kamil1985

Młody rolnik 2017/2018

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
kuba_cesc    2

Wrzucał ktoś linka kilka stron do tyłu to sobie znajdziecie. Tak wszystkie faktury musisz tam wpisywać, zresztą tam w tym linku była nawet instrukcja co i jak robic ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
toma188199    11

Witam 

Chciałbym złożyć wniosek na MR. Posiadam kwalifikacje.

Jestem na kursie.

Powierzchnia gospodarstwa 8,60 lubelskie

Akt notarialny na mnie z dnia 28.12.17r

Nie prowadziłem, nie zgłaszałem jeszcze nic.  Niebawem złożę wniosek o nowy nr gosp.

Pytanie takie.

Gdy złożę wniosek o Mr a w nim np.  Budowa garażu wiaty całej metalowej,blaszanej co jest potrzebne. Służyć będzie na przechowywanie maszyn i zbóż. 

Robił ktoś coś takiego? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mickas092    500

Potrzebny kosztorys inwestorski. Ogólnie budowlanka to więcej papierologii, lepiej kupić maszyn za te 70 tysia a 30 wydać na ten garaż. Zwierzaki jakieś masz albo owoce miekkie ? Bo z tych niecałych 9 ha ciężko będzie 13k Euro SO wyciągnąć. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
toma188199    11

Liczyłem SO i wyszlo mi  13.988

ok ale jak kupie ten sprzet za 70k a za 30k te garaze zrobie .

w biznespalnie napisze np zakup maszyn ,kupie za np te 70k

to jak pozniej przedstwawie faktury na 100k?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mickas092    500

30 tysięcy na środki obrotowe musisz wydać typu paliwo nawozy opryski części do maszyn rolniczych. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianzetor9540    2705

Ma ktoś jakieś info kiedy będzie nabór na młodego w tym roku? Zmieniły się zasady? Mieszkając w Łódzkim, mając 10 ha pola i 50 sztuk bydła w tym połowa mleczne mam szansę na dostanie czegokolwiek? 

Edytowano przez damianzetor9540

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

O co chodzi z tymi.srodkami obrotowymi.? Ja w BP mam za 70 tyś maszyny a za 30 tyś ruszta i remont chlewni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oregano    948

Niektórzy pieniądze dostaną a nawet nie wiedzą na jakich zasadach. Rozliczyć trzeba całe 100tyś. czyli na całą kwotę muszą być faktury zgodnie z biznesplanem. Wydawać można na środki trwałe (np maszyny, modernizacje budynków) lub obrotowe (paliwo, nawozy). Warunek jest jeden - na środki trwałe minimum 70%. Obrotowych nie trzeba brać, ale można.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuba24051    472
na trwale musi byc min 70% wydane a reszta moze byc na obrotowe ale moze być 100% wydane na srodki trwale

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miodzio1671    0

Może głupie pytanie ja mam wydatkowane 70600 na maszyny
A na resztą kwotę nie mam dodam że jestem z naboru 2015 i mija mi za 2 m-c 3 lata i muszę się rozliczyć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam takie pytanie do was odnośnie młodego rolnika a prowadzenia działalności w postaci usług rolniczych. Czy jest możliwe aby prowadzić firmę właśnie usługowa i normalnie rozliczać młodego rolnika ? Czy muszę rezygnować z prowadzenia firmy? I jeśli tak to na jaki czas? Miał ktoś taki przypadek? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Od momentu otrzymania premii na konto masz obowiązek być ubezpieczonym w pełnym zakresie jako rolnik. Prowadzenie działalności wtenczas odpada.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Będą prawdopodobnie zmiany w Premiach dla młodych rolników. Wydłużony zostanie okres posiadania gospodarstwa z 18 do 24 miesięcy. Dodatkowo zostanie umożliwione złożenie wniosku tym osobom, które dostały gospodarstwo wcześniej ale nie prowadziły faktycznie działalności rolniczej. Tak więc jeśli ktoś dostał ponad 1 ha użytków rolnych trochę wcześniej ale nie składał wniosku o dopłaty, nie rejestrował zwierząt gospodarskich, nie korzystał z innej pomocy krajowej lub unijnej oraz nie prowadzi działów specjalnych produkcji rolnej, będzie mógł złożyć wniosek o przyznanie pomocy. O ile oczywiście spełnia pozostałe warunki.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Witam. Czy jezeli kupuje traktor za 200 tys netto to czy ta druga rate 20tys muszę tez rozliczyć czy moge ja przyslowiowo wziac do kieszeni?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Wydałeś 100 % premii więc będzie już rozliczone.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A nie wiesz czy do wyslania papierow na 1 rate pomocy moze być faktura za zboże z dnia 20.12.2017a decyzje dostalem 29.12.2017

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Dokumentem potwierdzającym rozpoczęcie realizacji biznesplanu będzie też akt notarialny potwierdzający własność gruntów wchodzących w skład gospodarstwa.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuba24051    472
@freetaxi czyli nie trzeba dolaczac umowy kupna opryskiwacza ktorego kupno jest wymienione w biznesplanie jako srodki trwale ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Do tych wniosków, które robiłem do tej pory jako dokument potwierdzający rozpoczęcie realizacji biznesplanu dołączałem akt notarialny potwierdzający przeniesienie własności na wnioskodawcę albo jakąś FV na olej napędowy, o ile takie zakupy były rozpisane. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez ludwik1977
      Chciałbym się dowiedzieć ile kosztuje traktor  Lamborghini w przedziale mocy 110 do 130km i jakie są różnice w cenie między wielkościami i ile kosztuje przedni TUZ i WOM do takiego traktora proszę o możliwie szybką odpowiedź. Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj