Krzys123

Co przerobiliście (stuningowaliście) w swoich traktorach

Polecane posty

piterror    0

ja w moim zetorze wymieniłem boczne kratki wentylacyjne na metalowe bo plastiki połamały się od drgań to nawet lepiej wygląda i się nie łamie ale wolałbym plastikowe takie większe imitujęce te z modeli z roku 88 :mellow:


ZETOR ;P kto ma ten wie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jd3    0

Ja moze nie w ciagniku ale w kombajnie założyłem tłumik sportowy


Jest jedna rzecz czym Polska moze sie pochwalic - to ciagniki marki Ursus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bolton13    0

ja w C-360 wygilem tłumik zeby w oborze nie bylo czarnego paska na suficie jak przejezdzam z paszowozem i ojciec zrobil sprzeglo tak ze mozna je placem wcisnac ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

moje udoskonalenia,

-U-R-S-U-S-

 

C-360 3P:

-światla robocze w dachu kabiny,

-przedłuzone ciegielko od sprzegła,

-uszczelnona kabina,

-nowe mocowanie lusterek,

-radiomagnetofon,

-wentylator od syrenki,

-wykładzina w środku kabiny,

 

C-330:

-gaszenie jak w ursusie 3p lub mf255,

-wykładzina na podłodze,

-siedzenie dla pasazera ,

 

C-385:

-światła robocze przy dachu kabiny,

-przedłużone błotniki tylne,

-gumy na gwint łącznika gornego (chroniące przed kurzem),

-wycieraczka na pantografie,

-skrzynka narzedziowa przy silniku,

(w planach radio,ogrzewanie z fiata 125p,kogut,)

 

3512:

- blokada zamykania drzwi,

-zabudowa tylnej czesci kabiny ,

-wykładzina w kabinie,

-klapka na tłumik (samoróbka ),

(w planach otwieranie szyby na siłowniki gazowe, ogrzewanie,światła robocze z przodu,)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krynio    2
moje udoskonalenia,

-U-R-S-U-S-

 

C-330:

-gaszenie jak w ursusie 3p lub mf255,

-wykładzina na podłodze,

-siedzenie dla pasazera ,

 

3512:

- blokada zamykania drzwi,

-zabudowa tylnej czesci kabiny ,

-wykładzina w kabinie,

-klapka na tłumik (samoróbka ),

(w planach otwieranie szyby na siłowniki gazowe, ogrzewanie,światła robocze z przodu,)

Proszę fotki powyższych przeróbek na meila. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

A ja w swoim zt303 przerobiłem:

 

-Światło robocze tylne

-Światła dalekosiężne przód

-Wykładzina na podłoge

-Przerobione sprzegło na mechaniczne (z hydraulicznego)

 

A w planach jeszcze, klapka na tłumik, dwa jeszcze halogeny na tył robocze, lub wogóle zmiana ciągnika na 323.

Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emillo1212    16

Ja w swojej 60-tce założyłem zegar do pomiaru ciśnienia oleju, który znajduje się w kabinie ;)


Deutz is Power!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus3502PL    2

Ursus 3502 KSM Bis

- lepsze wyciszenie kabiny

- kogut na dachu

- radio leży na półce w domu


www.agromarchobrzany.pl.tl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1987    61

Do C-330 wstawił bym nową mniejszą kierownicę i zrobił wspomaganie ale ojciec nie pozwala. ;):P


Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrek30    0

A czemu ojciec nie pozwala? :) mój tata już sam wpadł na pomysł zamontowania wspomagania w naszym ciapku :)


MTZ 80
URSUS C-330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

A ja montuję przednie pół osie z 4011 miękkie do MF 255.Zobaczymy jak wyjdzie.Myślę jeszcze o turbo ale nie potrzebuję tyle mocy.Ale mam na oku turbo z VW 2,5 litra za 200 zł,całe .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JACEKK1    0

C-360 założyłem wspomaganie kierownicy pompa hydrauliczna od MTZ orbitrol i siłownik od sieczkarni forshit kierownica od fiata ELEGANT siedzenie od MANA rozrusznik planetarny ,światła robocze górne palony z kluczyka (stacyjka od fiata 126p) przerobione sprzęgło jak w MTZ przednie opony od fiata DUCATO (ale nie polecam). W planach mam założenie pompy hydraulicznej od bizona na pasek klinowy (wieloklin) będzie zasilała wspomaganie, podnośnik i tura a przekaźnik będzie można wyłączyć przy działającym podnośniku.To na tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursus11    57

W 902 z 4 na 6 wyjśc hydrauliki. W ciapku wzmocniona pompa i przerobione podnoszenie od Tura

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
toffik    5

zalozylem turbo do c 360 od bmw 2,5.Oczywiscie zmiana kolektora wydechowego.Doladowanie rzedu 0,2 0,3 bara od predkosci 1200 obrotow,wzrost mocy okolo 10%- 15%. Zrobilem 50 mth iwszystko na razie w porzadku.W kultywatorze 14 zebow zapuszczonym po rame szedl bez problemu,przy niewielkiej ilosci dymu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ahme999    116

330:

 

podniesienie podłogi i ogólmie uszczelnienie jej, stopień ułatwiający wsiadanie, maska podzielona-tj przecieta przed kabiną i podnosi sie tak jak w kaczakach bez budy, prawy odciąg belki tuz zmodernizowany-tj zrobiony całkiem inny niż fabryczny, ale tez na gwint,

"normalny" hamulec ręczny prawie gotowy do założenia.


-----PRODUKCJA MASZYN ROLNICZYCH NA ZAMÓWIENIE-----

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Levis    10

W swoim C360 wprowadziłem masę przeróbek:

- uszczelniacze zaworowe (nie bierze praktycznie wcale oleju);

- przedłużona dźwignia sprzęgła (dużo lżej wysprzęglić);

- przerobiony uszczelniacz tłoku podnośnika (1duży szeroki skórzany uszczelniacz, podnośnik nie opada i podnosi bez problemu);

- pompa hydrauliczna 31l/min;

- alternator 75A od VAG;

- rozrusznik z reduktorem;

- 1 akumulator 12V na zewnątrz kabiny;

- solidne przewody z solidnymi klemami;

- Airbox od passata B4 na wkłady bawełniane;

- wskaźnik temp cieczy od VAG;

- zaczep HITCH.

 

i wiele innych o których już nie pamiętam

 

Kapitalka silnika i skrzyni to już nie przeróbka a zwykły wymóg używania ciągnika ;)

 

I chętnie bym ją sprzedał ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Was is das: - Airbox od passata B4 na wkłady bawełniane?

 

Czy dobrze rozumiem, że masz poduszkę powietrzną? Skąd bierze sygnał do wystrzelenia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
volvo    47

Kolego jarekstryszawa pomyliłeś airbox z airbagiem...

Airbox to jest sportowy filtr powietrza w obudowie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez dariusz86
      Cześć,
      Stoję przed małym dylematem w kwestii doboru haków sprzęgających. Chcę zamontować coś takiego do ciągnika o mocy 70KM. Nie wykonuje on nie wiadomo jak ciężkich prac ale jednak hak to wygoda o czym już się przekonałem nie raz. I teraz biję się z myślami, czy inwestować prawie 500zł za sztukę, za oryginał CBM'a, kat 2S, czy może pójść w coś tańszego i wziąć waryńskiego. Generalnie waryński chyba robi nie najgorsze te części ale nie wiem jak jest z hakami. Szukam opinii i ciężko cokolwiek znaleźć. CBM to wiadomo, marka sama w sobie. Ale różnica w cenie dość znaczna bo na 2 sztukach około 400zł. Bardzo bym Was prosił o pomoc w dokonaniu wyboru. Może są na forum osoby które mają haki waryńskiego już jakiś czas i z perspektywy tego czasu, są w stanie wydać jakąś opinię. O opinię CBM'a nie pytam bo wiadomo że to górna półka. 
    • Gość
      Przez Gość
      Czy ktoś wydzierżawił grunty pod fotowoltaike? Szukam informacji czy to opłacalne, jakie mogą być problemy i czy umowy są faktycznie takie piękne i przejrzyste. W tygodniu było już dwóch przedstawicieli chętnych na dzierżawę ziemi.
    • Przez tmic
      Czy ktoś się już spotkał  z umową dzierżawy gruntu pod instalację wodorową ? Szukam informacji o problemach i opłacalności.
    • Przez Michle18
      Witam mam problem renault 90-34 zauważyłem że wałek od przedniego mostu jest uszkodzony (zjedzony frez) od strony skrzyni jest ok moje pytanie brzmi czy jeśli pominę tuleje która łączy wałek z przednim mostem i zespawam to na stałe czy pochodzi to trochę czy musi być jakiś luz na tej złączce wału? Chce zrobić coś na szybko bo robota w polu się szykuje z góry dziękuję za opinie
    • Przez michalsoft
      Witam,
      w sąsiedztwie mojej działki powstać ma turbina wiatrowa. Dziś był przedstawiciel firmy z zapytaniem o zgodę i propozycja dzierżawy  na to żeby nad moimi działkami kręciło się śmigło z wiatraka , ewentualnie może być na tej działce kawałek fundamentu. Ma być ro wiatrak o mocy około 3MW
      Na jakie zapisy w umowie dzierżawy zwrócić uwagę ? CO jest ważne w tym aspekcie ? 
      Czy macie jakieś doświadczenie z tego typu sprawami ?
      Jaki może być ewentualny czynsz dzierżawny?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj