kamil1985

Młody rolnik 2017/2018

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Mohyl    48
2 godziny temu, Milosz91 napisał:

Bierzesz modernizacje to młodego już nie weźmiesz 

Bzdury piszesz w tym roku mozna było składać na modernizacje wraz z młodym rolnikiem 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal12301    27

Chłopaki szybkie pytanie, co wpisujecie w rejestr zabiegów agrotechnicznych? Chodzi mi czy każdą czynność np. oranie, uprawa, siew czy tylko nawożenie, opryski?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik9    17
Dnia 8.12.2018 o 22:29, Milosz91 napisał:

Wyczytałem co do twojej zmiany jest 150dni na zmianę w papierach od zakończenia naboru czyli do końca grudnia. Sam będę zmianial z75km na 86

Skąd informacja o tych 150 dniach ? Do tej pory wydawało mi się, że zmian w biznesplanie można dokonać nawet po otrzymaniu decyzji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mateusz1314    0

Może mi ktoś powiedzieć ile czekaliscie na pieniądze po złożeniu wniosku o wypłatę pierwszej raty? U mnie już 89 dni a pieniędzy brak. Podobno mają 90

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianzetor9540    2705
1 godzinę temu, michal12301 napisał:

Chłopaki szybkie pytanie, co wpisujecie w rejestr zabiegów agrotechnicznych? Chodzi mi czy każdą czynność np. oranie, uprawa, siew czy tylko nawożenie, opryski?

Każda 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Milosz91    17
17 minut temu, mateusz1314 napisał:

Może mi ktoś powiedzieć ile czekaliscie na pieniądze po złożeniu wniosku o wypłatę pierwszej raty? U mnie już 89 dni a pieniędzy brak. Podobno mają 90

Podobno i 120  czekali a ty z jakiego naboru? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mateusz1314    0
9 minut temu, Milosz91 napisał:

Podobno i 120  czekali a ty z jakiego naboru? 

2017. Decyzja była koniec grudnia wniosek złożony w połowie września. Mazowieckie 

Zwlekalem z wnioskiem dlatego że jeździłem ciężarówka bo budowalem obore

Edytowano przez mateusz1314

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Milosz91    17
9 minut temu, mateusz1314 napisał:

2017. Decyzja była koniec grudnia wniosek złożony w połowie września. Mazowieckie 

Zwlekalem z wnioskiem dlatego że jeździłem ciężarówka bo budowalem obore

To teraz możesz chwilę poczekać bo do płacenia to nie są szybcy a teraz mają nawał rolnik modernizacja susze asf i doplaty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mateusz1314    0

Pierwszą ratę pomocy, w wysokości 80 tys. złotych, wypłaca się na wniosek o płatność, który składa się w terminie 9 miesięcy od doręczenia decyzji o przyznaniu pomocy. Jej wypłata następuje w terminie 90 dni od złożenia wniosku o płatność wraz z dokumentami. Natomiast drugą ratę (20 tys. złotych) – na wniosek o płatność, który składa się po realizacji biznesplanu, jednak nie później niż do upływu 3 lat od wypłaty pierwszej raty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
36 minut temu, mateusz1314 napisał:

Może mi ktoś powiedzieć ile czekaliscie na pieniądze po złożeniu wniosku o wypłatę pierwszej raty? U mnie już 89 dni a pieniędzy brak. Podobno mają 90

haha jutro dostaniesz trudny charakter sprawy i będzie 120 dni 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mateusz1314    0
15 godzin temu, maniek20 napisał:

haha jutro dostaniesz trudny charakter sprawy i będzie 120 dni 

Przedluzyli na 120 dni bo się nie wyrabiają 😨

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damianhy1    0

A z tymi mocami ciągników na młodego nie jest przypadkiem tak że na to nie zwracają uwagi tzn że nie przeliczają km/ha ? Znajomy wcześniej składał na ok 12 ha i ciągnik brał 100km , ja też tak złożyłem i nic się nie czepiali ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Biorą pod uwagę zasady doboru maszyn. Ewentualnie musisz uzasadnić.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamn999    271

mateusz1314 napisał:

A jak było w waszym przypadku ile to trwało? 

Nabór 2017 wniosek o pierwszą ratę 11 styczeń 2018 a pieniądze na koncie 22 06 2018 bez żadnych powiadomień o przedłużeniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Milosz91    17
7 godzin temu, freetaxi napisał:

Biorą pod uwagę zasady doboru maszyn. Ewentualnie musisz uzasadnić.

Mi liczyła ha sztuki kilom do najdalsze działki i górskie 120km

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikidaniel    227
10 godzin temu, adamn999 napisał:

 

Nabór 2017 wniosek o pierwszą ratę 11 styczeń 2018 a pieniądze na koncie 22 06 2018 bez żadnych powiadomień o przedłużeniu

I nic się nie interesowałeś dlaczego tak późno? Jak mi zbliżał się koniec terminu to się dopytywałem w ARIMR co jest i się okazało że jakaś formalność nie była spełniona i od tego momentu w tygodniu pieniądz się znalazł na koncie.


C328, U-912, R 103-54, Ares 710, Ares 630

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bolek96    9
13 godzin temu, adamn999 napisał:

 

Nabór 2017 wniosek o pierwszą ratę 11 styczeń 2018 a pieniądze na koncie 22 06 2018 bez żadnych powiadomień o przedłużeniu

Nabór 2017 kasa w 55 dni na koncie też składałem w styczniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Nabor na prow 2014-2020w 2020 tez jest na tych zasadach aktualnych ? Slyszalem wlasnie ze na mr w 2020 juz 150 ma byc wiec ten kurs bede r3 robil ...  Freetaxi wypelniasz wnioski z w-m ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SZKOPSSON    41
Dnia 11.12.2018 o 22:35, Damianhy1 napisał:

A z tymi mocami ciągników na młodego nie jest przypadkiem tak że na to nie zwracają uwagi tzn że nie przeliczają km/ha ? Znajomy wcześniej składał na ok 12 ha i ciągnik brał 100km , ja też tak złożyłem i nic się nie czepiali ...

Jak ma krowy to się nie czepiają jak samą ziemię to taki by nie przeszedł 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Tak @Palmiszon. A planowana zmiana na 150 tyś będzie już w 2019 roku.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

@freetaxi tylko ja nie mam aktualnie wykształcenia rolniczego i będę kurs przez neta r3 robił bo jestem na 1 roku rolnictwa na uniwersytecie . Poleca ktoś może taki kuris przez neta w miare szybki ?  z checia bym juz w 2019 skladal ale w 2020 zrobie tak aby so/esu sie zgadzalo i nie bylo problemu . a pieniadze i tak będą tak slyszalem wiec sie nie przejmuje rok poczekam . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamn999    271

dzikidaniel napisał:

10 godzin temu, adamn999 napisał:

 

Nabór 2017 wniosek o pierwszą ratę 11 styczeń 2018 a pieniądze na koncie 22 06 2018 bez żadnych powiadomień o przedłużeniu

I nic się nie interesowałeś dlaczego tak późno? Jak mi zbliżał się koniec terminu to się dopytywałem w ARIMR co jest i się okazało że jakaś formalność nie była spełniona i od tego momentu w tygodniu pieniądz się znalazł na koncie.

Nie spieszy mi się gdyż w marcu złożyłem wniosek na modernizację gospodarstw i zakupy na MR IMGR zrobię razem prawdopodobnie u jednego dealera

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez ludwik1977
      Chciałbym się dowiedzieć ile kosztuje traktor  Lamborghini w przedziale mocy 110 do 130km i jakie są różnice w cenie między wielkościami i ile kosztuje przedni TUZ i WOM do takiego traktora proszę o możliwie szybką odpowiedź. Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj