kamil1985

Młody rolnik 2017/2018

Polecane posty

oaxis3333    39

he he zakup ziemi od rodziców to jest chyba największy przekręt w tym programie :P

  • Haha 2

Jesli pomogłem , okaż to Dając łapkę w górę  :) to motywuje ...

 

pozdrawiam !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kuba270    3
8 minut temu, matek89121 napisał:

Tak całość możesz przeznaczyć na zakup ziemi

 

A jakbym od rodzicow chcial kupic?

Chodzi o to, ze rodzice rozpisuja ziemie na swoje dzieci i ja chcialbym od rodzenstwa odkupic ich czesc. Wiec najlatwiej by bylo odkupic od rodzicow zeby nie motac sie u notariusza i placic dodatkowo.

Czy jest to zabronione? Kupowac ziemie od rodzicow?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matek89121    2280

tylko jeden akt byś musial sporządzić teraz ze otrzymales darowiznę z ta powierzchnia co mieli Ci rodzice przespisac żeby wystapic o wyplate pierwszej raty mlodego a po wypłacie odkupić resztę juz na mocy drugiego aktu notarialnego

ja jak pytałem swojego doradcy co pisal wniosek to mowil ze nie można bo jakies oświadczenie trzeba bylo pisac o niespokrewnieniu ale kilka osób na tym forum pisali ze kupowali tyko nie pamiętam czy oni byli z ostatniego naboru

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kolek123    6

matek89121 u mnie kolega w tym naborze składał na kupno od rodziców i z tego co się dowiadywali nawet w regionalnym biurze ARiMR to powinno przejść bez problemu, no ale nie wiem czy decyzję dostał
 

Mam kilka drobnych pytań dotyczących ewidencji przychodów i rozchodów w gospodarstwie rolnym, jaką my młodzi rolnicy jesteśmy zobowiązani prowadzić od rozpoczęcia realizacji biznesplanu:

  • czy do tej ewidencji trzeba posiadać faktury/umowy czy można też załączać paragony (bo mi się wydaje że tylko faktury i umowy "imienne")

  • czy do ewidencji trzeba wpisywać też dopłaty i samą premię (bo mi się wydaje że tak, ale może ktoś jest mądrzejszy i podpowie)

  • no i jeszcze czy prowadzić jedną ciągłą ewidencję, czy przyjmować jakieś okresy rozliczeniowe (najprościej od 1stycznia do 31 grudnia) i w tym przypadku dla każdego roku prowadzić oddzielną ewidencję?

    * przepraszam, że tłustym drukiem ale nie chce mi się ta opcja wyłączyć

Edytowano przez Kolek123

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matek89121    2280

chyba wszystkie przychody i wydatki związane z prowadzeniem gospodarstwa razem z doplatami i premiami

a jesli chodzi o księgę przychodów to ciągiem raczej

jak skladalem wniosek o płatność to musiałem kopie za potwierdzeniem orginalu z księgi rozchodów i kopie faktury ze rozpoczelem działalność równie potwierdzona (ja akurat od decyzji nic nie kupowalem to wzielem paliwo na fakturę )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oaxis3333    39

w gminie możesz wiarygodność podpisu poświadczyć np Umowy Dzierżawy


Jesli pomogłem , okaż to Dając łapkę w górę  :) to motywuje ...

 

pozdrawiam !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cackiD    14
2 godziny temu, Kolek123 napisał:

matek89121 u mnie kolega w tym naborze składał na kupno od rodziców i z tego co się dowiadywali nawet w regionalnym biurze ARiMR to powinno przejść bez problemu, no ale nie wiem czy decyzję dostał
 

Mam kilka drobnych pytań dotyczących ewidencji przychodów i rozchodów w gospodarstwie rolnym, jaką my młodzi rolnicy jesteśmy zobowiązani prowadzić od rozpoczęcia realizacji biznesplanu:

  • czy do tej ewidencji trzeba posiadać faktury/umowy czy można też załączać paragony (bo mi się wydaje że tylko faktury i umowy "imienne")

  • czy do ewidencji trzeba wpisywać też dopłaty i samą premię (bo mi się wydaje że tak, ale może ktoś jest mądrzejszy i podpowie)

  • no i jeszcze czy prowadzić jedną ciągłą ewidencję, czy przyjmować jakieś okresy rozliczeniowe (najprościej od 1stycznia do 31 grudnia) i w tym przypadku dla każdego roku prowadzić oddzielną ewidencję?

    * przepraszam, że tłustym drukiem ale nie chce mi się ta opcja wyłączyć

Ja byłem u pani w ODR w tamtym tygodniu , która pomagała mi z wnioskiem na MR, i podpisaliśmy umowe że bedzie za mnie prowadzić   tą ewidencje, nieodpłatnie. Podobno ODR-Y  dostały na to pieniądze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gustawek    27

Tak, dostały. Będziesz miał do tego coroczny wykaz nadmiaru produkcji itp tid + do tego karpik jakieś 200 zł. Tak mi powiedział z ODR

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matek89121    2280

a co to za problem wpisać z kratkę datę .kwote .numer faktury i czy to zakup czy sprzedaż ze aż ktos musi za Cb to robic ?

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
simson2812    423

jakie są wytyczne odnośnie 60 tyś na małe gosp? są jakieś ograniczenia co do wieku i jakieś wytyczne co do płacenia krusu?


W razie jakich kolwiek pytań pisać na PW. Jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gustawek    27
1 godzinę temu, matek89121 napisał:

a co to za problem wpisać z kratkę datę .kwote .numer faktury i czy to zakup czy sprzedaż ze aż ktos musi za Cb to robic ?

Nikt nie twierdzi, że to problem. Taka była propozycja ODR i tyle w temacie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Suzaku95    2

Kurczę to u mnie szybciutko wszystko poszło ( Lubelskie)

prośbę o uzupełnienie dostałem na początku września 

a decyzja na początku listopada :) teraz czas na wydawanie :D 

Edytowano przez Suzaku95

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kolek123    6

Akurat ja bym podziękował jakby odr miał by mi prowadzić ewidencję przychodów i rozchodów, i tak o wszystkim trzeba by ich informować, to już lepiej samemu wpisać w ewidencję, no chyba że jest się na Vacie, no to wtedy dobrze posłużyć się księgową

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matek89121    2280
9 godzin temu, Suzaku95 napisał:

Kurczę to u mnie szybciutko wszystko poszło ( Lubelskie)

prośbę o uzupełnienie dostałem na początku września 

a decyzja na początku listopada :) teraz czas na wydawanie :D 

czyli wyrobili sie przed upływem 90dni ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409
14 godzin temu, Gustawek napisał:

Przepisanie ziemi musi się odbyć notarialne czy w gminie też przejdzie?

Sprzedaży ziemi czy też darowizny to od kilkunastu lat w gminie się nie robi, na dodatek dzierżawy z datą pewną też nie można od bodajże 2 lat tylko niektóre urzędy gminy nie wiedzą że przepisy się zmieniły i cały czas przyklepują podpis

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, PATr napisał:

Sprzedaży ziemi czy też darowizny to od kilkunastu lat w gminie się nie robi, na dodatek dzierżawy z datą pewną też nie można od bodajże 2 lat tylko niektóre urzędy gminy nie wiedzą że przepisy się zmieniły i cały czas przyklepują podpis

Racja, jeden wójt nie chciał mi potwierdzić podpisów, związku ze to nie ma mocy prawnej, a drugi to zrobił i nie wiem czy był świadomy że te przepisy się zmieniły

Dochodzi kwestia tego czy agencja te potwierdzenie przez Wójta zaakceptuje. W moim przypadku uznali, ale mieli jakieś inne sugestie co do umowy dzierżawy i już końcowe dokumenty wysłałem potwierdzone notarialne, to nie duży koszt, zapłaciłem chyba 36 zł za wszystko 


Kupie zboże, płatność w dniu załadunku 

Wycena tylko we wiadomości prywatnej po podaniu kodu pocztowego.

Sprzedam wapno z transportem KUJAWIT, RADKOWIT (standard, Premium) / granulowane POLCALC

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bolek96    9
20 godzin temu, matek89121 napisał:

chyba wszystkie przychody i wydatki związane z prowadzeniem gospodarstwa razem z doplatami i premiami

a jesli chodzi o księgę przychodów to ciągiem raczej

jak skladalem wniosek o płatność to musiałem kopie za potwierdzeniem orginalu z księgi rozchodów i kopie faktury ze rozpoczelem działalność równie potwierdzona (ja akurat od decyzji nic nie kupowalem to wzielem paliwo na fakturę )

mi w oddziale regionalnym powiedzieli właśnie że w księgę nie wpisuje się dopłat, premi MR oraz jak ubezpieczasz uprawy czy budynki to tego rowniez nie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr2691    8

Chłopaki, ja jestem teraz na eetapie poprawek, śląskie, i mam pytanie, bo chcialem zakupic deszczownie i opryskiwacz, ale otworzył mi sie zbyt na szyty worek z ziemniakiem i chciałbym zmienic to na raszlownice, wagoworkownice i kalibrownice, jak myślicie, czy idzie jakoś przepchac takie zmiany??

 

Pozdrawiam


Kupie siewnik Stanhay, najlepiej czterorzędowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409
5 godzin temu, Gustawek napisał:

Ja dzierżawę zrobiłem w gminie i przeszło 

Dlatego napisałem że niektóre, u mnie od razu jak przepisy się zmieniły to wiedzieli ale wiem że w gminie obok cały czas podpisują

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gustawek    27
3 godziny temu, piotr2691 napisał:

Chłopaki, ja jestem teraz na eetapie poprawek, śląskie, i mam pytanie, bo chcialem zakupic deszczownie i opryskiwacz, ale otworzył mi sie zbyt na szyty worek z ziemniakiem i chciałbym zmienic to na raszlownice, wagoworkownice i kalibrownice, jak myślicie, czy idzie jakoś przepchac takie zmiany??

 

Pozdrawiam

W ODR szybciej Ci powiedzą 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez ludwik1977
      Chciałbym się dowiedzieć ile kosztuje traktor  Lamborghini w przedziale mocy 110 do 130km i jakie są różnice w cenie między wielkościami i ile kosztuje przedni TUZ i WOM do takiego traktora proszę o możliwie szybką odpowiedź. Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj