adasiorek

uprawa truskawek

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Gość   
Gość

czyli takie coś , a jakiego koloru są tam  dysze

 

wpx_f263b30e752afd7ec23a3f9661bd1ddc.JPG

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz0611    5636

Ja mam akurat czarne ceramiczne wirówki, z geoline czy jakoś tak. Ale dysze dobierasz sobie w zależności od prędkości jazdy i ciśnienia roboczego. 

Edytowano przez Tomasz0611

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Racyl ten też może być, ja go akurat nie zakładałem bo drogo wychodził chyba ponad 100zl za sztukę, więc sam sobie kupiłem kształtki mosiężne czy miedziane takie małe z allegro i fajnie działa i za ułamek ceny. Wstawię foto w następnym poście . Rozpylacze pisałem , niebieskie albo czerwone . Wg ISO czerwone są większe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
12 godzin temu, Tomasz0611 napisał:

Ja mam akurat czarne ceramiczne wirówki, z geoline czy jakoś tak. Ale dysze dobierasz sobie w zależności od prędkości jazdy i ciśnienia roboczego. 

żeby te dysze kosztowały po 2zł to można sobie tak potestować.

to mówisz że mam pryskać ciśnieniem ponad 10bar przy 20 końcówkach ? jakoś to marnie widzę. dobić do tej wartości to trzeba nie małe obroty już nie wspominając o wytryzmałości elementów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz0611    5636

Albo dużą pompę w opryskiwaczu ;) To wbrew pozornie są tak duże wydajności, bo u mnie jedna dysza ma 1,05l/min przy 10bar, co daje około 25l/min na całą belkę opryskiwacza.

Edytowano przez Tomasz0611

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

przy 5 bar to już różnie to z tą szczelnością bywa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz0611    5636

Przy klasycznym opryskiwaczu- zgoda. W tym opryskiwaczu co mam układ cieczy roboczej wykorzystuje wiele elementów z pneumatyki przemysłowej, a ta wytrzymuje wartości do 15bar spokojnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

a no właśnie. w ślęzach jakoś mocnych rozdzielaczy głowic nie było a to przecież pryskało sady przez dobrych lat i dalej pryska

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Dnia 16.02.2021 o 10:38, Matixd napisał:

Na poprzeczniakch faktycznie jest co manewrowac zawsze jakiś krzak się najedzie. Ale jak mam 3 ha to nie będę się bawił 400l zabawka.. jeżdżę c330 bo zwrotna to ma co robić czarny dymek puszcza, czasami jeżdżę też 7211. Ogólnie wentylator jest chyba 80cm średnicy. Na 1500 obrotów wyrzuca powietrze krawedziami wentylatora. Na 10 węży ten wentylator jest trochę za duży. 7211 jeżdżę na max 1200 obrotów. 

pilmet_sleza_f2c0902e94583a54451f71f83c7341b0.jpg

tu masz chyba ten duży wentylator ?

jakie tam dałeś dysze ?

jakim ciśnieniem pryskasz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sosyn94    11

w belkach fragariach jakie macie dysze ? teraz czytałem w jagodniku ze niby zalecają dwustrumieniowa z gory a wirowa z boku. Na jakim ciśnieniu pracujecie przy swoich fragariach ? Zakupiłem i pierwszy rok przedemna 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomn95    51

Ja mam dysze porcelanowa 1.0 a cisnienie to lekko ponad 5 bar

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
patrykjd    11

@tomn95 mógłbym poprosić o jakieś zdjęcie belki oraz dysz jak masz to poskładane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Dnia 17.02.2021 o 21:01, Matixd napisał:

Ja mam rozstaw 110 70 110, po jednej dyszy mam na dyfuzorze ale chce dołożyć po jeszcze jednej. Ogólnie podlewam truskawki deszczownia szpulowa z konsolą. Więc muszą być dobrze zabezpieczone. Widzę różnice pomiędzy zwykłym a tym opryskiwaczem

 

czy swojej ślęży te przegrody co są na wylotach obudowy wirnika to zostawiłeś czy wyciołeś  ?.

wie ktoś co te przegrody dają ? może równomierny rozkład wiatru ?

hhh.PNG

Edytowano przez racyl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomn95    51

Łącza konstrukcje żeby się nie rozpadła 

1 godzinę temu, patrykjd napisał:

@tomn95 mógłbym poprosić o jakieś zdjęcie belki oraz dysz jak masz to poskładane

No zdjęcia nie mam. Ale wzorowałem się na zdjęciach z internetu. Najpierw miałem ją z tyłu za opryskiwaczem ale jak chciałem pryskac coś belka polowa to musiałem przekładać. Więc przerobiłem sobie ją do przodu. Zrobiłem ja na 10 redlin sekcje z zaworkami. Regulacja wysokości siłownikiem dwustronnego działania który pomaga na nawrotach i nie tylko. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

mam taki bez przegród, tylko z jedną środkową i właśnie jak u dołu przyłoże rękę to górą więcej powietrza dmucha i mam wrażenie że po obu stronach u góry słabszy jest wiatr. pytam bo nigdy nie miałem z przegrodami tak jak powinno być w tej konstrukcji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomn95    51

Ja w opryskiwaczu tadlen do malin mam z przegrodami. Pewnie trochę zmienia kierunek wiatru. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

te przegrody też dosyć głęboko sięgają, w tym mam tylko środkową, dwie z lewej i dwie z prawej ktoś wyciął ale po jaką cholerę.

nie wiem może mi się wydaje ale z lewej strony jest więcej wiatru niż z prawej strony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomn95    51

Ja w opryskiwaczu do malin też tak mam. Z jednej strony lepiej dmucha. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
patrykjd    11

@Małomiasteczkowy długo masz vibranta? Mógłbyś coś więcej o niej powiedzieć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Długo,bardzo plenny, w tym roku mi drobniał. Dobra jakoś owocu, sztywny towar. Wada to za długie kwiatostany, wykłada się bardzo i zajmuje dużo miejsca, ale za to łatwo się zbiera, kruchy ogonek, a jak dojrzały owoc potrafi odchodzić od szypułki. W smaku słaby, nie każdy klient go chce. Wczesny ok. 2 dni Albie . Ponownie zakwita latem co mi akurat się nie podoba. Trzeba było by regalisem opryskać może wtedy się uspokoi. Będę w tym roku próbował tak zrobić.

 

Edytowano przez Małomiasteczkowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matixd    9

Ja z tego co pamiętam te przegrody zostawiłem ale jeszcze sprawdzę. Ja też mam vibranta z 8 lat już. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

tylko Ty masz duży kosz z tego co widzę a tam te przegrody są krótkie i mało znaczące a w tej wersji z małym koszem są one dłuższe (bliżej wirnika).

ponoć te nowe wentylatory do ślęży dają nawet i 30-40% więcej wiatru

 

coś takiego kupiłem z wyciętymi przegrodami

20210220_162838.jpg.654818a241e98e15b8283aedf6fc0ddb.jpg

Edytowano przez racyl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
patrykjd    11

@Matixd a Ty co powiesz o vibrancie, jak się u ciebie sprawdza, na co zwrócić uwagę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Kamila79
      Witam! mam pytanie czy mogę teraz opryskac truskawki(sa po zbiorze skoszone i przejechane opielaczem miedzy rzedami)ale nie stety to nic nie dało. Jest bardzo , duzo tych chwastów(m.in. mam oste. trawe, i takie żółte kwiaty korzeń jak piertuszka).
      Tak pomyslalam, ze teraz bym je opryskala(pogoda dopisuje)i na wiosne poprawka. Ale czy mozna?
      jeżeli tak to podajcie dobry oprysk? pozdrawiam
    • Przez dami21
      mam pytanie czym nawozić i w jakim terminie truskawki wiosną by uzyskać duży plon i dobrej jakości owoce ( truskwaki bez osłon oraz bez nawadniania )
    • Przez waldemaros
      witam wszystkich mam takie pytanie gdzie mozna kupic opakowania na truskawki tzw platony.prosilbym o informacje.moga byc urzywane.
    • Przez grucha2701
      witam panowie dziś zostałem nabywcą 1h zaniedbanej ziemi na której na dzień dziś jest zasiane słabe żyto jutro już to będzie za orane 4kl ziemi lecz strasznie zaniedbana brak tam nawozu i oprysków , mam zamiar uszykować tą ziemie pod truskawki możecie mi napisać co ta ziemia potrzebuje ?? w pewnym kawałku jest jakas szlaka pomieszana z ziemią nie dużo ale jest , napiszcie jak ją doprowadzić do ładu i składu .
      moje drugie pytanie co dać za nawóz przed zasadzeniem truskawek i po zasadzeniu z góry dzięki
    • Przez telo9034
      Witam.
      Jestem nowicjuszem na forum także na wstępie pozdrawiam wszystkich forumowiczów.
      Tak jak w temacie mam pytanie czy A+ czy B.
      Wiem że A+ daje w pierwszym roku plon niemniej koszt zakupu w stosunku do sadzonek w rozmiarze B jest nieporównywalnie wyższy i nie do końca wiadomo czy zwracalny.
      Osobiści chcę kupić sadzonki B.
      Jeżeli ktoś również miał podobne rozterki i je rozwiązał to będę wdzięczny za podpowiedź.
      Z góry dzięki.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj