kamil1985

Młody rolnik 2017/2018

Polecane posty

damianzetor9540    2705

Macie gdzieś link do tego rozporządzenia według którego będzie prowadzony ten nabór? Żeby poczytać i popatrzeć za co punkty złapać? Bo wszyscy mówią że punkty obcięli z 12 na 8, za różnicę wieku podnieśli ilość punktów itd itd pewne zmiany, a moja pani która będzie mi wniosek pisać mówi że nic takiego nie ma bo to tylko był taki projekt ale nie przeszedł i wszystko zostaje po staremu i zasady jak w 2017. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DANDYS    3229

i co zmienilo sie coś , ze trzeba być na krusie ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maksu    7

Trzeba być na krusie jak poprzednio.


Pomagam wypełniać wnioski o premię dla Młodego Rolnika i w ramach MGR
kontakt@mlodyrolnikdoradca.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LTZ55a    118

Świetne są teksty typu "nie chcę być na KRUSie" albo "pracuję na codzień".

Piszcie wprost: "Nie jestem rolnikiem. Mam tylko ziemię i dlatego chcę zgarnąć unijną kasę".

  • Like 1

Sprzedam części silnika MTZ 50/550 oraz katalog części MTZ50/550.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
prowpek    9
Napisano (edytowany)
2 godziny temu, LTZ55a napisał:

Świetne są teksty typu "nie chcę być na KRUSie" albo "pracuję na codzień".

Piszcie wprost: "Nie jestem rolnikiem. Mam tylko ziemię i dlatego chcę zgarnąć unijną kasę".

chcesz być na krusie to badz moi rodzice po 40 latach pracy i placeniu krusu maja po 1tys zlotych emerytury no super biznes a moja ciotka po pracy na umowach i do tego nie wiem czy by się uzbieralo 30 lat pracy ma 1600 a praocwala w spozywczakach wiec kokosow nie zaorbila a uwierz mi emerytowi 600zlotych robi ogromna roznice

dla mnie krus do całkowitej likwidacji

a rolnikiem jestem mam hodowle i ziemie ale nie udaje wielkiego Pana Rolnika na 14 hektarach i nie udaje wielce zapracowanego mam czas to poszedłem do pracy

a i kase chce zgarnąć

Edytowano przez prowpek
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Artur432    1

Freetaxi jak jest z zakupem ziemi za premie? Miałeś taki przypadek? 

Nie robią problemu ze nie posiada się gospodarstwa 5lat? Weryfikuja w jakiś sposób wartość ziemi?, (nie mam na myśli zawyzenia ceny).

Jestem na Krusie 18mcy zmienili coś w tym aspekcie? Tzn w aspekcie stażu pracy bądź wyksztalcenia? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Wartość ziemi nie może przewyższać wartości średnich cen gruntów. Co do kwalifikacji zawodowych w kwestii stażu nic się nie zmieniło. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gustawek    27

Witam. Z racji ruszenia projektu Młody Rolnik 2018, zamierzam z niego skorzystać. Moje pierwsze pytanie jest w sprawie aktu dzierżawy. W agencji powiedziano bym to zrobił notarialne ale nie widzi mi się wydawania pieniędzy skoro można również to zrobić w urzędzie gminy. Ale twierdzili, że z gminy nie zawsze przechodziło.  Robił ktoś z was w gminie? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartek19990    2

Mam pytanie mianowicie, mój tata (przekazujący gospodarstwo) chce kupić w sierpniu działkę rolną o pow. 2 ha (którą teraz dzierżawi i zgłasza do dopłat) a następnie przekazać ja mi w darowiźnie. Czy taka działka będzie się liczyła do wielkości ekonomicznej i  powierzchni gospodarstwa w okresie wyjściowym jeśli zadeklaruje we wniosku że działka będzie moją własnością w tym roku?      

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LTZ55a    118

@Gustawek, dzierżawa u notariusza.

  • Like 1

Sprzedam części silnika MTZ 50/550 oraz katalog części MTZ50/550.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michu87    0

Mam pytanko co do wykształcenia. Czy nie posiadając rolniczego wykształcenia mogę ubiegać się o dotacje? Dodam, że mam wykształcenie wyże pierwszego stopnia i 4 lata jestem na krusie, ale niestety nie jestem zatrudniony na umowę o prace. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartek19990    2
Napisano (edytowany)

http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-61-premie-dla-mlodych-rolnikow.html

Jak dobrze poszukasz to na tej stronie masz wszystko, na dole są nawet linki do rozporządzenia (tekst jednolity)  i nowelizacja rozporządzenia z dnia 24 maja 2018 oraz inne przydatne odnośniki, jest trochę czytania ale  można się sporo dowiedzieć

Edytowano przez bartek19990

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maksu    7
16 godzin temu, Gustawek napisał:

Witam. Z racji ruszenia projektu Młody Rolnik 2018, zamierzam z niego skorzystać. Moje pierwsze pytanie jest w sprawie aktu dzierżawy. W agencji powiedziano bym to zrobił notarialne ale nie widzi mi się wydawania pieniędzy skoro można również to zrobić w urzędzie gminy. Ale twierdzili, że z gminy nie zawsze przechodziło.  Robił ktoś z was w gminie? 

Co do zasady w urzędach gmin wystarcza, ale jak trafisz na nadgorliwca w OR, to może Ci to zakwestionować. Jak już masz sygnały, że może być problem, to zrób to notarialnie, to powinien być koszt kilkunastu złotych od podpisu.


Pomagam wypełniać wnioski o premię dla Młodego Rolnika i w ramach MGR
kontakt@mlodyrolnikdoradca.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Tylko nie rób umowy dzierżawy w formie aktu notarialnego tylko po prostu poświadczenie podpisu. Ta pierwsza opcja może trochę kosztować. Co do zasady umowa poswiadczona w UG też będzie akceptowana. Nie spotkałem się z sytuacją, żeby ktoś w OR kwestionował takie rozwiązanie. 

  • Thanks 1

Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
John23    19

Witam czy jeśli ziemia zostanie przepisana na moja żonę to ja jako małżonek mogę ubiegać się o młodego rolnika?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5084

Jeżeli jesteście małżeństwem to tylko jedna osoba może się ubiegać. Nawet jeżeli każdy ma swoją ziemie. 

1 minutę temu, damianzetor9540 napisał:

Jeśli już jesteś w związku małżeńskim to i tak nie dostaniesz. Ani Ty ani żona. 

Głupoty piszesz. 


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez ludwik1977
      Chciałbym się dowiedzieć ile kosztuje traktor  Lamborghini w przedziale mocy 110 do 130km i jakie są różnice w cenie między wielkościami i ile kosztuje przedni TUZ i WOM do takiego traktora proszę o możliwie szybką odpowiedź. Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj