mszk8

Ziemniak przemysłowy

Polecane posty

Daro20    518

Zuzanna odstawiona skrobia 19.1,  porącenie 2+2, plon słaby. Inni dostawcy albatros skrobia 15.7-18.5. Tak suchego lata jeszcze nie było...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin0309    0

U mnie Euro Grande 16.9% plon 47t/ha powiat Siedlecki skrobia marna ale tony nadrabiają. Nawożenie to 18t obornika z indyka  200kg Korn kali plus 5 razy dolistnie K leaf z kristalonem i 3 razy od grzyba. Za tydzień zobacze co da zuzanna

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pala92    69

Eurogrande juz wykopałeś? Ja miałem w tamtym roku to o tej porze byla totalna zielonka. Zreglonowalem w pazdzierniku bo nie miala checi uschnac ale skrobie miala ponad 23%

Edytowano przez pala92

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin0309    0

Wykopałem bo uschła. Zuzanna z tą samą ochroną jeszcze sie trzyma. Euro Grande to  stary sadzeniak bo juz trzy lata u mnie i troche sie zmienił. Może jakbym więcej pryskał od grzyba to jeszcze by stał i skrobie łapał, albo by poleciał tak jak teraz :) Dodatkowo powiem że przez nie równe opady pół ziemniaka było dojrzałe a drugie pół młode że skórka schodziła. Tego roku nie można porównywać z poprzednimi 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daro20    518

@Marcin. Rozkład opadów u Ciebie pod ziemniaki pewnie był dobry. Znajomy odstawiał kube skrobia 18%. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JOHAN81    15

Oddaje ktoś do Bronisławia ? Pytam bo tylko u mnie takie zanieczyszczenia wychodzą ? Z tego samego pola tak samo kopane na przyczepy i jeden transport 3% a drugi 9%. 

Ręce opadają . Nawet jak w zeszłym roku wszystko było puszczone przez kosz to zanieczyszczenia 5%.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daro44    56

Zetpezet kolejny tydzień bedzie trzymać premie 20 % za wczesne i dodatkowo maja być dodatkowe premie zależne od stopnia wywiązania sie z umowy.

Kolejne pole zacząłem: Kuras 23,2 - 23,4 % skrobii, 38 t/ha.

Nie wiem czy to miało wpływ ale poszło tam nawożenie dolistne Adob i Ph gleby na poziomie 6-6,5. Na innych polach gdzie tego nie było Kuras miał 20-21,5.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JOHAN81    15

U mnie Dominator 16,2 i 15,6 - słabo a wydajność około 23 t z ha dzisiaj jedzie Zuzanna do Stawu - zobaczymy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Daro44 napisał:

Zetpezet kolejny tydzień bedzie trzymać premie 20 % za wczesne i dodatkowo maja być dodatkowe premie zależne od stopnia wywiązania sie z umowy.

Kolejne pole zacząłem: Kuras 23,2 - 23,4 % skrobii, 38 t/ha.

Nie wiem czy to miało wpływ ale poszło tam nawożenie dolistne Adob i Ph gleby na poziomie 6-6,5. Na innych polach gdzie tego nie było Kuras miał 20-21,5.

Jakie zrobiłeś nawożenie pod uprawę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pala92    69

Kuras juz do kopania? Zawsze trzymałeś go do konca? Trzemeszno 1.3 zl za kg skrobi podstawa. A jak Bronisław?

Edytowano przez pala92

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michu13    2
ja odstawiam do bronislawia ale u mnie zanieczyszczenia 2% ale ziemniaki czyściutkie prawie jak myte

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JOHAN81    15

W Bronisławiu cena 1,1 za kg. i teraz 10% za wcześniejsze dostawy. Rozbieżność tej samej partii na dwóch transportach po 30 t 3% jeden a za dwa dni 9% zanieczyszczeń . To jest zwykłe okradanie rolników.

W zeszłym sezonie gdy były puszczane przez kosz bo było dużo ziemi to jechały czyściutkie i też było 3-5 więc teraz kopie  na przyczepy i sypie pryzmownikiem na  auta  gdzieniegdzie  troszkę grud  a  i tak zanieczyszczenia z kosmosu. Powiedzcie czy jest szansa dostać sie gdzie indziej może Trzemieszno jest lepsze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7226

Jeśli jest trochę grud to co w tym dziwnego? Próba lapnie kamień czy grudę i normalka... Czysciutkie mają od 2-5% 


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pala92    69

Ogolnie w trzemesznie jezeli wozi sie te same ziemniaki to wachania w zanieczyszczeniu to ok 1-1.5%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daro44    56

3 % zanieczyszczeń to jest praktycznie zawsze i wszedzie ustawowe minimum :D

Dnia 9.09.2018 o 22:26, grzesiekrolnik napisał:

Jakie zrobiłeś nawożenie pod uprawę?

Kuras na siłe ale idzie, mocno się trzyma łęty nawet Ropą nie idzie oddzielić, ileś ziemniaków wylatuje ale co poradzić,.

N: 100 + 30 pogłównie

P: 70

K: 240

Mg: 24

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brodziak81    189

Odstawiony KUBA do Łomży zanieczyszczenia 3.7  ale skrobia porażka ledwie ponad 15%.  Nawiązało dużo, większość sadzeniaków  i dużo lalkowatych. 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez elektrotech
      stosowałem Sencor,Dancor...ale jakos nie bardzo jestem zadowolony..
      co stosujecie????
    • Przez goodkat
      Witam wszystkich:) nie zauważyłem tematu typowo pod ziemniaki bardzo wczesne, a ich uprawa jest bardzo ciekawa. Proszę o dzielenie się swoimi spostrzeżeniami na ten temat. Zachęcam do dyskusji.
       
      Osobiście sadzę kilka arów, wiec wiedzy za dużej nie mam;)
    • Przez adaskupodkarpacie
      Witam, może mi ktoś doradzić, jaka odmiana ziemniaka jest najbardziej wydajna ??  ??? : :'( :-
    • Przez martin_3512
      Witam. Mam pytanie czy ktoś kiedyś się spotkał z tym aby kopać czosnek kombajnem Bolko? Jest to uprawa testowa i zastanawiam się nad zbiorem czy Bolko by go nie obtłukł. Mam już pewien plan jak odpowiednio przerobić kombajn i jak spowolnić taśmy aby nie uszkodzić czosnku. Czy myślę w dobrym kierunku? Czy ktoś to stosował? Proszę o poradę
    • Przez Benzynek
      Witam jak rozpoznać że koło wynoszące (totolotek) jest krzywy? Totolotek potrafi się zatrzymać a w koszykach zbyt dużo ziemniaków nie ma.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj