Polecane posty

marian20    29
Cytat

 

Witam . Jak sprawdzić czujnik położenia? Jest on podłączony na 3 piny. Jakie powinno być napięcie na tej wtyczce ? Na jednym pinie ? Ktoś pomoże?

 

Po ostatniej naprawie o której napisałem wyżej zasilanie wróciło. Niestety nie sprawdziłem czy ostatecznie ehr działa. Teraz okazało się , że zasilanie jest ale nie działa. Błąd wygląda na 2-2 czyli czujnik położenia. Pilnie potrzebuje porady jak to sprawdzić . Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

witam mam pytanie muszę zdjąć miskę w mf 3080 muszę  odjerzdzać przodem czy da radę ją zdniąć normalnie tak jak np w c 360 bez niczego ponieważ mam jeden korbowód do wymiany bo przy tłoku sie wybił pomożecie doradzicie pierwszy raz rozbieram wiec chce wiedzieć co mnie czeka proszę o odpowiedz i poradę czekam na wasze odp 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mf1990    0

Witam Mam problem z ehr a mianowicie po odpaleniu ciagnika wszystko dziala cacy po jakiś 10 15 min przestaje dzialac ehr i przyciski na błotnikach  dodatkowa nagle sam przelaczyl z zająca na żółwia  i nie idzie przebić z powrotem na zająca Pomocy!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawełsz    0

Witam. Poczytałem wasze posty i też mam taki problem z ehr, po odpaleniu i podniesieniu podnośnika odpiołem górny zaczep, po czym opóściłem belki i na tym zakończyło się manewrowanie ehr. Posprawdzałem bezpieczniki, prąd dochodzi do ehr, ale nie ma żadnej reakcji na pokrętłach czy przełączniku. Podświetlenie ehr działa. Wszystko działało bez zarzutu do tej pory. Muszę jutro posprawdzać te napięcia jak piszecie.,a czy to możliwe że pad ehr. Proszę o wskazówki jak stwierdzić uszkodzenie ehr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawełsz    0

Kontrolka gaśnie od ładowania. Napięcie zmierzę na akumulatorze a ile powinno wynosić żeby było dobrze.. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawełsz    0

Po sprawdzałem napienie na alternatorze jest 14.3 na gnieździe ehr na 3 pinach powyżej 12 v 13v,oświetlenie ehr działa tylko nie ma żadnej reakcji na pokrętłach. Gdzie dalej szukać, chyba że ehr się zespół...proszę o informację co dalej. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawełsz    0

A ja można sprawdzić czujnik położenia ramion, bo może coś jest z nim nie tak... Jest tam jakąś regulacja można go wkręci..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

""Możesz sprawdzić sam czujnik, mierząc opór na jego wtyczce. Pomiędzy pinami 1 i 2 raz 2 i 3 powinno być ok 25 om""

Nie wiem kto to pisał ale takie coś kiedyś tu wyczytałem i zapisałem w kajeciku :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawełsz    0

Ok. Dzięki. Czyli mam odpiąć wtyczkę z czujnika i na zapalonym  ciągniku... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

a opór żarówki mierzysz w gniazdku z prądem czy na wtyczce żarówki? oczywiście pomijam że nikt oporu żarówki nie mierzy tylko od razu ją wymienia ale czujnik....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dereniek    4

Spróbuj odkręcić panel ehr tam gdzie znajduje się przełącznik góra-dół i zrób zworkę pomiędzy wsuwkami po prostu zewrzyj dwie wsuwki razem i zobaczysz czy ehr ruszy, i mnie winien był przelacznik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawełsz    0

Jutro jak będę miał chwilę to zmierzę opór na czujniku i spróbójez wyłącznikiem. Dzięki za podpowiedzi.... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawełsz    0

Hej. Rozebrałem ten przełącznik. Na kabelku czerwonym jest 12.4 vjak go zawarłem z innym to zaświeciły się obie kontrolki a podnośnik nie ruszył, próbowałem przełącznik na prostowniku i żaróweczce to nmienia.zostajie jeszcze czujnik... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawełsz    0

Sprawdziłem dziś tą kostkę od czujnika położenia ramion i na jednym pinie jest 20 oporu, i gdzie tu szukać dalej... Podpowiedcie coś... 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dereniek    4

czujnik walnięty to pewne 20 ohm za mało, wykręć go z obudowy mostu i do regeneracji lub nowy


lub jeszcze nie wykluczone zimny lut na panelu EHR

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawełsz    0

Witam.miałem troszkę wolnego czasu i poświęciłem go mf. Więc tak sprawdziłem bezpieczniki, sa ok. Na pięcie na gnieździe okrągłym jestna pinach takie jak na alternatorze 14. 2,na gnieździe płaskim jest też napięcie na pinie 14.2 po odpaleniu, sprawdziłem napięcie na czujniku położenia ramion napięcie dochodzi, a opór między pinem 1i2 to 21 a między pinen 2i3 23,apinami 13 to 42 omy, zostały wyczyszczone sworznie od  bilek żeby było dobre masowanie. Kostki na błotnikach od przycisków i dalej nic nie działa, ehr był u mechanika stwierdził że jest uszkodzony 700zł naprawa i dalej nie działa. Czy macie jakieś jeszcze pomysły. Piszcie bo maszyna chodzi tylko na ręcznymi podnoszeniu. Zgóry dziękuję 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

ja bym panel przełożył jeśli wszystko współpracujące jest sprawne tymbardziej, że sam byłeś w stanie to sprawdzić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawełsz    0

Najlepiej by było włożyć ehr od innego ciągnika to by sprawdził dokładnie ale kto się zgodzi, albo ten mój do innego. Myślałem jeszcze żeby wyjąć czujnik położenia ramion może on tam gdzieś nie dotyka krzywki tej bierz i iehr nie widzi w jakiej pozycji jest podnośnik. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

po mojemu to jak zaczniesz zmieniać wysokość podnośnika to zapewne opór pomiędzy pinami czujnika zacznie się zmieniać więc myślę ze można to zaobserwować i stwierdzić czy reaguje czy niee

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pulek227
      Witam.
      Mam problem z odnośnikiem w Mf6480
      Podniósł pług a teraz nie idzie to w żaden sposób opuścić. Na panelu pokazuje niby kontrolną w dół że opuszcza Ale podnosnik ani drgnie. Na blotnikach przyciskami też nie reaguje
      Próbowałem też pod ciągnikiem awaryjnie alektrozaworami opuścić
      Ale na sadzonym ciągniki te przyciski z gumkami się wciskają na obu elektrozaworach A gdy ciągnik zapalony to jeden się wciska a drugi nie da rady a pług jak był w powietrzu tak jest. 
      Może ktoś pomóc w tej sprawie
    • Przez DEMONxXx
      Witam 
      Da się samemu zregenerować rozdzielacz EHR?  Chodzi mi o wymianę uszczelnien to coś pomoże czy wyrabiają się tam części metalowe?
      są tam jeszcze jakieś uszczelnienia oprócz oringów na elektrozaworach?
    • Przez bandit1945
      Witam.
      MF 3095 mam problem z ehr....
      Na pusto działa wszystko elegancko podnosi opuszcza potencjometry wszystko ok....
      Gdy podczepie coś ciężkiego np agregat to gdy dam przełącznik na podnoszenie podnosi ładnie do ustawionej wysokości ale nie gaśnie kontrolka od podnoszenia i cały czas pompa daje ciśnienie..... Tzn tak jak by ehr nie rozłączył elektrozaworu od od podnoszenia.....
      A gdy minimalnie cofnę potencjometr od wysokości podnoszenia to kontrolka gaśnie i przestaje podawać obciążenie.....
       
      Na pusto wszystko jest ok
       
      Pomocy
    • Przez Macias1221
      Mam problem z ehr TCE 15 T wyskoczył mi błąd a mianowicie świeci mi dioda w pewnej sekwencji 3 razy mruga w odstępach 0,5s później przerwa 1s i znowu 2 razy mruga i po chwili cała sekwencja się powtarza. Dodam jeszcze że ramionami mogę ruszać tylko z błotników a żadnej reakcji z kabiny. Może ktoś miał już podobny problem proszę o pomoc
    • Przez Matik7171x
      Witam. Mam problem a mianowicie w moim ciągniku Renault Ares świeci się tak delikatnie kontrolka od alternatora. Nie działa EHR. Czego to może być przyczyna?
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj