kamil1985

Młody rolnik 2017/2018

Polecane posty

freetaxi    947

Potencjalny termin naboru reguluje rozporządzenie. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

Witam serdecznie,

jeśli złoże dokumenty na młodego rolniks,bedzie zaakceptowane, to w jakim czasie tata musi mi przepisać ziemie? w ciagu roku,trzech?

W ciągu 6 miesięcy muszą wystawić ci decyzję, masz później 9 miesięcy od wystawienia decyzji na złożenie wniosku o płatność, żeby to złożyć musisz mieć już ziemię przepisaną, czyli teoretycznie masz od 9 do 15 miesięcy na to

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuba9449    36

Mając na siebie ziemię ponad rok nie mam szans na MR?

Czy jakbym zbył ziemię to coś to zmieni?


Usługi rolnicze, transport, uslugi ładowarką teleskopową, koparką woj. Podlaskie

Sprzedaż sianokiszonki, siana, słomy, zbóż, kukurydzy.

Motoryzacja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
EuroPlan    0

Mając na siebie ziemię ponad rok nie mam szans na MR?

 

Jaka ziemia (czy użytki rolne UR: patrz wypis z rejestru gruntów), czy co najmniej 1 ha UR fizycznych?

Sprecyzuj od kiedy (dokładna data). Przyda się również wiedza jakim jesteś posiadaczem: czy samoistnym (na własność) czy zależnym (dzierżawa podlegająca rejestracji - wpis do ewidencji gruntów). Ważne jest też, czy nabycie było w formie spadku lub dziedziczenia. W razie w. pisz na priv.

 

 

Czy jakbym zbył ziemię to coś to zmieni?\

raczej NIE, lub TAK to zależy od sytuacji. Za mało info

 

 

Edytowano przez EuroPlan

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rocknrollnik    35

czy na MR może składać osoba pracująca za granicą ale oplacająca kilka lat temu krus jako domownik przez 5 lat.szkoła zawodowa o kierunku innym niż rolniczy?ale pracująca w gospodarstwie rolnymw Danii. a jeśli to możliwe (w co wątpię)czy musi rzucić pracę za granicą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
EuroPlan    0

czy na MR może składać osoba pracująca za granicą

TAK (np. na dzień złożenia wniosku)

 

ale oplacająca kilka lat temu krus jako domownik przez 5 lat

TAK 

 

.szkoła zawodowa o kierunku innym niż rolniczy?

TAK ale pod warunkiem, że uzupełni później wykształcenie. Trzeba też się pochylić nad punktami bo zbraknie na starcie za wykształcenie

 

ale pracująca w gospodarstwie rolnymw Danii. a jeśli to możliwe (w co wątpię)czy musi rzucić pracę za granicą?

 

To zależy. Ta Osoba będzie zobligowana do podleganiu ubezpieczeniu w KRUS w pełnym zakresie przez 1 rok od wypłaty pierwszej transzy (+ 3 m-ce przed wypłatą). Aby było zgodnie z prawem to Osoba występuje z info do Kasy KRUS o zamiarze podjęcia pracy za granicą Kasa w tym momencie wydaje odpowiednie zaświadczenie, czy dla tej Osoby nadal ustawodawstwem właściwym będzie to krajowe (czyli ubezpieczenie w KRUS w kraju). Jeżeli nie to ubezpieczał będzie pracodawca za granicą i będzie problem.

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rocknrollnik    35

bardzo dziękuję za tak szybką odpowiedż.ten krus to chyba jednak będzie przeszkoda nie do przejścia.i jeszcze jedno-jakie minimalne wykształcenie czy kurs jest wymagany w tej sytuacji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuba9449    36

Mając na siebie ziemię ponad rok nie mam szans na MR?

 

Jaka ziemia (czy użytki rolne UR: patrz wypis z rejestru gruntów), czy co najmniej 1 ha UR fizycznych?

Sprecyzuj od kiedy (dokładna data). Przyda się również wiedza jakim jesteś posiadaczem: czy samoistnym (na własność) czy zależnym (dzierżawa podlegająca rejestracji - wpis do ewidencji gruntów). Ważne jest też, czy nabycie było w formie spadku lub dziedziczenia. W razie w. pisz na priv.

 

 

Czy jakbym zbył ziemię to coś to zmieni?\

raczej NIE, lub TAK to zależy od sytuacji. Za mało info

 

We wrześniu 2014 kupiłem 1,4ha grunty orne i pastwiska, w połowie 2015 kupiłem 2,7ha również grunty orne i pastwiska.


Usługi rolnicze, transport, uslugi ładowarką teleskopową, koparką woj. Podlaskie

Sprzedaż sianokiszonki, siana, słomy, zbóż, kukurydzy.

Motoryzacja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
EuroPlan    0

bardzo dziękuję za tak szybką odpowiedż.ten krus to chyba jednak będzie przeszkoda nie do przejścia.i jeszcze jedno-jakie minimalne wykształcenie czy kurs jest wymagany w tej sytuacji?

&@Apaczek

 

W kwalifikacyjnych kursach zawodowych mogą uczestniczyć wszystkie osoby bez względu na wykształcenie. Jedynym wymogiem jest ukończone 18 lat:

R.03 Prowadzenie produkcji rolniczej

R.04 Prowadzenie produkcji pszczelarskiej

R.05 Ogrodnik

lub bardziej techniczne 

M.1, M.2 - mechanika, operowanie sprzętem rolniczym

Generalnie kurs trwa 1 rok (2 semestry). Jak się człowiek przyłoży i ogarnie i zaliczy chyba co najmniej 70% zajęć zaocznych i zda się egzamin to spełnia się ten wymóg do MR.  W kwalifikacyjnych kursach zawodowych mogą uczestniczyć wszystkie osoby bez względu na wykształcenie. Jedynym wymogiem jest ukończone 18 lat. 

 

look np. tutaj:

http://nawojowa.edu.pl/nauka

http://zsrgrd.pl/kursy-kwalifikacyjne

 

 

 

We wrześniu 2014 kupiłem 1,4ha grunty orne i pastwiska, w połowie 2015 kupiłem 2,7ha również grunty orne i pastwiska.

Jak kupiłeś (a nie nabyłeś np. w wyniku spadku) to pozamiatane z młodym rolnikiem bo z dniem wejścia w posiadanie (samoistne - własność) co najmniej 1 ha UR fizycznych miałeś obecnie (po zmianie rozporządzenia MR bo wcześniej było 12 m-cy) 18 m-cy na złożenie wniosku do ARiMR. 

Twoja ścieżka do kariery młodego rolnika jest więc chyba zamknięta. Szkoda bo wymiana pokoleń na wsi jest bardzo ważna.

 

Może się ubezpieczyłeś od tego nabycia w KRUS jako rolnik to może inna ścieżka:

>>> restrukturyzacja małych gospodarstw - 60 tyś premii>> potem na głęboką wodę>>modernizacja gospodarstw?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaba93    1

Witam, czy dzierżawa od osoby liczy się do posiadanych ha? Czy jest wymóg minimalnej ilości ha przy składaniu wniosku? Na ile lat minimum musi być podpisana umowa o dzierżawę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
massey235    327

czy jak dostałem juz decyzje o przyznaniu młodego rolnika to mozna jescze złozyc wniosek o rezygnacje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Wycofaj wniosek o przyznanie pomocy albo nie składaj wniosku o płatność. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
EuroPlan    0

czyli wystarczy ze nie bede składał wniosku o płatnosć i nie bedzie zadnej kary itp?

Nie będzie żadnej kary, nie trafisz również na żadną "czarną listę". Rezygnujesz z uprawnień nadanych decyzją a nie z obowiązku. 

dzierzawa na min 10 lat minimalna pow reguluje rozporzadzenie

Pozwolę sobie dodać, że minimalny areał uwarunkowuje również konieczność osiągnięcia 13 tyś EUR dochodowości (SO) w okresie bazowym. Możesz skombinować min. pow. gruntów ale np. nie wyjdzie z tego wymagana wielkość SO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Pozwolę sobię zapytać bo jestem zielony mam ok 14 ha(ok 10 orne reszta łąki) (Warmia-mazury) spełniam SO (dzięki uprawie 1ha ziemniaka ) i tutaj moje pytanko Muszę posiadać min 10,48 ziemi na własność ?

Po otrzymaniu dotacji przez 5 lat muszę utrzymywać wzrost gospodarstwa na poziomie 10 czy 20 % ? 

W momencie składania wniosku muszę mieć minimum 1 ha dzierżawy na minimum 10 lat a później przejąć resztę gruntów opisanych we wniosku ?

jak to jest z tymi wyliczeniami na maszyny bo jeżeli mi na te 10 ha ornego przysługuje pług obrotowy 2 skiby to jest jakiś margines %  i uwarunkowań np. terenu który pozwoli mi na nabycie pługu 3 skibowego zważywszy na to że mam proste jak stół pola ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co wlicza się w te minimalną wymaganą ilośc punktów? (ok 12.) Wykształcenie, hektary, różnica wieku?

 

mając wykształcenie średnie NIEROLNICZE i 3 letni staż pracy w gospodarstwie, a będą w trakcie kursu R3 (niestety egzamin dopiero w czerwcu, a papierek z CKE ok. września) jaka jest maksymalna możliwość otrzymania punktów ? pewnie R3 nijak się w to wliczać nie będzie skoro papierka nie mam. najniższa punktacja?

Edytowano przez tomekmaschinen

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elamir    1

Jak to jest z dorywczą pracą za granicą np. zimą a warunkiem ubezpieczenia jednego roku w krusie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mickas092    499

Musisz opłacać krus rok i tyle. Co tu jest niezrozumiałego ? Albo jesteś rolnikiem albo nie proste. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elamir    1

Czyli o oczywiste jest dla Ciebie jak urzędnicy klasyfikuja dochód uzyskany za pracę za granicą? Bo z tego co wiem w Polsce rolnik wyrzucany jest z KRUSu jeśli zarobi więcej niż 2000 brutto na jakiejkolwiek umowie. I właśnie to jest tutaj niezrozumiałe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mickas092    499

oczywiste jest dla mnie że jak chce wziąć młodego to przez rok nie bede nigdzie indziej pracował :) Dostaniesz 80 koła pierwszej raty i chcesz jeszcze pracować ? A kto się będzie gospodarstwem zajmował jak ty będziesz robił u bałera ? Tu się kłania kolejny wymóg prowadzenia gospodarstwa osobiście. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elamir    1

Czemu odpowiadasz na moje pytanie jak nie masz pojęcia o odpowiedzi?

80 tys dostanę na inwestycje a nie na przejedzenie, więc tak-zamierzam jeszcze pracować i nie wiem czemu tak Cię to dziwi. Wymóg jest zarządzania gospodarstwem a nie osobistej pracy fizycznej, doczytaj a potem się wypowiadaj. Przy mojej ekstensywnej hodowli bydła równie dobrze mogę zapłacić sąsiadowi, żeby doogladał stado od czasu do czasu, bo mało jest przy tym roboty.

Edytowano przez elamir

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez ludwik1977
      Chciałbym się dowiedzieć ile kosztuje traktor  Lamborghini w przedziale mocy 110 do 130km i jakie są różnice w cenie między wielkościami i ile kosztuje przedni TUZ i WOM do takiego traktora proszę o możliwie szybką odpowiedź. Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj