adasiorek

uprawa truskawek

Polecane posty

Tomasz0611    5616

Power Twin po zbiorach daje na chwasty. Po zbiorach idą aminokwasy, na zawiązywania pod koniec sierpnia i początek września trochę silniejsza stymulacja. 

Bo kolejny sezon zaczyna sie zaraz po zbiorach a nie na wiosnę ;)

Edytowano przez Tomasz0611

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro86    31

Może powiedz czy po zbiorach dajesz nawóz pod nową analizę gleby zrobiona po zbiorach czy pod tą z wiosny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz0611    5616

Po zbiorach daję na podstawie starej analizy, zazwyczaj zaraz po koszeniu ( pierwsza dekada lipca) w rzędy około 100kg/ha 12-12-18 i 100kg/ha saletry amonowej, i potem około 15 sierpnia 100kg/ha 12-12-18 w rzędy i do tego około 75-100kg/ha saletry wapniowej.

Wbrew pozorom te badania po posadzeniu nie są już aż tak ważne, bo jak robisz wszystko dobrze to aby potwierdzasz, że jest tak, jak powinno być. Najważniejsze jest zbadać daną działkę rok-dwa lata przed sadzeniem i w ten rok-dwa lata doprowadzić ją do stanu odpowiedniego dla truskawki.

Edytowano przez Tomasz0611

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro86    31

a co w fertygacji ? widzę, że używasz green eco. A co sądzisz o wapniu w preparacie fisiomax? Czy dajesz tylko mrówczan i tiosiarczan?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz0611    5616

Ciężko mi się wypowiedzieć na temat fisiomax, bo nie stosowałem. Stosuję Green Eco bo fajne efekty dają te produkty i już je sobie w miarę sprawdziłem, co nie znaczy, że produkty innych firm są złe, całkiem możliwe, że są nawet lepsze, ale ja już jakoś się przyzwyczaiłem ;) Oprócz mrówczanu i tiosiarczanu, to z wapniowych daję jeszcze Barrier SiCa i AminoQuelant Ca. A i jeszcze nieraz Stopit z Yary, ale to w sytuacjach gdy zależy mi na efekcie wysuszającym chlorku. AminoQuelant i mrówczan często stosuję, bo można je mieszać z innymi preparatami, czego np z Barrierem nie zrobisz, ten tylko solo.

Po zbiorach fertygacji nie mam, tylko deszczownia, nawożenie posypowe i dolistne ;) 

Edytowano przez Tomasz0611

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro86    31

To tak patrzę co dajesz po zbiorach i wiosną i naprawdę cięzko uwierzyć w te wydajności w truskawce u ciebie. Bo jakis magicznych preparatów ani wielkich dawek nie dajesz. Może gleba pasuje albo dobrze dajesz na ofiarę w niedzielę 😄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz0611    5616

Bo truskawka wbrew pozorom nie ma aż tak wielkich potrzeb ;) Gleba IVa-IVb, raczej przepuszczalna. A i czy 400kg/ha 12-12-18 podanego w rzędy w ciągu roku to tak mało ?? Do tego w fertygacjii z 2 worki 8-17-41, 2 worki 18-18-18, 1 worek Calfonu, 2 worki saletry wapniowej, 40l CaTS na hektar to tak mało ?

Edytowano przez Tomasz0611

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro86    31

a sadzonki swoje czy z frigo na których masz takie dobre wydajności? Jeszcze czy zauważyłeś spadek plonu na wiosnę z kwater z których odbierasz sadzonkę w sierpniu, wrześniu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz0611    5616

Sadzonka jeszcze trochę swoja, ale przyszła wiosna już pewnie 100% z frigo będę sadził. Delikatny spadek plonu widać tam gdzie była odbierana sadzonka, ale od razu to się nie rzuca w oczy, coś rzędu 3-4t/ha może plon spada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro86    31

powiedz jeszcze czy pompa nawozowa daje zawsze taka sama ilość pożywki bez względu na ciśnienie w głównej instalacji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz0611    5616

Szczerze, to nie mogę ci do końca odpowiedzieć, bo u mnie różnica między kwaterami to 1atm, a wtedy zawsze daje tyle samo ;) Raz to jest 3 atm na pompie nawozowej a na innej kwaterze 4atm na pompie nawozowej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro86    31

na pewno było by to dokładniejsze niż pompa hydroforowa. Powiem tak, że miałem plantacje pod opieką Alberta Z. (pewnie znana części forum osoba) i taka rumba nie dawała więcej niż 23-25ton i tak jakby z roku na rok coraz słabiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert11054    7
4 godziny temu, Tomasz0611 napisał:

Power Twin po zbiorach daje na chwasty. Po zbiorach idą aminokwasy, na zawiązywania pod koniec sierpnia i początek września trochę silniejsza stymulacja. 

Bo kolejny sezon zaczyna sie zaraz po zbiorach a nie na wiosnę ;)

Jaką dawkę Power Twin dajesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz0611    5616

0,8l/ha jak dobrze pamiętam, ale musiałbym w notatkach sprawdzić, żeby mieć 100% pewności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz0611    5616

Na wyrośnięte chwasty cudów nie ma, tylko motyka-graczka-racka różnie to w kraju nazywają ;) PowerTwin działa jak kiedyś BeetUp czyli daje się na małe siewki, 3 dawki w odstępie co 7 dni.

Edytowano przez Tomasz0611

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
racyl    1319

gdzie teraz siwki znajdziesz, w przeciągu tygodnia to chwast sporo przyrasta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro86    31
Tomasz0611 napisał:

Po zbiorach daję na podstawie starej analizy, zazwyczaj zaraz po koszeniu ( pierwsza dekada lipca) w rzędy około 100kg/ha 12-12-18 i 100kg/ha saletry amonowej, i potem około 15 sierpnia 100kg/ha 12-12-18 w rzędy i do tego około 75-100kg/ha saletry wapniowej.

Wbrew pozorom te badania po posadzeniu nie są już aż tak ważne, bo jak robisz wszystko dobrze to aby potwierdzasz, że jest tak, jak powinno być. Najważniejsze jest zbadać daną działkę rok-dwa lata przed sadzeniem i w ten rok-dwa lata doprowadzić ją do stanu odpowiedniego dla truskawki.

te dawki dajesz na truskawki które kosisz? Czy na nie skoszone idzie to samo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz0611    5616

Na nie skoszone o około 40-50 % saletry amonowej mniej, saletry wapniowej w sierpniu już tyle samo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agniecha102    5

Używa ktoś z Was kobiałki tekturowe, sanepid wymaga atest świadectwo zgodności zdrowotnej a producenci tego nie mają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro86    31

@Tomasz0611 jakie ilości (w litrach) pożywki maksymalnie idzie ci z beczki na jedną sekcję? Rozumiem, że skecje w truskawce steruje ci jeden sterownik a drugi sterownik steruje z której beczki ma być podana pożywka? A co załącza pompę nawozowa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Kamila79
      Witam! mam pytanie czy mogę teraz opryskac truskawki(sa po zbiorze skoszone i przejechane opielaczem miedzy rzedami)ale nie stety to nic nie dało. Jest bardzo , duzo tych chwastów(m.in. mam oste. trawe, i takie żółte kwiaty korzeń jak piertuszka).
      Tak pomyslalam, ze teraz bym je opryskala(pogoda dopisuje)i na wiosne poprawka. Ale czy mozna?
      jeżeli tak to podajcie dobry oprysk? pozdrawiam
    • Przez dami21
      mam pytanie czym nawozić i w jakim terminie truskawki wiosną by uzyskać duży plon i dobrej jakości owoce ( truskwaki bez osłon oraz bez nawadniania )
    • Przez waldemaros
      witam wszystkich mam takie pytanie gdzie mozna kupic opakowania na truskawki tzw platony.prosilbym o informacje.moga byc urzywane.
    • Przez grucha2701
      witam panowie dziś zostałem nabywcą 1h zaniedbanej ziemi na której na dzień dziś jest zasiane słabe żyto jutro już to będzie za orane 4kl ziemi lecz strasznie zaniedbana brak tam nawozu i oprysków , mam zamiar uszykować tą ziemie pod truskawki możecie mi napisać co ta ziemia potrzebuje ?? w pewnym kawałku jest jakas szlaka pomieszana z ziemią nie dużo ale jest , napiszcie jak ją doprowadzić do ładu i składu .
      moje drugie pytanie co dać za nawóz przed zasadzeniem truskawek i po zasadzeniu z góry dzięki
    • Przez telo9034
      Witam.
      Jestem nowicjuszem na forum także na wstępie pozdrawiam wszystkich forumowiczów.
      Tak jak w temacie mam pytanie czy A+ czy B.
      Wiem że A+ daje w pierwszym roku plon niemniej koszt zakupu w stosunku do sadzonek w rozmiarze B jest nieporównywalnie wyższy i nie do końca wiadomo czy zwracalny.
      Osobiści chcę kupić sadzonki B.
      Jeżeli ktoś również miał podobne rozterki i je rozwiązał to będę wdzięczny za podpowiedź.
      Z góry dzięki.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj