kamil1985

Młody rolnik 2017/2018

Polecane posty

figo    0

Fretaxi jestem po kontroli mlody rolnik 2016 i wszystko ok tylko mialem brak faktur czy paragonu potwierdzających zakup czy sprzedaz jak myslisz co moze mi za to grozto?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

tak, ewentualnie kilka dni po zakończeniu terminu składania wniosków(freetaxi coś pisał bodajże o 20 dniach)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Tak.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ostatnie pytanie: Z tego że wielkość ekonomiczna ma wynosić 13 tys euro i jest liczone jako średnia z ostatnich 5 lat wynika że nie można się ubiegać o młodego rolnika w przypadku gdy się przejęło gospodarstwo które było w całości oddane w dzierżawę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oregano    948

Liczy się rok bazowy, czyli 2017 konkretnie. W tym roku masz mieć 13tyś euro, nie liczysz średniej z ostatnich 5 lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli premie będę chciał przeznaczyć na budowę przechowalni to w czasie składania wniosku musze już mieć pozwolenie na budowę, projekt i jakiś kosztorys? Czy jak to dokładnie jest? Bo wydaje mi się że gdzieś coś takiego wyczytałem, ale teraz nie mogę tego nigdzie znaleźć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Nie trzeba mieć na etapie składania wniosku o przyznanie pomocy pozwolenia na budowę, etc. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

Czy w młodym rolniku są jakieś warunki za punkty za ekologię, czy wystarczy 10 arów by dostać punkty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AndrzejBk    4

W maju 2012 roku odziedziczyłem po ojcu około 7,5 hektara. Zdawałem wtedy maturę i poszedłem w październiku na studia rolnicze dzienne. Nie zrzekłem się majątku, jedynie w kursie podpisałem pismo aby po zamarłym ojcu móc otrzymywać pełną rentę. Dotyczyło one, że nie będę czerpał żadnych korzyści z gospodarstwa i ziemię będzie użytkować tylko moja matka. Gospodarstwo figuruje jedynie na moją matkę. Posiadam teoretycznie 7,5 hektara , studiowałem nie przerywając nauki, obecnie robię magisterkę.  W pobliskiej agencji powiedziano, że Młody Rolnik mi się nie należy z tytułu:

 

§ 4. 1. Uznaje się, że osoba fizyczna rozpoczęła urządzanie gospodarstwa, jeżeli stała się właścicielem lub weszła w posiadanie gospodarstwa o powierzchni użytków rolnych wynoszącej co najmniej 1 ha. 2. Jeżeli urządzanie gospodarstwa:

1) rozpoczyna osoba niepełnoletnia − okres 12 miesięcy, o którym mowa w § 2 ust. 1 pkt 1, jest liczony od dnia uzyskania przez tę osobę pełnoletniości;

2) rozpoczyna się w wyniku dziedziczenia − okres 12 miesięcy, o którym mowa w § 2 ust. 1 pkt 1, jest liczony od dnia uprawomocnienia się postanowienia sądu o stwierdzeniu nabycia spadku albo zarejestrowania przez notariusza aktu poświadczenia dziedziczenia, chyba że dziedziczy osoba niepełnoletnia – wówczas okres ten jest liczony od dnia uzyskania przez nią pełnoletniości.

 

Przeczytałem później pewien artykuł z którego wynikało, że mogę jednak ubiegać się o pomoc dla młodego rolnika, gdyż wsparcie dla młodych rolników jest uregulowane rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 7 grudnia 2013 r. Zgodnie ze znajdującą się w nim definicją „młody rolnik” to osoba, która w chwili składania wniosku ma nie więcej niż 40 lat, posiada odpowiednie umiejętności i kwalifikacje zawodowe, a także po raz pierwszy rozpoczyna działalność w gospodarstwie rolnym jako kierujący tym gospodarstwem. 

 

Składać Młodego Rolnika i w razie odmowy przez prawnika powołać się na prawo europejskie  ?

Jakie wasze zdanie na ten temat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniek0987    13

Według mnie nie  możesz składać na premię, ponieważ jesteś rolnikiem od 2012 roku, bo właśnie wtedy odziedziczyłeś ziemię. W Polskim prawie jest raczej tak, że po śmierci rodzica część majątku dostaje współmałżonek, a pozostałą część dzieci. Co do wielkości tych części to nie pamiętam ile, ale to nie o to tutaj chodzi. Więc chyba nic tutaj nie da się zrobić. Gdybyś zrzekł się wtedy majątku to byłoby inaczej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mickas092    500

A spadek jakiś był robiony przez sąd bądź notariusza ? U mnie była podobna sytuacja, ojciec zmarł ale ziemia była w dzierżawę oddana, potem na rok przed zakonczeniem nauki na studiach umowa sie skonczyła, wiec rok na dopłaty składała matka, potem kupiłem trochę na siebie żeby spełniać warunki, resztę po złożeniu wniosku zrobiliśmy akt poświadczenia dziedziczenia, potem akt darowizny i  premię dostałem. 

Bo jeśli jakaś masa spadkowa była robiona no to niestety nie spełniasz warunku  - masz dłużej niż 12 msc ziemię na "siebie". 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AndrzejBk    4

Sprawę spadkową wykonywał notariusz. Posiadam akt notarialny oraz akt poświadczenia dziedziczenia w którym pisze, że 1/2 spadku należy do mnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

To już nic nie zrobisz, jakbyś się zrzekł od razu spadku To wtedy byś mógł a tak to jesteś pełnoprawnym rolnikiem powyżej 12 msc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AndrzejBk    4

Wybiorę sie do prawnika i powołam sie na wyrok Naczelnego Sądu Administracyjnego z 17 lutego 2011 r. (sygn. akt: II GSK 234/10). Stwierdził on, że sam fakt nabycia w drodze spadkobrania praw do wchodzącego w skład spadku gospodarstwa rolnego nie jest wystarczający do uznania, że spadkobierca wszedł w posiadanie gospodarstwa rolnego. Sąd powołał się przy tym na przepisy unijne, w których w ogóle nie ma mowy o posiadaniu gospodarstwa, lecz o działalności w gospodarstwie rolnym w charakterze kierującego gospodarstwem. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

Prawnicy to akurat jak widzą jak są pokręcone przepisy dotyczące rolnictwa to w większości wypadków w takich sytuacjach rezygnują, także na za wiele nie licz, ten wyrok zapewne jest do tego że ktoś nie opłacał ani krusu ani ZUSu i krus sie upomniał o zaległe składki, natomiast w MR jest jasno napisane że wejście w posiadanie powyżej 1 ha ziemi jest jednoznaczne z przygotowaniem do prowadzenia gospodarstwa i jeśli trwa to powyżej 12 Msc to automatycznie cię wyklucza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mickas092    500

Niestety kolego ale nic nie zdziałasz, każde działanie ma swoje przepisy a rozporządzeniu MR jest jasno napisane że posiadanie ziemi na siebie dłużej niż 12 msc dyskwalifikuje Cię z takiej formy pomocy. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DYWI    9

Ojciec posiada 7,5 ha przeliczeniowych idę teraz na 2 zaoczne rolnicze "szkolenie" 1000 h . 

Czy po wydzierżawieniu mi ziemi i po zdaniu na rolnika . mam szanse na młodego rolnika ??? 

Pieniądze przeznaczę na zakup odsadków LM z papierami by hodować krowy mamki . 

Mam 27 lat jestem domownikiem od 5 . 

Poczekać z dzierżawą i rejestracją nr rolnika ??? 


O Polska kraino! Gdyby ci rodacy, Co za ciebie giną, Wzięli się do pracy

I po garstce ziemi Z ojczyzny zabrali,Już by dłońmi swemi Polskę usypali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Shaun    243

Liczą się ha fizyczne.
Mało hektarów i w ogóle informacji mało.
Raczej masz małe szanse nawet ze "szkoleniem".
Jeśli nawet zdecydujesz się złożyć wniosek to umowę dzierżawy możesz podpisać w dniu składania wniosku. Z tym się nie spiesz bo teraz Ci to nie potrzebne.

Wiadomo coś o tegorocznym naborze ??

AndrzejBk wyślij pisemne zapytanie do Agencji i czekaj co Ci odpowiedzą. Tam jest coś takiego jak dział prawny czy jakoś tak i będziesz miał czarno na białym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

Ojciec posiada 7,5 ha przeliczeniowych idę teraz na 2 zaoczne rolnicze "szkolenie" 1000 h .

Czy po wydzierżawieniu mi ziemi i po zdaniu na rolnika . mam szanse na młodego rolnika ???

Pieniądze przeznaczę na zakup odsadków LM z papierami by hodować krowy mamki .

Mam 27 lat jestem domownikiem od 5 .

Poczekać z dzierżawą i rejestracją nr rolnika ???

Za mało ha to po pierwsze, po drugie min 70% musisz mieć na własność więc dzierżawa od ojca tylko 30%,resztę musisz mieć przepisaną

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez ludwik1977
      Chciałbym się dowiedzieć ile kosztuje traktor  Lamborghini w przedziale mocy 110 do 130km i jakie są różnice w cenie między wielkościami i ile kosztuje przedni TUZ i WOM do takiego traktora proszę o możliwie szybką odpowiedź. Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj