adasiorek

uprawa truskawek

Polecane posty

Tomasz0611    5681
1 minutę temu, thor1984 napisał:

o kuźwa ostro idzie w górę 😄

Szaleją na całego xD Kisten 2,8 za kg,   skrzynka "10" 2,85 za kg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol6130    7734
16 minut temu, thor1984 napisał:

musisz zapytać wyznawców pis, pewnie powiedzą, że to coś niemickiego ale nie bedą wiedzieli co

Oni mają putininflacje 

3 zł kg 1.5 zł kg zbierający 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thor1984    690
12 minut temu, Tomasz0611 napisał:

Szaleją na całego xD Kisten 2,8 za kg,   skrzynka "10" 2,85 za kg.

 

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz0611    5681

@thor1984 weź tu tego nie pokazuj, to przewodniczący rady miejskiej z mojego miasta powiatowego xD Powód do wstydu dla Sochaczewa na całą Polskę xD 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maro12    10

Dzisiaj na broniszach ładny towar można było sprzedać po 13zl. Ale takiego ładnego towaru było tam może z 10 samochodów, reszta miała towar kistenowy i cenili 9 zł 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian303    138
2 godziny temu, Agrest napisał:

Jak najmujesz usługę to bardzo lekka.

Jeśli przy plandece stoisz to lżej już obornik wywalać

Dlatego, by nie zajeb... ludzi robisz rotację i dnia jedna osoba obskakuje plan, pałke i skrzynkę. Tylko działo jest zarezerwowane dla jednej osoby(będę mieć w tym roku z tym problem).

Jak się najmuje, to wiśnia robi się jeszcze gorzej opłacalna i lepiej sobie dać spokój.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
racyl    1323
7 godzin temu, toooomaszewski napisał:

Truskawka to tak naprawdę jeden z pierwszych owoców schodzących z pola w ciągu roku, i jeszczśe możemy być na koniec roku miło zaskoczeni, że pomimo, że było tanio, ale coś się na niej wyszło i jednak jeszcze było ok.

Nie wiem jak u Was, ale ja miałem dużo zapytań polaków do pracy przy zbiorze, a nigdzie się nie ogłaszam, chyba zaczyna się robić krucho i 500+ nie wystarcza..

A ile masz tych Polaków ?, jeszcze muszą wytrzymać a z tym problem bo się nie chcę

6 godzin temu, galan99 napisał:

https://tarnogorski.info/rekordowy-samozbior-truskaw/?fbclid=IwAR2vtqPnRg821Qr-W8gb8pIItY7jieNFl-e7ar0sBMmk8kWfBUnnlWSkRMA

Samozbiór przyciągnął osoby z całego Śląska .

 zapraszać  ludzi na swe planacje zbiorą sami .

A Ty jak zwykle bez pojęcia i bez rozumu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz0611    5681
5 godzin temu, maro12 napisał:

Dzisiaj na broniszach ładny towar można było sprzedać po 13zl. Ale takiego ładnego towaru było tam może z 10 samochodów, reszta miała towar kistenowy i cenili 9 zł 

A po co jeździsz na Bronisze i nawet po 13 sprzedajesz, jak skubana 7zl/kg +VAT ;)

A tak na serio coś chyba drgnęło, bo wczoraj jakoś więcej telefonów bylo ;)

Edytowano przez Tomasz0611

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz0611    5681

No i wystarczyło, że trochę towaru na giełdach zabrakło, i płacą 7.5zl za kilogram i pytają się czy jutro będę miał towar ... Także, cena odbiła się od dna. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
racyl    1323
2 godziny temu, Tomasz0611 napisał:

No i wystarczyło, że trochę towaru na giełdach zabrakło, i płacą 7.5zl za kilogram i pytają się czy jutro będę miał towar ... Także, cena odbiła się od dna. 

tylko że truskawki nie ma w detalu droższej niż 8zł 😄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
diegole29    5

Warto się na Goławin wybrać jutro?  nie byłem w tym roku a mi truskawki zostanie będę mieć 300-400 sztuk. Nie wiem jak tam jest mało komunikatów i nikt tam nie śmiga w te stronę żeby sie zapytać. Teraz to deszcze to trzeba na choroby uważać:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz0611    5681

Jak przyjedzie litwa to warto, inaczej nie bo tam już kupca na ten chłam co tam jest nie ma... 

10 godzin temu, racyl napisał:

tylko że truskawki nie ma w detalu droższej niż 8zł 😄

A za taką Litwin płaci 7.5 zł za kg bez problemu... 

IMG_20230614_071023.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
racyl    1323

No ładna, jak połowa wylądowała w drugiej łubiance

Piękna ładna truskawka to jest zawsze u hadlarza bo kupi sobie co chcę a rzeczywistości tak nie ma że podstawi łubiankę i zaraz jest ten sam kaliber

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz0611    5681
7 godzin temu, racyl napisał:

No ładna, jak połowa wylądowała w drugiej łubiance

Piękna ładna truskawka to jest zawsze u hadlarza bo kupi sobie co chcę a rzeczywistości tak nie ma że podstawi łubiankę i zaraz jest ten sam kaliber

Nic nie wylądowalo w drugiej lubiance, nie ma takiej potrzeby i rwiemy na jedna lubianke ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro86    31
Tomasz0611 napisał:

A w hurcie 7,5zł za kg płacą bez problemu ...

byłem tego dnia na giełdzie w Łodzi to cena była od 10 do 14max za 2kg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz0611    5681
24 minuty temu, jaro86 napisał:

byłem tego dnia na giełdzie w Łodzi to cena była od 10 do 14max za 2kg.

A na Broniszach tego dnia nawet i po 17 była jak banda Litwinów wpadła i kupowała szybko co im się tylko podobało, w godzinę posprzątali wszystkie alejki z towaru który im się podobał. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Kamila79
      Witam! mam pytanie czy mogę teraz opryskac truskawki(sa po zbiorze skoszone i przejechane opielaczem miedzy rzedami)ale nie stety to nic nie dało. Jest bardzo , duzo tych chwastów(m.in. mam oste. trawe, i takie żółte kwiaty korzeń jak piertuszka).
      Tak pomyslalam, ze teraz bym je opryskala(pogoda dopisuje)i na wiosne poprawka. Ale czy mozna?
      jeżeli tak to podajcie dobry oprysk? pozdrawiam
    • Przez dami21
      mam pytanie czym nawozić i w jakim terminie truskawki wiosną by uzyskać duży plon i dobrej jakości owoce ( truskwaki bez osłon oraz bez nawadniania )
    • Przez waldemaros
      witam wszystkich mam takie pytanie gdzie mozna kupic opakowania na truskawki tzw platony.prosilbym o informacje.moga byc urzywane.
    • Przez grucha2701
      witam panowie dziś zostałem nabywcą 1h zaniedbanej ziemi na której na dzień dziś jest zasiane słabe żyto jutro już to będzie za orane 4kl ziemi lecz strasznie zaniedbana brak tam nawozu i oprysków , mam zamiar uszykować tą ziemie pod truskawki możecie mi napisać co ta ziemia potrzebuje ?? w pewnym kawałku jest jakas szlaka pomieszana z ziemią nie dużo ale jest , napiszcie jak ją doprowadzić do ładu i składu .
      moje drugie pytanie co dać za nawóz przed zasadzeniem truskawek i po zasadzeniu z góry dzięki
    • Przez telo9034
      Witam.
      Jestem nowicjuszem na forum także na wstępie pozdrawiam wszystkich forumowiczów.
      Tak jak w temacie mam pytanie czy A+ czy B.
      Wiem że A+ daje w pierwszym roku plon niemniej koszt zakupu w stosunku do sadzonek w rozmiarze B jest nieporównywalnie wyższy i nie do końca wiadomo czy zwracalny.
      Osobiści chcę kupić sadzonki B.
      Jeżeli ktoś również miał podobne rozterki i je rozwiązał to będę wdzięczny za podpowiedź.
      Z góry dzięki.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj