adasiorek

uprawa truskawek

Polecane posty

Tomasz0611    5681

Prezes Jarosław nam obiecał drugie Niemcy i tak właśnie będziemy mieli, plantacje przemysłowe upadną, a zostaną jedynie plantacje deserowe produkujące na potrzeby kraju i ewentualny eksport. Ukraina wykończy w Polsce produkcję przemysłowa, tak jak my wykończyliśmy produkcję przemysłowa truskawki w Niemczech 20 lat temu... 

Edytowano przez Tomasz0611

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thor1984    690
1 godzinę temu, diegole29 napisał:

to nie musze się martwić wygladaja za dobrze co z tego że Ciut za duzo azotu w rumbie:D mi ukrainki mówią że u nich truskawki jak paciorki trudno stwierdzić ile tego mają i skąd to jedzie . Malin to mają w opór i borówki i wszystkiego innego też:) a po 30 czerwca znów do 2024.

A ludzie się cieszyli jaki to biznes na sadzonkach był jak tirami wyjeżdżały maliny na wschód. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
diegole29    5

dobra truskawki nie mają cla z Ukrainy to wiemy a z Egiptu tak. Czyli teoretycznie Truskawki sprowadzone do Ukrainy z Egiptu mogą wjechać do nas bez tych ceł tak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz0611    5681

Egipskie/Marokańskie to i z naszym cłem są już konkurencja, bo można je kupić w porcie w Gdyni za 1-1.1 euro za kg, już gotowe, zamrożone... 

Edytowano przez Tomasz0611

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
racyl    1323

Jebać PIS !!!

5 godzin temu, thor1984 napisał:

Myślicie, że jest jeszcze szansa na odbicie cen czy sezon stracony?

zaraz bedą skupy płacić po 7zł bo prezes chcę jesienne wybory wygrać 😄

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz0611    5681
27 minut temu, racyl napisał:

Jebać PIS !!! 

Ale dlaczego, mieli nam zrobić drugie Niemcy i robią xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    26136
2 godziny temu, racyl napisał:

Jebać PIS !!!

zaraz bedą skupy płacić po 7zł bo prezes chcę jesienne wybory wygrać 😄

O, to agrest z 0,7 na 8 zł poszybuje?🤣

 

Rozjadą w tym roku każdą gałąź rolnictwa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    9119
25 minut temu, racyl napisał:

Jebać PIS i jego wyznawców @galan99

Dlaczego tylko wyznawców PiS ? Poprzedników to już głaskasz  

 

3 godziny temu, thor1984 napisał:

A ludzie się cieszyli jaki to biznes na sadzonkach był jak tirami wyjeżdżały maliny na wschód. 

Wyglada na to że plan zajechania Polaków był już wtedy gotowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7757
37 minut temu, racyl napisał:

Jebać PIS i jego wyznawców @galan99

Daj bóg by wygrali inni , tylko jak to samo będzie lub gorzej , to w tedy ,trzeba  ciebie   je...c i tych co rządzą , nie wiem na co liczysz .

Będę  pamiętał  to co napisałeś i przypomnę ci nie raz , tylko niech wygrają inni i będzie się źle działo w rolnictwie .

Edytowano przez galan99
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol6130    7734
29 minut temu, soltys48 napisał:

Dajo.....ale tylko swoim

A takie słowo jak inflacja to ty znasz?😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thor1984    690
14 minut temu, GRZES1545 napisał:

Dlaczego tylko wyznawców PiS ? Poprzedników to już głaskasz  

 

Wyglada na to że plan zajechania Polaków był już wtedy gotowy.

i niestety my chętnie się do tego dołożyliśmy

12 minut temu, galan99 napisał:

Daj bóg by wygrali inni , tylko jak to samo będzie lub gorzej , to w tedy ,trzeba  ciebie   je...c i tych co rządzą , nie wiem na co liczysz .

Będę  pamiętał  to co napisałeś i przypomnę ci nie raz , tylko niech wygrają inni i będzie się źle działo w rolnictwie .

ja to się trochę dziwię, że w ogóle ktoś się pcha teraz do władzy bo posprzątać teraz ten cały rozpierdolnik to nie realne 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
racyl    1323
20 minut temu, GRZES1545 napisał:

Dlaczego tylko wyznawców PiS ? Poprzedników to już głaskasz  

 

Wyglada na to że plan zajechania Polaków był już wtedy gotowy.

A co mogę mieć pretensje do poprzedników że truskawka w 2023 kosztuje tyle co za rządów PO-psl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thor1984    690
46 minut temu, Agrest napisał:

O, to agrest z 0,7 na 8 zł poszybuje?🤣

 

Rozjadą w tym roku każdą gałąź rolnictwa

agrest przy zbiorze wiśni ciężka jest robota?

10 minut temu, Karol6130 napisał:

A takie słowo jak inflacja to ty znasz?😉

musisz zapytać wyznawców pis, pewnie powiedzą, że to coś niemickiego ale nie bedą wiedzieli co

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7757
3 minuty temu, thor1984 napisał:

i niestety my chętnie się do tego dołożyliśmy

ja to się trochę dziwię, że w ogóle ktoś się pcha teraz do władzy bo posprzątać teraz ten cały rozpierdolnik to nie realne 

Kto będzie sprzątał po co , KPO kasy na 4 lata wystarczy PO i im podobnych poglądach , przecie nowy podziała świata się rozgrywa na świecie .

Moim zdaniem o by nie było gorzej .

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz0611    5681

Panowie, spokojnie, spokojnie, Nasz Najukochańszy Prezes, Słońce Tego Narodu chyba zaczął działać, truskawka z szypułą na lokalnym skupie z 2,6 zdrożała na 2,8 xD 

  • Haha 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
toooomaszewski    517

Truskawka to tak naprawdę jeden z pierwszych owoców schodzących z pola w ciągu roku, i jeszczśe możemy być na koniec roku miło zaskoczeni, że pomimo, że było tanio, ale coś się na niej wyszło i jednak jeszcze było ok.

Nie wiem jak u Was, ale ja miałem dużo zapytań polaków do pracy przy zbiorze, a nigdzie się nie ogłaszam, chyba zaczyna się robić krucho i 500+ nie wystarcza..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    26136
10 minut temu, thor1984 napisał:

agrest przy zbiorze wiśni ciężka jest robota?

 

Jak najmujesz usługę to bardzo lekka.

Jeśli przy plandece stoisz to lżej już obornik wywalać

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz0611    5681

Coś tam się Polaków zaczęło pojawiać na okolicznych plantacjach, a jeszcze rok temu ich nie było ... Chyba trochę inflacja uderzyła po kieszeni.

Edytowano przez Tomasz0611

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
toooomaszewski    517
13 minut temu, thor1984 napisał:

 

ja to się trochę dziwię, że w ogóle ktoś się pcha teraz do władzy bo posprzątać teraz ten cały rozpierdolnik to nie realne 

Nikt po nikim od lat 90 nigdy nie sprzątał, i tego robił nie będzie 😆

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Kamila79
      Witam! mam pytanie czy mogę teraz opryskac truskawki(sa po zbiorze skoszone i przejechane opielaczem miedzy rzedami)ale nie stety to nic nie dało. Jest bardzo , duzo tych chwastów(m.in. mam oste. trawe, i takie żółte kwiaty korzeń jak piertuszka).
      Tak pomyslalam, ze teraz bym je opryskala(pogoda dopisuje)i na wiosne poprawka. Ale czy mozna?
      jeżeli tak to podajcie dobry oprysk? pozdrawiam
    • Przez dami21
      mam pytanie czym nawozić i w jakim terminie truskawki wiosną by uzyskać duży plon i dobrej jakości owoce ( truskwaki bez osłon oraz bez nawadniania )
    • Przez waldemaros
      witam wszystkich mam takie pytanie gdzie mozna kupic opakowania na truskawki tzw platony.prosilbym o informacje.moga byc urzywane.
    • Przez grucha2701
      witam panowie dziś zostałem nabywcą 1h zaniedbanej ziemi na której na dzień dziś jest zasiane słabe żyto jutro już to będzie za orane 4kl ziemi lecz strasznie zaniedbana brak tam nawozu i oprysków , mam zamiar uszykować tą ziemie pod truskawki możecie mi napisać co ta ziemia potrzebuje ?? w pewnym kawałku jest jakas szlaka pomieszana z ziemią nie dużo ale jest , napiszcie jak ją doprowadzić do ładu i składu .
      moje drugie pytanie co dać za nawóz przed zasadzeniem truskawek i po zasadzeniu z góry dzięki
    • Przez telo9034
      Witam.
      Jestem nowicjuszem na forum także na wstępie pozdrawiam wszystkich forumowiczów.
      Tak jak w temacie mam pytanie czy A+ czy B.
      Wiem że A+ daje w pierwszym roku plon niemniej koszt zakupu w stosunku do sadzonek w rozmiarze B jest nieporównywalnie wyższy i nie do końca wiadomo czy zwracalny.
      Osobiści chcę kupić sadzonki B.
      Jeżeli ktoś również miał podobne rozterki i je rozwiązał to będę wdzięczny za podpowiedź.
      Z góry dzięki.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj