kamil1985

Młody rolnik 2017/2018

Polecane posty

Danielek161    189
Próbował ktoś starać się o nabór w trakcie nauki w zawodzie, np technikum rolnicze? Obecnie jestem w drugiej klasie. Warto próbować czy lepiej poczekać. Jeśli bym się wyrobił z ukończeniem 18 lat, to i tak nie dostanę chyba pkt za wykształcenie rolnicze. Więc nie wiem czy lepiej nie poczekać do ukończenia szkoły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

W lutym raczej nie wyrobią się naborem jeżeli maja być zmiany, o których pisałem kilka postów wyżej. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sylwekokon    8

Ciekawe te potencjalne zmiany. Kiedy można spodziewać się jakiś konkretów. Czy te zmiany musi zatwierdzić unia?


😏

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Ciężko mi się odnieść. Ale KE na pewno musi wyrazić zgodę. Konkret będzie w chwili gdy pojawił się projekt nowelizacji rozporządzenia. 

  • Thanks 1

Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Huberto89    62

Teraz to mogą sobie planować nabór tak jak było w tamtym roku a jak przyszło co do czego to i tak były opóźnienia względem pierwszych planów. I w dodatku wszystkie programy na raz się nałożyły. Chyba że wybory uczniom cuda.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
knoro93    215

Panowie mam taką sytuację. Obecnie mam 26 lat. Ziemię przepisali na mnie dziadkowie jak miał 5 lat. W wieku 18 lat opłaciłem pierwszą składkę krus po czym ziemię wydzierżawił ode mnie ojciec i ma tą ziemię wydzierżawioną do tej pory. Pytanie brzmi czy mógłbym ubiegać się o przyznanie premi. Pozwolę sobie zacytowac fragment wymagać dotyczący przyznania premi:

- przed dniem złożenia wniosku o przyznanie pomocy, lecz nie wcześniej niż w okresie 24 miesięcy przed dniem złożenia tego wniosku rozpoczęła prowadzenie działalności rolniczej w gospodarstwie o powierzchni użytków rolnych wynoszącej co najmniej 1 ha (wyjątki dotyczące niepełnoletności lub/i dziedziczenia);

- przed dniem, w którym stała się właścicielem lub weszła w posiadanie gospodarstwa o powierzchni użytków rolnych wynoszącej co najmniej 1 ha, nie była posiadaczem zwierząt gospodarskich objętych obowiązkiem zgłoszenia do rejestru zwierząt gospodarskich oznakowanych i siedzib stad tych zwierząt, nie wystąpiła o płatności bezpośrednie, nie wystąpiła o pomoc finansową dla rolników w ramach programów UE lub pomocy krajowej, nie prowadziła działu specjalnego produkcji rolnej;

Odnośnie pierwszego myślnika mowa jest tu o rozpoczęcie działalności rolniczej nie wcześniej niż 24 miesiące przed złożeniem wniosku. Czy opłacając składkę krus w wieku 18 lat rozpocząłem działalność roniczą? Jak się definiuje rozpoczęcie działalności rolniczej?  Tu wydaje mi się jest dokładniejsze objaśnienie tego w drugim myślniku a więc nie posiadałem żadnych zwierząt nie występowałem o żadne płatności bezpośrednie nie przystąpiłem do żadnych programów. A więc wydaje mi się że mimo że opłaciłem składkę krus nie prowadziłem działalności rolniczej także mógłbym ubiegać się o premię? Prosiłbym o waszą opninie osób które miały z tym styczność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Milosz91    17

Miałem taką sytuację bo miałem spadek i prawdopodobnie mi przeszło bo kontrol miałem jestem jako rolnik w kursie 8lat.ale nie mogłeś brać żadnych dopłat nawet obszarowych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mohyl    49
24 minuty temu, Milosz91 napisał:

Miałem taką sytuację bo miałem spadek i prawdopodobnie mi przeszło bo kontrol miałem jestem jako rolnik w kursie 8lat.ale nie mogłeś brać żadnych dopłat nawet obszarowych

ale jak miałeś w krusie ze jesteś właściciel to nie wiem czy to ci przejdzie chyba ze byleś jako domownik 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelmf    238
Mazowieckie pow. Węgrów ski dostałem pismo o poprawki, ale zastanawiam się bardzo poważnie o wycofaniu wniosku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
knoro93    215
21 minut temu, Mohyl napisał:

ale jak miałeś w krusie ze jesteś właściciel to nie wiem czy to ci przejdzie chyba ze byleś jako domownik 

Jak to jako domownik?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelmf    238

damianzetor9540 napisał:

@pawelmf  Po co wycofywać?

Po to aby mieć spokój z kontrolami i zwiększeniem hodowli(w tym roku posypało mi się stado. A uzyskanie 80 tyś. Zł niejest nic trudnego. Złożyłem na nowy ciągnik to kupię sobie używany za te pieniądze i tak bym musiał dołożyć ok. 100 tyś do dotacji aby kupić nowy. Najważniejsze spokuj tak jak pisałem z kontrolami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelmf    238

damianzetor9540 napisał:

@pawelmf  Po co wycofywać?

Po to aby mieć spokój z kontrolami i zwiększeniem hodowli(w tym roku posypało mi się stado. A uzyskanie 80 tyś. Zł niejest nic trudnego. Złożyłem na nowy ciągnik to kupię sobie używany za te pieniądze i tak bym musiał dołożyć ok. 100 tyś do dotacji aby kupić nowy. Najważniejsze spokuj tak jak pisałem z kontrolami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Milosz91    17
33 minuty temu, Mohyl napisał:

ale jak miałeś w krusie ze jesteś właściciel to nie wiem czy to ci przejdzie chyba ze byleś jako domownik 

Współwłaścicielem tak jako rolnik ubezpieczony pani z Odru do Krakowa nawet dzwoniła a skoro byli już na kontrol to wniosek musieli przeczytać 

11 minut temu, pawelmf napisał:

 

Po to aby mieć spokój z kontrolami i zwiększeniem hodowli(w tym roku posypało mi się stado. A uzyskanie 80 tyś. Zł niejest nic trudnego. Złożyłem na nowy ciągnik to kupię sobie używany za te pieniądze i tak bym musiał dołożyć ok. 100 tyś do dotacji aby kupić nowy. Najważniejsze spokuj tak jak pisałem z kontrolami

Tylko że używane też pokupil a za chwilę skrzynia do roboty 15tys bo ciagniki już odjechane i się pozbywaja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelmf    238
Mi potrzebny pomocniczy mam duży używany i wmówić szczęśliwą godzinę chodzi beż zarzutu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lols123    119

Ja również się zastanawiam co robić bo decyzja lada chwila pasowało by zamawiać maszyny przed nowym rokiem bo znowu podrożeją znając życie a tu jest mowa że w nowym naborze ma być 150tyś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Milosz91    17

Ja już zamówiłem tak że napewno nie zaryzykuje o 50tys może i nawet jak by dawali tyle to skąd pewność że nie zmienia zasad i czy napewno dostaniesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelmf    238
Jak ktoś ma prężne gospodarstwo bez kredytów to te ok. 100 tyś jest w stanie wyciągnąć z gospdarstwa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
knoro93    215

Odnośnie mojej sprawy znalazłem jeszcze taki zapis może ktos sie wypowie:
W myśl § 7 rozporządzenia z 2007 r. za datę rozpoczęcia prowadzenia działalności rolniczej uznaje się dzień wejścia po raz pierwszy w posiadanie nieruchomości o powierzchni użytków rolnych co najmniej 1 ha. W przypadku osoby, która nabyła gospodarstwo przed ukończeniem 18. roku życia, przyjmuje się, że jest to dzień ukończenia 18 lat. Jeśli jednak osoba ta kontynuuje naukę w systemie dziennym w szkole ponadgimnazjalnej, z wyłączeniem zasadniczej szkoły zawodowej i trzyletniej szkoły specjalnej, za datę rozpoczęcia działalności rolniczej uważa się dzień ukończenia nauki. Najpóźniej jednak może to być dzień ukończenia 26 lat. Obowiązuje przy tym wymóg, aby nie było przerw w nauce. 

Nauke kontynuowałem do maja tego roku a wiec w mysl tych przepisów działalność rolnicza rozpocząłem po zakonczeniu nauki. Nie wiem jak sie ma do tego to że ziemie dzierżawi ode mnie ojciec. Druga sprawa pisze że nie mogło być przerw w nauce. Ja przeszedłem po inżynierze obronionym w lutym na studia zaoczne które zaczałem w październiku. Mogłem kontynuować dzienne od razu natomiast zaoczne zaczynały sie w październiku . Nie wiem czy nie potraktują tego jako przerwa w nauce. Ma ktoś może namiary na jakąś dobrą infolinie gdzie ktoś obeznany mi pomoże?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lols123    119

 

 

1 godzinę temu, pawelmf napisał:

Jak ktoś ma prężne gospodarstwo bez kredytów to te ok. 100 tyś jest w stanie wyciągnąć z gospdarstwa

Jest w stanie,ale jak jest szansa dostać 100tyś w moim przypadku praktycznie bez żadnych zobowiązań to trzeba z niej skorzystać,zawsze to będzie 200tyś jeśli wyciągnę z gospodarstwa 100tyś

Edytowano przez lols123
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Milosz91    17
49 minut temu, lols123 napisał:

 

 

Jest w stanie,ale jak jest szansa dostać 100tyś w moim przypadku praktycznie bez żadnych zobowiązań to trzeba z niej skorzystać,zawsze to będzie 200tyś jeśli wyciągnę z gospodarstwa 100tyś

Masz rację ja też żadnych zobowiązań szkoła jest pola jest jedynie parę krów i wszystko spelnione a 5lat zleci moment a te kontrolę to może przez ten czas być może ze dwie u znajomych po 3 latach dopiero przyszli jak o drugą ratę skladali. Fakt trzeba mieć głowę na karku ale jak komuś naprawdę zależy na gospodarstwie to da sobie rade

Edytowano przez Milosz91

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mohyl    49
1 godzinę temu, knoro93 napisał:

Odnośnie mojej sprawy znalazłem jeszcze taki zapis może ktos sie wypowie:
W myśl § 7 rozporządzenia z 2007 r. za datę rozpoczęcia prowadzenia działalności rolniczej uznaje się dzień wejścia po raz pierwszy w posiadanie nieruchomości o powierzchni użytków rolnych co najmniej 1 ha. W przypadku osoby, która nabyła gospodarstwo przed ukończeniem 18. roku życia, przyjmuje się, że jest to dzień ukończenia 18 lat. Jeśli jednak osoba ta kontynuuje naukę w systemie dziennym w szkole ponadgimnazjalnej, z wyłączeniem zasadniczej szkoły zawodowej i trzyletniej szkoły specjalnej, za datę rozpoczęcia działalności rolniczej uważa się dzień ukończenia nauki. Najpóźniej jednak może to być dzień ukończenia 26 lat. Obowiązuje przy tym wymóg, aby nie było przerw w nauce. 

Nauke kontynuowałem do maja tego roku a wiec w mysl tych przepisów działalność rolnicza rozpocząłem po zakonczeniu nauki. Nie wiem jak sie ma do tego to że ziemie dzierżawi ode mnie ojciec. Druga sprawa pisze że nie mogło być przerw w nauce. Ja przeszedłem po inżynierze obronionym w lutym na studia zaoczne które zaczałem w październiku. Mogłem kontynuować dzienne od razu natomiast zaoczne zaczynały sie w październiku . Nie wiem czy nie potraktują tego jako przerwa w nauce. Ma ktoś może namiary na jakąś dobrą infolinie gdzie ktoś obeznany mi pomoże?

kolego miałem taka samą sytuacje jak ty z tego co sie dowiadywałem to mozesz złozyc jak nie brałeś dopłat ani zadnych pomocy typu suszowe na te ziemie realnie nie byłeś zarządzającym nie wiem dokładnie jak to z KRUS bo ja byłem jako domownik czyli ubezpieczony w gosp rodziców jako pracujący na nim a nie dopytywałem sie jak to by było jak bym był na swoim KRUS   

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez ludwik1977
      Chciałbym się dowiedzieć ile kosztuje traktor  Lamborghini w przedziale mocy 110 do 130km i jakie są różnice w cenie między wielkościami i ile kosztuje przedni TUZ i WOM do takiego traktora proszę o możliwie szybką odpowiedź. Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj