursu r.03 musisz poprosić o wydanie dyplomu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie 

Wiesz może ile wniosków było w Ślaskim ?

 

98 

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adam131    307

Liczba rolników, którzy złożyli wnioski o Premię dla młodego rolnika z podziałem na województwa

 

Liczba złożonych wniosków

Kwoty, na którą opiewają wnioski

Dolnośląskie

154

15 400 000

Kujawsko - Pomorskie

406

40 600 000

Lubelskie

534

53 400 000

Lubuski

76

7 600 000

Łódzkie

434

43 400 000

Małopolskie

224

22 400 000

Mazowieckie

801

80 100 000

Opolskie

167

16 700 000

Podkarpackie

125

12 500 000

Podlaskie

518

51 800 000

Pomorskie

199

19 900 000

Śląskie

98

9 800 000

Świętokrzyskie

264

26 400 000

Warmińsko - Mazurskie

240

24 000 000

Wielkopolskie

624

62 400 000

Zachodniopomorskie

115

11 500 000

 

 

     
     
     
     
     
     
     
   
     
     
     
     
     
     
     
     

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartek19990    2
Przed chwilą, Damianhy1 napisał:

Jakaś lista już jest młody rolnik 2018? Jak w Łódzkim ?

Z tego co wiem to w Łódzkim były złożone 434 wnioski. A jeśli pytasz o listy rankingowe to jeszcze takowych nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damianhy1    0
3 minuty temu, bartek19990 napisał:

Z tego co wiem to w Łódzkim były złożone 434 wnioski. A jeśli pytasz o listy rankingowe to jeszcze takowych nie ma.

Oki rozumiem dzięki, a gdzie szukać później tych list ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Listy będą dostępne na stronie ARiMR.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartek19990    2
31 minut temu, Damianhy1 napisał:

Oki rozumiem dzięki, a gdzie szukać później tych list ?

Dokładnie tak jak napisał freetaxi listy rankingowe pojawią się pod tym adresem na stronie ARiMR http://www.arimr.gov.pl/kolejnosc-przyslugiwania-pomocy-dla-wnioskodawcow-prow.html  Tam pod napisem  "Nabory przeprowadzone w 2018 roku" pojawi się link z napisem "Premie dla młodych rolników ..." i tam będą opublikowane listy.

Edytowano przez bartek19990

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez ludwik1977
      Chciałbym się dowiedzieć ile kosztuje traktor  Lamborghini w przedziale mocy 110 do 130km i jakie są różnice w cenie między wielkościami i ile kosztuje przedni TUZ i WOM do takiego traktora proszę o możliwie szybką odpowiedź. Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj