adasiorek

uprawa truskawek

Polecane posty

Tomasz0611    5681

Za 1.5zl na kilogramie w porównaniu z exportem to by mi się nie chciało siedzieć na tym straganku... 

6 minut temu, racyl napisał:

8zl to my w detalu sprzedajemy duża truskawkę na Lubelszczyźnie gdzie tej truskawki nie ma jak w okolicy nowego pierdziszewa czy pozostalych zagłębi. Warzywniak też musi mieć święty towar a nikt przecież truskawki tam nie trzyma w chlodni

Na Pierdziszewie to już po zbiorach... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
racyl    1323

Do nas zawsze dno dociera z opóźnieniem. Dopiero co się zaczął grunt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz0611    5681

I u mnie w okolicy gdzie ktoś nie ma nawadniania to już są poziomki ... Przyjdzie teraz pewnie lekki dołek, ale połowa przyszłego tygodnia i ceny pewnie się odbiją tak jak i rok temu, jak się obudzili że truskawki nie ma, grójec za export dostawał chyba wtedy 6-6,5zł/kg i problem mieli kupić na stragany coś taniej niż 7zł/kg ;) Teraz też export jest już 5-6,5zł/kg, więc nikt taniej w rejonie grójeckim handlarzom towaru na stragany nie odda. Pamiętam, pierwszą, ładną Olimpię, coś jak na foto co tu załączyłem oddawało się po 7zł/kg a ostatnią Olimpię rok temu po 10zł/kg sprzedałem ... Wiem, że ceny które tu podałem, wydają się nie realne, ale to za tą Olimpię było, Verdi zazwyczaj sprzedaje się po 7zł/kg a ładna gruba Rumba gruntowa z 3 letniej po 6zł/kg, ale to głównie z powodu nadpodaży tej odmiany.

I u mnie na rynku są truskawki po 7zł/kg, ale to dla mnie jest jakość kistenowa ... Przypalone, aż czarne i te najgrubsze na wierzchu łubianki jak moneta 5zł i drobniejsze...

Edytowano przez Tomasz0611
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thor1984    690
1 godzinę temu, racyl napisał:

8zl to my w detalu sprzedajemy duża truskawkę na Lubelszczyźnie gdzie tej truskawki nie ma jak w okolicy nowego pierdziszewa czy pozostalych zagłębi. Warzywniak też musi mieć święty towar a nikt przecież truskawki tam nie trzyma w chlodni

Za 1 czy 2 kg?

22 minuty temu, Tomasz0611 napisał:

I u mnie w okolicy gdzie ktoś nie ma nawadniania to już są poziomki ... Przyjdzie teraz pewnie lekki dołek, ale połowa przyszłego tygodnia i ceny pewnie się odbiją tak jak i rok temu, jak się obudzili że truskawki nie ma, grójec za export dostawał chyba wtedy 6-6,5zł/kg i problem mieli kupić na stragany coś taniej niż 7zł/kg ;) Teraz też export jest już 5-6,5zł/kg, więc nikt taniej w rejonie grójeckim handlarzom towaru na stragany nie odda. Pamiętam, pierwszą, ładną Olimpię, coś jak na foto co tu załączyłem oddawało się po 7zł/kg a ostatnią Olimpię rok temu po 10zł/kg sprzedałem ... Wiem, że ceny które tu podałem, wydają się nie realne, ale to za tą Olimpię było, Verdi zazwyczaj sprzedaje się po 7zł/kg a ładna gruba Rumba gruntowa z 3 letniej po 6zł/kg, ale to głównie z powodu nadpodaży tej odmiany.

I u mnie na rynku są truskawki po 7zł/kg, ale to dla mnie jest jakość kistenowa ... Przypalone, aż czarne i te najgrubsze na wierzchu łubianki jak moneta 5zł i drobniejsze...

I takie ida najlepiej własnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz0611    5681
11 minut temu, thor1984 napisał:

Za 1 czy 2 kg?

I takie ida najlepiej własnie

A ja takie coś w kisten ładuję ... A mógłbym biznes życia po 8zł za kg tych ciorków robić ...

Edytowano przez Tomasz0611

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maro12    10

Nie ma co ukrywać że skupy w tym roku próbują zrobić wszystkich bez mydła. Mam nadzieje ze powtórzy się scenariusz z zeszłego roku i giełda trochę odbije, jestem z okolic grojca i ceny exportu to 4,5-6 zł. 6,5 nigdzie nie widziałem. 
 

Używał ktoś frupica na szarą? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
racyl    1323
59 minut temu, Tomasz0611 napisał:

I u mnie w okolicy gdzie ktoś nie ma nawadniania to już są poziomki ... Przyjdzie teraz pewnie lekki dołek, ale połowa przyszłego tygodnia i ceny pewnie się odbiją tak jak i rok temu, jak się obudzili że truskawki nie ma, grójec za export dostawał chyba wtedy 6-6,5zł/kg i problem mieli kupić na stragany coś taniej niż 7zł/kg ;) Teraz też export jest już 5-6,5zł/kg, więc nikt taniej w rejonie grójeckim handlarzom towaru na stragany nie odda. Pamiętam, pierwszą, ładną Olimpię, coś jak na foto co tu załączyłem oddawało się po 7zł/kg a ostatnią Olimpię rok temu po 10zł/kg sprzedałem ... Wiem, że ceny które tu podałem, wydają się nie realne, ale to za tą Olimpię było, Verdi zazwyczaj sprzedaje się po 7zł/kg a ładna gruba Rumba gruntowa z 3 letniej po 6zł/kg, ale to głównie z powodu nadpodaży tej odmiany.

I u mnie na rynku są truskawki po 7zł/kg, ale to dla mnie jest jakość kistenowa ... Przypalone, aż czarne i te najgrubsze na wierzchu łubianki jak moneta 5zł i drobniejsze...

Jakość jak ona jedzie na giełde jest dobra ale jak postoi całą noc i pół dnia to już zaczyna się ciapać , oczywiście pomijając ten drobiazg

Zawsze ludzie w detalu wolą ciemniejszą i dobrze wybarwioną a to tego jak jednakowej wielkości, w miarę duża  i okrągła to najlepiej się sprzedaje

41 minut temu, thor1984 napisał:

Za 1 czy 2 kg?

I takie ida najlepiej własnie

za 2kg to lepiej pojechać na giełdę i nie marnować czasu i zdrowia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    26136
2 godziny temu, Tomasz0611 napisał:

Za export dają już 6.5 zł za kg więc nie wiem czemu was dziwi cena rzędu 8zl za kg... 

Bo to aż 1,5 więcej. A jeszcze zdetalować trzeba.

Szwagier w sobotę Rumbe kupił po 10zł za łubianke, detalował po 10zł kg, koniec już 8zł. Owoc równy średniej wielkości niesamowicie smaczny i słodki.

I mówi że takiej truskawki klient szuka.

Może trafić się klient z wymaganiami i cena nie gra roli ale to maks kilka kg na dzień.

Na tą sobotę nie ma szans i po 8zł detalować. Skupy nieczynne a truskawki w Ostrowcu opór.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
racyl    1323

@Agrest to była sobota tydzień temu 😄. ja w sobotę sprzedawałem po 13zł a w poniedziałek już 10-11zł , wtorek-środa 9zł a dziś 8zł

Na giełdzie kupisz sobie jaką chcesz a jak masz swoją to sprzedajesz to co urośnie. pierwszy, drugi zbiór to ładna duża a potem to już mięszanina i drobiazg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz0611    5681
38 minut temu, maro12 napisał:

Nie ma co ukrywać że skupy w tym roku próbują zrobić wszystkich bez mydła. Mam nadzieje ze powtórzy się scenariusz z zeszłego roku i giełda trochę odbije, jestem z okolic grojca i ceny exportu to 4,5-6 zł. 6,5 nigdzie nie widziałem. 
 

A miały być bez szypułki po 7-8zł za kilogram, podobno takie przecieki miałeś ?? xD 

7 minut temu, racyl napisał:

Na giełdzie kupisz sobie jaką chcesz a jak masz swoją to sprzedajesz to co urośnie. pierwszy, drugi zbiór to ładna duża a potem to już mięszanina i drobiazg

Drobiazg w kisten i masz cały czas ładną truskawkę ... Odrzucisz może 1/5 do 1/6 a towar dużo lepiej wygląda bez tych drobnych owoców ;) 

Edytowano przez Tomasz0611

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    26136

No ja wiem że tydzień to przepaść.

Szwagier bierze od kuzyna swojej żony i nigdy nie bierze najsłabszego towaru

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
racyl    1323
4 minuty temu, Tomasz0611 napisał:

A miały być bez szypułki po 7-8zł za kilogram, podobno takie przecieki miałeś ?? xD 

Drobiazg w kisten i masz cały czas ładną truskawkę ...

Nie nie to nie ja takim wróżbitą byłem. zastanawiałem się do jakiego minimum spadnie cena i to mnie przeraża że na 9czerwca jest już takie dno w 2023 gdzie wszystko droższe tylko nie truskawka. Już cena ninimalna u mnie jest na poziomie poprzedniego roku a co będzie za tydzień

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz0611    5681
Przed chwilą, racyl napisał:

Nie nie to nie ja takim wróżbitą byłem. zastanawiałem się do jakiego minimum spadnie cena i to mnie przeraża że na 9czerwca jest już takie dno w 2023 gdzie wszystko droższe tylko nie truskawka. Już cena ninimalna u mnie jest na poziomie poprzedniego roku a co będzie za tydzień

Morawiecki i ekipa zbijają inflację, a Holding Sasina utrzymuje ceny, na korzystnym dla rolników poziomie xD 

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thor1984    690

Znajoma wczoraj wystawiła z rana po 16, na wieczór już 10 a dziś odda po 8. Aż mnie korci dać po 7 ale i po tyle może być wtopa na giełdzie😄

1 godzinę temu, racyl napisał:

Jakość jak ona jedzie na giełde jest dobra ale jak postoi całą noc i pół dnia to już zaczyna się ciapać , oczywiście pomijając ten drobiazg

Zawsze ludzie w detalu wolą ciemniejszą i dobrze wybarwioną a to tego jak jednakowej wielkości, w miarę duża  i okrągła to najlepiej się sprzedaje

za 2kg to lepiej pojechać na giełdę i nie marnować czasu i zdrowia

No to ładnie, znajomy wczoraj w końcu puścił na elizówce po 10 ale oddawali i po 8 jak ktoś był bardzo zdesperowany więc minimum 5 mają na łubiance handlarze. 

Edytowano przez thor1984

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
7 godzin temu, Tomasz0611 napisał:

Za export dają już 6.5 zł za kg więc nie wiem czemu was dziwi cena rzędu 8zl za kg... 

jakiś namiar?

cena u nas

8zł na ryneczku, na skup bez szypułki 3,5+vat

Edytowano przez Pafnucy12

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz0611    5681
3 godziny temu, Pafnucy12 napisał:

jakiś namiar?

cena u nas

8zł na ryneczku, na skup bez szypułki 3,5+vat

Ale to nie trzeba namiarów, kumpel dzisiaj był na Broniszach z naprawdę fajnym Verdi i popchnął to część po 6,5zł za kg a część po 7zł za kg ;) Tylko to cena za dobry towar, a nie za drobną, bordową Rumbę na dżemy dla seniorek.

Edytowano przez Tomasz0611

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
racyl    1323

wszystko jest fajne jak się pierwszy, drugi raz zbiera a zebrać trzeba wszystko bo nie będzie tych 20-30ton  😄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz0611    5681

Tylko później wszyscy maja drobniejsze ;) ważne jest żeby nie było w łubiance drobnicy i bez problemu to popchniesz ;) a jak masz dobrze wapniem i krzemem wypryskane, to po 2-3 dniach na broniszach klienci sami do Ciebie dzwonia ;) bo towar jest wtedy sztywny i nie boją się, że zostanie im coś na kolejny dzień, jak nie trzymają tego gdzieś na słońcu/w rozgrzanym samochodzie. U mnie nieraz truskawka stoi 24h w chłodni i nie poznasz po kolejnych 24h która była rwana 24h temu a która 48h temu. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    26136

To nie schodzi na pniu że tyle czasu na klienta czeka? 😜

 

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz0611    5681
1 godzinę temu, Agrest napisał:

To nie schodzi na pniu że tyle czasu na klienta czeka? 😜

 

W sobotę nie rwie się na hurt ;) ale jak masz chłodnie to się rwie xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
diegole29    5

Łowicz 6-7 za kg pod Biedronkami:D Łódź 10-11za kg:) drobna truskawka:)  Truskawkę jak zadbasz bardzo dobrze to dochodzi trochę wolniej i nie ma takiego wysypu... chociaż zależy od ziemi i regionu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro86    31
Tomasz0611 napisał:

Tylko później wszyscy maja drobniejsze ;) ważne jest żeby nie było w łubiance drobnicy i bez problemu to popchniesz ;) a jak masz dobrze wapniem i krzemem wypryskane, to po 2-3 dniach na broniszach klienci sami do Ciebie dzwonia ;) bo towar jest wtedy sztywny i nie boją się, że zostanie im coś na kolejny dzień, jak nie trzymają tego gdzieś na słońcu/w rozgrzanym samochodzie. U mnie nieraz truskawka stoi 24h w chłodni i nie poznasz po kolejnych 24h która była rwana 24h temu a która 48h temu. 

jaka temperaturę masz w chodnik jak wkładasz truskawkę? Tylko ją schładzacz czy trzymasz dłużej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz0611    5681
3 godziny temu, jaro86 napisał:

jaka temperaturę masz w chodnik jak wkładasz truskawkę? Tylko ją schładzacz czy trzymasz dłużej?

U mnie długo nie leży, to zbijam ją do +5, i potem na 5-6 godzin przed wyjeciem leciutko uchylam drzwi, włączam wentylator mieszajacy powietrze i akurat przez te 5-6 godzin dochodzi sobie do temperatury 18-20 stopni. Bo jak ją szybko wyjmiesz to zrobi się mokra, a po kilku godzinach skórka na owocach będzie miękka. 

Edytowano przez Tomasz0611

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    26136

No powiem Wam że Murano w smaku obłędna.

Cantus doopy nie urywa ale zła nie jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Kamila79
      Witam! mam pytanie czy mogę teraz opryskac truskawki(sa po zbiorze skoszone i przejechane opielaczem miedzy rzedami)ale nie stety to nic nie dało. Jest bardzo , duzo tych chwastów(m.in. mam oste. trawe, i takie żółte kwiaty korzeń jak piertuszka).
      Tak pomyslalam, ze teraz bym je opryskala(pogoda dopisuje)i na wiosne poprawka. Ale czy mozna?
      jeżeli tak to podajcie dobry oprysk? pozdrawiam
    • Przez dami21
      mam pytanie czym nawozić i w jakim terminie truskawki wiosną by uzyskać duży plon i dobrej jakości owoce ( truskwaki bez osłon oraz bez nawadniania )
    • Przez waldemaros
      witam wszystkich mam takie pytanie gdzie mozna kupic opakowania na truskawki tzw platony.prosilbym o informacje.moga byc urzywane.
    • Przez grucha2701
      witam panowie dziś zostałem nabywcą 1h zaniedbanej ziemi na której na dzień dziś jest zasiane słabe żyto jutro już to będzie za orane 4kl ziemi lecz strasznie zaniedbana brak tam nawozu i oprysków , mam zamiar uszykować tą ziemie pod truskawki możecie mi napisać co ta ziemia potrzebuje ?? w pewnym kawałku jest jakas szlaka pomieszana z ziemią nie dużo ale jest , napiszcie jak ją doprowadzić do ładu i składu .
      moje drugie pytanie co dać za nawóz przed zasadzeniem truskawek i po zasadzeniu z góry dzięki
    • Przez telo9034
      Witam.
      Jestem nowicjuszem na forum także na wstępie pozdrawiam wszystkich forumowiczów.
      Tak jak w temacie mam pytanie czy A+ czy B.
      Wiem że A+ daje w pierwszym roku plon niemniej koszt zakupu w stosunku do sadzonek w rozmiarze B jest nieporównywalnie wyższy i nie do końca wiadomo czy zwracalny.
      Osobiści chcę kupić sadzonki B.
      Jeżeli ktoś również miał podobne rozterki i je rozwiązał to będę wdzięczny za podpowiedź.
      Z góry dzięki.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj