adasiorek

uprawa truskawek

Polecane posty

Tomasz0611    5637

Może być problem głównie z mikroelementami, a jak chcesz się upewnić co się w rządkach dzieje to pobrać próbki gleby tylko z rządków bo można się zdziwić ;) niby pH gleby mam około 6.5 a w rządkach wyszło 7.2 :)

44 minuty temu, mf362 napisał:

Znałem takiego gościa co szambem podlewał truskawki . 400 koszyczków sprzedawał... Ekologia pierwsza klasa 

Smacznego xD pyszne truskawki od małego plantatora, to właśnie tacy są największą patologią. 

Edytowano przez Tomasz0611

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
racyl    1319

Za dużo czy za mało ?

Edytowano przez racyl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz0611    5637

Około 6.5 jest najlepiej, a w truskawce i jak 6 będzie to nic się nie stanie. 

Edytowano przez Tomasz0611

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thor1984    687

@racyl a tam co robiłeś tą analizę wody to nie robią jakichś zaleceń albo chociaż nie mogą tego przetłumaczyć na polski?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mf362    1122

Na YTb jest taki gość co wszystko testuje np jedzenie itp . 

Kupował truskawki i ważył czy rzeczywiście jest kg .  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz0611    5637
53 minuty temu, thor1984 napisał:

@racyl a tam co robiłeś tą analizę wody to nie robią jakichś zaleceń albo chociaż nie mogą tego przetłumaczyć na polski?

Przecież to są normalne wyniki, wodoroweglany najczęściej podaje się w mg/l ale ta jednostka w wynikach racyl-a jest też poprawna, można łatwo sobie przeliczyć na inne jednostki. 

A zaleceń z OSCHR nie traktował bym poważnie, oni mają tabelki dla badań rolniczych i potrzeb nawozowych sengi sengany. 

Edytowano przez Tomasz0611

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thor1984    687

u mnie znowu cisną i znowu 5 gr w górę i dobili już do 2,60 za nieskubaną

znajomy dziś wrócił z rynku wkurwiony bo mówił, że drobną i przestaną sprzedał a lepszą co odbierał nie całą sprzedał 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
racyl    1319
2 godziny temu, diegole29 napisał:

u mnie kisten już 6.40 +vat skubana 8.20+vat i ludzie oddaja duże ilości tej drugiej:)

marzyciel😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
racyl    1319

To jest jeden kaliber i może się wydawać że nie zdrobniała ale jest wyraźnie mniejsze od to co nam pokazwywałeś wcześniej w tym i poprzednim roku było większe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
racyl    1319

wielka truskawka w detalu zawsze rewelacyjnie sie sprzedaje.

@Tomasz0611 ta olimpia jak widzę to ci przypadła do gustu. Czy ta olympia też ma mniej liści jak verdii.

 

kiedy to owocuje ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz0611    5637

Ma mniej liści jak Verdi i dużo łatwiej się ja zbiera, dla porównania moja ekipa zebrała w 6,5h 1000 lubianek Olimpii, a Verdi w tym czasie zbierają 600-700 lubianek. Verdi już nie sadze, albo nie potrafię jej zrobić, albo mam gleby które nie nadają się pod Verdi. Krzak gęsty i tyle jest z tego Verdi, pan profesor z lubelszczyzny tak wychwalał tą odmianę, a dla mnie to szajs jak Grandarosa... 

Edytowano przez Tomasz0611

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    164
Dnia 16.06.2023 o 09:26, Tomasz0611 napisał:

Przecież to są normalne wyniki, wodoroweglany najczęściej podaje się w mg/l ale ta jednostka w wynikach racyl-a jest też poprawna, można łatwo sobie przeliczyć na inne jednostki. 

A zaleceń z OSCHR nie traktował bym poważnie, oni mają tabelki dla badań rolniczych i potrzeb nawozowych sengi sengany. 

Wolę w Skierniewicach robić bo w normalnych jednostkach robią i w dodatku taniej. W Zielonej Górze na uniwerku też robią prawie pełną analizę tylko bez boru i przeliczać trzeba. Zresztą doradcy najczęściej ze Skierniewic korzystają. Ec 0,2 ph6,4

Screenshot_20230618-162317.png

Edytowano przez saszeta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz0611    5637
12 godzin temu, racyl napisał:

 

@Tomasz0611 ta olimpia jak widzę to ci przypadła do gustu. Czy ta olympia też ma mniej liści jak verdii.

 

kiedy to owocuje ?

Owocuje podobnie jak Roksana czy Verdi, czyli kilka dni po Rumbie. Ale Plön w tym roku kozak, zostało mi jeszcze trochę do oberwania bo nie zdążyłem dzisiaj to dobije 30t/ha, a jeszcze jeden zbiór się szykuje, więc spokojnie zakończy sezon na 35t/ha towaru handlowego+ oczywiście jakiś kisten, na oko z 3-4 tony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
racyl    1319

Każdą jedna co ma mało liści łatwo się zbiera. W rumbie niby tych liści nie ma za dużo ale owoców jest mnóstwo i długo się zbiera.

verdi to i tak ma mniej liści w porównaniu z roksaną, malwiną, florence, allegro, faith. Dla mnie verdi nie jest taka zła i podoba mi się. Duża, słodka, ciemna  i w porównaniu z tym co mam to i tak mniej liści. Nie wiem co ten profesor gadał ale na tych filmach od właściciela odmiany mówią że wszędzie sie nadaje 

wrzuć jakieś zdjęcia z plantacji jak wyglądają krzaki z owocami olimpi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Kamila79
      Witam! mam pytanie czy mogę teraz opryskac truskawki(sa po zbiorze skoszone i przejechane opielaczem miedzy rzedami)ale nie stety to nic nie dało. Jest bardzo , duzo tych chwastów(m.in. mam oste. trawe, i takie żółte kwiaty korzeń jak piertuszka).
      Tak pomyslalam, ze teraz bym je opryskala(pogoda dopisuje)i na wiosne poprawka. Ale czy mozna?
      jeżeli tak to podajcie dobry oprysk? pozdrawiam
    • Przez dami21
      mam pytanie czym nawozić i w jakim terminie truskawki wiosną by uzyskać duży plon i dobrej jakości owoce ( truskwaki bez osłon oraz bez nawadniania )
    • Przez waldemaros
      witam wszystkich mam takie pytanie gdzie mozna kupic opakowania na truskawki tzw platony.prosilbym o informacje.moga byc urzywane.
    • Przez grucha2701
      witam panowie dziś zostałem nabywcą 1h zaniedbanej ziemi na której na dzień dziś jest zasiane słabe żyto jutro już to będzie za orane 4kl ziemi lecz strasznie zaniedbana brak tam nawozu i oprysków , mam zamiar uszykować tą ziemie pod truskawki możecie mi napisać co ta ziemia potrzebuje ?? w pewnym kawałku jest jakas szlaka pomieszana z ziemią nie dużo ale jest , napiszcie jak ją doprowadzić do ładu i składu .
      moje drugie pytanie co dać za nawóz przed zasadzeniem truskawek i po zasadzeniu z góry dzięki
    • Przez telo9034
      Witam.
      Jestem nowicjuszem na forum także na wstępie pozdrawiam wszystkich forumowiczów.
      Tak jak w temacie mam pytanie czy A+ czy B.
      Wiem że A+ daje w pierwszym roku plon niemniej koszt zakupu w stosunku do sadzonek w rozmiarze B jest nieporównywalnie wyższy i nie do końca wiadomo czy zwracalny.
      Osobiści chcę kupić sadzonki B.
      Jeżeli ktoś również miał podobne rozterki i je rozwiązał to będę wdzięczny za podpowiedź.
      Z góry dzięki.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj