zetor

rekordy w rolnictwie

Polecane posty

Ostatnio w RPT czytałem, że ustanowiono nowy rekord w koszeniu zboża. Szczęśliwym kombajnem, który tego dokonał został nowy NH CR9090. W ciągu ośmiu godzin bezustannej pracy kombajn zebrał 451,2 t pszenicy, w przeliczeniu na godzinę jest to ok 56,4 t :lol:, a w przeliczeniu na hektary 8 ha/h


Pozdrawiam JohnDeere8320 ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DawidMalw    1

U nas rekordem było jednego roku zebranie z 30 ha-głównie V klasy ziemi ponad 21 czubatych przyczep(D-46B) głównie żyta oraz owsa,jęczmienia,pszenicy,pszenżyta + 3 przyczepy łubinu (10800kg)

Jednego dnia koszono przez 16 h 40 min,innego przez 11 h 20 min,a łubin przez 3 h 30 min

Było to w 1996 roku...

 

A w 1995 mieliśmy 13 przyczep zbóż zimowych w tym 3 z nadstawkami,7 przyczep zbóż latowych w tym 2 z nadstawkami...

 

A najmniej z tej samej ilości ziemi zebraliśmy w roku 1993- tylko 5 przyczep...


U-R-S-U-S C-385A RZĄDZI!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pOngO88    4

To zeby nie bylo Zetorem 7211 na ziemiach kl. II i III w jednym kawalku 8ha w 13 godzin plugiem 3X45 caly czas 2 na obroty 2200 oczywiscie orka na 25cm po z Randupowanym rzepaczysku :P a dzis od 6.10 do 9.35 uprawilem jakies 4,5 ha i do tego od 10.30 posialem 11ha pszenicy poznaniakiem a sialem do godziny 17.30 a tak zeby nie bylo na orke poszlo 1,5 baku paliwa jakies 90 litrow a na uprawe i siew jakies 50 litrow diesla :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal13113    144
no niezle ciekawe ile przezyje z tych 24

a ktos ma rekord w oraniu c360 ????

 

no ja mam założyliśmy pług do 60 żeby zaorać ogródek bo atlas i phx trochę za duże ale nawet 5 metrów nie zaoraliśmy i sprzedaliśmy pług bo szlak trafie tak odwracał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ten rekord pobity przez claas`a też już nie jest aktualny a mianowicie nowy należy do poprzednika który osiągnął rekord wiec nie kto inny jak nh cr9090 elevation.


Usługi prasowania: CLaas Rollant 350RC Same Silver 105

<663510562> jeśli zainteresowani
GG: 8717144

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

wlasnie o to chodzi ze jest aktualny!!!

nh osiagnal wydajnosc 56,4 t/h, a claas 66,5 t/h.

poza tym jest napisana data w artukule, a nh kosil miesiac wczesniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kubi    0

może mi ktos wytłumaczyć, bo na kombajnach sie nie znam

 

dlaczego ten rekord bił lexion 580 a nie lexion 600(teoretycznie większy to i wydajniejszy,tak?)

są jakieś róznice poza tym że 600 ma większy zbiornik na ziarno i mocniejszy silnik(prosze nie krzyczeć jak coś źle napisałem ;) )


można biec.
można stać.
samo przyjdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

a claas ponad 500 w ciagu 8 godzin, zaznaczam miesiac pozniej, wiec jeszcze nie zdazylo dobrze ujrzec swiatla dziennego

Nowy Rekord Świata w kombajnach zbożowych to 532,14 tony zebrane w ciągu ośmiu godzin, został ustanowiony przez kombajn CLAAS LEXION 580 TERRA TRACK
dlaczego ten rekord bił lexion 580 a nie lexion 600

byc moze pozostawiaja sobie wolna furtke, gdyby przypadkiem komus udalo sie pobic minimalnie ten rekord.

wiekszy zbiornik 600 nie ma znaczenia, bo i tak cale zboze bylo wysypywane w biegu (chyba ze claas nie ma powerboosta przy wyladunku, wtedy przy niesprzyjajacych warunkach mogloby to miec minimalne znaczenie).

jako ze warunki przy takich probach sa idealne, mocniejszy silnik 600 nie byl potrzebny.

istotna roznica moze byc w "ulepszonym" systemie APS 600-tki, ale to wlasnie moze byc ta furtka bezpieczenstwa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@brzozak w ostatnim poradniku rolniczym było że nh pobił właśnie tego claas`a tt


Usługi prasowania: CLaas Rollant 350RC Same Silver 105

<663510562> jeśli zainteresowani
GG: 8717144

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Aż Ci przepisze cały artukuł. A wiec:

 

W ubiegłym tygodniu informowaliśmy o nowym rekordzie żniwnym ustanowionym br. kombajnem Claas Lexion 580TT, który w ciągu 8 godzin zabrał ok. 532 tony pszenicy. Była to odpowiedź niemieckiego producenta na ustanowiony półtora miesiąca wcześniej w Niemczech rekord w zbiorze zbóż kombajnem New Holland CR9090 Elevation. Jak sie okazało, niesamowity wyczyn kombajnu Claas Lexion 580TT przetrwał zaledwie 10 dni.W dniu 26 września br. w hrabstwie Northumberland w północnej Anglii firma New Holland udowodniała, kto produkuje najbardziej wydajny sprzęt żniwny.

Do próby pobicia rekordu - podobnie jak miesiąc temu wyruszył ten sam New Holland CR9090 Elevation, który tym razem zebrał o 100 ton ziarna niż jego poprzedni rekord i z wynikiem 551,6 tony ustanowił nowy rekord w zbiorze zbóż w ciągu 8 godzin, który został wpisany do Księgi Rekordów Guinnessa. Rekordowa próba rozpoczęła się o godzinie 12.50 i trwała do godziny 20.50 . Maszyna zbierała pszenicę ozimą odmiany Robigus z trzech pól o powierzchniach25,14i 20 ha. Średni plon ziarna wynosił 10,32t/ha, a średnia wilgotność wynosiła 17%. Poziom strat w ciągu całego zbioru wynosił zaledwie 0,5%. Podczas trzech pierwszych godzin bicia rekordu kombajn CR9090 Elevation osiągnął średnią wydajność 77,3t/godz. ale w dalszej części zbioru ta wydajność nieznacznie spadła. Podczas bicia rekordu maszyna zużywała srednio 13,3 litra oleju napędowego na hektar. Kombajn przez 8 godzin zebrał zboże z powierzchni 53,5 hektara i osiągnął średnią wydajność na poziomie 68,95 t/godz. Rekordowy kombajn to własność firmy Mountfair FarmingLtd. z siedzibą w Swinton. Firma ta świadczy usługi w zakresie uprawy i zarządzania gospodarstwami rolnymi.

 

 

Jak nie wierzysz to mogę Ci skana podesłać.

 

Pozdro Przemal_1989


Usługi prasowania: CLaas Rollant 350RC Same Silver 105

<663510562> jeśli zainteresowani
GG: 8717144

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mav    1

przecież to polityka....

 

zaraz sie okaże że Claas wystawi 600 i pobije rekord, po czym znowu NH bedzie biło rekord :P

 

w założeniach kombajny te mają miec średnią 80t/h a szczytową ponad 100. Więc gdzie tu do konca zabawy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nawet nie wiesz ile sie po domu naszukałem tego artykułu<HEH>


Usługi prasowania: CLaas Rollant 350RC Same Silver 105

<663510562> jeśli zainteresowani
GG: 8717144

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wolf19   
Gość wolf19

we żniwa to ja chcial zem pobic rekord w jezdzie bizonem po ulicach z hederem, ale sie nie udalo bo pech chciał ze jak do jechalem do wiekszej ulicy to zarasz przy skrszyzowaniu stała policja i kazali mi sciagnac heder albo zawrócić :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najnowszym RPT pisze właśnie o tym rekordzie, ze NH CR 9090 Elevation jest aktualnym rekordzistą w zbiorze zbóż zbierając 551,6 t w 8 godzin. Rozważane jest to czy Niemiecki producent kombajnów claas podejdzie do bicie rekordu i jeśli tak czy będzie to ten sam Lexion czy możę Lexion 6000


Pozdrawiam JohnDeere8320 ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralfMTX140    3

Lexion 600 jak już :D o jedno 0 za dużo ci się wcisnęło :lol:


New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin974    30

Moze nie rekord zapisany gdzies ,,w aktach" ale mi przynosi satysfakcję

w ciągu 11godzin ztalerzowalismy 10ha w 5kawałkach i zaoralismy 8ha w 4kawałkach

Prace wykonane na lekkich ziemiach, jak na te 80KM wschodniej marki to chyba nie źle :lol:


Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lexion 600 jak już :D o jedno 0 za dużo ci się wcisnęło :lol:

 

 

Heh no zdarza się nawet najlepszym... xD:D


Pozdrawiam JohnDeere8320 ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wracając do rekordu orki zobaczcie ile mocy ma MF a ile Case,po drugie Case jest ciągnikiem gąsienicowym a to już duża różnica powinny być rekordy w określonej klasie ciągnika ;).


Podziwiać należy wielkie czyny, a nie wielkie słowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez dariusz86
      Cześć,
      Stoję przed małym dylematem w kwestii doboru haków sprzęgających. Chcę zamontować coś takiego do ciągnika o mocy 70KM. Nie wykonuje on nie wiadomo jak ciężkich prac ale jednak hak to wygoda o czym już się przekonałem nie raz. I teraz biję się z myślami, czy inwestować prawie 500zł za sztukę, za oryginał CBM'a, kat 2S, czy może pójść w coś tańszego i wziąć waryńskiego. Generalnie waryński chyba robi nie najgorsze te części ale nie wiem jak jest z hakami. Szukam opinii i ciężko cokolwiek znaleźć. CBM to wiadomo, marka sama w sobie. Ale różnica w cenie dość znaczna bo na 2 sztukach około 400zł. Bardzo bym Was prosił o pomoc w dokonaniu wyboru. Może są na forum osoby które mają haki waryńskiego już jakiś czas i z perspektywy tego czasu, są w stanie wydać jakąś opinię. O opinię CBM'a nie pytam bo wiadomo że to górna półka. 
    • Gość
      Przez Gość
      Czy ktoś wydzierżawił grunty pod fotowoltaike? Szukam informacji czy to opłacalne, jakie mogą być problemy i czy umowy są faktycznie takie piękne i przejrzyste. W tygodniu było już dwóch przedstawicieli chętnych na dzierżawę ziemi.
    • Przez tmic
      Czy ktoś się już spotkał  z umową dzierżawy gruntu pod instalację wodorową ? Szukam informacji o problemach i opłacalności.
    • Przez Michle18
      Witam mam problem renault 90-34 zauważyłem że wałek od przedniego mostu jest uszkodzony (zjedzony frez) od strony skrzyni jest ok moje pytanie brzmi czy jeśli pominę tuleje która łączy wałek z przednim mostem i zespawam to na stałe czy pochodzi to trochę czy musi być jakiś luz na tej złączce wału? Chce zrobić coś na szybko bo robota w polu się szykuje z góry dziękuję za opinie
    • Przez michalsoft
      Witam,
      w sąsiedztwie mojej działki powstać ma turbina wiatrowa. Dziś był przedstawiciel firmy z zapytaniem o zgodę i propozycja dzierżawy  na to żeby nad moimi działkami kręciło się śmigło z wiatraka , ewentualnie może być na tej działce kawałek fundamentu. Ma być ro wiatrak o mocy około 3MW
      Na jakie zapisy w umowie dzierżawy zwrócić uwagę ? CO jest ważne w tym aspekcie ? 
      Czy macie jakieś doświadczenie z tego typu sprawami ?
      Jaki może być ewentualny czynsz dzierżawny?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj