LTZ55a

Members
  • Ilość treści

    2001
  • Rejestracja

  • Ostatnio

Wszystko napisane przez LTZ55a

  1. Mój też wszystko dźwiga bez gazowania, ale podnieść się nie da rady. Ja dopiero zimą zacznę z tym zabawę.
  2. Wątpię, żeby tam był jakiś dławik. Stawiałbym na zużytą pompę albo nieszczelny już rozdzielacz. Wtedy trzeba gazować, żeby się w ogóle ruszył.
  3. Obyś miał rację, bo mam dosyć tego trupa, ale jeszcze musi skończyć prasowanie i zaorać.
  4. To jak, wymieniał ktoś uszczelniacz WOM-u w 52/82? Trzeba wyjmować mechanizm, wykręcać regulacje od góry? Jakieś wskazówki?
  5. Chłopy, siłownik podnośnika odpuszcza od razu po podniesieniu narzędzia. Nie opada całkiem, tylko trochę, jakby był zapowietrzony albo z siłownika uchodziła część oleju. Nie ma znaczenia ciężar i temperatura oleju. Zwyczajnie nie mogę jechać z uniesionym na maksa narzędziem.
  6. Pisałem już niejednokrotnie, mam zestawy naprawcze ukraińskie "zavod dvigatel" i już wymieniałem 7 sztuk, bo albo tuleja albo sworzeń albo tłok, albo wszystko na raz siadło. U ciebie objawy jakby faktycznie tuleja pękła. Rozbieraj, oglądaj, analizuj. Butelka Nerwosolu i MTZ da się lubić.
  7. @azzadek jakie to zestawy? U siebie mam wymienione już 7, słownie siedem zestawów. Za każdym razem co innego na innym cylindrze. Myślę, że krzywy blok nie spowoduje pęknięcia tulei.
  8. Na pewno nie kupuj ukraińskich "zavod dvigatel", bo cyrki będą się działy. Chyba jak zwykle im drożej, tym lepiej.
  9. LTZ55a

    Bizon Z056/5

    Rok produkcji 1987 Długo wyczekiwany i jest od 2 sezonów.

    © LTZ55a

  10. Witam Panów po długiej przerwie od AF, ale nie od MTZ. No więc: - Uszczelniacz WOM w modelach 80 i 50 jest taki sam? - Katalog 50 podaje wymiary 38x58x10, o ile dobrze pamiętam, natomiast 80 nie podaje. - Dużo roboty, żeby go wymienić? - Katalog podaje 2 szt., czyli jak mniemam są 2 obok siebie?
  11. LTZ55a

    Licznik od MTZ 82

    Tx 115 mtz 50 itp. Tx 135 mtz 80 itp. Tx 118 ?
  12. Wymyślasz. To sposób coraz częściej używany w starszych ciągnikach. Dzięki temu bez zmiany pompy podniesie np kiszonke na wolnych obrotach. Tuleja itp. jest zupełnie zbędna, bo zewnętrzny rozdzielacz nie zwiększy wydajności do fabrycznego a jedynie do siłowników w momencie podnoszenia tura.
  13. LTZ55a

    Ursus C-4011

    @zbyszekbrzuze Co się stało?
  14. @Nikita_Bennet i co z tym silnikiem? Nie pękła tuleja?
  15. Z literatury wynika, że MTZ 570, 572, 82H, 82P miały wolniejszą skrzynię, czyli 30 km/h przy 2200 obr./min. Podczas gdy 82, 550 itd. na zwykłej skrzyni osiągają 30 km/h przy 2000 obr./min.
  16. Kalibrować można jak wskazówka oszukuje, ale jak cały czas pokazuje 120, to znaczy, że czujnik nie jest zgrany z zegarem albo coś jest źle podłączone.
  17. Dobra, już doczytałem w estońskiej instrukcji. MTZy serii 50/52 mają zmianę wałka zależny/niezależny w postaci wystającej w górę śruby pod siedzeniem. Przekręcając w lewo włączamy napęd zależny, mianowicie 3,5 obrotu wałka na 1 metr przejazdu tylnego koła.
  18. Dokładnie, a w 50 nie ma takiej możliwości. Ja bym kombinował jakiś uniwersalny jak TEN do króćca ogrzewania, jeżeli nie używasz.
  19. Może dokombinuj coś zamiast grzałki płynu, albo króćca ogrzewania na głowicy od strony kabiny albo jakiś trójnik do gumowych przewodów np. na powrocie. Może być ciężko. Czemu nie kupiłeś chłodnicy do MTZ 50? Pasuje bez poprawek?
  20. Miernik na 200V (w lewo), 1 wejście wolne, 2 plus, 3 masa. I zmierz na alternatorze i pojedynczo akumulatory czy wzrasta na nich napięcie.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj