adasiorek

uprawa truskawek

Polecane posty

Gość   
Gość
Dnia 14.06.2023 o 07:11, Tomasz0611 napisał:

płaci 7.5 zł za kg bez problemu... 

z łubianką?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz0611    5637
2 minuty temu, Pafnucy12 napisał:

z łubianką?

Bez ;) Łubiankę pustą przywozi na wymianę ;) A tak na serio to zależy trochę od dnia, na rynkach hurtowych się obecnie strasznie rozchwiało, są dni jak wczoraj, że Verdi po 5,5zł za kg sprzedawałem, a są takie jak dzisiaj, że Olimpia po 7zł za kg pojechała.

Edytowano przez Tomasz0611

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

to fajnie że masz takich odbiorców.. u nas jedynie trochę w detalu po 8 się rozchodzi... na skupach słaba cena.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz0611    5637
1 minutę temu, Pafnucy12 napisał:

to fajnie że masz takich odbiorców.. u nas jedynie trochę w detalu po 8 się rozchodzi... na skupach słaba cena.

Na skupach to masakra, 3zł kg z szypułką, 3,9zł kg bez szypułki. I na prawdę nie wiem kto to skubie, jak pracownik chce 70-80gr za odszypułkowanie kilograma ... Nawet gdybym miał sortować na polu i sprzedawać po 4zł za kg, to lepiej tak robić, niż bawić się w szypułkowanie dla mroźni ...

Edytowano przez Tomasz0611

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

u nas skup tylko szypułkowana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25903
2 minuty temu, Tomasz0611 napisał:

Bez ;) Łubiankę pustą przywozi na wymianę ;) A tak na serio to zależy trochę od dnia, na rynkach hurtowych się obecnie strasznie rozchwiało, są dni jak wczoraj, że Verdi po 5,5zł za kg sprzedawałem, a są takie jak dzisiaj, że Olimpia po 7zł za kg pojechała.

Zapomniałeś o vat.🤣

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz0611    5637
Przed chwilą, Agrest napisał:

Zapomniałeś o vat.🤣

Obracam w cenach netto, u mnie netto=brutto ;) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik34    246
Dnia 12.06.2023 o 23:32, maro12 napisał:

Dzisiaj na broniszach ładny towar można było sprzedać po 13zl. Ale takiego ładnego towaru było tam może z 10 samochodów, reszta miała towar kistenowy i cenili 9 zł 

A ten ladny to sama chemia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz0611    5637
1 minutę temu, Pafnucy12 napisał:

u nas skup tylko szypułkowana.

I nie ma kistenów na spleśniałe i za drobne ?? 😆

Przed chwilą, rolnik34 napisał:

A ten ladny to sama chemia

A co to za chemia, NPK, Mg, Ca, mikroelementy, aminokwasy, wyciągi z alg i woda. Trochę fungicydu, ale to i w drobnej i w grubej będzie ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

nie mam takich... 🤷‍♂️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik34    246
1 minutę temu, Tomasz0611 napisał:

I nie ma kistenów na spleśniałe i za drobne ?? 😆

A co to za chemia, NPK, Mg, Ca, mikroelementy, aminokwasy, wyciągi z alg i woda. Trochę fungicydu, ale to i w drobnej i w grubej będzie ...

jak by pioryn zbadal to wtedy komedie by byly

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz0611    5637
Przed chwilą, Pafnucy12 napisał:

nie mam takich... 🤷‍♂️

A te skrzyneczki co się nimi kilka lat temu na agrofoto chwaliłeś ?? xD 

Przed chwilą, rolnik34 napisał:

jak by pioryn zbadal to wtedy komedie by byly

A niech bada, zapraszam jutro rano na plantację ;) Chyba że mrówczan wapnia zakazany jest w uprawie truskawki xD 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
racyl    1319
2 minuty temu, rolnik34 napisał:

jak by pioryn zbadal to wtedy komedie by byly

Jak się ktoś nie zna na uprawie truskawek i stosowaniu środków to mu się wydaje że każdy oprysk będzie działał miesiącami i truł ludzi 😄

Dokształcaniem, edukacja nic nie boli i nawet samemu można to zrobić ale trzeba chcieć

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
6 minut temu, Tomasz0611 napisał:

A te skrzyneczki co się nimi kilka lat temu na agrofoto chwaliłeś ?? xD 

ile mam tłumaczyć... to wszystko poszło w gnój... rwane były, by innych nie zarażać... masakra wtedy była.  

teraz , póki co jest oki.    pogoda sprzyja.

Edytowano przez Pafnucy12

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz0611    5637
7 minut temu, Pafnucy12 napisał:

ile mam tłumaczyć... to wszystko poszło w gnój... rwane były, by innych nie zarażać... masakra wtedy była.  

teraz , póki co jest oki.    pogoda sprzyja.

A u nas byś je w kisten wsypał i jeszcze 3zł za kilogram dostał xD U mnie też rok jest wyjątkowy, pleśni i antrkaknozy praktycznie zero, rwiemy cały czas na jedną łubiankę.

Teraz folię czyszczą do zera, fungicydu 3 tygodnie ta truskawka nie widziała, a spleśniałych może 2-3 truskawki w łubiance. Później jedynie potasil 2 razy był i raz chlorek wapnia z substancji które w jakikolwiek sposób ograniczają choroby grzybowe.

Edytowano przez Tomasz0611

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
diegole29    5

miałeś rację:D Wczoraj Goławin lipa dzis byłem na Zjazdowej i po minucie wszystko poszło... Byłem tam 1 raz 75 zł wjazdowe i nawet dostałem nowe kobiałki facet nie miał 100 bo się przeliczył to 200zł dał za te sto co nie miał. Może to dlatego że mało było truskawki ale lepiej to wygląda niż Goławin przynajmniej teoretycznie nie wiem jak Bronisze np.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25903
1 godzinę temu, Tomasz0611 napisał:

I nie ma kistenów na spleśniałe i za drobne ?? 😆

A co to za chemia, NPK, Mg, Ca, mikroelementy, aminokwasy, wyciągi z alg i woda. Trochę fungicydu, ale to i w drobnej i w grubej będzie ...

Akurat drobna truskawka jest cenna dla przetwórstwa - dlatego tak chcieli by powrotu do sengi . Grube Roksany czy inne deserowe to szrot na pulpę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
racyl    1319

Może pisuarom wydaje się że ktoś drobną truskawkę jeszcze szypułkowałby za te cenę co teraz 😄

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz0611    5637

A kto ją będzie szypułkować za 90 gr na kilogramie, jak pracownik chce 75gr za szypułkowanie xD Kisten i do przodu ;) tak samo nie wiem komu się chce sypać w skrzyneczki "10" za 10gr więcej niż za kisten. Liczyłem, że jakby postawić do tego przesypywania pracownika, to koszt tego przesypania wyjdzie 8gr ... 

Edytowano przez Tomasz0611
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
racyl    1319

Dokładnie ale ludzie bez pojęcia będą te głupoty zasłyszane nadal powtarzać do puki nie umrą

Jeśli można spleśniałą truskawkę przetworzyć to nie można według nich przetworzyć każdej jednej deserowej 😄

@Tomasz0611 co możesz powiedzieć o moich wynikach badania wody ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz0611    5637

Na szybko to trzeba jakieś nawozy zakwaszajace wodę typu Calfon albo Fertygold lowpH raczej stosować. I te HCO3- jakieś bardzo niskie ale to w jakiś innych jednostkach i trzeba by przeliczyc. Wapń i magnez masz o połowę mniejszy od mojego. 

HCO3 masz 210mg/l, więc nad dodawaniem kwasu w uprawie gruntowej bym raczej nie myślał. 

Edytowano przez Tomasz0611
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mf362    1122

Znałem takiego gościa co szambem podlewał truskawki . 400 koszyczków sprzedawał... Ekologia pierwsza klasa 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
racyl    1319

dzięki. czyli jednak przesadziłem z ilością  nawozu jak mi liście kropek i chloroz nabrały.

przy tym ph to i nawozy działają pewnie słabiej ?

 

Edytowano przez racyl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Kamila79
      Witam! mam pytanie czy mogę teraz opryskac truskawki(sa po zbiorze skoszone i przejechane opielaczem miedzy rzedami)ale nie stety to nic nie dało. Jest bardzo , duzo tych chwastów(m.in. mam oste. trawe, i takie żółte kwiaty korzeń jak piertuszka).
      Tak pomyslalam, ze teraz bym je opryskala(pogoda dopisuje)i na wiosne poprawka. Ale czy mozna?
      jeżeli tak to podajcie dobry oprysk? pozdrawiam
    • Przez dami21
      mam pytanie czym nawozić i w jakim terminie truskawki wiosną by uzyskać duży plon i dobrej jakości owoce ( truskwaki bez osłon oraz bez nawadniania )
    • Przez waldemaros
      witam wszystkich mam takie pytanie gdzie mozna kupic opakowania na truskawki tzw platony.prosilbym o informacje.moga byc urzywane.
    • Przez grucha2701
      witam panowie dziś zostałem nabywcą 1h zaniedbanej ziemi na której na dzień dziś jest zasiane słabe żyto jutro już to będzie za orane 4kl ziemi lecz strasznie zaniedbana brak tam nawozu i oprysków , mam zamiar uszykować tą ziemie pod truskawki możecie mi napisać co ta ziemia potrzebuje ?? w pewnym kawałku jest jakas szlaka pomieszana z ziemią nie dużo ale jest , napiszcie jak ją doprowadzić do ładu i składu .
      moje drugie pytanie co dać za nawóz przed zasadzeniem truskawek i po zasadzeniu z góry dzięki
    • Przez telo9034
      Witam.
      Jestem nowicjuszem na forum także na wstępie pozdrawiam wszystkich forumowiczów.
      Tak jak w temacie mam pytanie czy A+ czy B.
      Wiem że A+ daje w pierwszym roku plon niemniej koszt zakupu w stosunku do sadzonek w rozmiarze B jest nieporównywalnie wyższy i nie do końca wiadomo czy zwracalny.
      Osobiści chcę kupić sadzonki B.
      Jeżeli ktoś również miał podobne rozterki i je rozwiązał to będę wdzięczny za podpowiedź.
      Z góry dzięki.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj