kamil1985

Młody rolnik 2017/2018

Polecane posty

Rudy28    2

Jak to jest ze szkoleniami które mam wpisane w biznesplanie, czy tytuł szkolenia musi być identyczny z tym który mam wpisany w biznesplanie czy może się trochę różnić?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikidaniel    227

Robisz szkolenie, po czym temat tego szkolenia wpisujesz w BP. Ważne by temat szkolenia pokrywał się z tematem dotacji.


C328, U-912, R 103-54, Ares 710, Ares 630, Axion 850

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ukaszProcho    91

Wczoraj skladalem wniosek o młodego z poprawkami i pani która to prowadzi kazała napisać mi oświadczenie o pradzie i wodzie ze nie będę korzystał z prądu ojca ani wody (woda ze studni ojciec z lini)  czy wy też mieliście takiego dziwnego prowadzącego?  I kazała wywalić tabele 21 w ktorej są wydatki wiec wywaliłem. Przecież nikt chyba nie będzie mi sprawdzał faktur skoro 100 % premii przeznaczam na zakup pola. Pani była z Opoczna teraz poszedł wniosek do łodzi znając życie będą kolejne poprawki pod inną osobe 😃

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

sukces odezwali się po 60 dniach jak by nie zmiany ze zwierzętami to nawet by się nie odezwali a teraz nie wiadomo czy nie wpadną kury i króliki policzyć czy są 🤣🤣🤣🤣🤣🤣

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

W 2019 roku planowane są zmiany w premiach dla młodych rolników. Najistotniejsza wiadomość to, że będzie zwiększona pomoc do 150 tyś zł.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Można. Ale obawiam się, że zanim zmiany zaakceptuje KE, będzie nowy nabór, to pewnie będzie się kończył termin na złożenie wniosku o płatność I raty z tegorocznego naboru.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartek19990    2

Co nie zmienia faktu, że jeśli KE zaakceptuje te zmiany to opłaca się poczekać. :) Może się pospieszą, żeby zdążyć zrobić jeszcze ze 2 nabory po 150tys. bo powoli kończy się PROW, a pieniądze jeszcze są. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Pewnie, że warto.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrek538    15

Czy to pewna informacje że zwiększą ta premie i czy tycz się to naboru również obecnego czy przyszłego w 2019 ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Jeśli KE wyrazi zgodę, trzeba będzie zmienić rozporządzenie. Jeśli pomoc będzie zwiększona, będzie przysługiwać od nowego naboru.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianzetor9540    2705

Głupotą byłoby wycofanie wniosku jeśli wydadzą niebawem decyzję, tylko po to bo może może w przyszłym roku dadzą 50 tys więcej.  Może dadzą a może nie, a w myśl przysłowia "chytry traci dwa razy" 😂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7587

W 2019 roku ma być już 150 tyś dotacji , tylko nie w warzywa , czy sady tylko , bydło , zborze , rzepak .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Milosz91    17

Dokładnie może dadzą może nie a czym więcej dadzą tym znowu ceny większe maszyn i kolejny rok bez nowego sprzętu a za rok niech zmienia jeszcze punktacja to połowa nie dostanie z tych co teraz 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamn999    271
Jestem z naboru 2017 i też ludzie zastanawiali się czy nie czekać na nabór 2018 bo miało być 150

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adam131    307

Ale marudzicie,kto ma czas poczeka,chyba większa szansa jest na zwiększenie pomocy niż na to,że nie będzie więcej  naboru na MR :P

A jak ktoś się orientuje ile środków wydano na MR .a ile zostało do 2020 to wie,że zmiany są bardzo możliwe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rudy28    2
19 godzin temu, dzikidaniel napisał:

Robisz szkolenie, po czym temat tego szkolenia wpisujesz w BP. Ważne by temat szkolenia pokrywał się z tematem dotacji.

Chodzi mi o tytuł, czy musi być identyczny,  robiłem zmianę do biznesplanu, dodałem tam szkolenie, wpisałem tytuł który podali mi w ODR, dostałem zgodę na zmianę biznesplanu, zrobiłem szkolenie, a teraz dostałem certyfikat  i tytuł tego szkolenia jest minimalnie inny (1 słowo inne) niż to co mi podali wcześniej w ODR i wpisałem do zmiany biznesplanu i nie wiem czy robić teraz zamieszanie w ODR zeby mi zmienili ten certyfikat czy nie ma to az takiego znaczenia,  wystarczy żeby sens szkolenia był podobny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
4 godziny temu, bartek19990 napisał:

Jeśli to prawda, to chyba trzeba będzie wycofać wniosek i składać w przyszłym roku :)

To już lepiej poczekaj na nowy PROW ma być 100 tysi ale euro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartek19990    2
40 minut temu, staszek131415 napisał:

To już lepiej poczekaj na nowy PROW ma być 100 tysi ale euro

Dobry pomysł. Jak mówisz, że takie piniendze się szykują, to chyba tak zrobię :)

Panowie, to czy ktoś postanowi zaryzykować i poczeka rok czy nie to jest jego indywidualna sprawa, jednemu to odpowiada drugiemu nie i tyle w temacie.

Edytowano przez bartek19990

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7587
2 godziny temu, adamn999 napisał:

Jestem z naboru 2017 i też ludzie zastanawiali się czy nie czekać na nabór 2018 bo miało być 150

Wybory panowie wybory są 2019 do sejmu , mogą dać .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

takie poprawki to ja mogę robić co dzień ciekawe czy pierw wpadnie kontrola czy kasa na konto 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LTZ55a    118

@ukaszProcho nie, u mnie się nie czepiali tego. Miałem nadzieję, że ktoś coś na ten temat napisze, bo to jest ciekawe. Ale 150 tys. zagłuszyło.


Sprzedam części silnika MTZ 50/550 oraz katalog części MTZ50/550.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez ludwik1977
      Chciałbym się dowiedzieć ile kosztuje traktor  Lamborghini w przedziale mocy 110 do 130km i jakie są różnice w cenie między wielkościami i ile kosztuje przedni TUZ i WOM do takiego traktora proszę o możliwie szybką odpowiedź. Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj