kamil1985

Młody rolnik 2017/2018

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
kopiko    10

Witam kolegów.

Czy ktoś z Was mógłby mi udzielić porady w temacie dopłat dla młodych z PROW?Moja mama ma wykształcenie rolnicze, jest technikiem rolnikiem.Jest zatrudniona przez brata w gospodarstwie rolnym, do tego prowadzi pozarolniczą działalność gospodarczą, opłaca KRUS, więc najprawdopodobniej może zakupić ziemię jako rolnik.Mama ma plan zakupu ziemi rolnej ponad 1 ha do 2 ha, do którego doszłoby w tym roku latem i utworzenia własnego gospodarstwa rolnego.Wgrudnia 2019 r mama kończy 60 lat i przechodzi na emeryturę z KRUS-u.W związku z tym zrobiłaby darowiznę wcześniej utworzonego gospodarstwa rolnego na mnie.Następnie ja dokupiłbym kilka hektarów żeby spełnić warunki przystąpienia do programu.Ja nie jestem jeszcze rolnikiem, nigdy nie opłacałem KRUS-u i nie posiadam własnej ziemi, mam 37 lat, mam wykształcenie średnie z maturą i zamierzam ukończyć kwalifikowany kurs zawodowy na rolnika, kończący się egzaminem państwowym.Czy w takim wypadku mógłbym się starać o dopłatę dla młodych z PROW w 2020 r.Czy taki plan ma ręce i nogi.Czy posiadacie namiary do doradcy PROW z województwa warmińsko-mazurskiego, którego możecie polecić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kopiko    10

Witam.

Ile punktów otrzymuje się za wykształcenie średnie nierolniczez maturą i kursna rolnika R03?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Milosz91    17

Trudno się mówi mój biznesplan to 150tyś to nic bym nie musiał zmieniać i większość takich Był o a teraz jak wycofaja to i tak dołożą więcej roboty i kosztów 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ukaszProcho    91

A jak uważacie jak wycofamy i złożymy ponownie dadzą czy będą problemy? I tak do czerwca muszę czekać na zwolnienie pola ojca a nie przemyślałem żeby poczekać rok, skąd kto wiedział że dadzą 150...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jonatan    1

Kto już dostał decyzje na MR 2018r i chciałby zrezygnować to już drugi raz nie może składać na MR 2019r

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mohyl    48

Jeśli dostał decyzję to wycofać gorzej jak złożył o wypłatę 1 raty to już nie może

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matek89121    2280

oni w tym linku podają info ze nie maja kasy i że wymagało by to zmian w biznesplanach  myślę ze nikt by sie  nie obraził gdyby musiał zrobić zmianę biznesplanu w zamian za 50 tys poza tym  oni nie wykładają jej z własnego budżetu tylko z  kasy unijnej jeśli sie nie mylę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mohyl    48

Gdzieś czytałem że kasy na młodego wykorzystali ok 40 procent puli przeznaczonej 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Milosz91    17
6 godzin temu, matek89121 napisał:

oni w tym linku podają info ze nie maja kasy i że wymagało by to zmian w biznesplanach  myślę ze nikt by sie  nie obraził gdyby musiał zrobić zmianę biznesplanu w zamian za 50 tys poza tym  oni nie wykładają jej z własnego budżetu tylko z  kasy unijnej jeśli sie nie mylę

Większość by nie musiała nawet zmieniać mój biznesplan 164tys

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mohyl    48

ja mam ponad 200 biznes plan. Dali taka odpowiedz na odczepne ze bysmy musieli zmieniac biznesplany a co to za problem w poprawkach mozna zreszta kazdy by z checia by zmienił jak by miał dostac 50 tys wiecej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Milosz91    17

A szumu tylko narobili żeby nie rezygnować.dobre i sto Ale mogli dac  te 150 propozycje przed naborem a tak to zamieszania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jonatan    1

czy będą wogóle jakieś zmiany w MR 2019r?? czy zostaną wymagania 2018 tylko na premii wzrośnie na 150tys zł??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adam131    307

Trzeba czekać na oficjalne rozporządzenie.W tym roboczym nie było zasadniczych zmian.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian55    12

Czy do posiadanych gruntów potrzebnych do zakwalifikowania się do naboru na MR zalicza się tylko grunty orne czy siedlisko też? W moim przypadku jest tak, że grutnów ornych jest 7.18ha a hektarów kwalifikowanych bez siedliska 8.45ha co w moim przypadku juz by starczyło, natomiast z siedliskiem ponad 9.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Siedlisko to też użytki rolne. Punkty będą naliczone. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Zero. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris148a    89

Od kiedy trzeba przejść na krus? I czy można jakąś formą (umów o dzieło, umowa zlecenie) dorobić sobie bo z 15h nie widzę że utrzymie rodzinę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Milosz91    17

Rok musisz być na krusie i koniec. Z 15ha możesz dużo zależy jak chcesz żyć i jak gospodarzysz.

Od wypłaty pierwszej raty 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris148a    89

Od wypłaty pierwszej raty? A mi w ODR powiedzieli że przy wniosku o wypłatę 1 raty trzeba już dołączyć zaświadczenie ze podlegam ubezpieczeniu w krus a przecież nie raz się czeka za wypłatą tej pierwszej raty nawet ponad 4 miesiące. Każdy ma inną sytuację ja muszę jeśli się da odrabiać legalnie bo z gospodarstwa nie da się żyć i inwestować w nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemo89    17

Wg ustawy możesz dorobić na zleceniu nie przekraczając wartości minimalnego wynagrodzenia brutto,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez ludwik1977
      Chciałbym się dowiedzieć ile kosztuje traktor  Lamborghini w przedziale mocy 110 do 130km i jakie są różnice w cenie między wielkościami i ile kosztuje przedni TUZ i WOM do takiego traktora proszę o możliwie szybką odpowiedź. Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj