kamil1985

Młody rolnik 2017/2018

Polecane posty

elamir    1

Nie można finansować jednej inwestycji z dwóch programów młodego rolnika i modernizacji 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamn999    271

Sprzety na mlodego rolnika  mam juz zamowione to jest jedna inwestycja, drugą  bylaby modernuzacja i byłyby brane zupelnie inne maszyny tylko niewiem czy startowac juz w 2018 czy lepiej czekac na pozniejsze nabory

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bolek96    9
19 godzin temu, adamn999 napisał:

Jestem 244 na liscie  wlkp

Sprzęt  zamówiony i tera zastanawiam  się  nad MODERNIZACJĄ GOSPODARSTWA obszar d

w ramach Prow

I zastanawiam się  czy wy też myślicie juz o kolejnych inwestycjach i w ktorym naborze moge wystartować  2018 czy lepiej poczekac na 2019 rozglądam  sie troszke i wziolbym ciagnik 120 km (prawdopodobnie  zetor) przyczepe 10 t i plug obrotowy

Jak wyglada łączenie  mlodego rolnika z modernizacją gospodarstw?  Pewnie przed zakupem maszyn z mlodego dobrze przejsc na vat

A masz jakąś umowę przedwstępna czy  tyko tzw. na gembe ? bo z tego co mi wiadomo przed decyzja nie można nic kupić ani zamówic no chyba że się mylę ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamn999    271
16 godzin temu, Bolek96 napisał:

A masz jakąś umowę przedwstępna czy  tyko tzw. na gembe ? bo z tego co mi wiadomo przed decyzja nie można nic kupić ani zamówic no chyba że się mylę ;)

Wszystko na tzw gębę 

Opryskiwacz bedzie się produkowal w lutym a agregat uprawoy to praktycznie u każdego dileea na placu stoi,  notariusza mam umuwionego na 8 stycznia potem tylko krus i wniosek o płatność decyzja przyszła 29.12.2017 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bolek96    9
1 godzinę temu, adamn999 napisał:

Wszystko na tzw gębę 

Opryskiwacz bedzie się produkowal w lutym a agregat uprawoy to praktycznie u każdego dileea na placu stoi,  notariusza mam umuwionego na 8 stycznia potem tylko krus i wniosek o płatność decyzja przyszła 29.12.2017 

jak na gębę to nie ma problemu ;) ale jak masz decyzje to już umowę przedwstępną pisać :) 

ja 238 w WLKP. i jeszcze nie dostałem decyzji ale myślę że to kwestia dni w takim razie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miodzio1671    0

Orientuje się ktoś może jak z rozliczeniem z młodego rolnika , bo mniej więcej mam za jakieś 3-mc ale z tego co słyszałem to ma mi przyjść pismo z agencji i dopiero papiery poskładać faktury itp i złożyć . Ma ktoś jakieś info na ten temat ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
helus89    9

nie każdy bierze tyle samo. Czasem jak chce może założyć jedna ksiege zamiast 2 lub 3 (zależy) dlatego warto pytać u kilku. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oregano    948

Notariusz a notariusz to jest różnica. Warto sprawdzić ceny w kilku miejscach bo stawki są różne a kwoty idą w tysiącach.

Łączenie ksiąg wieczystych w jedną nie do końca jest dobrym pomysłem. Może i będzie taniej, ale później jak ktoś będzie chciał brać kredyt pod zastaw gruntów to obciąży całą hipotekę. Kilka ksiąg wieczystych daje możliwość obciążenia tylko jednej lub części z nich, w zależności od potrzeb.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7577

Mam pytanie jak zapisać , uproszczonej rachunkowości sprzedaż detaliczną klientom na przykładzie kapusty z tunelu na sztuki ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Caryx321    2

Witam Pytanko. Jeśli na pewnej działce mam w biznesplanie że zasiałem 5ha pszenicy ale niecały 1ha nie dało rady wjechać i zostało nie zasiane to już muszę robić zmiany ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romkos96    0
Dnia 29.12.2017 o 17:51, szymon2662 napisał:

Woj. pomorskie listy jeszcze nie ma na stronie, dziś decyzja dotarła, pozytywna.

 

A dostałeś przed decyzją pismo, że decyzja będzie do 31 stycznia? Bo ja dostałem i to wszystko śmieszne się już wydaje 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jan92    2

a panowie mam takie pytanie jak to jest z tym vatem opłacało by się przejść z ryczałtu???dużo jest z tym papierologi?obroty gospodarstwa nie są duże sprzedaje około 70 tucznikow i kilka sztuk bydła a kupuje koncentraty paliwo itp chce się dowiedzieć bo mam wziąść prase i talerzowke na młodego to zawsze trochę jest tego Vatu do odzyskania z Góry dzięki 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luka1207    0
4 godziny temu, Jan92 napisał:

a panowie mam takie pytanie jak to jest z tym vatem opłacało by się przejść z ryczałtu???dużo jest z tym papierologi?obroty gospodarstwa nie są duże sprzedaje około 70 tucznikow i kilka sztuk bydła a kupuje koncentraty paliwo itp chce się dowiedzieć bo mam wziąść prase i talerzowke na młodego to zawsze trochę jest tego Vatu do odzyskania z Góry dzięki 

https://vatdlarolnikow.pl/kalkulator-wyliczanie-vat/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamn999    271
10 godzin temu, MlodyRolnik5 napisał:

Witam mam pytanie jeśli rodzice przepiszą mi 10 ha jakiej mocy przysługiwał by mi ciągnik z mr ?

Na mlodego rolnika możesz brać  jakiej mocy chcesz, dobór madzyn do konkretnego arealu jest w modernizacji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Padykilos    4

Zgodnie z harmonogramem ARiMR, nabór na Młodego Rolnika ma być w pierwszym kwartale 2018r. Tak więc DO końca marca a nie OD marca. Nie wprowadzajcie ludzi w błąd, z pisaniem wniosków przez ODR-y nie mam miłych wspomnień.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luka1207    0
1 godzinę temu, adamn999 napisał:

Na mlodego rolnika możesz brać  jakiej mocy chcesz, dobór madzyn do konkretnego arealu jest w modernizacji

https://www.arimr.gov.pl/fileadmin/pliki/wnioski/PROW_2014_2020/MGR/2015/Zasady_doboru_maszyn_PROW_2014-2020.pdf 

Tu macie jakie maszyny na areał. Oczywiście można brać jakie się chce, ale trzeba pisać uzasadnienie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez ludwik1977
      Chciałbym się dowiedzieć ile kosztuje traktor  Lamborghini w przedziale mocy 110 do 130km i jakie są różnice w cenie między wielkościami i ile kosztuje przedni TUZ i WOM do takiego traktora proszę o możliwie szybką odpowiedź. Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj