kamil1985

Młody rolnik 2017/2018

Polecane posty

tumiwisizm    441

@freetaxi dzięki... rozmawiałem wczoraj z facetem z odru, zaproponował zrobienie wniosku od a do z za 600zł ale zaznaczył że raczej nie przejdzie bo nie nazbieram punktów jeśli nie mam wykształcenia. Powiedział że 0,25 za każdy ha ponad średnią ale to było przed nowelizacją której najwidoczniej nie czytał... masakra, dziękuję za takie doradztwo i taki odr

Chciałbym jeszcze zapytać o jeden mit, chociaż wydaje mi się że temat jest prosty ale facet powyżej twierdzi co innego, dziennik co innego. Mój tato jest ode mnie starszy o 33 lata. Czy to juz wystarczy żeby dostać 4 punkty za różnicę wieku? bo owy doradca twierdzi że nawet jeśli jest starszy o >25 lat to jeśli nie przekazuje mi gospodarstwa w całości to nie należą mi się za to punkty, tak to interpretuje agencja. A w dzienniku ustaw i nowelizacji nie ma ani słowa że to jest jakoś połączone, tylko to odzielne punkty? 

Chyba sam spróbuję zrobić ten wniosek.... 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Punkty za różnicę wieku będą naliczone. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matek89121    2280

powiem wam krótko  nie chodźcie do tych odrow bo tam taniej tam mało kto ma pojęcie jak wniosek wypełnić  pytałem kiedyś o kwestie czy jeśli kupuje ziemie od siostry ktora nabyla ja w drodze darowizny podobnie jak ja ale nie minęło 5 lat czy potrzebna jest zgoda kowru co jeden pracownik to inna odpowiedz 

wiec skoro tacy ludzie maja pisać wam wnioski na premie na 150 tyś to ja dziękuję przy takiej kwocie nie ma co ryzykować z odrowcami już kilka osób  na tym forum sie przejechało bo źle powyliczali pkt albo o czymś zapomnieli 

lepiej dać  zarobić prywatnej firmie czy osobie która z tego żyje  bo lepiej dopilnuje  tego w wniosku w obawie ze jeśli cos pójdzie nie tak nie dostanie drugiej części wypłaty

Pozdrawiam  

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tumiwisizm    441

@up racja racja

Mam głupie pytanie odnośnie biznes planu - powierzchnie całkowite działek to powierzchnie z wypisu rejestru gruntów a powierzchnie użytków rolnych? mogę tam wpisać po prostu MKO z dopłat? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Milosz91    17
12 godzin temu, matek89121 napisał:

powiem wam krótko  nie chodźcie do tych odrow bo tam taniej tam mało kto ma pojęcie jak wniosek wypełnić  pytałem kiedyś o kwestie czy jeśli kupuje ziemie od siostry ktora nabyla ja w drodze darowizny podobnie jak ja ale nie minęło 5 lat czy potrzebna jest zgoda kowru co jeden pracownik to inna odpowiedz 

wiec skoro tacy ludzie maja pisać wam wnioski na premie na 150 tyś to ja dziękuję przy takiej kwocie nie ma co ryzykować z odrowcami już kilka osób  na tym forum sie przejechało bo źle powyliczali pkt albo o czymś zapomnieli 

lepiej dać  zarobić prywatnej firmie czy osobie która z tego żyje  bo lepiej dopilnuje  tego w wniosku w obawie ze jeśli cos pójdzie nie tak nie dostanie drugiej części wypłaty

Pozdrawiam  

 

W odrze robilem wniosek to dopiero z pania z krakowa doprowadzilsmy go do porzadku a wiecej sam wiedzialem o tym wniosku niz w odr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel321654    0
11 godzin temu, tumiwisizm napisał:

@up racja racja

Mam głupie pytanie odnośnie biznes planu - powierzchnie całkowite działek to powierzchnie z wypisu rejestru gruntów a powierzchnie użytków rolnych? mogę tam wpisać po prostu MKO z dopłat? 

Tak, powierzchnie użytków rolnych przepisujesz z doplat

Edytowano przez pawel321654

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tumiwisizm    441

Jak myślicie można wpisać ręczne urządzenie do określania zaopatrzenia rośliny w azot i rozsiewacz do nawozów z siewem granicznym i sterowaniem elektronicznym jako wprowadzanie innowacji w zakresie nowoczesnych technologii do biznesplanu? Jak to można to opisać, może być "Wykorzystanie ręcznego urządzenia do oznaczania zaopatrzenia roślin w azot oraz rozsiewacza nawozów z kontrolowanym promieniem rozrzutu i sterowaniem elektronicznym do optymalizacji i zwiększenia dokładności nawożenia upraw nawozami mineralnymi" ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Powierzchnie użytków rolnych to nie jest powierzchnia z dopłat. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marluk    355
1 godzinę temu, freetaxi napisał:

Powierzchnie użytków rolnych to nie jest powierzchnia z dopłat. 

Możesz to rozwinąć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Budynki tez są użytkami rolnymi zabudowanymi a jednak dopłat na nich nie bierzesz. Powierzchnię użytków rolnych zatem nie bierzemy z dopłat a z wypisów z rejestrów. Tak robi się w całej Polsce oprócz województwa podkarpackiego gdzie wymyśli sobie, że jednak powierzchnia z dopłat równa się użytkom rolnym. Z czym osobiście się nie zgodzę. Ale co oddział to obyczaj. Wszystko jest dobrze jak punktów nie brakuje. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marluk    355

Czyli do wielkości ekonomicznej wlicza się użytek rolny na którym stoi budynek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Do wielkości ekonomicznej nie.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ahten    177

Czy przy skladaniu wniosku na mlodego rolnika umowa dzierzawy na 1,2 ha uzytkow rolnych musi byc zawierana u notariusza? Czy wystarczy normalnie sporzadzic umowe dzierzawy, a dopiero przy przejmowanie gospodarstwa miec ja zawarta u notariusz na `10 lat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianos95    436

Powie kilka pytan dla tych co siedza w temacie mlodego rolnika w odr tak mi namieszali ze juz niczego nie jestem pewny 

1 mam skonczone lo z matura co potrzebuje zeby miec zaliczone wyksztalcenie rolnicze czy kurs r3 starczy ? Czy sam dyplon czy z jakims egzaminem to musi byc ?

2 czy jesli rodzice maja osobne gospodarstwa 2 inne numery gospodarstw to czy jesli 1 gospodaestwo przepisze mi 1 rodzic ro moge w ramach MR kupic ziemie od drugiego rodzica ??

3 czy zakupiona ziemia moze byc wykorzystana jako wzrost ekonomiczny ? 

4 czy te 30% co mozna wydac na srodki obrotowe nawozy paliwo itd musze rozliczac fakturamk czy nie ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

1. Kurs R3 i średnie będą wystarczające do otrzymania kwalifikacji zawodowych. 

2. Tak. Możesz kupić. 

3. Tak.

4. Tak.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianos95    436
11 minut temu, freetaxi napisał:

1. Kurs R3 i średnie będą wystarczające do otrzymania kwalifikacji zawodowych. 

2. Tak. Możesz kupić. 

3. Tak.

4. Tak.

Ale ten kurs r3 wystarczy sam czy jakis z potwierdzeniem z egzaminem koncowym bo podobno sa 2 rozne mozesz mi jakos wyjasnic jak to jest i gdzie to zrobic mozna dosc szybko ??

Czyli wprowadzili mnie w blad jednak a na wydatkowanie srodkow obrotowych mam 3 lata ?? Co jesli nie wydatkuje wszystkich poeniedzy z srodkow obrotowych ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qwerty123    7

Panowie jak jest z wykształceniem?

w armirze przerzucają się nawzajem odpowiedzialnością na to pytanie...

beneficjent ma liceum ale bez matury, do jakiej szkoły musi iść ew. jaki kurs musi skończyć? Czy może to być kurs internetowy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tumiwisizm    441

Jeśli zobowiązuje sie do przygotowania planu nawozowego to czy i jakie dokumenty muszę złożyć razem z wnioskiem/biznesplanem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikidaniel    227

Na razie tylko deklarujesz, jak pójdziesz po pierwszą ratę to plan nawozowy przygotujesz.

  • Like 1

C328, U-912, R 103-54, Ares 710, Ares 630, Axion 850

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tumiwisizm    441

@dzikidaniel dzięki ;) 

A czy te szkolenia i korzystanie z usług doradczych są konieczne w biznesplanie? Czy mogę z tego nie korzystać? 

Nie mogę się doczytać w ustawie/nowelizacji. Czy jest jeszcze 1 punkt więcej za uprawianie min. 1 ha roślinami wysokobiałkowymi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikidaniel    227

 

Cytat

 

Zależy od sumy punktów przyznawanych wg następujących kryteriów wyboru:

 

  • powierzchnia użytków rolnych (do 7 punktów);
  • kwalifikacje zawodowe (od 2 do 5 pkt);
  • inwestycja budowlana związana z produkcją rolniczą (3 punkty);
  • udział w zorganizowanych formach współpracy producentów rolnych (1 punkt);
  • przygotowywanie do sprzedaży produktów rolnych wytworzonych w gospodarstwie (1 punkt);
  • przetwarzanie produktów rolnych wytworzonych w gospodarstwie (1 punkt);
  • przygotowywanie i stosowanie planu nawozowego (2 punkty);
  • inwestycje w zakresie ochrony środowiska i klimatu (do 5 punktów);
  • różnica wieku pomiędzy przekazującym gospodarstwo lub największą część użytków rolnych wchodzących w skład gospodarstwa młodego rolnika a młodym rolnikiem:

     

    • powyżej 15 do 25 lat (2 punkty),
    • powyżej 25 lat (4 punkty);

     

  • przejmowanie przynajmniej jednego gospodarstwa w całości (3 punkty).


 

 

Nie wiem gdzie widzisz jakieś punkty za szkolenia czy za białkowe.


C328, U-912, R 103-54, Ares 710, Ares 630, Axion 850

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez ludwik1977
      Chciałbym się dowiedzieć ile kosztuje traktor  Lamborghini w przedziale mocy 110 do 130km i jakie są różnice w cenie między wielkościami i ile kosztuje przedni TUZ i WOM do takiego traktora proszę o możliwie szybką odpowiedź. Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj